32. Nika Ninua

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Κυρ 29 Νοέμ 2020, 21:24

Νομίζω πως πρέπει να δουλέψει πάρα πολύ την ταχύτητα του και κυρίως στα πρώτα βήματα και μετά τη δύναμη, μπάλα ξέρει πολύ, αθλητής δεν είναι καλός.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Κυρ 29 Νοέμ 2020, 22:05

Εγώ τον είδα θετικό. Δεν έβγαλε μάτια, αλλά ήταν καλός.
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3475
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Κυρ 29 Νοέμ 2020, 23:21

Ιάσονας έγραψε:Νομίζω πως πρέπει να δουλέψει πάρα πολύ την ταχύτητα του και κυρίως στα πρώτα βήματα και μετά τη δύναμη, μπάλα ξέρει πολύ, αθλητής δεν είναι καλός.


σωστός....πρέπει να καταλάβει ότι το σύγχρονο ποδόσφαιρο παίζεται σε άλλη ταχύτητα και οφείλει να προσαρμοστεί εάν θέλει να κάνει καριέρα....μπάλα πάντως ξέρει....
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό gika » Κυρ 29 Νοέμ 2020, 23:34

Εγώ μπορώ να δω τον Περέιρα να κάνει καριέρα στην Ιταλία και τον Ουαγκέ να παίζει στη Λα Λίγκα. Τον Νινούα δεν μπορώ να τον δω ενδεκαδάτο ούτε στη σημερινή Λαμία. Παίκτης από πολύ κάτω ράφι. Ως ποδοσφαιριστής θα έκανε καριέρα, αν το άθλημα ήταν στατικό σαν το σουμπούτεο. Εναλλακτική καριέρα είναι να γίνει youtuber και να πετυχαίνει με τη μπάλα μπουκάλια σε κάδους από 150 μέτρα μακριά. Ο Τσιγγάρας φάνηκε μπροστά του, σαν τον Καντέ μπροστά στον Κάτσε, κι έχει παίξει μόλις 2-3 παιχνίδια σε αντρική ομάδα.

Όσοι τον πιστεύετε, να θυμάστε ότι είμαστε ο ΠΑΟΚ και όχι η κάτω ραχούλα. Παίκτες με όλα τα φόντα να πετύχουν και καλές καριέρες πριν ή μετά, εδώ δεν κατάφερναν να μπουν καν στο ρόστερ. Ο Μουλέν που έπαιζε champions league απέναντι στην Ρεάλ, εδώ δεν κατάφερε να γράψει ούτε συμμετοχή καλά καλά. Μαουρίσιο και Σάκχοφ που τους διώξαμε γιατί δεν κάνανε είναι βασικοί σε ΑΕΚ και Παναθηναικό. O Σάμπο που τον φύγαμε κακήν κακώς παίζει Τουρκία και γράφει νούμερα. Και θα πετύχει ο Νινούα που μετά από τόσο φιλικά και επίσημα παιχνίδια φαίνεται σαν ερασιτέχνης ποδοσφαιριστής;

Για αντί-Μαουρίσιο τον πήραμε και έχει μείνει πίσω από Καντουρί, Σβάμπ, Αουγκούστο, Εσίτι και Τσιγγάρα.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό Alastor » Κυρ 29 Νοέμ 2020, 23:37

Ιάσονας έγραψε:Νομίζω πως πρέπει να δουλέψει πάρα πολύ την ταχύτητα του και κυρίως στα πρώτα βήματα και μετά τη δύναμη, μπάλα ξέρει πολύ, αθλητής δεν είναι καλός.


ξεκαθαρα ο λογος που δεν ειναι στις πρωτες επιλογες
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6208
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 29 Νοέμ 2020, 23:41

gika έγραψε:Εγώ μπορώ να δω τον Περέιρα να κάνει καριέρα στην Ιταλία και τον Ουαγκέ να παίζει στη Λα Λίγκα. Τον Νινούα δεν μπορώ να τον δω ενδεκαδάτο ούτε στη σημερινή Λαμία. Παίκτης από πολύ κάτω ράφι. Ως ποδοσφαιριστής θα έκανε καριέρα, αν το άθλημα ήταν στατικό σαν το σουμπούτεο. Εναλλακτική καριέρα είναι να γίνει youtuber και να πετυχαίνει με τη μπάλα μπουκάλια σε κάδους από 150 μέτρα μακριά. Ο Τσιγγάρας φάνηκε μπροστά του, σαν τον Καντέ μπροστά στον Κάτσε, κι έχει παίξει μόλις 2-3 παιχνίδια σε αντρική ομάδα.

Όσοι τον πιστεύετε, να θυμάστε ότι είμαστε ο ΠΑΟΚ και όχι η κάτω ραχούλα. Παίκτες με όλα τα φόντα να πετύχουν και καλές καριέρες πριν ή μετά, εδώ δεν κατάφερναν να μπουν καν στο ρόστερ. Ο Μουλέν που έπαιζε champions league απέναντι στην Ρεάλ, εδώ δεν κατάφερε να γράψει ούτε συμμετοχή καλά καλά. Μαουρίσιο και Σάκχοφ που τους διώξαμε γιατί δεν κάνανε είναι βασικοί σε ΑΕΚ και Παναθηναικό. O Σάμπο που τον φύγαμε κακήν κακώς παίζει Τουρκία και γράφει νούμερα. Και θα πετύχει ο Νινούα που μετά από τόσο φιλικά και επίσημα παιχνίδια φαίνεται σαν ερασιτέχνης ποδοσφαιριστής;

Για αντί-Μαουρίσιο τον πήραμε και έχει μείνει πίσω από Καντουρί, Σβάμπ, Αουγκούστο, Εσίτι και Τσιγγάρα.
Ολοι αυτοί που αναφέρεις ήταν έτοιμοι παίκτες.

Στην περίπτωση Νινουα δεν έχουμε έτοιμο παίκτη και το ξέραμε.

Με 1,5 ματς βασικός σίγουρα δε θα κριθεί

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Κυρ 29 Νοέμ 2020, 23:49

Απο που και ως που προκύπτει οτι τον πήραμε για αντι-Μαουρίτσιο;

Μη τα λέτε ετσι ρε παιδιά!

Ένας παίκτης με συγκεκριμένα καλά χαρακτηριστικά είναι, απο σαφώς κατώτερο πρωτάθλημα που αν δουλευτεί, αν δουλέψει ίσως βγει διαμαντάκι.

Για την ώρα δίνει λύσεις.

Και καλή κάθετη έχει και καλά στημένα έχει.

Μια νίκη την έδωσε πάντως. Ήδη +1 από Σάμπο.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13089
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό gika » Κυρ 29 Νοέμ 2020, 23:58

sourmenetes έγραψε:
gika έγραψε:Εγώ μπορώ να δω τον Περέιρα να κάνει καριέρα στην Ιταλία και τον Ουαγκέ να παίζει στη Λα Λίγκα. Τον Νινούα δεν μπορώ να τον δω ενδεκαδάτο ούτε στη σημερινή Λαμία. Παίκτης από πολύ κάτω ράφι. Ως ποδοσφαιριστής θα έκανε καριέρα, αν το άθλημα ήταν στατικό σαν το σουμπούτεο. Εναλλακτική καριέρα είναι να γίνει youtuber και να πετυχαίνει με τη μπάλα μπουκάλια σε κάδους από 150 μέτρα μακριά. Ο Τσιγγάρας φάνηκε μπροστά του, σαν τον Καντέ μπροστά στον Κάτσε, κι έχει παίξει μόλις 2-3 παιχνίδια σε αντρική ομάδα.

Όσοι τον πιστεύετε, να θυμάστε ότι είμαστε ο ΠΑΟΚ και όχι η κάτω ραχούλα. Παίκτες με όλα τα φόντα να πετύχουν και καλές καριέρες πριν ή μετά, εδώ δεν κατάφερναν να μπουν καν στο ρόστερ. Ο Μουλέν που έπαιζε champions league απέναντι στην Ρεάλ, εδώ δεν κατάφερε να γράψει ούτε συμμετοχή καλά καλά. Μαουρίσιο και Σάκχοφ που τους διώξαμε γιατί δεν κάνανε είναι βασικοί σε ΑΕΚ και Παναθηναικό. O Σάμπο που τον φύγαμε κακήν κακώς παίζει Τουρκία και γράφει νούμερα. Και θα πετύχει ο Νινούα που μετά από τόσο φιλικά και επίσημα παιχνίδια φαίνεται σαν ερασιτέχνης ποδοσφαιριστής;

Για αντί-Μαουρίσιο τον πήραμε και έχει μείνει πίσω από Καντουρί, Σβάμπ, Αουγκούστο, Εσίτι και Τσιγγάρα.
Ολοι αυτοί που αναφέρεις ήταν έτοιμοι παίκτες.

Στην περίπτωση Νινουα δεν έχουμε έτοιμο παίκτη και το ξέραμε.

Με 1,5 ματς βασικός σίγουρα δε θα κριθεί

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αυτός δεν ήταν βασικός στην ομάδα του και αρχηγός μάλιστα; Γιατί δεν είναι έτοιμος παίκτης;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 30 Νοέμ 2020, 00:18

Γιατί είναι πιο χαμηλό το επίπεδο κι επειδή για να παίξει ένας παίκτης ερχόμενος από κει σε αυτή την ηλικία ίσως θέλει λίγο χρόνο παραπάνω.

Δεν ξέρω και δε λέω ότι θα παίξει 100%,αλλα σκέψου τι λέγαμε πέρυσι για τον Αουγκουστο.

Ένα σουτ μας έμεινε απ όλη τη χρονιά και φέτος βλέπεις κάτι εντελώς διαφορετικό.

Δεν ξέρω αν θα αλλάξει ή θα προσαρμοστεί τόσο, αλλά δεν μπορώ και να το βγάλω άχρηστο.

Ναι και μένα δεν με καλύπτει αλλά ξέρω ότι έδωσε πόντους, ξεκουράσει παίκτες σήμερα και ίσως δούμε κάτι σε λίγο καιρό.


Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 30 Νοέμ 2020, 00:38

Μακάρι να έχεις δίκιο σούρμε για το καλό της ομάδας πρώτα πρώτα. Δεν το βλέπω, αλλά μακάρι.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 30 Νοέμ 2020, 00:54

Περα απο τις οποιες τακτικές του αδυναμιες δειχνει να στερειται εκρηξης και εντασης στο παιχνίδι του.
Τακτικη παιδεια αποκταει καποιος και στα 21, ένταση και εκρηξη αν δεν την εχεις απο την φυση σου, δυσκολευομαι να πιστεψω οτι μπορει να αποκτησει...
Μακαρι να τα καταφερει

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 30 Νοέμ 2020, 01:02

gika έγραψε:Μακάρι να έχεις δίκιο σούρμε για το καλό της ομάδας πρώτα πρώτα. Δεν το βλέπω, αλλά μακάρι.
Και γω δεν είμαι τόσο σίγουρος για το μέλλον του αλλά με την υπόθεση Αουγκουστο λέω ότι οφείλουμε να περιμένουμε λίγο κι αυτόν.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Δευτ 30 Νοέμ 2020, 01:31

σωστά όλα αυτά που λέτε και για την έλλειψη αθλητικότητας του αλλά και για το ότι είναι νωρίς να τον κρίνουμε τι περιθώρια βελτίωσης έχει...ΑΛΛΑ...υπάρχει ένα αλλά που τον κάνει χρήσιμο σε μια ομάδα πρωταθλητισμού όπως είναι ο ΠΑΟΚ. Σε ματς που για τον α ή β λόγο στραβώνουν και ο αντίπαλος παίζει ταμπούρι για να κρατήσει το σκορ (και στην Ελλάδα έχουμε πολλά τέτοια), ο Νινούα είναι ένα όπλο ειδικών συνθηκών γιατί μπορεί να μπει και να προσφέρει άριστα στημένα, όχι μόνο απευθείας αλλά και γεμίσματα μέσα στην περιοχή, πολύ καλή πάσα, ενώ έχει και σουτ οβίδα.
Δηλαδή εάν το ματς με μικρό αντίπαλο στραβώσει, ποιόν προτιμάμε να έρθει από τον πάγκο, το Νινούα ή τον Μπίσε που βλέπουμε τον τελευταίο ενάμιση χρόνο; Το Νινούα προτιμάτε να βλέπετε στις αποστολές ή τον Εσίτι;
Ο Νινούα λόγω του φοβερού του ποδιού μπορεί να ξεκλειδώσει παιχνίδια και να δώσει βαθμούς. Το έκανε ήδη στο Αγρίνιο που ήταν και το πρώτο ματς του Πάμπλο. Έχετε σκεφτεί ότι ίσως αυτό να αποδειχτεί το πιο σημαντικό διπλό της χρονιάς; Ότι εάν δεν ξεκινούσε με το δεξί ο Πάμπλο μπορεί να μην έκανε στη συνέχεια αυτό το σερί που κάνει τώρα;
Σε μια ομάδα πρωταθλητισμού δεν είναι απαραίτητο να γίνουν και να είναι όλοι σούπερ αστέρια, αλλά να έχουν ρόλο και να βοηθούν με τα δικά τους χαρακτηριστικά και ο Νινούα έχει κάτι πολύ ιδιαίτερο που δεν έχει κανένας άλλος στο ρόστερ. Δεν είναι υποχρεωτικό να γίνει παίκτης για να παίξει la liga ή serie A. Τη δουλειά του να κάνει στον ΠΑΟΚ και αυτό είναι αρκετό.
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 30 Νοέμ 2020, 09:14

Δημήτρη ενώ συμφωνώ με όλα αυτά που γράφεις για τη σύγκριση με τον Μπισεσβαρ διαφωνώ επειδή σε άλλη θέση θα μπει ο Μπισε για να ξεκλειδώσει ένα παιχνίδι και σε άλλη ο Νινουα, απλά ο Μπισε πλέον πρέπει να αντικατασταθεί γιατί δεν είναι στο επίπεδο της ομάδας. Φυσικά και προτιμότερο είναι να έχεις στο πάγκο τον Νινουα από Εσίτι και αν θέλουμε να κλειδώσουμε παιχνίδι υπάρχει ο Τσιγγαρας.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 30 Νοέμ 2020, 09:16

Μια χαρά είναι προς το παρόν. Δεν βγάζει μάτια, δεν είναι και Σάμπο. Ήδη έχει χαρίσει νίκη.

Αντί Μαουρίσιο είναι ο Σβαμπ. Μην λέμε ό,τι να ναι..
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11044
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες