32. Nika Ninua

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Τετ 19 Αύγ 2020, 12:48

τεχνικός της Ντιναμό Τιφλίδας Κάχα Τσχετιάνι

«Εάν αυτή η μεταγραφή είναι δικαιολογημένη, θα το δείξει ο χρόνος. Ο Νινούα είναι καλός και ταλαντούχος ποδοσφαιριστής. Εάν παρουσιαστεί όπως μπορεί, θεωρώ πως θα εξελιχθεί σε ηγέτη του ΠΑΟΚ με δεδομένη την αγωνιστική του κατάσταση. Από το ελληνικό πρωτάθλημα, γνωρίζετε πολύ καλά σε ποιες ομάδες πηγαίνουν οι εξαιρετικοί παίκτες.



Πολλά γράφτηκαν για την μεταγραφή του στην Μπεσίκτας αλλά για κάποιο λόγο ‘ναυάγησε’. Είναι καλό που ο ΠΑΟΚ κινήθηκε άμεσα και νομίζω ότι πήρε τη σωστή απόφαση»

https://www.facebook.com/groups/PAOKInsider/
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7334
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό vs40 » Τετ 19 Αύγ 2020, 13:11

Ο παίκτης αυτός πιστεύω ήρθε ως αντικαταστάτης του Μαουρίτσιο. Δεν είναι 6, αλλά 8, με γρήγορο παιχνίδι επιθετικά και εξαιρετικά φάουλ και πάσες, έχοντας το κάθετο παιχνίδι. Έχει καλό ύψος (το transfer τον έχει 1,86), και είναι μόλις 21, που σημαίνει ότι μπορεί να δυναμώσει στην πορεία, αλλά και να εξελιχτεί. Πιστεύω ότι ήδη από τον πολύ πεσμένο Μαουρίτσιο, είναι μια αναβάθμιση. Η ομάδα έχει ανάγκη από παίκτες που δουλεύουν πολύ, όπως ο Τσιμιροτ, και νόμίζω ότι ο συγκεκριμένος ποδοσφαιριστής έχει παρόμοια νοοτροπία.
Άβαταρ μέλους
vs40
 
Δημοσιεύσεις: 5278
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2008, 00:07

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τετ 19 Αύγ 2020, 15:34

danirifle έγραψε:Παρεμπιπτόντως στο βίντεο της προπονησης μου φάνηκε υπερβολικά λεπτός

Ελπίζω να μην είναι εξίσου αδυναμος

Ίδια κόψια με τον Γεωργιάδη εκ Σερρών που είχαμε. Ελπίζω να μην έχει και ίδια πορεία!
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5001
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 19 Αύγ 2020, 20:45

Αν ο ΠΑΟΚ έδωσε 850k + τον μισθό του, εν μέσω FFP, για να αγοράσει τον νέο Τσίμιροτ τότε κλάφτα Χαράλαμπε και χέσε μέσα Πολυχρόνη που δεν γίναμε ευζώνοι
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό constadine » Τετ 19 Αύγ 2020, 21:00

Για νέο Τσίμιροτ ,που γράφετε είναι σαν χαρακτηριστικά ή σαν παρόμοιο project ;
Σαν χαρακτηριστικά,από όσα έχω δει , βρίσκω ελάχιστες ομοιότητες .
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2528
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό hawklord » Παρ 21 Αύγ 2020, 13:03

Μακαρι να πιασει. Απο τα οσα ειδα και διαβαζω εχει καθετη πασα, στημενα και ειναι σχετικα γρηγορος αρα χειροτερος απο τον Μαουρισιο ΔΕΝ γινεται να ειναι.
Αλλου ομως ποναει η ομαδα και βλεπω να μαζευεται πολλη νεολαια (αρα προσμονη για κατι καλο και οχι σιγουρια). Θρησκος δεν ειμαι αλλα προβλεπω να αρχισω πολλες προσευχες φετος.
Καλοσορισες.
BRUCIAMO LA CAPITALE!
Con i fegati spappolati godiamoci la vittoria.
VIVA L' ITALIA
Lectio non intelliguntur intellectus
Άβαταρ μέλους
hawklord
 
Δημοσιεύσεις: 1989
Εγγραφή: Πέμ 02 Ιούλ 2020, 14:45

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό constadine » Πέμ 27 Αύγ 2020, 18:17

Για τον Νινούα ,σαν αντικαταστάτη του Ελ Καντουρί ,θα έλεγα ότι έχουν κάποια κοινά χαρακτηριστικά (ίδιο ύψος, καλή πάσα) ,από όσο έχω δει (από αγώνες της Ντιναμό Τιφλίδας και τα εδώ βιντεάκια της ΠΑΕ) δεν βλέπω να είναι έτοιμος σωματικά και θέλει κάποιο χρόνο προσαρμογής.
Τελευταία επεξεργασία από constadine και Πέμ 27 Αύγ 2020, 21:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2528
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 27 Αύγ 2020, 20:08

Δεν τον έχω δει τον παίκτη, αλλά απ' ό,τι έχω διαβάσει μάλλον δεν έχουν πολλά κοινά στον τρόπο παιχνιδιού τους. Εμείς χρειαζόματε χαφ που να βοηθάει στην ανάπτυξη του παιχνιδιού και δεν γνωρίζω αν ο νεαρός μπορεί να βοηθήσει τον τομέα αυτόν.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 27 Αύγ 2020, 20:33

Εγω οσο τον παρακολουθησα δεν είδα καθολου κράτημα μπαλας και αυτο με προβληματισε. Την ξεφορτωνεται μονιμα με την μια.
Απεναντι λοιπον σε αντιπαλο που θα μας πρεσαρει και θα χρειαζεται να κρατησουμε μπαλα, δεν ξέρω αν θα μπορει να ανταποκριθει.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10921
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό Luigi Vampa » Πέμ 27 Αύγ 2020, 20:55

Δεν κρατάει μπάλα παίζει άμεσα, όπως δηλαδή αρέσει στον Άμπελ. Αν μια ομάδα μας πιέσει ψηλά θα αφήσει χώρους πίσω να εκμεταλλευτουν οι γρήγοροι Τζολης, Πέλκας, Ακπομ κ εκεί παίκτες που έχουν καλή μακρινή μεταβίβαση όπως ο Σβαμπ κ απ ότι φαίνεται ο Νινουα αλλά κ ο Μιχαηλιδης κ ο Ιγκασον (τουλάχιστον με τη Μπεσικτας ήταν αρκετά εύστοχος σε μακρινές μεταβιβασεις) είναι σημαντικοί. Σε περίπτωση που μια ομάδα κάτσει πίσω κ μας περιμένει είναι που πρέπει να έχουμε αλλού τύπου λυσεις
Luigi Vampa
 
Δημοσιεύσεις: 2902
Εγγραφή: Τετ 13 Αύγ 2014, 12:10

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Πέμ 27 Αύγ 2020, 21:25

Gospi έγραψε:...Απεναντι λοιπον σε αντιπαλο που θα μας πρεσαρει και θα χρειαζεται να κρατησουμε μπαλα, δεν ξέρω αν θα μπορει να ανταποκριθεί...

Απέναντι σε αντίπαλο που σε πρεσάρει ΔΕΝ κρατάς/κουβαλάς ΠΟΤΕ μπάλα...
Γρήγορες πάσες -ή και μακρινές στον χώρο- με την μια και διαρκή κίνηση...

Είναι και αυτός ένας λόγος που δεν χωράνε παίχτες οπώς ο Matos ή ο Bise σε αυτό που θέλει να παίξει ο Abel.
Έχουν την τάση κάποιες φορες να κουβαλάνε την μπάλα παραπάνω από όσο πρέπει...
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 27 Αύγ 2020, 21:30

Μακαρι να ισχυει. Παντως προχθες με την Μπεσικτας στο δευτερο ημιχρονο ολοι λεμε οτι η ομαδα επρεπε να χει καποιον να μπορεί να μπει μεσα και να κρατησει λιγο μπαλα και να παγωσει τον ρυθμο. Δεν ξερω λοιπον αν ειναι τετοιος παιχτης. Ο Παυκαρας για παραδειγμα ειχε εξαιρετικο κράτημα μπαλας και καλυπτε υπεροχα με το κορμι...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10921
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό DOUBLE » Πέμ 27 Αύγ 2020, 21:41

Στο πάγωμα του ρυθμού ήταν αξεπέραστος ο Παυλάρας. Όταν έπαιρνε την μπάλα νόμιζα ότι κόλλησε η εικόνα! Το μετέωρο βήμα του Παυλάρα....
DOUBLE
 
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Πέμ 24 Μάιος 2018, 10:13

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό pisakaipoupoula » Πέμ 27 Αύγ 2020, 23:08

Ο Πάμπλο ήταν απ 'τα καλύτερα χαφ που είχαμε ποτέ, το ματς του Πάμπλο στην Πόλη στα 34 του είναι για σεμινάριο...τι συγκρίνετε τώρα...
Το παιδί αυτό θα το δούμε, σίγουρα δεν είναι τυχαίος πάντως.
Άβαταρ μέλους
pisakaipoupoula
 
Δημοσιεύσεις: 2486
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιαν 2014, 19:48

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό val4 » Παρ 28 Αύγ 2020, 01:09

Luigi Vampa έγραψε:Δεν κρατάει μπάλα παίζει άμεσα, όπως δηλαδή αρέσει στον Άμπελ. Αν μια ομάδα μας πιέσει ψηλά θα αφήσει χώρους πίσω να εκμεταλλευτουν οι γρήγοροι Τζολης, Πέλκας, Ακπομ κ εκεί παίκτες που έχουν καλή μακρινή μεταβίβαση όπως ο Σβαμπ κ απ ότι φαίνεται ο Νινουα αλλά κ ο Μιχαηλιδης κ ο Ιγκασον (τουλάχιστον με τη Μπεσικτας ήταν αρκετά εύστοχος σε μακρινές μεταβιβασεις) είναι σημαντικοί. Σε περίπτωση που μια ομάδα κάτσει πίσω κ μας περιμένει είναι που πρέπει να έχουμε αλλού τύπου λυσεις

Ότι πιο εύστοχο έχω διαβάσει μέχρι σήμερα για την ομάδα συνολικά (αγωνιστικά)
Δικέφαλε μεγάλωσα και άλλαξαν πολλά...
Άβαταρ μέλους
val4
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 12 Σεπ 2014, 21:04
Τοποθεσία: Αθήνα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες