Ιωνικός HELLENIC COIN - ΠΑΟΚ 83-84 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για τις υποχρεώσεις του καλαθοσφαιρικού τμήματος για τη σεζόν 2020/21...

Re: Ιωνικός HELLENIC COIN - ΠΑΟΚ 83-84 Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό mbison » Σάβ 03 Απρ 2021, 19:53

o Μπιτς ξερει μπάσκετ
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5152
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Ιωνικός HELLENIC COIN - ΠΑΟΚ 83-84 Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 03 Απρ 2021, 19:54

ορίστε;; αλήθεια το λες;;
μου θυμίζει κάτι συμμαθητές που επειδή παίζαν ευκαιριακά μπάσκετ χωρίς να έχουν μάθει τα βασικά, για να δείξουν ότι μπορούν να σκοράρουν μόλις πιάναν τη μπάλα από οποιαδήποτε θέση το μπουμπουνίζαν με συνήθως οικτρά αποτελέσματα...
Για επαγγελματία παίκτη η φάση που έκανε στο τελευταίο λεπτό (κ έφαγε την τάπα) ΔΕΝ ΑΡΜΟΖΕΙ.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Ιωνικός HELLENIC COIN - ΠΑΟΚ 83-84 Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό tsachou » Σάβ 03 Απρ 2021, 19:58

Άλλη μια μεγάλη νίκη. Σε μέρα που όλα δείχναν οτι θα στραβώσει το πράγμα. Η ομάδα αρνείται να χάσει.
Η ομάδα βγάζει υγεία και πάθος
Ο πρόεδρος φαίνεται ένας απο εμάς και όλοι βλέπουμε οτι μπορούμε να τον εμπιστευτούμε.
Ο κόσμος πλέον ασχολείται με το μπάσκετ και παθιάζεται
Όλα τα παραπάνω δείχνουν οτι ίσως σιδά σιγά γίνει η αναγέννηση που τόσα χρόνια περιμένουμε για ενα τμημα που το αξίζει πιο πολύ απο όλα.

ΥΓ. Το μόνο που με στεναχώρησε και πιο πολύ με φόβισε είναι η νοοτροπία μας.. Είναι λες και βγαίνει απο μέσα μας μια ανάγκη για μηδενισμό, ισοπέδωση και μιζέρια.. Το λέω αυτό γιατί διάβασα μόλις όλα τα πόστ του thread και αυτό που γινόταν έως την σελίδα 8 ήταν απίστευτο.
tsachou
 
Δημοσιεύσεις: 479
Εγγραφή: Σάβ 17 Μάιος 2008, 14:58

Re: Ιωνικός HELLENIC COIN - ΠΑΟΚ 83-84 Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 03 Απρ 2021, 20:08

mbison έγραψε:o Μπιτς ξερει μπάσκετ

Κατι ξερει αλλα μυαλο μηδεν για να αξιοποιησει αυτο που ξερει .κι ευκινησια χειροτερη απ του Χρησταρα του Τσεκου.Μεγας αμπνταλης ο Μπο.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Ιωνικός HELLENIC COIN - ΠΑΟΚ 83-84 Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό mbison » Σάβ 03 Απρ 2021, 20:10

KalamarGiannis έγραψε:ορίστε;; αλήθεια το λες;;
μου θυμίζει κάτι συμμαθητές που επειδή παίζαν ευκαιριακά μπάσκετ χωρίς να έχουν μάθει τα βασικά, για να δείξουν ότι μπορούν να σκοράρουν μόλις πιάναν τη μπάλα από οποιαδήποτε θέση το μπουμπουνίζαν με συνήθως οικτρά αποτελέσματα...
Για επαγγελματία παίκτη η φάση που έκανε στο τελευταίο λεπτό (κ έφαγε την τάπα) ΔΕΝ ΑΡΜΟΖΕΙ.

Δεν ειδα το ματς, διαβαζω πως ηταν σημαντικός στην 4η περιοδο και ειχε 14π με 3/8 τρ. Παρολ' αυτα το σχολιο μου οτι ξερει μπασκετ εχει να κανει οχι με τις επιδοσεις του με νουμερα, αλλα ότι ξερει να κινειται στο χωρο με ή χωρις τη μπαλα. Ξερει να βαζει το κορμι του δηλαδη. Ειναι το αντιθετο του Κονατε που ειναι αθλητικοτατος αλλα δεν ξερει να κινειται τοσο καλα. Βασικα μου θυμιζει Κακιούζη ο Μπιτς, αλλα ισως μια κλαση κατω?
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5152
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Ιωνικός HELLENIC COIN - ΠΑΟΚ 83-84 Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 03 Απρ 2021, 20:19

KalamarGiannis έγραψε:Μπητς,
Για επαγγελματία παίκτη η φάση που έκανε στο τελευταίο λεπτό (κ έφαγε την τάπα) ΔΕΝ ΑΡΜΟΖΕΙ.

Κάνει ενα βασικό λάθος, τελειώνει το λει-απ με το δεξί, δηλ φέρνει την μπάλα πιο κοντά στον αμυντικό..
Πάντως στην φάση αυτή ο Χουγκαζ κάνει φαουλ, σπρώχνει με το ένα χέρι και κοβει καθαρά με το άλλο χέρι..
Γενικά θεωρώ τον Μπητς έναν σκόρερ στιγμής, παρορμητικος, χωρίς συνέπεια δηλαδή. Δεν μπορεί όμως να προσφέρει σε άλλους τομείς.
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3621
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Ιωνικός HELLENIC COIN - ΠΑΟΚ 83-84 Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Σάβ 03 Απρ 2021, 20:23

:opaokara:
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3482
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Ιωνικός HELLENIC COIN - ΠΑΟΚ 83-84 Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 03 Απρ 2021, 20:29

και σήμερα που ο Τέρνερ ήταν άφαντος ... κάτι έδωσε, κατέβασε με συνέπεια και απελευθερώθησε στο ο Γκρίφιν...

και μου ρθε τώρα το ερώτημα για το τοπικ των μεταγραφών: Τέρνερ ή Σόρτερ;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2231
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Ιωνικός HELLENIC COIN - ΠΑΟΚ 83-84 Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 03 Απρ 2021, 20:57

Για μένα Σορτερ
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Ιωνικός HELLENIC COIN - ΠΑΟΚ 83-84 Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Σάβ 03 Απρ 2021, 21:03

Τεράστια νίκη που αν την συνδιασουμε με νίκη επί του Περιστέριουμπορουμε στο τέλος με Μεσολόγγι να κάνουμε ίσως ένα χουνέρι στο γείτονα
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Ιωνικός HELLENIC COIN - ΠΑΟΚ 83-84 Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό thomas Murg » Σάβ 03 Απρ 2021, 21:40

BlackMagicPAOK έγραψε:
KalamarGiannis έγραψε:Μπητς,
Για επαγγελματία παίκτη η φάση που έκανε στο τελευταίο λεπτό (κ έφαγε την τάπα) ΔΕΝ ΑΡΜΟΖΕΙ.

Κάνει ενα βασικό λάθος, τελειώνει το λει-απ με το δεξί, δηλ φέρνει την μπάλα πιο κοντά στον αμυντικό..
Πάντως στην φάση αυτή ο Χουγκαζ κάνει φαουλ, σπρώχνει με το ένα χέρι και κοβει καθαρά με το άλλο χέρι..
Γενικά θεωρώ τον Μπητς έναν σκόρερ στιγμής, παρορμητικος, χωρίς συνέπεια δηλαδή. Δεν μπορεί όμως να προσφέρει σε άλλους τομείς.


Αλεξάντερ Σβεντ likes this post :D

Κι εμένα με εκνεύρισε αφάνταστα αλλά είχα καιρό να δω παίκτη του ΠΑΟΚ να σώζει δύο τουλάχιστον καλάθια την ώρα που αναπηδούσε η μπάλα στη στεφάνη.
Άβαταρ μέλους
thomas Murg
 
Δημοσιεύσεις: 2873
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 17:02

Re: Ιωνικός HELLENIC COIN - ΠΑΟΚ 83-84 Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό paliotomaros » Σάβ 03 Απρ 2021, 22:19

painkiller4 έγραψε:Αντε μας πριξατε το ριπαπα 40 λεπτά μέσα στο βρίσιμο.. Νικαια νικαια κωλογειτονια....
Όλα στο στόμα στην μελαχρινή πίσω από την μπάσκετα την κομπλεξικια ...Μεγάλη τσαπερδονοκωλοσφυριχτρα
Στα του αγώνα μεγάλη νίκη με @@ παίκτες που παίζουν με ψυχή και πάθος ως το τελευταίο δευτερόλεπτο
Αυτό είναι ΠΑΟΚ τέλος.
Τον Μπιτς εκεί που θέλω να τον μαδεριασω βάζει δύο συνεχόμενα τρίποντα... Κρίσιμα μάλιστα




Άντε γεια γαμω τον ΠΕΙΡΑΙΑ...μπράβο ΠΑΟΚΑΡΑ

Αυτή η μελαχρινή με τα γυαλιά είναι η πρόεδρος του Ιωνικού Χριστίνα Σκεντζιου. Γενικά έχει συμπεριφορά κακογ@μημένης, την εχω δει και σε αλλους αγώνες ενω ηταν και ένα φεγγάρι στον Ήφαιστο. Μπράβο στους παίχτες που ματώνουν τη φανέλα και το Λυκοτζον που δείχνει να ειναι ο Λουτσεσκου του τμήματος μπασκετ.
paliotomaros
 
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ 30 Ιούλ 2014, 15:00

Re: Ιωνικός HELLENIC COIN - ΠΑΟΚ 83-84 Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Σάβ 03 Απρ 2021, 22:27

Θα ασχοληθούμε πολύ ακόμα με μια γυναίκα που έκανε το έγκλημα να υποστηρίξει την ομάδα της;
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15316
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Ιωνικός HELLENIC COIN - ΠΑΟΚ 83-84 Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 03 Απρ 2021, 22:48

Ενδιαφέρουσες οι παραπάνω πληροφορίες για την κοπελιά με τα γυαλιά που υποστήριζε φανατικότατα την ομαδούλα της γειτονιάς της Νίκαιας. Δεν είχα ιδέα.

Από ότι βλέπω όμως, δεν είναι η πρόεδρος του Ιωνικού αλλά η Γενική Αρχηγός.
Νομίζω το έγραψε κάποιος και κατά τη διάρκεια του αγώνα ότι είναι Γενικός(ή) Αρχηγός (GM/General manager) του Ιωνικού Νίκαιας.

Επίσης βρήκα τα παρακάτω και τα μοιράζομαι μαζί σας, γεγονός που εξηγεί και γιατί κατά τη διάρκεια του αγώνα, φαινόταν να βγάζει ένα πρωτόγνωρο φανατισμό εναντίον του ΠΑΟΚ.

Η Χριστίνα Σκέντζιου έκανε το μεγάλο βήμα και από το γραφείο τύπου ομάδων μπάσκετ που διεύθυνε, πολύ επιτυχημένα, τόσα χρόνια (Άρης Θεσσαλονίκης, Ήφαιστος Λήμνου, Φάρος Κερατσινίου) και συνεργασίες-projects με τις ομοσπονδίες μπάσκετ χωρών όπως η Ρωσία, το Ισραήλ και η Κύπρος, φέτος είναι η μοναδική γυναίκα γενική διευθύντρια σε ανδρική ομάδα μπάσκετ στην Α1 στην Ευρώπη, στην ομάδα του Ιωνικού Νικαίας Affidea.

Από μικρή ηλικία έπαιζα μπάσκετ σε ομάδες. Με ώθησε ο πατέρας μου στον αθλητισμό, στα Γρεβενά που μέναμε, από το δημοτικό ακόμα έπαιζα μπάσκετ σε ομάδα. Από τις πρώτες τότε γυναικείες ομάδες μπάσκετ της περιοχής, πριν πολλά χρόνια, σκέψου.

Ο πατέρας μου ήταν παράγοντας στο ποδόσφαιρο. Επειδή ήμουν αντιδραστικό πνεύμα, δεν θέλω να συνδεθεί κάτι με κάποιον που γνωρίζει το χώρο. Όσο και να ήθελε να με ωθήσει στο ποδόσφαιρο, εγώ ασχολήθηκα με το μπάσκετ. Έπαιζα μπάσκετ, έβλεπα μπάσκετ, αν και μέναμε στα Γρεβενά πηγαίναμε στη Θεσσαλονίκη και βλέπαμε τότε στο Παλέ ντε Σπορ των Άρη και τον ΠΑΟΚ, στις πολύ καλές εποχές τους και έτσι σιγά σιγά άρχισα να ασχολούμαι με το μπάσκετ. Μετά πέρασα στο Τμήμα Φιλολογίας στο Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης  και είχα ασχοληθεί με τον εθελοντισμό σε ομάδες μπάσκετ, από μεταφράσεις μέχρι το κομμάτι θέσεων-seating στα γήπεδα. (πηγή : Athens Voice)


Έτσι εξηγούνται όλα.

Πάντως αυτά τα γυαλιά που φορούσε για κάποιο περίεργο λόγο τα βρίσκω αρκετά κολακευτικά.
Σχεδόν μου άρεσαν, θα έλεγα. Δεν μπορώ όμως να το εξηγήσω το γιατί. Το ψάχνω ακόμα.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Ιωνικός HELLENIC COIN - ΠΑΟΚ 83-84 Σχόλια & παραλειπόμεν

Δημοσίευσηαπό dragon » Κυρ 04 Απρ 2021, 00:08

μαλακιζόμαστε λιγο ή μου φαίνεται;
Άβαταρ μέλους
dragon
 
Δημοσιεύσεις: 4478
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2017, 18:42
Τοποθεσία: Ναυπλιο

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Σεζόν 2020-2021

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης