8. Douglas Augusto

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Οκτ 2020, 08:27

Ο Αγκουστο πηρε το πρωταθλημα? Και προφανως δεν ειναι ο Αγκουστο το μεγαλο προβλημα της ομαδας.Δεν θα το συνεχισω βεβαια γιατι εχεις ηδη αρχισει και γινεσαι προκλητικος στο λογο σου και δεν θα μπω στο τριπακι...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Παρ 23 Οκτ 2020, 08:38

Το ότι δεν είναι Μίσιτς, δε σημαίνει ότι δεν προσφέρει στην ομάδα. Η μόνιμη σύγκριση με πρώην οδηγεί στην ισοπέδωση. Αν ήταν νερόβραστος ο Αύγουστος πέρυσι, ο Μαουρίσιο τι ήταν; Μην τρελαθούμε κιόλας.
Ο παίκτης είναι 23 χρονών και μπορεί από τώρα να σταθεί ως βασικός μαζί με Schwab ή με Καντουρί και μόνο προς τα πάνω μπορεί να πάει αν είναι υγιής!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6131
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 23 Οκτ 2020, 08:54

joshua έγραψε:Kαλος σε τι ακριβως? Αν εξαιρεσεις ενα σουτ τι καλυτερο εκανε απο τον Εσιτι? Μηπως δεν ειδατε οτι η ομονοια αρχισε να παιρνει μετρα,να ανεβαζει παικτες και αντιστοιχα η κατοχη μας να πεφτει απο τη στιγμη που βγηκε το εξιλαστηριο θυμα του προπονηταρα? Ετσι ειναι τα χαφ που κοστιζουν 10 φορες παραπανω απο τους αντιπαλους τους και μη μου πειτε ειναι νωρις γιατι τον εχουμε δει και περσι.Ενα μαμημενο χαφ με λιγη ενεργεια να παρει τη μπαλα και να τη προωθησει.Θυμαστε τον περσινο Μισιτς ,τον φετινο Ελ Καντουρι,τον Ολιβειρα? Αυτα ειναι 8ρια με @@.
Σορρυ Δημήτρη αλλά επιθετικά μάζεψε όλη την ομάδα.

Ανέβασε μπάλα, έβγαλε πάνω από 3 4 φορές μπαλιές τρύπες σε γιαννουλη σε θέση πολύ καλή, είχε ένα πολύ καλό σουτ και γενικά δείξαμε πολύ καλύτεροι επιθετικά.

Το ότι μπάσαμε αμυντικά ήταν αναμενόμενο.
Όταν παίζεις με 2 χαφ χωρίς να υπάρχει λόγος και κυνηγάς το ματς, που έγινε ροντέο, φυσιολογικό να μπασεις.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Οκτ 2020, 09:01

sourme δεν ηταν ο Αγκουστο το προβλημα του ΠΑΟΚ χτες, απλα με εχει κουρασει αυτη η κατασταση με τα χαφ στον ΠΑΟΚ.Θελω επιτελους να δω ενα χαφ με ενεργεια στο γηπεδο,ενα χαφ να μπορει να τρεξει τοσο με τη μπαλα οσο και χωρις αυτη.Ταμα το εχουμε κανει να μην εχουμε ενα παικτη να μην κανει τα 100 μετρα σε 30 δευτερα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 23 Οκτ 2020, 09:02

joshua έγραψε:Ναι μωρε απωθημενο με τον Αγκουστο εχω,με καταλαβες...Ειδες και καθετες εσυ...
Πως δεν είχε Δημήτρη;;

Και μένα δε με τρελαίνει αλλά έκανε κάποια πράγματα που δώσανε ενέργεια στην ομάδα.

Ανέβασε πολύ καλύτερα τη μπάλα, μοίρασε πολύ καλά.

Σε μια ομάδα που δεν έχει πλάνο με κλειστή άμυνα.
Αν η ομάδα δε βρει τι θέλει να παίξει, όλοι οι παικτες θα φαίνονται μέτριοι προς το κακοί!

Δε λέω ότι ο Αουγκουστο είναι μισιτς, αλλά ο κάθε παίκτης πρέπει να ξέρει τι κάνει η ομάδα!

Και η ομάδα δεν ξέρει τι κάνει σε κλειστές άμυνες!

Ο ζιβκοβιτς χθες ξεκίνησε δεξιά και ήταν εκτός τόπου και χρόνου!
Εγώ το είπα αυτό από το ματς με χάρτινη που το παιδί χάθηκε!
Αυτός ο τύπος στον πάγκο δεν το είδε;;

Χθες τον ξεκινάει δεξιά και βλέποντας ότι δεν υπάρχει εκεί μετά από 15-20 λεπτά εφερε το μουργκ!

Σόρρυ αλλά καταστρέφει το ένα μετα το άλλο ότι υπάρχει!!

Το θέμα μου είναι ότι δεν έχουμε προσανατολισμό και δεν ξέρουμε τι παίζουμε.



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Οκτ 2020, 09:04

Εγω δεν εγραψα χτες οτι ακομα και ο Μουργκ ανεξαρτητα απο το γκολ χαμενος ηταν να προσπαθει να παιξει πισω απο το φορ.Δεν μπορεις να κανεις αντικειμενικη κριτικη σε αυτον τον ΠΑΟΚ.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό ariskatiforos » Παρ 23 Οκτ 2020, 09:11

Αυτά φέρνει η πενια στη ποιότητα ..μπήκε ο Αύγουστος έκανε δυο τρεις τυπικές μπαλιές μερικά μέτρα με τη μπάλα σε πιο γρήγορο τέμπο από τον εσιτι κ τον σβαμπ κ θαμπωθήκαμε ...εγώ προσωπικά δε βασίζω τίποτα επάνω του κ μ φαίνεται απλά ένας μέτριο καλός παίκτης ...
Θα ήμουν ικανοποιημένος αν στη σύγκριση με τους αντίστοιχους παίκτες τ ανταγωνιστή όπως ο κάμαρα μπορούσε ν σταθεί ..έχει να κάνει με τι απαιτήσεις κ τι προσδοκίες έχουμε
ariskatiforos
 

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Παρ 23 Οκτ 2020, 09:16

δεν ειπε κανεις οτι φταιει σε τιποτα για χτες
ολα τα χαφ μας εκτος Καντουρι, ειναι μετριοτατα στην καλυτερη
πριν κατι χρονια ο Ατρομητος και η Τριπολη ειχαν τετοια χαφ, οχι ο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8161
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό DamoN » Παρ 23 Οκτ 2020, 09:26

Μετά από 7.5 αποχής πολύ καλός...
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό xanapaok » Παρ 23 Οκτ 2020, 09:39

Το ξέρουμε πως είναι soft και θα τον προτιμούσαμε πιο aggresive,αλλά εχθές με την είσοδο του είδαμε και λίγο ορθολογική ανάπτυξη από τον άξονα και όχι μόνο γιόμες απελπισίας από τα στόπερ. Αμυντικά που είναι και το αδύνατο του σημείο, δεν εκτέθηκε, ίσως και λόγω της ροής του αγώνα και του αντιπάλου, αλλά σαφώς πάει πιο γρήγορα στον αντίπαλο και όχι μονοκόμματα και άτσαλα όπως ο Εσίτι. Σαφώς και έπρεπε να ξεκινήσει εχθές και εφόσον δεν μπορεί να βγάλει 90λεπτο, να αντικατασταθεί στην συνέχεια.
Άβαταρ μέλους
xanapaok
 
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Πέμ 18 Οκτ 2018, 19:02

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Οκτ 2020, 09:54

Το θεμα ειναι οτι εχουμε καταληξει με 3 οκταρια στα οποια λειπουν τα τρεξιματα οταν παιζουν 2 απο αυτα μαζι και το μονο εξαρι που εχουμε ειναι ακομα πιο βαρυ... :shock:
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό beeman » Παρ 23 Οκτ 2020, 09:56

joshua έγραψε:Ο Αγκουστο πηρε το πρωταθλημα? Και προφανως δεν ειναι ο Αγκουστο το μεγαλο προβλημα της ομαδας.Δεν θα το συνεχισω βεβαια γιατι εχεις ηδη αρχισει και γινεσαι προκλητικος στο λογο σου και δεν θα μπω στο τριπακι...


Προσπαθώ να μην είμαι αδελφέ.
Αλλά επειδή οι περισσότεροι γουστάρουν να βγάζουν τα προσωπικά προβλήματα πάνω στον ΠΑΟΚ δεν μπορώ να κρατηθώ.
Προσπάθησε να τη βοηθάς την ομάδα και όχι να της δημιουργείς προβλήματα.
Ο ΠΑΟΚ συνεχώς μεγαλώνει ,αν αυτό δεν μπορείτε να το δείτε δεν ξέρω τι να σου πω.
beeman
 
Δημοσιεύσεις: 208
Εγγραφή: Τετ 31 Ιαν 2018, 10:43

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό Maximus » Παρ 23 Οκτ 2020, 09:59

Ο ΠΑΟΚ έχει μικρύνει από προπερσι. Αν αυτο δεν το βλέπεις, δεν ξέρω τι άλλο να σου πω.
Και δεν ειναι μόνο ο εξορθολογισμός του μπατζετ.
Αν υπηρχε και ενα μαμημενο αγωνιστικο πλάνο ενός σοβαρού προπονητή, ολα θα ηταν διαφορετικα
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Οκτ 2020, 10:02

Μα την Παναγια ειμαι 10 χρονια μελος εδω και νομιζω πως ασχετως των ελαττωματων μου που γνωριζω καλα, τουλαχιστον σε θεματα διενεξης εχω δειξει τεραστια υπομονη.Προειδοποιω τους μοντς πως οποτε βλεπω μελος να γραφει μαλακιες του στυλ ''βγαζετε προσωπικα προβληματα'' και εσεις να το επιτρεπετε, θα αρχιζω τα καντηλια...Ειναι οτι χειροτερο μπορει να γραψει καποιος γιατι υπαρχουν οντως ανθρωποι με προσωπικα προβληματα τα οποια ειναι απειρως πιο σημαντικα απο τον ΠΑΟΚ και τον καθε τραγικο εδω μεσα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 33. Douglas Augusto

Δημοσίευσηαπό john4serres » Παρ 23 Οκτ 2020, 10:18

Χίλιες φορές Αουγκουστο και ότι μπορεί το παλικάρι παρά Μαουρισιο ο MrPasaPisw
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29934
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες