ΠΑΟΚ-Λάρισα 93-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για τις υποχρεώσεις του καλαθοσφαιρικού τμήματος για τη σεζόν 2020/21...

Re: ΠΑΟΚ-Λάρισα 93-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 09 Οκτ 2020, 12:05

εχω ξαναπεί οτι στα μάτια μου ο griffin δεν είναι άσσος. Για μένα αυτό είναι ξεκάθαρο: ένας παίκτης που στο Κολλέγιο (εκεί που έμαθε σοβαρό μπάσκετ δλδ) είχε 19 πόντους μέσο όρο με 3.6 λάθη ανα ματς δεν μπορεί να τρέχει μια σοβαρή επίθεση ειδικά ευρωπαικής ομάδας. Ο Λυκογιάννης, ως ο πλεον αρμόδιος ειπε παίζει καλύτερα στον ασσο, οπότε i pass αλλά... Για μένα ο Griffin είναι ένας παίκτης (αυτό που θα πω τώρα πρεπει να το χω πει 456 φορες απο το 2008 που μαι εδω) που δίπλα του πρεπει να εχει εναν ΠΑΡΟΜΟΙΟ παικτη αλλά με πιο αμυντικά/"οικονομικά" χαρακτηριστικα (τύπου Μπουντούρη). Το ρόλο αυτόν φέτος δείχνει να τον παίζει ο Νώντας. Επίσης και τα άλλα δύο σου γκαρντ έχουνε παρόμοια χαρακτηριστικά (love-long) με δημιουργία και off the dribble εκτέλεση και αρκετά καλό διάβασμα (ο Love). Συνεπώς δείχνει να υπάρχει ισορροπία. Μήν ξεχνάμε, δείξε μου τα γκαρντ σου να σου πω τί ομάδα έχεις.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Λάρισα 93-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 11 Οκτ 2020, 08:11

79-79 χτες. Έτσι θα πάει και φέτος νομίζω έχοντας αυτη την αδυναμία στη ρακέτα (η οποία έγινε On purpose κατα τον Χατζόπουλο χτες). Δλδ αίμα μπας και πάρουμε ένα διπλό εκτός. Η λάρισα μια χαρά ροστεράκι έχει, προχτες στο κύπελλο είχε τον τσαρλατάνο τον μπράουν που χάλασε το 80% των επιθέσεων μόνος του. Ασε που όλες αυτές οι ομάδες έχουνε την ευχέρεια να αλλάξουν ξένο(ους) ΟΠΟΤΕΔΗΠΟΤΕ γουστάρουν και να πάρουνε πουλενάκι(α) από τον Χ μάνατζερ. Ο Κολοσσός ξερω γω που πριν 20 μερες δεν είχε παίκτη κέρδισε τον Προμηθέα εκτός (έστω και σε φιλικό)...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Λάρισα 93-71 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 11 Οκτ 2020, 09:03

Λουκέτο εδώ. Ποδαρικό στις επίσημες αγωνιστικές υποχρεώσεις με νίκη και πρόκριση! Ανοίχτε το επόμενο..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Σεζόν 2020-2021

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης