78. Αντώνιος Γαϊτανίδης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Αντώνιος Γαϊτανίδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 29 Ιαν 2020, 19:19

Σε λιγο θα παιζεις κοντρα στον ΠΑΟΚ
:mrgreen:
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89910
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Αντώνιος Γαϊτανίδης

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Πέμ 16 Ιούλ 2020, 12:53

ΑποστόληςΑ έγραψε:ΠΑΟΚ24

Τελικά ο τραυματισμός του νεαρού επιθετικού του ΠΑΟΚ στον αγώνα της Youth League κόντρα στην Μποέμιαν δεν ήταν κάτι απλό, αλλά τον έκανε να περάσει το κατώφλι του χειρουργείου


Όλοι οι τραυματισμοί φέτος
Κάτι άλλο αρχικά και....

Τελικά ο τραυματισμός δεν ήταν κάτι απλό
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7665
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Αντώνιος Γαϊτανίδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 25 Φεβ 2021, 18:47

Δεύτερη εγχείριση στον ώμο για Γαϊτανίδη, τέλος ο δανεισμός του στον Λεβαδειακό

Κώστας Πετρωτός

Όσκαρ ατυχίας διεκδικεί ο Αντώνης Γαϊτανίδης. Ο 21χρονος επιθετικός υποβλήθηκε την προηγούμενη Πέμπτη σε δεύτερη επέμβαση στον ώμο (την πρώτη την είχε κάνει το φθινόπωρο του 2019, όταν τραυματίστηκε σε αγώνα της Κ19 στο Youth League) και πλέον βρίσκεται στα Γιάννινα, δίπλα στην οικογένειά του, έχοντας διακόψει τον δανεισμό στον Λεβαδειακό.

Ο Ηπειρώτης επιθετικός είχε τραυματιστεί στον αγώνα με την Ξάνθη στις 27 Ιανουαρίου και αφού άφησε να περάσουν μερικές μέρες για να ηρεμήσει ο ώμος του και να οργανώσει το ιατρικό τιμ του ΠΑΟΚτην επέμβαση, μπήκε στο χειρουργείο πριν μία εβδομάδα. Την επέμβαση έκανε ο επικεφαλής του ιατρικού τιμ του ΠΑΟΚ, Περικλής Παπαδόπουλος που θεωρείται εξπέρ σε τραυματισμούς χεριών. Μετά από 2-3 εβδομάδες αναμένεται να έρθει στην Θεσσαλονίκη για να ακολουθήσει πρόγραμμα αποθεραπείας κάτω από τις οδηγίες του ιατρικού τιμ του Δικεφάλου.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89910
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 78. Αντώνιος Γαϊτανίδης

Δημοσίευσηαπό WeWillRockYou » Σάβ 29 Ιαν 2022, 19:48

Γαϊτανίδης: «Όταν αγωνίζεσαι στον ΠΑΟΚ πρέπει πάντα να κερδίζεις» (vid)

Για όλους και για όλα μίλησε στην κάμερα του PAOK TV, ο Αντώνης Γαϊτανίδης. Μεταξύ άλλων αναφέρθηκε στο πως ξεκίνησε το ποδόσφαιρο, για τη συμμετοχή του στην Εθνική Ελλάδος, αλλά και για τους προσωπικούς και ομαδικούς στόχους του.

Ο Αντώνης Γαϊτανίδης ξεκίνησε από τις Ακαδημίες του ΠΑΟΚ, δόθηκε δανεικός στη συνέχεια και αποκόμισε νέες εμπειρίες και πλέον είναι μέλος του ΠΑΟΚ Β'. Μιλώντας στην κάμερα του PAOK TV, αναφέρθηκε στους προσωπικούς του στόχους, για το είδωλό του, αλλά και από που αντλεί δύναμη.

Αναλυτικά όσα είπε:

Για το αν του αρέσει να χάνει:
«Η αλήθεια είναι ότι από την πρώτη χρονιά που ήρθα στην ομάδα το 2014 είμασταν στην κ-15, από την πρώτη στιγμή που πάτησα το πόδι μου στην Θεσσαλονίκη και στην ομάδα του ΠΑΟΚ, οποιοσδήποτε προπονητής που μας είχε αναλάβει, μας περνούσε αμέσως το χαρακτηριστικό του νικητή. Οπότε από μικρή ηλικία και από τα 14 μου, έμαθα ότι όταν μπαίνω στον αγωνιστικό χώρο πρέπει να κερδίζω. Και μέχρι την κ-19 το κατάφερα σε όλες τις ηλικίες».

Για το αν θα ήθελε να συμμετέχει και στο μέλλον με την Εθνική Ελλάδος:
«Από την στιγμή που ήρθα στην ομάδα του ΠΑΟΚ, μπόρεσα και εξελίχθηκα, έγινα καλύτερος ποδοσφαιριστής, ήρθε στη συνέχεια και η κλήση στην Εθνική Ελλάδος κ-15, κ-16, κ-17 σε συνέχεια μέχρι και την under-21. Εννοείται πως είναι το όνειρό μου να αγωνιστώ κάποια στιγμή με την πρώτη ομάδα και με την Εθνική Ελλάδος. Και φυσικά να φτάσω και να αγωνιστώ σε τουρνουά όπως το Μουντιάλ ή το Euro και να προσπαθήσω να διεκδικήσω κάτι με τους συμπαίκτες μου για την χώρα μου και κάτι που να μείνει».

Για το από ποια ηλικία ξεκίνησε να γίνει ποδοσφαιριστής και γιατί:
«Θα γυρίσω τον χρόνο πίσω και στην ηλικία των έξι ετών. Την πρώτη στιγμή που με πήγε ο πατέρας μου σε μια ακαδημία στα Γιάννενα, να προπονηθώ και να δει αυτός αλλά και εγώ για το αν μου αρέσει το ποδόσφαιρο. Και από την πρώτη μέρα μόλις τελείωσα την πρώτη προπόνηση, του είπα μπαμπά θέλω να παίξω μπάλα. Δεν δοκιμάστηκα σε τίποτα άλλο, το πρώτο άθλημα που έκανα ήταν το ποδόσφαιρο και από την πρώτη στιγμή με κέρδισε».

Για το ποιο είναι το είδωλό του ως ποδοσφαιριστής:
«Ο αγαπημένος μου ποδοσφαιριστής, είναι ο Νεϊμάρ. Αλλά σαν βάση δουλειάς προσπαθώ να μοιάσω περισσότερο στον Κριστιάνο Ρονάλντο, γιατί είναι ένα είδωλο, ένα πρότυπο αθλητή που πρέπει να ακολουθεί ένας επαγγελματίας ποδοσφαιριστής».

Για το αν υπάρχει κάτι που του δίνει ώθηση να συνεχίζει:
«Η αλήθεια είναι ότι αυτό που μου είπαν η μητέρα μου και ο πατέρας μου και το ακούω πάντα και φυσικά τους εμπιστεύομαι και ξέρω ότι με στηρίζουν και είναι πάντα δίπλα μου και χαίρομαι που έχω τέτοιους γονείς. Είναι ότι όσες φορές και να πέσεις, πρέπει να σηκωθείς. Εγώ έχω πέσει οκτώ φορές, λόγω του χειρουργείου μου και έχω σηκωθεί εννιά. Και αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό της προσωπικότητάς μου αλλά και του χαρακτήρα μου, δεν πρόκειται να τα παρατήσω ποτέ. Και η αλήθεια είναι ότι πάντα μετά από κάθε τραυματισμό, παλεύω ακόμα παραπάνω για να επανέλθω ακόμα καλύτερος από ότι ήμουνα».

Για το ποια είναι τα χόμπι του:
«Μου αρέσει να βλέπω ταινίες. Κάθομαι και θα δω οποιαδήποτε ταινία».

Για το πως θα περιέγραφε τον εαυτό του με τρείς λέξεις:
«Αυθόρμητο, αληθινό και ευαίσθητο».

Για το τι σημαίνει ο πανηγυρισμός του μετά από κάθε γκολ:
«Ο πανηγυρισμός που έκανα ήταν αυτού του Σπάιντερ-μαν, γιατί αυτός είναι ο αγαπημένος μου σούπερ ήρωας».

Άβαταρ μέλους
WeWillRockYou
 
Δημοσιεύσεις: 1966
Εγγραφή: Σάβ 19 Δεκ 2020, 01:52

Re: 78. Αντώνιος Γαϊτανίδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 29 Ιαν 2022, 20:37

Για να δούμε αν θα τον ανανεώσουν κι αυτόν, καθώς το συμβόλαιό του λήγει 30/6.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89910
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες