Abel Fernando Moreira Ferreira ΙΙ

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τρί 27 Οκτ 2020, 00:57

Bono. έγραψε:
sic-4 έγραψε:
Bono. έγραψε:Προηγηθήκαμε με 0-2 και καταφέραμε να ισοφαριστούμε.
Υπήρχε ποτέ περίπτωση ομάδα σωστά δουλεμένη να το πάθει αυτό? σε καμία περίπτωση.

Θυμαμαι πριν καποια χρονια σε τελικο ChL, νομιζω Μπαγερν - Μαντσεστερ οπου η μια ομαδα προηγουταν 2-0 και στις καθυστερησεις ισοφαριστηκε σε 2-2. Σε τελικο ChL.. αδουλευτη ομαδα να υποθεσω;

Να υποθέσεις ότι είναι άκυρη η σύγκριση που έκανες για να υποστηρίξεις τον προπονητή.

Μεταξύ ισοδύναμων ομάδων, δύο γκολ διαφορά δεν είναι δύσκολο να καλυφθούν.
Εγώ δεν θεωρώ ΠΑΟΚ και Ατρόμητο ομάδες ίδιου επιπέδου, δεν ξέρω για σένα.

Τα αυτονόητα θεωρώ δεν χρειάζονται εξήγηση εκτός κι αν υπάρχει κακή προαίρεση.

Εχει ποσες σελιδες που ΘΑΒΕΙΣ συστηματικα τον προπονητη με σεντονια που αναλυουν ποσο αχρηστος ειναι και γυρνας να μου την πεις οτι τον ...ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ (τετοιο εγκλημα) επειδη εκανα ενα σχολιο 2 γραμμες... Αμα εχει καλη προαιρεση ο ανθρωπος...
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4

Δημοσίευσηαπό Bono. » Τρί 27 Οκτ 2020, 01:01

Άστο ρε φίλε, γμσ το.
Άλλη γλώσσα μιλάμε, δεν ωφελεί σε τίποτα περαιτέρω κουβέντα μαζί σου.
Πάτα ένα ignore και συνέχισε τη ζωή σου.
Άβαταρ μέλους
Bono.

Δημοσίευσηαπό Salvador Allende » Τρί 27 Οκτ 2020, 01:22

tsaousila έγραψε:Ερωτηση στο φορουμ : Μεχρι ποτε πιστευουμε οτι θα υπαρξει ανοχη στον προπονητη ? Αν κανει κακα αποτελεσματα στην ευρωπη?? Αν μεινουμε πισω βαθμολογικα? Αν κανουμε καποιες γκελες αλλα ειμαστε γενικα ψηλα στη βαθμολογια?? Εκτος αν μας διαψευσει ολους μας ( μακαρι) και κανει σερι αλλα φαινεται πιθανον??? προσωπικα αμφιβαλλω!

Εγώ θέλω να πιστεύω ότι θα πάρουμε προπονητή μόνο αν είμαστε 100% σίγουροι για τον επόμενο, όσο κι αν θέλω να φύγει ο Αμπέλ. Τώρα άμα αρχίσουμε τη σεναριολογία δεν ξέρω που θα βγάλει. Το ότι η ομάδα έχει κάποια παράδοξα αποτελέσματα μετά την Μπενφίκα είναι εμφανές σε όλους μας. Για το Γιουρόπα πάντως θα έχουμε απαντήσεις πολύ σύντομα.
Άβαταρ μέλους
Salvador Allende

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τρί 27 Οκτ 2020, 01:22

Ωρε τι ειστε εσεις ρε...
ρε φιλε.. 300.000 λεξεις εχεις γραψει.. ε θα σχολιαστουν κι ολας αυτα που γραφεις, πως θα γινει;
Ολα αυτα για κακοπροαιρετους που υποστηριζουν τον προπονητη και δεν ωφελει σε τιποτα η κουβεντα μαζι τους και ignore και η ζωη συνεχιζεται κλπ, επειδη σχολιασα 10 απο τις 300.000 λεξεις σου; Πω ρε φιλε.. εγινε ρε συ, θα συνεχισω τη ζωη μου, δεν θα τη ληξω εδω τελικα, να εισαι καλα... συγγνωμη και για την ενοχληση δηλαδης
Άβαταρ μέλους
sic-4

Δημοσίευσηαπό Bono. » Τρί 27 Οκτ 2020, 01:34

Άκουσε κάτι αδερφέ γιατί το τελευταίο που θα θελα είναι να μην γίνεται απολύτως κατανοητό αυτό που θέλω να πω και να δημιουργούνται παρεξηγήσεις άνευ λόγου.
Έγραψα όπως λες 300χιλ λέξεις για τον προπονητή.
Είχες λοιπόν 300χιλ λόγους να εκφράσεις την διαφωνία σου και να την πεις. Εκεί κι εκεί κι εκεί διαφωνώ, εκεί συμφωνώ κλπ.
Κανένα πρόβλημα να διαφωνήσεις σοβαρά σε ότι γράφω, ειλικρινά κανένα.
Μπορεί να με βοηθήσεις και μένα να δω κάτι που δεν βλέπω ή να αλλάξω γνώμη.
Άντε αυτού, επέλεξες απ' όλες αυτές τις 300 χιλ λέξεις που έγραψα, να βρεις και να διαφωνήσεις για τον πιο αστείο λόγο που θα μπορούσες.
Και την είπες κλείνοντας με ένα ειρωνικό ερώτημα.
Μόλις σου υπέδειξε το αστείο του επιχειρήματος σου ο Αποστόλης, αυτό που βρήκες να πεις ήταν....
α δεν το διευκρινησε καθαρά αυτό γι αυτό και δεν το κατάλαβα έτσι.
Και το αστείο έγινε αστειοτερο.

Αν δεν καταλαβαίνεις το λόγο που έτσι δεν μπορεί να γίνει η παραμικρή κουβέντα εδώ μέσα και όλα να φτάνουν σε μπινελικια και σε ηθελημένες παρεξηγήσεις, εγώ μπορώ και δεν θέλω να συμμετέχω.
Τώρα ελπίζω να έγινα κατανοητός
Άβαταρ μέλους
Bono.

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 27 Οκτ 2020, 01:54

sic-4 έγραψε:Ωρε τι ειστε εσεις ρε...
ρε φιλε.. 300.000 λεξεις εχεις γραψει.. ε θα σχολιαστουν κι ολας αυτα που γραφεις, πως θα γινει;
Ολα αυτα για κακοπροαιρετους που υποστηριζουν τον προπονητη και δεν ωφελει σε τιποτα η κουβεντα μαζι τους και ignore και η ζωη συνεχιζεται κλπ, επειδη σχολιασα 10 απο τις 300.000 λεξεις σου; Πω ρε φιλε.. εγινε ρε συ, θα συνεχισω τη ζωη μου, δεν θα τη ληξω εδω τελικα, να εισαι καλα... συγγνωμη και για την ενοχληση δηλαδης

Όχι φίλε μου δεν σου είπε κανείς να μην υποστηρίζεις τον προπονητή. Δικαίωμά σου είναι και καλά κάνεις.
Αλλά στην ανάγκη σου να τον υποστηρίξεις μην μειώνεις τον ΠΑΟΚ και μην τον βάζεις στο ίδιο επίπεδο με τον Ατρόμητο για να δικαιολογήσεις κάποια πράγματα. Αυτό σου είπε
Άβαταρ μέλους
renegade

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τρί 27 Οκτ 2020, 02:02

Η υπερβολη στην κριτικη που γινεται στον προπονητη (οχι απο εσενα) εχει ξεπερασει καθε οριο. Κι εγω δεν πολυγουσταρω τον Αμπελ. Δεν μου ειναι συμπαθης ως προσωπικοτητα και δεν με εχει πεισει το εργο του. Αυτο που γινεται εδω μεσα ομως ειναι κακοηθεια. Χρησιμοποιειται καθε ειδους υπερβολη για να τονιστει το ποσο αχρηστος ειναι. Πραγματι ηταν αστεια η φραση σου απο την οποια πιαστηκα μια και γραφονται τερατα και η συγκεκριμενη φραση σου δεν ηταν δα και τοσο μεγαλη υπερβολη, αλλα ηταν υπερβολη. Η πιο ηπια απ οσες εχουν γραφτει ισως αλλα καπου νυσαφι λιγο.. το καταλαβαμε, ειναι αχρηστος
Δεν θεωρω οτι εσυ εισαι απο τους ..υπερβολικους. Ετυχε και πιαστηκα απο την φραση σου μετα απο μερικες σελιδες διαχυτης κακεντρεχειας. Πραγματικα εχει κουρασει παρα πολυ ολο αυτο που γινεται. Περισσοτερο κι απο το ποσο μας εχει κουρασει ο προπονητης.
Άβαταρ μέλους
sic-4

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τρί 27 Οκτ 2020, 02:14

tsaousila έγραψε:
Totem_pk έγραψε:
tsaousila έγραψε:Ερωτηση στο φορουμ : Μεχρι ποτε πιστευουμε οτι θα υπαρξει ανοχη στον προπονητη ? Αν κανει κακα αποτελεσματα στην ευρωπη?? Αν μεινουμε πισω βαθμολογικα? Αν κανουμε καποιες γκελες αλλα ειμαστε γενικα ψηλα στη βαθμολογια?? Εκτος αν μας διαψευσει ολους μας ( μακαρι) και κανει σερι αλλα φαινεται πιθανον??? προσωπικα αμφιβαλλω!

Αποψη μου: μεχρι το καλοκαιρι θα ειμαστε με αυτονα. Νομιζω οτι ετσι σκεφτηκε η διοικηση. Θα ζησουμε και θα πεθανουμε μαζι του.

μεχρι το καλοκαιρι????? ανατριχιασα συντροφε.!!!!!!!!!!!!!!!!

Υπομονη. Αλλα κοιτα υπαρχουν,τα εξης να στηριξουν αυτην την αποψη (κατα Αμπελ):

1. Εχουμε Καμια δεκαρια νεους παικτες στην ομαδα. Ολη επιθεση νεα ειναι. Τωρα δουλευει η ομάδα με το προσφατο ροστερ. Πριν κανα δυο μερες διαμορφωθηκε το ροστερ μας.
2. Νεο βελτιωμενο ευρωπαικο συστημα που κοντραρει στην υπαρχουσα αντιληψη και συνηθεια των παικτων των οπαδων κλπ του ΠΑΟΚ που παιζει τα παλαια συστηματα εδω και μια δεκαετια και την υπερβαση στην Ευρωπη δεν μπορει να την κανει.
3. Οικονομικος εξορθογισμος.
4. Πρεπει να δοθει χρονος να αναπτυχθουν οι νεοι των ακαδημιων μας αλλα και οι αλλοι νεοι μας με ομαλο τροπο. Ετσι θα αποκτησουν υπεραξια.
5. Αποτελεσματα ηρθαν στην Ευρωπη. Ισως και ανελπιστα για καποιους οχι για μενα που ζω την ομαδα (λεει ο Αμπελ). Και προκρισεις και χρηματα Φεραν σε δυσκολες εποχες.
6. Ναι ηρθαν καποια στραβα αποτελεσματα Στην Ελλαδα αλλα δεδομενης της καταστασης, της προσπαθειας υπερβασης για εισοδο στο τσλ, του ροστερ και των συνεχων αλλαγων παικτων Ηταν αναμενόμενα.
7. Δεν μας θελει. Θα γυρισει και η τυχη. Την αεκ θα την σκιζαμε αλλα χασαμε τα αχαστα. Αμ με την Ομονοια? 20 τελικες καναμε και δεν ηθελε ρε παιδι μου.
8. Ειχαμε πολλους τραυματισμους παικτων σε καιριες θεσεις που πηγαν πισω την ομογενοποιηση της ομαδας και την αφομοιωση των συστηματων αλλα στοιχισαν και προκρισεις (κρεσπο πχ) και βαθμους.
9. Μας ελειψε η δυναμη της Εδρας λογω ιου.
10. Ο ΤΔ ειναι καινουριος και με αφησε και λιγο εκτεθημενο εκει στο κεντρο. Ασε που εκει που ηθελα 11 μισιστς εχασα και αυτον που ειχα. Ειναι πολυ καλος και συνεργαζομαστε υπεροχα χαιρομαι που ηρθε αλλα χρειαζεται και αυτος τον χρονο του.
11. Η χρονια ξεκινησε νωρις και με ενταση και με πολλα παιχνιδια. Η προετοιμασια πολυ συντομη αναγκαστικα. Υπαρχει επυβαρυνση σε παικτες κλειδια που αποτελουν και βαρομετρο για την ομαδα. Πχ. Ο Γιαννουλης αναγκαστικα επαιξε σε υψηλη ενταση σε 14 παιχνιδια (4 με την εθνικη νομιζω) απο την αρχη της χρονιας (50 μερες) και ευτυχως που συμφωνησαμε με τον Βιερινια για να μπορεσω να τον αποφορτησω.

Με αυτα και με αυτα λοιπον εγω πιστευω οτι θα τον φαμε στην μαπα για πολυ ακομη.

Η αληθεια βεβαια ειναι οτι εκ των αποτελεσματων απο την αρχη της χρονιας απο το κακο στο χειροτερο παμε και ο μονος τροπος αλλαγης της καταστασης ειναι η αλλαγη αυτουνου. Αλλα οπως λεει και ο φιλος Σαλβατορε παραπανω αντε να ξανακανουμε πειραματα απο την αρχη. Για τετοια ειμαστε τωρα.
Totem_pk

Δημοσίευσηαπό Bono. » Τρί 27 Οκτ 2020, 02:20

Οκ, όλα καλά, sic.

Totem επί ΠΑΣΟΚ κυκλοφορούσε ευρέως μια σκέψη, ότι αυτοί τόσα χρόνια στην εξουσία έφαγαν ότι ήταν να φάνε και είναι χορτατοι.
Οι άλλοι τόσα χρόνια στην απ' έξω θα είναι πεινασμένοι οπότε άσε καλύτερα, θα μας βγει ακριβός ο λογαριασμός.
Κάπως έτσι και με τον Άμπελ.
Που θα πάει, έχει κάνει τόσες μαλακίες, κάποια στιγμή θα βρει τον τρόπο.
Και επειδή δεν το πολυεχουμε στις επιλογές γενικά, άσε καλύτερα που να μπλέξουμε με κάποιον καινούριο....
Τελευταία επεξεργασία από Bono. και Τρί 27 Οκτ 2020, 02:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Bono.

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Τρί 27 Οκτ 2020, 02:31

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:<<Τώρα, δεν είχε καλή σχέση με τον προπονητή. Στα μέσα του Σεπτέμβρη μου τηλεφώνησε και μου ζήτησε να του βρω ομάδα. Άλλαξε αυτό μετά τη συνομιλία με τον Σαββίδη. Εν τέλει ήρθε η πρόταση από τη Βραζιλία και έφυγε».

Λουμπος Μίχελ για Μάτος.

Προφανώς και ισχύει. Και προφανώς το ίδιο συνέβη και με Αντρέ. Η άποψή μου ότι ο Αμπέλ ήθελε να φτιάξει την δικιά του ομάδα χωρίς τους διαφωνοὔντες παλιούς (που δεν χωράνε και τόσο αρμονικά στο σύστημα που θέλει να παίξει), παραμένει. Οι αγορές Νινούα, Περέιρα, Ουαγκέ επίσης δείχνουν πίστη σε αυτό το πλάνο. Το ότι ο Ουαγκέ όμως ίσως να μην μπορεί να δώσει (τώρα) ούτε το 1% του Μάτος στο γήπεδο, ή ότι ο Περέιρα δεν μπορεί να ξεκουράσει τον Γιαννούλη όπως θα μπορούσε ο Αντρέ, παραβλεφθηκε.

Προτίμησαν να ρισκάρουν σε κρίσιμα μάτς αντί να ομαλοποιήσουν το τέλος των μεγάλων πιά Μάτος, Αντρέ ώστε οι νέοι να έχουν χρόνο να μπούν, και να υπάρχουν επιλογές στα συνεχόμενα μάτς.

Αυτή η διαχείρηση του ρόστερ αποδεικνύεται, εκ των υστέρων, τραγική. Κυρίως γιατί με τους συγκεκριμένους δύο πρώτα ράγισε το γυαλί, και μετά το ξανακολλήσαμε. Πολύ δύσκολα θα συνέχιζε ο Μάτος, και πολύ πιό σπάνιο να δούμε τον Αντρέ σε κάποιο μάτς.

Εντιτ: και ποιό κοινό είχε η επαναπροσέγγιση καί των δύο; Ο Ιβάν ήταν αυτός που τους επανέφερε και όχι το προπονητικό τήμ. Και επειδή υπάρχει και τρίτη παρόμοια περίπτωση: η ιστορία με Μαουρίσιο, οπου ήταν επιλογή Αμπέλ να μήν συνεχίσει (και όχι του κακού Μαουρίσιου). Και για να το ξεκαθαρίσω ότι σέβομαι την συγκεκριμένη επιλογή.
Άβαταρ μέλους
Magpies4

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τρί 27 Οκτ 2020, 02:48

Ποσό δίκιο έχεις φιλε Bono. Αλλά εκ του αποτελέσματος αυτές οι λογικές μας φάγανε ως χώρα. Και θρέψανε και τις απόψεις: Ε αυτός λίγα έφαγε καλός είναι. Και αντί να πάμε μπροστά μείναμε στο ποιος έκλεψε, ποσά έκλεψε, αν είναι δικός μας αν είναι των άλλων, πως θα γίνει να φάω και εγώ κάτι, Ω γεια σου αρχηγέ που μπορεί να έκλεψες αλλά με έδωσες και εμένα κάτι.
Ελπίζω στον ΠΑΟΚ μας να ξεκολλήσουμε γρήγορα και να πάμε μπροστά.
Totem_pk

Δημοσίευσηαπό Мир » Τρί 27 Οκτ 2020, 03:01

Θα φύγει μόλις βγει το εμβόλιο για τον κορωνοϊο.

Εκτος αν χαιρετήσει ο Κονσεϊσάο στην Πόρτο και τον φορτωθούν αυτοί.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Мир

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τρί 27 Οκτ 2020, 03:38

Η Πόρτο του Κονσεϊσάο παίζει καλή μπάλα.

Δείτε σήμερα.
Άβαταρ μέλους
bersekeros

Δημοσίευσηαπό falconakis » Τρί 27 Οκτ 2020, 09:00

Δεν με νοιάζει αν φύγει η αν μείνει μια και απο οτι φαίνεται η άποψη μας δεν έχει καμία σημασία για την διοίκηση...Θελω να δω υην ομάδα να παίζει την μπάλα που υποσχέθηκε και να σταματήσει να κάνει αλλαγές σαν 12χρονο που παίζει FM...

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
ΠΑΟΚ μαζί σου μέχρι θάνατο!
Άβαταρ μέλους
falconakis

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 27 Οκτ 2020, 21:24

Μεγάλη ομάδα η Παλμέιρας φίλε αμπελ.
Τέτοιες ευκαιρίες δεν έρχονται κάθε μέρα
Άβαταρ μέλους
renegade

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler