32. Nika Ninua

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 28 Σεπ 2020, 16:28

Bono. έγραψε:Ο Δημητράκης είχε τουλ ταχύτητα, δίνει ένταση στην ομάδα και αυτό τον σώζει για την ώρα.
Αυτός και αργός φαίνεται και αδύναμος.
Θυμίζει πολύ Τσιάρτα αλλά νομίζω ότι οι εποχές για τέτοιου είδους παίκτες έχουν περάσει ανεπιστρεπτί.
Όλα αυτά βγήκαν από ένα 90λεπτο;;



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 28 Σεπ 2020, 16:36

Gospi έγραψε:Μπανε κατσε δες τα δυο ευρωπαικα ματς με την προηγουμενη ομαδα του. Αυτα που περιγραφει ο φιλος αυτα θα δεις.
Εγω καθησα και τα ειδα. Αυτο που ειδα τότε αυτο ειδα και σε μας...
Δεν νομιζω πως θα δουμε κατι διαφορετικο άμεσα!
Θελει τρομερη δουλεια για να γινει κατι διαφορετικο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Άκου να δεις,η δύναμη και η έκρηξη δουλεύονται,αν το κάνει και αποκτήσει σωματικά προσόντα σύγχρονου ποδοσφαιριστή,μια χαρά καριέρα θα κάνει.
Στο χέρι του είναι αλλά και στου ΠΑΟΚ να του δώσει κίνητρο για να πετύχει.
Δε γίνεται να μιλάμε για ανασφάλειες και λοιπές μη πω τι,βλέποντας τον ελάχιστα.
Σε αυτό που συμφωνούμε όλοι είναι ότι το παιδί αυτή τη στιγμή που μιλάμε,δεν είναι έτοιμο για το επίπεδο του ΠΑΟΚ,έχει όμως αυτά που χρειάζονται για να είναι σύντομα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 28 Σεπ 2020, 16:58

Και εκει ακριβως εγκειται το προβλημα και ο προβληματισμος. Και ο Ζαμπα ηρθε ως παιχτης που αν δουλεψει θα κανει καριερα και τελικα δεν δουλεψε!
Αρα το να λεμε πως ΑΝ δουλευτει, και ΑΝ αναπτυξει καποια στοιχεια θα μπορει να σταθει, ειναι καπως επικινδυνο και ανεδαφικο, ειδικα σε εναν ΠΑΟΚ που δεν καταφερε ποτε τα τελευταια χρονια να εξελιξει σοαβαρα καποιον παιχτη...
Ακομη και ο Πελκας πηγε ενα χρονο Πορτογαλια και πηρε τα πανω του...
Επομενως και για να ερθω σ αυτο που λες, και στο οποιο συμφωνω, κακως ο Νινουα καταμετραται ως λυση στα χαφ. Και κακως αποκτηθηκε με ενα σημαντικο κοστος σε μια φαση που εμεις μετραμε φραγκοδιφραγκα για να παρουμε παιχτες που να κλεισουν καμια τρυπα!
Εκτος βεβαια αν απεμπλακουμε απο το βαρος του Εσιτι, οποτε αποκτηθει ενας αξιολογος χαφ σαν 3ος, να υπαρχει ο Αουγκουστο 4ος, και να συμπληρωσει ο Νινουα το παζλ ως 5ος χωρις ομως απαιτησεις να παιξει αμεσα!
Γιατι αν κληθει να μπει ξανα σε ματς πρωταθληματος, βλεπω τις γκελες να ρχονται η μια μετα την αλλη!
Για μενα καλυτερα ειναι να παει δανεικος σε κανα πρωταθλημα π παιζεται ξυλο και τρεχουν, για να αναγκαστει να βελτιωθει!
Και φυσικα κακως φαγωθηκε ο Τσιγγαρας, που στα δικα μου ματια ειναι πιο χρησιμος απο αυτον τον Νινουα, για να μεινει εδω ο Νινουα!
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 28 Σεπ 2020, 17:06

Θεωρητικά ναι,αυτή τη στιγμή που μιλάμε έτσι είναι,αν στο τέλος της ημέρας δε,είναι αυτός ο έξτρα χαφ που χρειάζεται το κέντρο μας ,θα μιλάμε για έγκλημα.
Επειδή όμως δε πρόκειται να συμβεί αυτό (αν συμβεί το συζητάμε) εγώ λέω ότι τελικά είναι μια σωστή επιλογή της ομάδας,που θα κριθεί σε βάθος τετραετίας,τόσο είναι το συμβόλαιο του αν δεν κάνω λάθος.
Επίσης,θα επιμείνω, ότι πρέπει να μείνει και να δουλέψει σε επίπεδο ΠΑΟΚ και ας πάρει λίγα παιχνίδια,αυτή τη στιγμή η γνώμη μου είναι ότι αυτό το παιδί δεν χρειάζεται παιχνίδια όσο δουλειά.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό invincible » Δευτ 28 Σεπ 2020, 17:14

obanebane τα είπε όλα. Είναι ταλαντούχος που με την κατάλληλη δουλειά μπορεί μετά από ένα χρόνο να είναι μέχρι και 70% καλύτερος από όσο είναι τώρα. Εξελίξιμος. Δεν τον κρίνεις τώρα τον κρίνεις του χρόνου τέτοια εποχή. Επίσης ο φετινός Βόλος εκτός έδρας δεν ήταν ότι πιο εύκολο για ένα νέο παίχτη που έρχεται που έρχεται από άλλη χώρα και θέλει χρόνο προσαρμογής. Εδώ άλλον Βαρέλα είδαμε τον πρώτο χρόνο του άλλον Εσίτι τον πρώτο χρόνου του και άλλοι παίχτες τώρα...
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Δευτ 28 Σεπ 2020, 17:15

Ολοι οι ποδοσφαιριστες δεν μπορει να ειναι τοσο δυνατοι, τοσο γρηγοροι στα ποδια και γενικα με καλα φυσικα χαρακτηριστικα.

Θα φερω για παραδειγμα εναν τοπ κλας ποδοσφαιριστη για μενα, τον Μπουσκετς, που παιζει και στην ιδια θεση με τον Νινουα. Ο Μπουσκετς αναλογικα με το επιπεδο που αγωνιζεται ειναι ενας αδυναμος, αργος χαφ που παιζει τοσο πολυ με την οξυδερκεια και την τεχνικη του, που καλυπτει τις χτυπητες του αδυναμιες. Δεν παω να τους συγκρινω προφανως.

Το ποιντ μου ειναι οτι ο Νινουα αυτο ειναι. Δεν θα αλλαξει πολυ η δυναμη και η ταχυτητα του.
Ενας εγκαφαλικος χαφ ειναι και θα παραμεινει ετσι, με σωστη μεταβιβαση, καλυψη του χωρου, καλα στημενα.

Τωρα αν ο προπονητης και η ομαδα ηθελε ενα χαφ με εντελως αλλα χαρακτηριστικα και του εφεραν τον Νινουα, δεν φταιει ο Νινουα.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7410
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 28 Σεπ 2020, 17:37

Πρέπει να δουλευτει φίλε και η δύναμη και η έκρηξη, δεν είπαμε να γίνει φουσκωτος ούτε να γίνει ιδιαίτερα γρήγορος μπορεί,πρέπει όμως σωματικά να αντέχει τις μονομαχίες και να μην πέφτει σαν φτερό,επίσης να αποκτήσει ταχύτητα στα πρώτα 5-6 μέτρα για να μπορεί να ξεφεύγει άλλα και να προλαβαίνει αντιπάλους.
Ο Μπουσκετς,αυτά που γράφω τα κάνει άριστα γιατί σωματικά μπορεί να τα κάνει και ας φαίνεται,φτερό.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 28 Σεπ 2020, 18:09

Και φυσικα να δουλευτει και σε επιπεδο τακτικης και κινησιολογιας μεσα στο γηπεδο. Να μαθει δλδ ποιος ειναι ο ρολος του, τι πρεπει να κανει για να τον υπηρετει σωστα, να μαθει να ξεμαρκαρεται, να ζηταει μπαλα κλπ.
Ειναι πολλη δουλεια, και δεν περιοριζεται απλα στο ευκολο, τουμπανιασε κ μαθε να τρεχεις...
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10915
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό Bono. » Δευτ 28 Σεπ 2020, 19:33

sourmenetes έγραψε:
Bono. έγραψε:Ο Δημητράκης είχε τουλ ταχύτητα, δίνει ένταση στην ομάδα και αυτό τον σώζει για την ώρα.
Αυτός και αργός φαίνεται και αδύναμος.
Θυμίζει πολύ Τσιάρτα αλλά νομίζω ότι οι εποχές για τέτοιου είδους παίκτες έχουν περάσει ανεπιστρεπτί.

Όλα αυτά βγήκαν από ένα 90λεπτο;;



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ρε συ μερικά χαρακτηριστικά ενός παίκτη δεν χρειάζονται και πολλά ματς για να τα καταλάβεις.
Τεσπα έτσι φαίνεται είπα, μακάρι να μας βγει συνδυασμός Τσιάρτα (όχι στο μυαλό),Τάισον και Κεντέρη στο μέλλον.
Αλλά δύσκολα....
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 914
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό falconakis » Τετ 30 Σεπ 2020, 09:20

Χαχαχα βρε συ ουτε ο κοντός ουτε ο αχωνευτος κλαψιαρης δεν συνδιαζουν και τα 3 :)

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
ΠΑΟΚ μαζί σου μέχρι θάνατο!
Άβαταρ μέλους
falconakis
 
Δημοσιεύσεις: 1791
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 21:39

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 12 Οκτ 2020, 13:49

Γιατι δεν αλλαζουμε το ονομα στον τιτλο σε Nikoloz;
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29884
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Δευτ 12 Οκτ 2020, 13:56

Καλο ποδι αλλα δεν ειδαμε ακομη τον Μουργ αλλα και τον Σβαμπ. Εγω ανησυχησα με αυτον στο λιγο που το ειδαμε γιατι δεν πηγαινε σε καμια μονομαχια εστω και απλη. Μια κεφαλια στο κεντρο που εκανε πισω με προβληματισε. Το παιδι θελει δουλεια και πολυ δουλεια σε αρκετες πτυχες για να ειναι ικανος για το συχρονοποδοσφαιρο.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό K_geo » Δευτ 12 Οκτ 2020, 15:20

Γιαννη δεν ειδαμε Γιανη το βαφτισαμε
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Δευτ 12 Οκτ 2020, 18:45

Θα παλεψει σκληρα με τον εσιτι για τον σκουπιδοτενεκε της χρονιας.
Μεχρι στιγμης νομιζω οτι ο εσιτι δεν εχει αντιπαλο αλλα πιστευω πολυ στο νικολοζ.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: 32. Nika Ninua

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 12 Οκτ 2020, 18:53

barlow4 έγραψε:Θα παλεψει σκληρα με τον εσιτι για τον σκουπιδοτενεκε της χρονιας.
Μεχρι στιγμης νομιζω οτι ο εσιτι δεν εχει αντιπαλο αλλα πιστευω πολυ στο νικολοζ.

Ο Ninua μπάλα ξέρει και χρειάζεται να διαμορφωθεί το σώμα του σε πιο αθλητικό. Ο Esiti κορμάρα αλλά από μπάλα ότι σχέση έχει μια καλόγρια με ένα μπουρδέλο!Και αυτό δυστυχώς δεν διορθώνεται. Ποντάρω στον Nikoloz ότι σύντομα θα κάνουμε τρελές κωλοτούμπες για πάρτη του
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4993
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες