8. Douglas Augusto

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό beeman » Παρ 23 Οκτ 2020, 10:34

joshua έγραψε:Μα την Παναγια ειμαι 10 χρονια μελος εδω και νομιζω πως ασχετως των ελαττωματων μου που γνωριζω καλα, τουλαχιστον σε θεματα διενεξης εχω δειξει τεραστια υπομονη.Προειδοποιω τους μοντς πως οποτε βλεπω μελος να γραφει μαλακιες του στυλ ''βγαζετε προσωπικα προβληματα'' και εσεις να το επιτρεπετε, θα αρχιζω τα καντηλια...Ειναι οτι χειροτερο μπορει να γραψει καποιος γιατι υπαρχουν οντως ανθρωποι με προσωπικα προβληματα τα οποια ειναι απειρως πιο σημαντικα απο τον ΠΑΟΚ και τον καθε τραγικο εδω μεσα.


Εγώ βρίσκομαι σε αυτό το φόρουμ από το 2007( με άλλο όνομα).
Έχεις δίκιο , αποχωρώ.
Απλά με λυπει βαθύτατα το ότι στο μέλλον θα πρέπει να υπερασπιστώ συνοπαδους με αυτή τη νοοτροπία.
beeman
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Τετ 31 Ιαν 2018, 10:43

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό keep_paokizein » Παρ 23 Οκτ 2020, 10:38

Maximus έγραψε:Ο ΠΑΟΚ έχει μικρύνει από προπερσι. Αν αυτο δεν το βλέπεις, δεν ξέρω τι άλλο να σου πω.
Και δεν ειναι μόνο ο εξορθολογισμός του μπατζετ.
Αν υπηρχε και ενα μαμημενο αγωνιστικο πλάνο ενός σοβαρού προπονητή, ολα θα ηταν διαφορετικα


Ο ΠΑΟΚ μεγαλώνει. Αγωνιστικά είναι εδώ και χρόνια στις δύο πρώτες θέσεις. Εχει πάρει τίτλους κι ακόμα και στις χρονιές που δεν είναι σε κορυφαίο επίπεδο, τους διεκδικεί. Τη στιγμή που κινδύνεψε να μετατραπεί σε "φούσκα", από λάθη και σπατάλες χρημάτων έβαλε φρένο και εξορθολογίζεται οικονομικά, διατηρώντας σε μεγάλο βαθμό την αγωνιστική του δυναμική. Σε 3-4 χρονια θα έχει καινούριο γήπεδο.
Ο ΠΑΟΚ μένει ζωντανός σε πολύ υψηλό επίπεδο παρά τις προσπάθειες ποδοσφαιρικών και κυβερνητικών παραγόντων, οι οποίοι λυσσαλέα επιχειρούν να τον αφανίσουν.
Οποιος δεν τα βλέπει αυτά και τρώγεται με τα ρούχα του για τον Μάτος, τον Εσιτι και τον Φερέιρα, μόνο κακό κάνει, στην ψυχική του υγεία, πρωτίστως, και μάλλον μόνο σ αυτή, καθώς το αυτάκι των διοικούντων και του επενδυτή φαίνεται να μην ιδρώνει και πολύ καλά κάνει.
Άβαταρ μέλους
keep_paokizein
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 19:24
Τοποθεσία: Kατερινη

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Οκτ 2020, 10:54

beeman έγραψε:
joshua έγραψε:Μα την Παναγια ειμαι 10 χρονια μελος εδω και νομιζω πως ασχετως των ελαττωματων μου που γνωριζω καλα, τουλαχιστον σε θεματα διενεξης εχω δειξει τεραστια υπομονη.Προειδοποιω τους μοντς πως οποτε βλεπω μελος να γραφει μαλακιες του στυλ ''βγαζετε προσωπικα προβληματα'' και εσεις να το επιτρεπετε, θα αρχιζω τα καντηλια...Ειναι οτι χειροτερο μπορει να γραψει καποιος γιατι υπαρχουν οντως ανθρωποι με προσωπικα προβληματα τα οποια ειναι απειρως πιο σημαντικα απο τον ΠΑΟΚ και τον καθε τραγικο εδω μεσα.


Εγώ βρίσκομαι σε αυτό το φόρουμ από το 2007( με άλλο όνομα).
Έχεις δίκιο , αποχωρώ.
Απλά με λυπει βαθύτατα το ότι στο μέλλον θα πρέπει να υπερασπιστώ συνοπαδους με αυτή τη νοοτροπία.


Αν το ότι δεν θεωρώ κάτι το ιδιαίτερο τον Αγκουστο μετά από μια τραγική εμφάνιση της ομάδας απέναντι στην Ομόνοια σε οδηγεί στο να μιλάς για νοοτροπίες,απωθημένα και προσωπικά προβλήματα και στο τέλος να δηλώνεις αποχώρηση από το φόρουμ,σορυ αλλά δεν θα λείψεις...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 23 Οκτ 2020, 10:59

Ακόμα και αυτός ο μέτριος Αουγκούστο (που απλά ελπίζουμε να εξελιχθεί σε καλό χαφ),

σε σύγκριση με τον αντιπαραγωγικό και ακατάλληλο για τέτοια ματς Εσίτι,

έμοιαζε με παικτούρα και χαφάρα.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό Maximus » Παρ 23 Οκτ 2020, 11:03

keep_paokizein έγραψε:
Maximus έγραψε:Ο ΠΑΟΚ έχει μικρύνει από προπερσι. Αν αυτο δεν το βλέπεις, δεν ξέρω τι άλλο να σου πω.
Και δεν ειναι μόνο ο εξορθολογισμός του μπατζετ.
Αν υπηρχε και ενα μαμημενο αγωνιστικο πλάνο ενός σοβαρού προπονητή, ολα θα ηταν διαφορετικα


Ο ΠΑΟΚ μεγαλώνει. Αγωνιστικά είναι εδώ και χρόνια στις δύο πρώτες θέσεις. Εχει πάρει τίτλους κι ακόμα και στις χρονιές που δεν είναι σε κορυφαίο επίπεδο, τους διεκδικεί. Τη στιγμή που κινδύνεψε να μετατραπεί σε "φούσκα", από λάθη και σπατάλες χρημάτων έβαλε φρένο και εξορθολογίζεται οικονομικά, διατηρώντας σε μεγάλο βαθμό την αγωνιστική του δυναμική. Σε 3-4 χρονια θα έχει καινούριο γήπεδο.
Ο ΠΑΟΚ μένει ζωντανός σε πολύ υψηλό επίπεδο παρά τις προσπάθειες ποδοσφαιρικών και κυβερνητικών παραγόντων, οι οποίοι λυσσαλέα επιχειρούν να τον αφανίσουν.
Οποιος δεν τα βλέπει αυτά και τρώγεται με τα ρούχα του για τον Μάτος, τον Εσιτι και τον Φερέιρα, μόνο κακό κάνει, στην ψυχική του υγεία, πρωτίστως, και μάλλον μόνο σ αυτή, καθώς το αυτάκι των διοικούντων και του επενδυτή φαίνεται να μην ιδρώνει και πολύ καλά κάνει.


Καταρχήν γράφω "από πρόπερσι".
Ελπίζω να το πρόσεξες.

Δεν διαφωνώ στο γενικο πνευμα αυτων που γράφεις.
Διαφωνώ στο ότι το αυτακι των διοικουντων πρέπει να ιδρώσει λίγο παραπάνω, γιατι αν συνεχίσουν να μην έχουν καποιον που να νιωθει μπαλίτσα εκεί μέσα, θα συνεχίσουν να κάνουν άμπαλες επιλογές και στο τέλος θα παιρνουμε τίτλο συγκυριακά , ακόμα και αν χτισουμε το Old Trafford...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό beeman » Παρ 23 Οκτ 2020, 11:11

joshua έγραψε:
beeman έγραψε:
joshua έγραψε:Μα την Παναγια ειμαι 10 χρονια μελος εδω και νομιζω πως ασχετως των ελαττωματων μου που γνωριζω καλα, τουλαχιστον σε θεματα διενεξης εχω δειξει τεραστια υπομονη.Προειδοποιω τους μοντς πως οποτε βλεπω μελος να γραφει μαλακιες του στυλ ''βγαζετε προσωπικα προβληματα'' και εσεις να το επιτρεπετε, θα αρχιζω τα καντηλια...Ειναι οτι χειροτερο μπορει να γραψει καποιος γιατι υπαρχουν οντως ανθρωποι με προσωπικα προβληματα τα οποια ειναι απειρως πιο σημαντικα απο τον ΠΑΟΚ και τον καθε τραγικο εδω μεσα.


Εγώ βρίσκομαι σε αυτό το φόρουμ από το 2007( με άλλο όνομα).
Έχεις δίκιο , αποχωρώ.
Απλά με λυπει βαθύτατα το ότι στο μέλλον θα πρέπει να υπερασπιστώ συνοπαδους με αυτή τη νοοτροπία.


Αν το ότι δεν θεωρώ κάτι το ιδιαίτερο τον Αγκουστο μετά από μια τραγική εμφάνιση της ομάδας απέναντι στην Ομόνοια σε οδηγεί στο να μιλάς για νοοτροπίες,απωθημένα και προσωπικά προβλήματα και στο τέλος να δηλώνεις αποχώρηση από το φόρουμ,σορυ αλλά δεν θα λείψεις...[/quote

Έχεις δίκιο αδελφε μαζί σου.
Γράφε 200 μυνήματα τι μέρα για το πόσο άσχημα πάνε όλα ,κακώς ασχολήθηκα.Αλλα σε καμία περίπτωση μην νομίζεις ότι είσαι οπαδός του ΠΑΟΚ που βοηθάει την ομάδα.Ελπιζω ο ΠΑΟΚ να συνεχίζει να μεγαλώνει άσχετα με όλη αυτή τη μαυρίλα.
beeman
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Τετ 31 Ιαν 2018, 10:43

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό tzoker » Παρ 23 Οκτ 2020, 11:24

Πότε θα καταλάβουμε ότι η μιρλα στο καφενείο κ το φόρουμ δν έχει σχέση με την αγάπη για την ομάδα.

Μπορεί ο οποιοδήποτε να αγοράζει κάθε χρόνο ρούχα της ομάδας, να παίρνει εισητηρια μονίμως κ να είναι 90 λεπτα να στηρίζει σε κάθε αγώνα , αλλά μετά να έρχεται εδώ κ να κάνει τη κριτική του, στραβή κουτσή, αμπαλη. Όχι ότι αυτά και μόνο αυτά τα γεγονότα αποτελούν δεδομένο αγάπης, ένα παράδειγμα αποτελούν. Ο καθένας έχει δικά του δεδομένα στη ζωή του προφανώς.

Πόσο τετράγωνη λογική όμως χρησιμοποιείται πολλές φορές στην ανάλυση των γεγονότων.

Αν έρθει δλδ κ πει μπράβο ομαδαρα τη διαλυσες την ομόνοια κ ας μη κέρδισες, θα πάει η ομάδα μπροστά, ενώ τώρα τη τραβάει πίσω.

Αφήστε την αγάπη του καθενός να τη κρίνει ο καθένας μόνος του. Δεν θα μας ανεβάσει εμάς αν ρίξουμε τον άλλο, όσο καλύτερα και να νιώσουμε στιγμιαία.
Όσο ΠΑΟΚ είμαστε εμείς που ασχολούμαστε μέρα νύχτα άλλο τόσο είναι κ οι παππούδες που νομίζουν ότι παίζει ο Κουδας ακόμα.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 23 Οκτ 2020, 11:37

Πρεπει να συνειδητοποιησουμε πως η κριτικη που ασκειται τοσο στον Αουγκουστο οσο και στον Εσιτι τελει σε συναρτηση και με το κοστος κτησης τους.
Οταν μιλαμε για 2μιση εκατομμυρια για τον ενα και 3μιση για τον αλλο, τοτε ειναι λογικο να υπαρχουν υψηλες απαιτησεις και να μην αρκουμαστε σε συμπαθητικες εμφανισεις και σε μετρια παιχνιδια.
Ειναι απο τις πιο ακριβες μεταγραφες της ιστοριας μας και μαλιστα εχουν απο τα πιο υψηλα συμβολαια πλεον της ομαδας.
Οταν λοιπον τα χαφ π ειχαμε παλαιοτερα ειχαν μηδενικο κόστος κτησης ή μικρο και ηταν πιο ουσιαστικα και πιο ποιοτικα, ειναι λογικό να ασκειται τοσο εντονη κριτικη σε παίχτες με τα δεδομενα των Εσιτι και Αουγκουστο.
Το δυσαρεστο βεβαια και το λυπηρο, ειναι πως με τον φερειρα και τα μαγικα του, αυτοι οι δυο παιχτες αντι να ανεβαζουν την αξια τους την ριχνουν και στο τελος δεν θα μπορουν καν να πουληθουν για να φερουν καποια υπεραξια και να αντικατασταθουν απο καλυτερους!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό K_geo » Παρ 23 Οκτ 2020, 17:42

τελικα υπαρχει 3ο χαφ
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 23 Οκτ 2020, 19:28

joshua έγραψε:Σου ειπα και πριν.Εικονα του παικτη εχουμε και απο περσι και ειναι ακριβως αυτο που ειπε ο φιλος πιο πανω.Ενα νεροβραστο πραγμα.Πηρες περσι μια εικονα του τι σημαινει χαφ με τον Μισιτς.Κανε τη συγκριση.

Βαρέθηκα αυτές τις μαμημενες συγκρίσεις
Τα ίδια έγραφαν κάποιοι κάποτε για τον Λούκας.
Ήρθε εδώ έπαιξε και από τον πρώτο χρόνο του έλεγαν ότι δεν είναι ούτε μια τρίχα από του Αντρέ.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14496
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Οκτ 2020, 19:41

renegade έγραψε:
joshua έγραψε:Σου ειπα και πριν.Εικονα του παικτη εχουμε και απο περσι και ειναι ακριβως αυτο που ειπε ο φιλος πιο πανω.Ενα νεροβραστο πραγμα.Πηρες περσι μια εικονα του τι σημαινει χαφ με τον Μισιτς.Κανε τη συγκριση.

Βαρέθηκα αυτές τις μαμημενες συγκρίσεις
Τα ίδια έγραφαν κάποιοι κάποτε για τον Λούκας.
Ήρθε εδώ έπαιξε και από τον πρώτο χρόνο του έλεγαν ότι δεν είναι ούτε μια τρίχα από του Αντρέ.


Δεν σου αρεσουν οι συγκρισεις αλλα και εσυ στην ουσια συγκριση κανεις,ενω μαλιστα συγκρινεις 2 παικτες που δεν παιζουν καν την ιδια θεση...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 23 Οκτ 2020, 20:48

Εγώ ξέρω ότι ο τύπος έχει πάρει από πέρσι ένα ρόστερ του 8 και το κάνει να φαίνεται με ταβάνι το 6.
Τι κρίση να κάνω ατομικά για τον κάθε παίκτη?

Όταν επί λουτσέσκου βλέπαμε τον τσούμπα και λέγαμε ότι τα δέκα μυρια ρήτρα είναι λίγα και πέρσι μας φαινόταν μπενισκος είναι τυχαίο?
Μήπως δεν συνέβη το ίδιο με ζαμπα?
Το ότι ο προηγούμενος έλεγε ότι το δίδυμο Κρέσπο Βαρελά είναι το καλύτερο στην ανατολή Ευρώπη με 0.4 γκολ ανά παιχνίδι και με τον σημερινό νιώθεις ότι παίζεις με Χασιώτη,κατσαμπή, ορφανό είναι τυχαίο?
Και μπορώ να γράψω πολλά ακόμα.
Άρα το να κρίνω τον Χ εσιτι ή τον Χ αγκουστο με τόση σιγουριά και απαξίωση μέσα σε ένα άθλιο σύνολο με έναν τραγικό προπονητή, είναι τεράστιο σφάλμα.

Υγ δεξι-αριστερο εξτρέμ έπαιζε ο Αντρέ στον ΠΑΟΚ
Αριστερό εξτρέμ και πίσω από το φόρ έπαιζε ο Λουκάς.
Τώρα αν δεν σου αρέσει να σου λέει κάποιος ότι όπως τότε οι κρίσεις σου ήταν λάθος,έτσι μπορεί να υπάρχει έστω και μια μικρή πιθανότητα και οι σημερινές σου να είναι και αυτές λάθος... σόρρυ δεν μπορώ να κάνω κάτι
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14496
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Οκτ 2020, 20:59

Ποιες κρισεις μου,φαντασματα βλεπεις? Εγω μιλαγα για τριχες και @@? Εγω εξτρεμ δεν θεωρησα ποτε τον Λουκας και μαλλον δικιο ειχα.Δεν καταλαβαινω αυτα τα ασχετα που πετας.Δεν βρισκω κατι το ιδιαιτερο στον Αγκουστο,εσυ μπορει να βρισκεις γιατι δεν μενεις σε αυτο? To ποδοσφαιρο το κατεχεις αλλα απο ικανοτητα ανταλλαγης αποψεων και διαλογου αστα να παν στο...Μισιτς και Αγκουστο ειναι 2 παικτες που επαιξαν στη ιδια θεση με τον ιδιο προπονητη,τι σχεση εχουν με τον Λουκας και τον Βιερινια εσυ ξερεις.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 23 Οκτ 2020, 21:07

Το κάνεις με όλους.
Κοίτα λίγο στον καθρέφτη
Είσαι ο τύπος που ειρωνεύεται για την ορθογραφία και γράφει το πάλι με Υ .
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14496
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Οκτ 2020, 21:10

ΕΓΩ εχω ειρωνευτει για ορθογραφια? Δεν πας καλα παλικαρι μου...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Darkphobia, VfB v2 και 2 επισκέπτες