Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 21:05

Κυκλοφορεί ένας πιο τρελός από όλους,
Iturbe,είναι ελεύθερος ο Omar Niasse και ο τερματοφύλακας της Κρασνονταρ.
https://www.transfermarkt.co.uk/oumar-n ... ler/209781
https://www.transfermarkt.co.uk/juan-it ... eler/81455
https://www.transfermarkt.co.uk/stanisl ... eler/98547.
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6870
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 21:09

Ναι έχω δει αρκετά παιχνίδια του ΑΠΟΕΛ. Φέτος ο Τάμαρι δεν είχε καλή χρονιά και ότι ένα ψωνισματάκι το έχει είναι φανερό. Από την άλλη την ταχύτητα και την τεχνική του δεν τη συναντάς εύκολα.
Με προπονητή Abel θα έλεγα μακρυά. Με προπονητή που θα μπορούσε να τον εντάξει στη λειτουργία της ομάδας και να κρατάει και τα γκέμια θα έλεγα ότι είναι μισοκατεργασμένο διαμάντι.
Θα τον δούμε στο θρήνο από ότι φαίνεται.
Θεωρούμε ότι δουλεύουμε αποδοτικότερα μεταγραφικά ή ότι έχουμε καλύτερο "μάτι" από το γαύρο σε αυτά τα θέματα?
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 21:11

renegade έγραψε:
Gospi έγραψε:Αν ειναι οι δυο πρώην που φανταζομαι, ουτε την αντιληψη θεωρω πως εχουν ουτε την προσωπικοτητα που απαιτειται.
Μιλαμε για πρωην ποδοσφαιριστες και οχι για γκουρου του ποδοσφαιρου.
Εγω θελω, για να μην πω απαιτω, εναν πραγματικα καλο γνωστη του ποδοσφαιρου

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς να ονοματίσεις Έλληνα?
Αναστασιου Μαχλας

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10908
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 21:14

panpangr77 έγραψε:Κυκλοφορεί ένας πιο τρελός από όλους,
Iturbe,είναι ελεύθερος ο Omar Niasse και ο τερματοφύλακας της Κρασνονταρ.
https://www.transfermarkt.co.uk/oumar-n ... ler/209781
https://www.transfermarkt.co.uk/juan-it ... eler/81455
https://www.transfermarkt.co.uk/stanisl ... eler/98547.


Τον τερματά πρέπει να τον ξέρει καλά ο abel.

Συνήθως ασχολούμαστε μετά που κλείνουν κάπου αλλού. Τώρα ήμαστε ακόμα στο περίμενε αν θα τη βγάλουμε καθαρή στα play off. Μετά θα έχει ξεσκαρτάρισμα, αναμονή για τα πράσινα φώτα και τα λοιπά μέχρι να καταλάβει και ο Γερμανάκος που ήρθε :lol:
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 21:25

seaman έγραψε:Ναι έχω δει αρκετά παιχνίδια του ΑΠΟΕΛ. Φέτος ο Τάμαρι δεν είχε καλή χρονιά και ότι ένα ψωνισματάκι το έχει είναι φανερό. Από την άλλη την ταχύτητα και την τεχνική του δεν τη συναντάς εύκολα.
Με προπονητή Abel θα έλεγα μακρυά. Με προπονητή που θα μπορούσε να τον εντάξει στη λειτουργία της ομάδας και να κρατάει και τα γκέμια θα έλεγα ότι είναι μισοκατεργασμένο διαμάντι.
Θα τον δούμε στο θρήνο από ότι φαίνεται.
Θεωρούμε ότι δουλεύουμε αποδοτικότερα μεταγραφικά ή ότι έχουμε καλύτερο "μάτι" από το γαύρο σε αυτά τα θέματα?

Ποια τεχνική?
Γιατί συνδυαστικό ποδοσφαίρου δεν έχει παίξει ποτέ στην ζωή του.

@Γκοσπι δεν κατάλαβα ποιον Αναστασίου λες?
Αν εννοείς τον προπονητή, καλός είναι για την κ20... Αλλά μέχρι εκεί.
Είπες μαχλάς... Και ρωτάω εγώ τι περισσότερο έχει από τον βρύζα ή τον Γεωργιάδη που εμείς τους βρίζουμε?
Όσο για τον γαύρο, πρέπει να παίρνει κ τέτοιους για να ταιζει τις ομάδες τους.
Αυτό που χρειάζεται ο ΠΑΟΚ στα εξτρέμ έχοντας Λημνιό,ζαμπα,τζολη είναι έναν πραγματικά πολύ καλό παίκτη,με προσωπικότητα και εμπειρία
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14315
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 21:28

Συμφωνώ, μακρυά από εμάς. Να πάει στο γαύρο να τον καταστρέψει ή την όποια θυγατρική του
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 21:30

Να τρως ειρωνεία για τον ταμαρι των τριών γκολ στην Κύπρο... Αξία ανεκτίμητη :lol:
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14315
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 21:38

Μη τα παίρνεις σοβαρά. Δεν μου έχει περάσει από το μυαλό μου να ειρωνευτώ ποτέ κανέναν.
Πλάκα κάνω, μυγιάγγιχτοι έχετε γίνει. Πρέπει να φύγει ο Πορτογάλος να ηρεμήσουμε :mrgreen:

QUIΖ τότε

Ονομάστε ένα ποδοσφαιριστή στη superleague που έχει την ίδια ταχύτητα με τη μπάλα στα πόδια όπως αυτός στις φάσεις στο 1:02, στο 2:18 και κυρίως στο 2:28 ( μόνο με λάσο εδώ) του παρακάτω βίντεο

Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 21:46

Σόρρυ αλλά το βίντεο είναι σε speed up ξεκάθαρα,δες πως τρέχουν οι αμυντικοί.
Όχι βέβαια ότι δεν είναι πολύ γρήγορος παικτης
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14315
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 21:57

renegade έγραψε:
seaman έγραψε:Ναι έχω δει αρκετά παιχνίδια του ΑΠΟΕΛ. Φέτος ο Τάμαρι δεν είχε καλή χρονιά και ότι ένα ψωνισματάκι το έχει είναι φανερό. Από την άλλη την ταχύτητα και την τεχνική του δεν τη συναντάς εύκολα.
Με προπονητή Abel θα έλεγα μακρυά. Με προπονητή που θα μπορούσε να τον εντάξει στη λειτουργία της ομάδας και να κρατάει και τα γκέμια θα έλεγα ότι είναι μισοκατεργασμένο διαμάντι.
Θα τον δούμε στο θρήνο από ότι φαίνεται.
Θεωρούμε ότι δουλεύουμε αποδοτικότερα μεταγραφικά ή ότι έχουμε καλύτερο "μάτι" από το γαύρο σε αυτά τα θέματα?

Ποια τεχνική?
Γιατί συνδυαστικό ποδοσφαίρου δεν έχει παίξει ποτέ στην ζωή του.

@Γκοσπι δεν κατάλαβα ποιον Αναστασίου λες?
Αν εννοείς τον προπονητή, καλός είναι για την κ20... Αλλά μέχρι εκεί.
Είπες μαχλάς... Και ρωτάω εγώ τι περισσότερο έχει από τον βρύζα ή τον Γεωργιάδη που εμείς τους βρίζουμε?
Όσο για τον γαύρο, πρέπει να παίρνει κ τέτοιους για να ταιζει τις ομάδες τους.
Αυτό που χρειάζεται ο ΠΑΟΚ στα εξτρέμ έχοντας Λημνιό,ζαμπα,τζολη είναι έναν πραγματικά πολύ καλό παίκτη,με προσωπικότητα και εμπειρία
Ειδικα για τον Βρυζα η αποψη που εχω για χαρακτηρα ποιοτητα και συνεπεια ειναι η χειροτερη!
Ο Μαχλας ειναι πανέξυπνος ανθρωπος με δυνατη προσωπικοτητα. Μην τον συγκρινουμε με τον ΓΧ και τον Βρυζα.
Καλοι ποδοσφαιριστες αλλα ως εκει. Τπτ περισσοτερο.
Και για να πω και ενα δικο μας ονομα, γνωριζω προσωπικα τον Ριαν Καπαγιαννιδη και τον θεωρω πολυ έξυπνο ανθρωπο και γνωστη του ευρωπαικου ποδοσφαιρου και φυσικα, πολυ εντιμο! Βεβαια δουλευει ως μανατζερ.

Και μιας και το αναφέρει και ενας φιλος στο τοπικ του Γιωργη, ο Βιειρινια θα μπορουσε να παρει αυτον τον ρολο. Εχει βγει εξω, εχει δει την οργάνωση των ομαδων σε ευρωπαικο επίπεδο, θα μπορουσε να γινει ενα αξιόλογο στελεχος! Κι αν ισχυει οτι ο Ρεμπε ειναι δικη του προταση τοτε αυτο ενισχυει την θεση μου.
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10908
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 22:15

Όταν είσαι στον ΟΦΗ όλα φαίνονται εντάξει... Και εγώ τον θεωρώ τον μαχλά ποδόσφαιρο άνθρωπο αλλά όχι καλύτερο από αυτούς που ανέφερα

Όσο για τον βρύζα και εγώ δεν έχω καλή άποψη για το χαρακτήρα του, αλλά ως ποδόσφαιρο άνθρωπος για Ελλάδα είναι από τους καλύτερους.
Τον βοήθησαν σε αυτό πολυ οι δύο θητείες του δίπλα στον Σάντος.

Υγ ο Αντρέ είναι ακόμα ποδοσφαιριστής.
Όταν θα σταματήσει θα μπορούμε να μιλήσουμε από άλλη βάση
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14315
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 22:20

Τι να τον κανω αν εχει εμπειριες αλλα δουλευει για την παρτη του και εχει στο μυαλο του πως θα τρυπησει τον ΠΑΟΚ?
Το κανε και στην προηγουμενη θητεια του το ιδιο θα κανει και τωρα!
Δεν ειναι εμπιστοσυνης και στη θεση αυτη που περιγραφω πρεπει να ειναι αν οχι εμπιστοσυνης λογω αγαπης προς τον συλλογο, εμπιστοσύνης λογω επαγγελματισμου και προσωπικου ηθους.
Ο Βρυζας δεν βαζει τον ΠΑΟΚ πανω απ ολα.
Αν τον εβαζε θα ειχε ηδη συμβουλευσει τον Ιβαν να οργανωσει καλυτερα την ομαδα.
Και αυτος και ο ΓΧ και ο Πουρλιοτοπουλος και ολοι τους.
Αλλα δεν συμφερει κανεναντους να οργανωθει ο ΠΑΟΚ γτ τοτε θα φανει η γυμνια τους!
Γ αυτο βολευει ο ΠΑΟΚ ο ανοργανωτος...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10908
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Demir » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 22:24

seaman έγραψε:Συμφωνώ, μακρυά από εμάς. Να πάει στο γαύρο να τον καταστρέψει ή την όποια θυγατρική του

3 ματς είδα live στην Κύπρο .. πρωτάθλημα αστείο .. εκτός από τις 2-3 ομάδες οι άλλες δεν στέκονται ούτε superleague 2 .. αυτός δεν βλεπόταν .. είχα απογοητευτεί .. αν πάει εκεί ο πελκας θα έχει 20 γκολ κ 20 ασίστ ..
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7966
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό seaman » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 22:37

Φέτος είχε κακή απόδοση, για αυτό έχουν σκορπίσει και οι πιθανοί αγοραστές.
Πέρυσι μεταξύ των άλλων, τον βλεφάριαζαν και όλες οι τούρκικες ομάδες.
Ίσως η κύρια αιτία του βυθίσματος να ήταν τα πολλά παιχνίδια που έδωσε με την εθνική εκτός εποχής χάνοντας πολύτιμα τεύχη με τον ΑΠΟΕΛ, αλλά και τις περιόδους ξεκούρασης.
Προσωπικά πιστεύω ότι είναι κομμάτι που μπορεί υπό προϋποθέσεις να κάνει τη διαφορά.
Εδώ εμείς περιμένουμε να κάνουν τη διαφορά ποδοσφαιριστές που δεν έχουν καν τα προσόντα
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 09 Ιούλ 2020, 23:20

Gospi έγραψε:Τι να τον κανω αν εχει εμπειριες αλλα δουλευει για την παρτη του και εχει στο μυαλο του πως θα τρυπησει τον ΠΑΟΚ?
Το κανε και στην προηγουμενη θητεια του το ιδιο θα κανει και τωρα!
Δεν ειναι εμπιστοσυνης και στη θεση αυτη που περιγραφω πρεπει να ειναι αν οχι εμπιστοσυνης λογω αγαπης προς τον συλλογο, εμπιστοσύνης λογω επαγγελματισμου και προσωπικου ηθους.
Ο Βρυζας δεν βαζει τον ΠΑΟΚ πανω απ ολα.
Αν τον εβαζε θα ειχε ηδη συμβουλευσει τον Ιβαν να οργανωσει καλυτερα την ομαδα.
Και αυτος και ο ΓΧ και ο Πουρλιοτοπουλος και ολοι τους.
Αλλα δεν συμφερει κανεναντους να οργανωθει ο ΠΑΟΚ γτ τοτε θα φανει η γυμνια τους!
Γ αυτο βολευει ο ΠΑΟΚ ο ανοργανωτος...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θεωρώ ότι επηρεάζεσαι με αυτά που γράφονται και λέγονται από δω και από κει.
Ποιο τρύπημα έκανε ο βρύζας στην τελευταία του θητεία?
Για ποια γύμνια του πουρλιοτοπουλου λες, όταν οι ακαδημίες λειτουργούν καλύτερα από την πρώτη ομάδα και ταυτόχρονα αγωνιστικά τα τελευταία τουλάχιστον 3-4 χρόνια κάνουν πλάκα
μία χαρά τους συμφέρει όλους και το ξέρουν και οι ίδιοι και το έχουνε ζητήσει πολλές φορές να στελεχωθεί η ΠΑΕ, αλλά δυστυχώς η χυλόπιτα πάει σύννεφο.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14315
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες