Abel Fernando Moreira Ferreira ΙΙ

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira ΙΙ

Δημοσίευσηαπό kos » Κυρ 27 Σεπ 2020, 10:23

PAOK LARISSA έγραψε:Ρε Φερέιρα μια ομάδα που έχει δώσει 3-4 ματς πως γίνεται να είναι κουρασμένη και μου αλλάζεις 8 παίκτες; Δηλαδή την 10η αγωνιστική και αν παίζει και τσουλου τι θα κάνουν οι παίκτες; Θα είναι για εντατική;;;

Φίλε μου καλέ σε μια εβδομάδα έχεις 3 αγώνες.
Οι δύο είναι με τον ίδιο αντίπαλο στα play off των ομίλων του Τσάμπιονς λιγκ. Το ενδιάμεσο αγώνα τον πετάς απλά δεν μπορείς να το πεις.
Έχεις μια ελπίδα ότι αυτό θα γίνει κατανοητό αλλά όπως αποδεικνύεται μάταια...
kos

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Κυρ 27 Σεπ 2020, 10:27

Για μενα απλα πρεπει να βγει ο ιδιος ο Ιβαν και να πει επιτελους ποιοι ειναι οι στοχοι της ομαδας. Οχι ο Κυριακος, οχι ο Δουκας (καλα αυτος ειναι για να πουλαει τζαμπα μαγκια στο τουιτερ), οχι ο Αμπελ, οχι ο Γιωργης με τα εμοτικον, ουτε καν ο Ρεμπε. Στο τελος το ξερουμε οτι ενας κανει κουμαντο στην ΠΑΕ, ας βγει να μας πει.

Γιατι; Γιατι αυτα τα αποτελεσματα, με εξαιρεση τις δυο ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ νικες με Μπεσικτας και Μπενφικα, δεν εχουν καμια σχεση με τον ΠΑΟΚ που ειχε φτιαξει ο Ιβαν απο το 2016 μεχρι περσι που εκανε νικες παντου.
ron-swanson

Δημοσίευσηαπό danirifle » Κυρ 27 Σεπ 2020, 10:27

Nikos 74 έγραψε:Η κάθε ομάδα στο γήπεδο αντικατοπτρίζει το χαρακτήρα του προπονητή της. Για αυτό το λόγο βλέπαμε κυνική την ομάδα του Σάντος, ψυχωμένη του Λουτσεσκου, κυκλοθυμική του Τούντορ κτλ. Έτσι αυτό το μπέρδεμα που βλέπουμε εδώ και ενάμιση χρόνο απεικονίζει τον χαρακτήρα του προπονητή μας. Ακραίες επιλογές που εμείς σαν άμπαλοι δεν τις κατανοούμε, όμως είμαι σίγουρος ότι ούτε οι ποδοσφαιριστες του μπορούν να τις καταλάβουν, όπως φάνηκε ξεκάθαρα από τις αντιδράσεις του Κρέσπο όταν προσπαθούσε να διαβάσει το χαρτάκι. Προσωπικά πιστεύω ότι ο Φερέϊρα έχει επιβιώσει στον ΠΑΟΚ εξ αιτίας του κορονοϊού! Με γεμάτες κερκίδες πέρσι πόσες φορές θα είχαμε γιούχα και λαϊκά δικαστήρια βλέποντας αυτές τις απαράδεκτες εμφανίσεις στα πλέι οφ; Επίσης λόγω covid έγιναν τα ματς των προκριματικών μονά στην Τούμπα, με τους αντιπάλους να κάνουν ντεμπούτο με εμάς. Από το χθεσινό ματς , κατάλαβα ότι το μόνο που ενδιαφέρει τον Φερεϊρα είναι η είσοδος στο τσαμπιονς λιγκ, καθώς αυτό είναι που θα του φτιάξει το βιογραφικό του, και όχι το πρωτάθλημα. Δεν με ενόχλησε το ροτεϊσον, αλλά η μηδενική προετοιμασία του προπονητή στο να στηρίξει την επιλογή του. Είναι δυνατόν για ένα ημίχρονο η μοναδική επιλογή για ανάπτυξη να είναι το να ψάχνουν όλοι τον Κρέσπο, για να κάνει γιόμες; Ίσως και να φταίει η άγνοια που έχω για το ποιο ακριβώς είναι το πλάνο που θέλει να ακολουθήσει η παε, όμως νιώθω περίεργα που μετά από ματς του ΠΑΟΚ κόβεται το χαμόγελο μου. Μόνο εγώ νιώθω έτσι αδέρφια;

φίλε +4
έτσι νιώθω κι εγώ
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle

Δημοσίευσηαπό Gospi » Κυρ 27 Σεπ 2020, 10:28

jibbie έγραψε:Gospi, δε νομιζω οτι ο Ιβαν σκεφτεται με οριζοντα διετιας, αυτη τη στιγμη εχει εναν οριζοντα πενταετιας μπροστα του, με το γηπεδο να ναι ο μεγαλος στοχος. σ αυτην την πενταετια το να μαζευεις βαθμους στο κονφερενς ειναι πολυ σημαντικο, ας μην την απαξιωνουμε την διοργανωση, τα ιδια καναμε με το γιουροπα και βλεπουμε τα αποτελεσματα. στην ελλαδα θα παρεις κουπα μια φορα στα 30 χρονια, οσο και να χτυπιεσαι. πρεπει να γινουν κοσμογονικες αλλαγες στο κρατος για να αλλαξει αυτο. για τους κατω εισαι παντα ενας φασαριοζος επαρχιωτης. δε θα τους χαλασεις την πιατσα εσυ μετα απο 200 χρονια. deal with it.
Ε αν ειναι ετσι, οπως λεει και ο Τζοσουα πιο πανω, ας βγει να μας το πει ευθεως!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 27 Σεπ 2020, 10:35

Aκομα και αυτο ομως θελει ισσοροπημενη διαχειριση.Ενα μειγμα νεων φερελπιδων παικτων με εμπειρους με ποιοτητα και προσωπηκοτητα,οχι ενα ροστερ με 90% παικτες ναι μεν αλλα.
Για εμένα είναι πολύ δύσκολο να εξηγήσω σε έναν τυφλό τι είναι τα χρώματα...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό jibbie » Κυρ 27 Σεπ 2020, 10:36

ενταξει ρε σεις, ΟΚ στο επικοινωνιακο δεν το χουμε καθολου, αλλα δεν ειμαστε και παιδακια που πρεπει να μας πουν οτι δεν υπαρχει αη βασιλης στη συγκεκριμενη περιπτωση. δε θεωρω οτι πρεπει να το πει δημοσιως, ειναι και θεματα στρατηγικης που εμπλεκονται, το θεωρω λαθος να βγει και να πει κατι τετοιο. το βλεπουμε μεσα απο την καθημερινοτητα βεβαια, οσο κι αν προσπαθει ο φιλοτιμος Κ2 να μας πεισει για το αντιθετο.

τζος συμφωνουμε για το ροστερ, μια επαναληψη του αρνεσεν βλεπουμε.
Άβαταρ μέλους
jibbie

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 27 Σεπ 2020, 10:49

PAOK LARISSA έγραψε:Ρε Φερέιρα μια ομάδα που έχει δώσει 3-4 ματς πως γίνεται να είναι κουρασμένη και μου αλλάζεις 8 παίκτες;

Δεν είναι μόνο το rotation.. Αν κατάλαβα καλά, χθες το γήπεδο ήταν χωράφι. Θα ρίσκαρες να τραυματιστούν οι παίκτες που προορίζεις για βασικούς σε αγώνα επταψήφιων εσόδων που δίνεις σε λίγες μέρες;
Και ποιος με λέει εμένα ότι δεν έπεσε σύρμα από Μπειραιά για εσκεμμένα τάκλιν και σκληρά φάουλ σε παίκτες μας;;

Gospi έγραψε:Εχουν ετοιμη διαδοχη κατασταση Γκαρσια που το χει με τα πιτσιρικια και την αναδειξη νεων παιχτών, και στηριζουν Φερέιρα οσο τους φερνει λεφτα. Μολις διασφαλιστουν τα φραγκα και προσδιοριστει η ευρωπαικη διοργανωση στην οποια θα παιξουμε φετος, τοτε θα τον περιμενουν στη γωνια. Αν τα παει σκατα στο πρωτάθλημα θα παρει ποδι και θα φερουν Γκαρσια.
Γ αυτο τον κρατησαν εξ αρχης. Επειδη αποδεχθηκε να ηγηθει του ξεσκαρταρισματος και της σκουπας. Πηρε την ευθυνη πανω του, και δεχθηκε να παιξει τοσο σημαντικα ματς με ημιτελες ροστερ.

Αυτό είναι ένα καλό σενάριο που έχει φουλ βάση και λογική. Αν ισχύει, τότε ο Abel έβαλε μόνος του το κεφάλι του στη γκιλοτίνα... Προς τιμήν του.
Ο γαύρος είναι ανίκητος, λέγατε, θυμάστε; Τώρα γύρισε ο τροχός, πουτάνες τώρα σωπάστε για ν'ακούσετε τα γέλια των χαμένων που πάνω στα συντρίμμια σας χορεύουν.
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Κυρ 27 Σεπ 2020, 11:00

jibbie έγραψε:δε νομιζω οτι εχει στηθει ομαδα για τιτλους φετος, μπαμ κανει σε ολα τα επιπεδα οτι ΔΕΝ, οτι και να λενε, οτι και να θελουμε. οσο πιο γρηγορα το αποδεχθουμε τοσο το καλυτερο για την ψυχικη μας υγεια.

Ακριβώς.
Τζάμπα θα χαλιέται όλη τη χρονια παραπάνω απ όσο πρέπει όποιος ονειρεύεται πρωτάθλημα.
Κανα κύπελλο ναι, αλλά αυτό είναι και θέμα συγκυρίας.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 27 Σεπ 2020, 11:40

Μετά το χθεσινό συνονθύλευμα που είδα στο γήπεδο, δεν του έχω πλέον καμία εκτίμηση.
Αν την Τετάρτη προκριθούμε θα πρόκειται για μεγάλο άθλο των παικτών και κανένα του προπονητή.
Δεν ελπίζω σε τίποτε πλέον με τον Άμπελ στο τιμόνι.
Χάρη θα μας κάνει, αν παραιτηθεί αμέσως μετά την πρόκριση. Αυτό είναι το καλό σενάριο.
Το κακό θα είναι να μην περάσουμε στο Ch.L. και να συνεχίσουμε με τον ίδιο στο τιμόνι, χάνοντας στη συνέχεια και τους υπολοίπους φετινούς στόχους.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Κυρ 27 Σεπ 2020, 11:51

Αμα περασει την Τεταρτη πουλα τον ρε Βανια. Δεν αντεχεται αλλο η γκρινια. Κι απ τον ομιλο να περασει παλι θα μας φταιει που δε δουλευει τα αραουτ.
The road to Salvation
Άβαταρ μέλους
kataramenos5

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Κυρ 27 Σεπ 2020, 11:58

Ειναι ψαγμενοι...γι'αυτο γκρινιαζουν.....

Ευτυχως που η Τουμπα ειναι αδεια!!!........

Εχω φτασει στο σημειο να στεναχωριεμαι περισσοτερο για αυτα που θα ειπωθουν μετα απο γκελα παρα για την ιδια τη γκελα!!!

ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΠΩΣ Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗ ΓΚΡΙΝΙΑ ΑΠΕΧΟΥΝ ΟΣΟ Η ΓΗ ΑΠΟ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ....ΙΣΩΣ ΞΑΝΑΓΙΝΟΥΜΕ Ο ΛΑΟΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ Η ΤΟΥΜΠΑ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ 30 ΧΡΟΝΙΑ!!!
Τελευταία επεξεργασία από mpafos4 και Κυρ 27 Σεπ 2020, 12:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 27 Σεπ 2020, 12:00

Εδώ γράφουμε την άποψή μας για τον προπονητή, όχι για τα μέλη.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Κυρ 27 Σεπ 2020, 12:04

Nikos 74 έγραψε:Η κάθε ομάδα στο γήπεδο αντικατοπτρίζει το χαρακτήρα του προπονητή της. Για αυτό το λόγο βλέπαμε κυνική την ομάδα του Σάντος, ψυχωμένη του Λουτσεσκου, κυκλοθυμική του Τούντορ κτλ. Έτσι αυτό το μπέρδεμα που βλέπουμε εδώ και ενάμιση χρόνο απεικονίζει τον χαρακτήρα του προπονητή μας. Ακραίες επιλογές που εμείς σαν άμπαλοι δεν τις κατανοούμε, όμως είμαι σίγουρος ότι ούτε οι ποδοσφαιριστες του μπορούν να τις καταλάβουν, όπως φάνηκε ξεκάθαρα από τις αντιδράσεις του Κρέσπο όταν προσπαθούσε να διαβάσει το χαρτάκι. Προσωπικά πιστεύω ότι ο Φερέϊρα έχει επιβιώσει στον ΠΑΟΚ εξ αιτίας του κορονοϊού! Με γεμάτες κερκίδες πέρσι πόσες φορές θα είχαμε γιούχα και λαϊκά δικαστήρια βλέποντας αυτές τις απαράδεκτες εμφανίσεις στα πλέι οφ; Επίσης λόγω covid έγιναν τα ματς των προκριματικών μονά στην Τούμπα, με τους αντιπάλους να κάνουν ντεμπούτο με εμάς. Από το χθεσινό ματς , κατάλαβα ότι το μόνο που ενδιαφέρει τον Φερεϊρα είναι η είσοδος στο τσαμπιονς λιγκ, καθώς αυτό είναι που θα του φτιάξει το βιογραφικό του, και όχι το πρωτάθλημα. Δεν με ενόχλησε το ροτεϊσον, αλλά η μηδενική προετοιμασία του προπονητή στο να στηρίξει την επιλογή του. Είναι δυνατόν για ένα ημίχρονο η μοναδική επιλογή για ανάπτυξη να είναι το να ψάχνουν όλοι τον Κρέσπο, για να κάνει γιόμες; Ίσως και να φταίει η άγνοια που έχω για το ποιο ακριβώς είναι το πλάνο που θέλει να ακολουθήσει η παε, όμως νιώθω περίεργα που μετά από ματς του ΠΑΟΚ κόβεται το χαμόγελο μου. Μόνο εγώ νιώθω έτσι αδέρφια;
Όχι φίλε, δεν είσαι μόνο εσύ. Συμφωνώ σε όλα μαζί σου.
Και να συμπληρώσω πως οι κατά καιρούς δηλώσεις περί αδυναμίας ρόστερ(αυτός το απογύμνωσε διώχνοντας πολλούς που είχαν να δώσουν ακόμα), 22 ισαξιων παιχτών(ποια ομάδα έχει 2 ιδιου επιπέδου παίχτες σε όλες τις θέσεις;;;), είναι άλλοθι αποτυχίας και για να έχει έτοιμη απάντηση στην επόμενη συνέντευξη για δουλειά.
Ο άνθρωπος δουλεύει ξεκάθαρα για το βιογραφικό του και η πρόκριση επί της μπανφικα του εξασφάλισε σίγουρες επόμενες δουλειές στην πατρίδα του.
Απλά ήλπιζα να ηρεμήσει με την είσοδο σε ομίλους ευρωπαϊκής διοργάνωσης και να έχει έναν πιο ξεκάθαρο πλάνο διαχείρισης της ομάδας..Αμ δε. Συνεχίζει από κει που το άφησε πέρσι παρόλη την στήριξη της διοίκησης στο πρόσωπο του.
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Κυρ 27 Σεπ 2020, 12:06

Αστο ρε Αποστολη.....αστο να παει στο διαολο!....

Οταν λες πως εαν περασουμε θα προκειται για αθλο των παικτων και ο προπονητης δεν θα εχει καμμια συμμετοχη....τι θες να πω?....

Το γνωστο αστειο...δεν χρειαζεται προπονητης για να κερδισει το Βολο?.....
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Κυρ 27 Σεπ 2020, 12:10

Αν καποιος ευθυνεται για την "αποψίλωση" του ροστερ και τις αποχωρησεις, αυτος ειναι ο Ρεμπε. Φυσικα με τη συμφωνη γνωμη και του Φερειρα, και της διοικησης.

Οκ, δεν τον γουσταρετε τον Αμπελ, αλλα για τις αποχωρησεις να φταιει μονο ο Αμπελ, για τις γκελες μονο ο Αμπελ, για ολα τα κακα μονο ο Αμπελ, ε αυτο ρε μαγκες ειναι ....

Αντιστοιχα, για τις προσθηκες μαλλον θα ευθυνεται μονο ο Αμπελ, για τις προκρισεις μονο ο Αμπελ, για την αποχωρηση Βερνμπλουμ μονο ο Αμπελ, και για την αναδειξη των πιτσιρικαδων μονο ο Αμπελ. Τι, οχι;

Η ομαδα λειτουργει σαν συνολο, και εσεις εχετε πιασει εναν τυπο και τον μηδενιζετε.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità

Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: bersekeros, tad, tasso85 και 12 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler