Abel Fernando Moreira Ferreira ΙΙ

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 26 Σεπ 2020, 22:31

Είναι αλήθεια ότι στο καινούργιο football manager έχεις adaptability -3?
Άβαταρ μέλους
renegade

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 26 Σεπ 2020, 22:33

Sick Bastard έγραψε:
εκτός από Λιβάγια κι αυτός υπο προϋποθέσεις δεν υπάρχει παίχτης της 11αδας τους που να χωράει στη θέση κάποιου στην 11αδα μας.

Πραγματικά δεν θέλω να διαφωνήσω μαζί σου,τους υποτιμάς όμως και έχουν πάρει παίχτες που δεν τους έχουμε δει ακόμα.
Στο τέλος της μεταγραφικής είμαι σίγουρος ότι θα είμαστε πάλι πολύ μπροστά τους,τώρα όμως επιμένω ότι δεν υπερτερούμε ιδιαίτερα.
Άβαταρ μέλους
obanebane

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 26 Σεπ 2020, 22:37

Λοιπον, οσο κ να εχω τα νευρα με σενα για το χ παλι σταματαω εδω γιατι τεταρτη ειναι αυτο που περιμένουμε τοσα χρονια.
Προκρισου
"ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΒΑΝ"
Άβαταρ μέλους
Dimg4

Δημοσίευσηαπό proedros » Σάβ 26 Σεπ 2020, 22:38

Μέχρι και ο Ιβάν αρχίζει να καταλαβαίνει τι παίζει...Ενώ ο Πορτογάλος ήθελε να στείλει τον Ζαμπά, του το ξέκοψε...σαν να του λέει πως δεν θα μου αλλάξεις εσύ όλους τους παίκτες...Δημιουργεί συνέχεια έριδες...
proedros

Δημοσίευσηαπό rainmaker » Σάβ 26 Σεπ 2020, 22:46

Φίλε συμπαθεστατε και αξιοσεβαστε κοουτς, ένα φιλικό μήνυμα:

Βρες σύστημα για Ελλάδα αλλιώς Νοέμβρη θα κατηγορείς τους παίκτες , λίγο πριν χαιρετήσεις.

Και φτιάξε με τη γκλάβα σου ένα σενάριο αλλαγών για τους αγώνες που δε "βγαίνουν" τα πλάνα σου.

Όχι άλλο τουρλουμπουκιασμα
Άβαταρ μέλους
rainmaker

Δημοσίευσηαπό tzoker » Σάβ 26 Σεπ 2020, 22:54

Αμπελ όταν ήρθες ήμουν πολύ χαρούμενος.
Στο τέλος της χρονιάς δεν ήθελα να σε βλέπω.
Καλό προπονητή δεν σε θεωρώ ακομα, κακο όμως δεν μπορώ να σε πω. Ξέρω ότι είσαι νέος κ μαθαίνεις.

Δεν έχεις δείξει τίποτα ακόμα, όμως βλέπω κάποιες προοπτικές σε εσένα. Αν κάνουν για την Ελλάδα, το ΠΑΟΚ κ για ομάδα πρωτάθλητισμου δεν ξέρω ακόμα.

Γκέλες είναι δεδομένο ότι θα κάνεις, τουλάχιστον να βγαίνει κέρδος από αυτό.

Προπονητής δεν είμαι, αλλά ρε Αμπελ δεν μπορώ να βλέπω 3-4-3 σύστημα με κάθε είδους παίκτη έτσι γτ απλα σ έκατσαν 5 αγώνες στα play off. Δεν γίνεται είτε παίζεις με τη Μπαγερν κ σε έχουν μέσα στην εστία είτε με το αστικό λεωφορείο του Βόλου να παίζεις το ίδιο σύστημα.

Κάνε τροποποιήσεις κανε αλλαγές.
Δεν γίνεται να παίζεις με φουλ μπακ το Πελκα, το Κουτσια κ όποιον βρεις μπροστά σου. Αυτό είναι κακοποίηση του ποδοσφαίρου όχι σύστημα.

Προσωπικά δεν βλεπω καμία ανάπτυξη. Βλεπω μια ομάδα που είναι δομημένη απλά για να περιμένει τον αντίπαλο κ να βγει στη κόντρα βασιζόμενη στην ποιότητα κ τη ταχύτητα των παικτών. Κ αυτό με φοβίζει για τη Τετάρτη αν χρειαστεί να παίξουμε μπάλα.
Αν δεν σ πάρουν άλλους 2 Ζιβκοβιτς δεν βλεπω πως θα αλλάξει η κατάσταση στο ελληνικό πρωτάθλημα, οπου όλοι στήνονται πίσω.
Τελευταία επεξεργασία από tzoker και Σάβ 26 Σεπ 2020, 22:58, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
tzoker

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 26 Σεπ 2020, 22:55

PAOK_Antarctica έγραψε:Μια σκέψη που με τρομάζει είναι μήπως αποκλειστούμε την Τετάρτη και γράψει το Γιουρόπα στα @@ του για να μαζέψει τα ασυμμάζευτα στο πρωτάθλημα.

Πράγματι.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό Bono. » Σάβ 26 Σεπ 2020, 22:59

joshua έγραψε:Εγω ενα μεγαλο αγχος εχω με αυτον.Με τοσους μα τοσους νεους παικτες και κυριως μαλιστα πιτσιρικια και αλλους 3-4 που θα ερθουν, προκυπτει απο καπου οτι εχει την εμπειρια,τις γνωσεις να τους ενσωματωσει σταδιακα ,να βελτιωσει τις οποιες αδυναμιες και να τους εξελιξει? Η λογικη δεν λεει οτι ενα τετοιο προτζεκτ που μοιαζει να στηνουμε θελει προπονητη με εμπειρια? Εγω σε ολους οσους εχω δει μεχρι τωρα στην ομαδα διακρινω πολυ ταλεντο αλλα και χτυπητες αδυναμιες.Καταλαβενετε τι απαιτησεις δημιουργει αυτο σε ικανοτητες διαχειρισης? Τις εχει? Οι 5 αλλαγες παντως στο καλυτερο διαστημα της ομαδας δεν δειχνει κατι τετοιο.

Exactly to the point.
Ακριβώς αυτό έχω στο μυαλό μου απ' την αρχή της φετινής σεζόν που έγινε φανερή η ολική αναδόμηση του ρόστερ, οι σκούπες και τα υποτιθέμενα πλάνα που έχουμε και εκθειάζουν πολλοί.
Όλα αυτά προϋποθέτουν προπονητή που έχει φάει τα γήπεδα με το κουτάλι, που έχει διαχειριστεί καταστάσεις και παίκτες, που έχει δοκιμαστεί χρόνια σε πάγκους ομάδων που κάνουν πρωταθλητισμό.
Ο τύπος πέρυσι απέτυχε να διαχειριστεί μια ομάδα έτοιμη και στρωμένη.
Φέτος κρίθηκε σκόπιμο να δημιουργηθεί μία καινούργια ομάδα με αρκετά πιτσιρίκια και σχεδόν να ξεπατωθει εκ βάθρων ότι συνέδεε την προηγούμενη ομάδα με αυτήν που χτίζεται.
Με αποτέλεσμα να λείπουν και η νοοτροπία που με τόσο κόπο χτίσαμε αλλά και προσωπικότητες που θα (τον) βοηθούσαν στην ένταξη των νέων.
Και όλο αυτό το σκούπισμα και το εκ νέου χτίσιμο, αποφασίστηκε να ανατεθεί σε προπονητή με ελάχιστη προπονητική εμπειρία και μηδενική εμπειρία πρωταθλητισμού.
Αλλά αυτός είναι ο μόνος που δεν φταίει, άλλοι αποφάσισαν για αυτό.
Άβαταρ μέλους
Bono.

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Σάβ 26 Σεπ 2020, 23:19

rainmaker έγραψε:Φίλε συμπαθεστατε και αξιοσεβαστε κοουτς, ένα φιλικό μήνυμα:

Βρες σύστημα για Ελλάδα αλλιώς Νοέμβρη θα κατηγορείς τους παίκτες , λίγο πριν χαιρετήσεις.

Και φτιάξε με τη γκλάβα σου ένα σενάριο αλλαγών για τους αγώνες που δε "βγαίνουν" τα πλάνα σου.

Όχι άλλο τουρλουμπουκιασμα

Αν δεν προσαρμοστεί γρήγορα, βλέπω να βγαίνει αληθινή η ''προφητεία'' σου ότι θα μας βάλει στους Ομίλους του Champions League αλλά θα μας χαιρετήσει πριν την εκπνοή του 2020.

Επίσης ο σχηματισμός με τα τρία σέντερ μπακ και η εμμονή σε αυτό με τις μικρές κ*λο-ομάδες της σούπαλίγδα, δεν είναι ''πανάκεια δια πάσαν νόσον και μαλακίαν''.

Στα εγχώρια παιχνίδια, μεταξύ ευρωπαϊκών παιχνιδιών το rotation δεν μπορεί να είναι τόσο εκτεταμένο.
Μάξιμουμ ένας παίκτης σε κάθε γραμμή.
Σε καμία περίπτωση πάνω από 3 παίκτες και σίγουρα όχι συνδιασμούς παικτών που δεν έχουν παίξει ποτέ ξανά μαζί.

Θα το φάει μόνος του το κεφάλι του και δεν θα του φταίει κανένας.
Άβαταρ μέλους
bersekeros

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Σάβ 26 Σεπ 2020, 23:24

Bono. έγραψε:
joshua έγραψε:Εγω ενα μεγαλο αγχος εχω με αυτον.Με τοσους μα τοσους νεους παικτες και κυριως μαλιστα πιτσιρικια και αλλους 3-4 που θα ερθουν, προκυπτει απο καπου οτι εχει την εμπειρια,τις γνωσεις να τους ενσωματωσει σταδιακα ,να βελτιωσει τις οποιες αδυναμιες και να τους εξελιξει? Η λογικη δεν λεει οτι ενα τετοιο προτζεκτ που μοιαζει να στηνουμε θελει προπονητη με εμπειρια? Εγω σε ολους οσους εχω δει μεχρι τωρα στην ομαδα διακρινω πολυ ταλεντο αλλα και χτυπητες αδυναμιες.Καταλαβενετε τι απαιτησεις δημιουργει αυτο σε ικανοτητες διαχειρισης? Τις εχει? Οι 5 αλλαγες παντως στο καλυτερο διαστημα της ομαδας δεν δειχνει κατι τετοιο.

Exactly to the point.
Ακριβώς αυτό έχω στο μυαλό μου απ' την αρχή της φετινής σεζόν που έγινε φανερή η ολική αναδόμηση του ρόστερ, οι σκούπες και τα υποτιθέμενα πλάνα που έχουμε και εκθειάζουν πολλοί.
Όλα αυτά προϋποθέτουν προπονητή που έχει φάει τα γήπεδα με το κουτάλι, που έχει διαχειριστεί καταστάσεις και παίκτες, που έχει δοκιμαστεί χρόνια σε πάγκους ομάδων που κάνουν πρωταθλητισμό.
Ο τύπος πέρυσι απέτυχε να διαχειριστεί μια ομάδα έτοιμη και στρωμένη.
Φέτος κρίθηκε σκόπιμο να δημιουργηθεί μία καινούργια ομάδα με αρκετά πιτσιρίκια και σχεδόν να ξεπατωθει εκ βάθρων ότι συνέδεε την προηγούμενη ομάδα με αυτήν που χτίζεται.
Με αποτέλεσμα να λείπουν και η νοοτροπία που με τόσο κόπο χτίσαμε αλλά και προσωπικότητες που θα (τον) βοηθούσαν στην ένταξη των νέων.
Και όλο αυτό το σκούπισμα και το εκ νέου χτίσιμο, αποφασίστηκε να ανατεθεί σε προπονητή με ελάχιστη προπονητική εμπειρία και μηδενική εμπειρία πρωταθλητισμού.
Αλλά αυτός είναι ο μόνος που δεν φταίει, άλλοι αποφάσισαν για αυτό.

Στο μόνο που διαφωνώ και μάλιστα αρκετά είναι η τελευταία πρόταση.
Δεν νομίζω ότι οι αποφάσεις πάρθηκαν ερήμην του.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Σάβ 26 Σεπ 2020, 23:26

Στους αγώνες του πρωταθλήματος καλά θα κάνει να ξεκολλήσει από το 3-4-3. Η αντίπαλη ομάδα όταν έχει ένα καλό προπονητή που έχει διαβάσει το παιχνίδι μας και με λίγη έστω τύχη ή τσαμπουκά, μας κόβει τους βαθμούς.
Χωρίς κανένα ακραίο επιθετικό και με Εσίτι στον άξονα η μπάλα κατεβαίνει πολύ αργά και χωρίς φαντασία, δεν υπάρχει πλάτος στην ανάπτυξη, δεν υπάρχει το overlap των ακραίων μας μπακ με τους αντίστοιχους επιθετικούς και κλείνοντας με δύο και τρεις παίκτες κάποιους δικούς μας που μπορούν να βγάλουν γρήγορα την μπάλα μπροστά, βραχυκυκλώνουμε.
Άκουσα πως ο Σαββίδης έθεσε βέτο στην παραχώρηση, έστω και δανεικού του Ζαμπά. Στην περίπτωση αυτή ο προπονητής και ο Τ.Δ. δεν έχουν παρά να πέσουν πάνω και σε αυτόν, να τον συνετίσουν, να κάνει εξτρά προπονήσεις για να χάσει τα περιττά κιλά, να κόψει τα ξενύχτια και αν δεν συνετιστεί, υπάρχει εσωτερικός κανονισμός για πρόστιμο και διακοπή συμβολαίου. Επαγγελματίας είναι, να του δώσουν να καταλάβει το συμφέρον του που είναι μεγάλοι αγώνες και ανάλογες εμφανίσεις με τον ΠΑΟΚ. Δεν μπορεί η ομάδα να αφήνει αναξιοποίητα ακριβά περιουσιακά στοιχεία της.
Γερασίμου

Δημοσίευσηαπό beeman » Σάβ 26 Σεπ 2020, 23:39

Dimg4 έγραψε:Λοιπον, οσο κ να εχω τα νευρα με σενα για το χ παλι σταματαω εδω γιατι τεταρτη ειναι αυτο που περιμένουμε τοσα χρονια.
Προκρισου

Το παράδειγμα προς του νεότερους για το πώς δεν πρέπει να συμπεριφέρεται ένας φίλαθλος.

Έχει και απαίτηση!Δίνει και διαταγή.

Όλοι θέλουμε να προκριθούμε,όλοι να έχουμε μια ομάδα να την χαιρόμαστε.

Πολύ μεγάλο μερίδιο στην περσινή κακή εικόνα.Πολυ μεγάλο μερίδιο στην φετινή καλή.
beeman

Δημοσίευσηαπό Norte » Σάβ 26 Σεπ 2020, 23:44

ολα οσα συμβαινουν φετος ειναι απολυτα φυσιολογικα αρκει να εχεις καταλαβει τι προσπαθει να κανει ο συλλογος και κυριως τον λογο που το κανει...
στα δικια μου ματια ειναι ξεκαθαρο οτι ο στοχος ειναι να δημιουργηθει μια νεα ομαδα που θα ειναι πιο συγχρονη απο την προηγουμενη των 30+ παικτων και θα μπορει σε βαθος χρονου να ειναι ανταγωνιστικη στο υψηλοτερο επιπεδο(champions league) και ταυτοχρονα να παλευει για τους εγχωριους τιτλους.
στοχος του συλλογου θα πρεπει να ειναι να δημιουργησει της συνθηκες ωστε στα επομενα πολλα χρονια η ομαδα να παλευει για τους τιτλους και τις ευρωπαικες πορειες χωρις να χρειαζεται ο ιβαν να καλυπτει 20+ εκατομμυρια ανοιγμα καθε χρονο...
το πρωταθλημα φετος μπορει να το χασουμε ευκολα μπορει και να το παρουμε στο τελος αλλα το σημαντικοτερο για μενα και η πραγματικη επιτυχια της φετινης χρονιας θα ειναι η αγωνιστικη εξελιξη της ομαδας, χρονο με τον χρονο να γινεται καλυτερη ακομα και αν τα αποτελεσματα στην αρχη δεν ειναι καλα ωστε να φτασει σε σημειο που του χρονου το καλοκαιρι να λεμε οτι εχουμε μια πολυ καλη ομαδα που χρειαζεται 2-3 πινελιες ωστε να ανεβει επιπεδο.
μερικες φορες πρεπει να αντιλαμβανεσαι σαν συλλογος το σημειο στο οποιο βρισκεσαι σε σχεση με τον βασικο σου ανταγωνιστη(οσφπ) και την διαφορα που υπαρχει(κυριως οικονομικα και μετα αγωνιστικα) και να κανεις ενα βημα πισω ωστε τα επομενα χρονια να μην ξεκινας απο μειονεκτικη θεση απεναντι του και κατα συνεπεια να εχεις περισσοτερες πιθανοτητες για τιτλους και επιτυχιες.
Άβαταρ μέλους
Norte

Δημοσίευσηαπό Bono. » Σάβ 26 Σεπ 2020, 23:47

Sick Bastard έγραψε:Στο μόνο που διαφωνώ και μάλιστα αρκετά είναι η τελευταία πρόταση.
Δεν νομίζω ότι οι αποφάσεις πάρθηκαν ερήμην του.

Μιλάω για την απόφαση από πλευράς διοίκησης να ανατεθεί σε αυτόν το χτίσιμο της ομάδας και όχι σε κάποιον άλλο προπονητή πιο έμπειρο.

Αυτό άλλοι το αποφάσισαν.
Άβαταρ μέλους
Bono.

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Κυρ 27 Σεπ 2020, 00:01

α οκ.
Αλλά πάλι όμως θα έχει μερίδιο ευθύνης αφού ανέλαβε κάτι τέτοιο ή καλύτερο με τον τρόπο με τον οποίο το υλοποιεί.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: john4serres και 9 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler