16. Adrian Nilsen Pereira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 16. Adrian Nilsen Pereira

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Δευτ 23 Νοέμ 2020, 15:25

Ο τσαμπουκάς του όλα τα λεφτά... δεν μασάει να χωθεί και αμυντικά και επιθετικά.
Αυτό και μόνο για αρχή με κάνει και χαμογελάω.
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: 16. Adrian Nilsen Pereira

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 23 Νοέμ 2020, 15:54

Το μόνο κακό εκτός από τα χεράκια ήταν πως έδειχνε να είναι λίγο πίσω σε φυσική κατάσταση,έμοιαζε να μην έχει πολλές ανάσες στα τρεξίματα. Κάπως έτσι προέκυψαν και οι ενοχλήσεις ίσως;
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 16. Adrian Nilsen Pereira

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Δευτ 23 Νοέμ 2020, 16:44

Μου άρεσε που δύο φορές όταν έφτασε κοντά στην περιοχή γύρισε άψογα την μπάλα στο ύψος του πέναλτι. Την μια στο δοκάρι του Τζολη και την άλλη στον Μπισεσβαρ.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: 16. Adrian Nilsen Pereira

Δημοσίευσηαπό Eagle1980 » Δευτ 23 Νοέμ 2020, 17:08

Πιτσιρικά έδειξες καλα πράγματα συνέχισε έτσι δυνατά με τολμη και τσαμπουκά το μέλλον δικο σου!!! :ugeek: :ugeek: :opaokara: :ugeek: :ugeek:
Άβαταρ μέλους
Eagle1980
 
Δημοσιεύσεις: 2694
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιαν 2016, 05:50

Re: 16. Adrian Nilsen Pereira

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Δευτ 23 Νοέμ 2020, 17:09

Mitsospaoki4 έγραψε:Ενοχλήσεις λένε...

Και το ενδιαφερον ειναι οτι τις ειχε πριν αρχισει το ματς.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: 16. Adrian Nilsen Pereira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 23 Νοέμ 2020, 17:32

Azrael έγραψε:Αραγε το προηγουμενο τζιμανι πηρε την αποφαση να μην μπει στην λιστα;

Τέσσερα δεξιά μπακ και μόνο ο Γιαννούλης αριστερά.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 16. Adrian Nilsen Pereira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 23 Νοέμ 2020, 17:35

Dimg4 έγραψε:Ειναι καλυτερος απο τον Γιαννουλη των 21 παντως. Εγω πιστευω θα μας χαζεψει ο μικρος

Πιθανόν ναι. Πρέπει να τον δούμε και σε άλλους αγώνες για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα. Αυτό που είδα εγώ χθες είναι ότι το σώμα του μου φάνηκε πιο δεμένο απ' ό,τι στα βιντεάκια ακόμη και σε σχέση με τον αγώνα στον Βόλο. Είχε και τσαμπουκά στο παιχνίδι του. Αυτό είναι έργο Pablo.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 16. Adrian Nilsen Pereira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 23 Νοέμ 2020, 17:39

inpaok

Ο Άντριαν Περέιρα , ο οποίος αποχώρησε από το ματς με τον ΠΑΣ με ενοχλήσεις στο δεξιό προσαγωγό, έκανε θεραπεία και θα υποβληθεί σε μαγνητική για να διαπιστωθεί το μέγεθος του προβλήματος που αντιμετωπίζει.

Γι αυτό τον έβγαλε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 16. Adrian Nilsen Pereira

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 23 Νοέμ 2020, 23:13

Ο Άντριαν Νίλσεν Περέιρα υποβλήθηκε σε μαγνητική εξέταση τα αποτελέσματα της οποία ήταν καθαρά και στον ΠΑΟΚ ελπίζουν πως θα μπορέσει να αγωνιστεί την Κυριακή κόντρα στη Λαμία.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29909
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 16. Adrian Nilsen Pereira

Δημοσίευσηαπό tsaousila » Δευτ 23 Νοέμ 2020, 23:28

παικταρασ!!! αρκει να κανει καποια στιγμη συνεχομενα παιχνιδια!!! τωρα ειναι η ευκαιρια!!
tsaousila
 
Δημοσιεύσεις: 491
Εγγραφή: Πέμ 22 Αύγ 2019, 23:33

Re: 16. Adrian Nilsen Pereira

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Τρί 24 Νοέμ 2020, 02:12

ΑποστόληςΑ έγραψε:
Azrael έγραψε:Αραγε το προηγουμενο τζιμανι πηρε την αποφαση να μην μπει στην λιστα;

Τέσσερα δεξιά μπακ και μόνο ο Γιαννούλης αριστερά.


ρε μάγκες μη γράφετε ότι θέλετε μόνο και μόνο για να κράξετε.....η λίστα η ευρωπαϊκή είχε συγκεκριμένους περιορισμούς. Μέχρι 17 ξένους μπορείς να δηλώσεις. Ο ΠΑΟΚ έχει 20 στο ρόστερ του (21 με το Βιερίνια, έφυγε ο Μάτος μείνανε πάλι 20). Έμειναν εκτός ο Ζαμπά, ο Ρέϊ και ο Περέϊρα για τους δικούς του λόγους ο καθένας. Το έγραψα και άλλη φορά, η υπόθεση Μάτος άλλαξε τα δεδομένα. Τα δεξιά μπακ έγιναν 4 ξαφνικά όχι από επιλογή. Ο Μάτος δεν υπολογιζόταν και ο Λύρατζης κλήθηκε αρχικά για να βγαίνουν οι προπονήσεις (με δεδομένο ότι ο Σοάρες ήταν τραυματίας). Κανονικά έτσι όπως γινόταν ο σχεδιασμός τα 2 δεξιά μπακ ήταν ο Ροντρίγκο και ο Ουαγκέ. Ήρθε η ανατροπή στην υπόθεση Μάτος με την επιστροφή του στην ομάδα και ξαφνικά είχαμε 4 δεξιά μπακ. Ο Μάτος προοριζόταν και για εναλλακτική λύση στο αριστερό μπακ στα ευρωπαϊκά ματς, μια θέση που έπαιζε συνέχεια όταν ήταν στην Ουκρανία. Ο Λύρατζης δηλώθηκε στη λίστα γιατί δεν επιβάρυνε σε τίποτα και δεν έπιανε θέση μια και είναι Έλληνας και γηγενής (λίστα Β). Η μόνη περίπτωση άλλου παίκτη να είχε κοπεί από τη λίστα για να έμπαινε ο Περέϊρα ήταν ο Νινούα αλλά στα χαφ ήμασταν ήδη λίγοι. Με βάση τις συνθήκες και τους περιορισμούς που υπήρχαν όταν δηλώθηκε η λίστα ήταν πολύ λογικό το κόψιμο του Περέϊρα. Πείτε μου εσείς ποιός ξένος έπρεπε να κοπεί από τη λίστα για να μπει ο Περέϊρα;
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: 16. Adrian Nilsen Pereira

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τρί 24 Νοέμ 2020, 02:53

Μπορει να μην φταιει αλλα για το παλαβο ροστερ που εχουμε εγω νομιζω οτι φταει ο αμπελ. Δεν ειναι δυνατον να εισαι προπονητης να σε πιστευει και να σε ακουει η ομαδα σου και να φτιαχνεις τελικα τετοιο ροστερ εαν θελεις να πρωταγωνιστήσεις. Δηλαδη και ειδικα με τον τροπο που επαιζε ποιον θα ειχε εκει στα αριστερα πχ?
Ολοι στην ομαδα ηταν μπερδεμενοι και εμεις μπερδεμενοι ειμασταν και ειχαμε αυτα τα αποτελεσματα στην δομη του ροστερ. Εγω ξαναλεω τον θεωρω οτι ηταν υπευθυνος γιατι δεν ειχε ξεκαθαρο πλανο στο μυαλο του. Και εχω την απαιτηση απο τον προπονητη μου εαν δεν τον καλυπτει η διοικηση να το ζηταει με σθενος.
Τεσπα περσυνα ξυνα σταφυλια.
Η αληθεια ειναι οτι σφιξαμε στο ευρωπαικο μας ροστερ. Στην Ελλαδα υπαρχουν λυσεις. Ειναι και ο αρχηγος που κπορει να παιξει την θεση. Ειναι και ο παικταρας Κρεσπο που την εχει ξαναπαιξει με επιτυχια. Νομιζω στην ολανδια τον Κρεσπο θα βαλει ο Παμπλο.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: 16. Adrian Nilsen Pereira

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 24 Νοέμ 2020, 08:51

dimitris88 έγραψε: Με βάση τις συνθήκες και τους περιορισμούς που υπήρχαν όταν δηλώθηκε η λίστα ήταν πολύ λογικό το κόψιμο του Περέϊρα. Πείτε μου εσείς ποιός ξένος έπρεπε να κοπεί από τη λίστα για να μπει ο Περέϊρα;

Τις συνθήκες τις δημιούργησε ο ίδιος ο Abel. Αν δεν είχε κόψει τον Matos δεν θα χρειαζόντουσαν κινήσεις πανικού όπως ο Wague και φυσικά θα υπήρχε χώρος για δεύτερο αριστερό μπακ. Τώρα ούτε τον Matos έχουμε, ούτε και ένα δεύτερο αριστερό μπακ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 16. Adrian Nilsen Pereira

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τρί 24 Νοέμ 2020, 11:06

Ποιος είπε ρε παιδιά ότι ο Μάτος κόπηκε από τον Αμπέλ, δεν έχει καμία αλήθεια αυτό. Ο Βαγκέ ήταν όντως βεβιασμένη κίνηση, γιατί ο Γιάνκο μας άφησε με τα κλεισμένα εισιτήρια στο χέρι, τη μέρα που πετούσε για Ελλάδα.

Η δήλωση του Μάτος στη λίστα ήταν εντελώς λανθασμένη κίνηση, και χρεώνει την παε που δεν του χάλασε ποτέ χατίρι.
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: 16. Adrian Nilsen Pereira

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τρί 24 Νοέμ 2020, 11:28

Sera4 έγραψε:Ποιος είπε ρε παιδιά ότι ο Μάτος κόπηκε από τον Αμπέλ, δεν έχει καμία αλήθεια αυτό.


Το είπαν ο Μίχελ, ο Βελα Τζούνιορ ξεκάθαρα και ο Βιερίνια εμμέσως πλην σαφώς.

Ο Μάτος για μένα έφυγε εξαιτίας του Αμπέλ.

Το πρόβλημα με τον πατέρα του δεν είμαι σίγουρος, εάν όντως ισχύει ή εάν επίσπευσε την αποφασή του να φύγει εξαιτίας του Αμπέλ.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες