Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Δευτ 05 Οκτ 2020, 19:16

Και παραπάνω μπορεί, αλλά δεν το έψαξα. Χοντρικά, τα ποσά των μεταγραφών έγραψα, για να έχει όποιος θέλει γρήγορο reference.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7711
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 05 Οκτ 2020, 20:18

Θα παραθέσω κι εγώ αύριο το ρόστερ, αφού επισημοποιηθούν οι δύο μεταγραφές.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 05 Οκτ 2020, 22:56

pilotos έγραψε:Για μένα από το πρωί που έγραψα το όνομα μόλις βγήκε από Μάλαγα μεριά, ακατανόητη κίνηση αν γίνει...
El Málaga solo puede garantizarle los 80.000 euros de sueldo mínimo y que lo demás corra a cargo del Udinese

Δεν βρίσκω ΈΝΑΝ λόγο να τον πάρουν. Οι Ισπανοί δεν είναι χαζοί να αφήσουν "ταλέντο".
Κι όταν διαβάζεις ότι η Μάλαγα θα του έδινε εγγυημένα 80κ και τα υπόλοιπα να τα καλύψει η Ουντινέζε....
Με αυτά τα δεδομένα, ούτε τα κορδόνια υπαρχόντων στο ρόστερ δεν είναι ικανός. Τί να πω, μακάρι να πέφτω έξω, ΑΝ ΈΡΘΕΙ
Εκτός κι έρχεται ΓΙΑ ΆΛΛΟΥΣ ΛΌΓΟΥΣ, ΘΑ ΦΑΝΕΊ...

Στάλθηκε από το SM-T510 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ευτυχώς τελικά δεν...
Εκτιμώ ότι κι αυτός που "έτρεξε" την μεταγραφή αυτού, έχει τελειώσει οριστικά.

Στάλθηκε από SM-N975F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 05 Οκτ 2020, 23:35

Μιας και εκλεισε κατα πως φαινεται το ροστερ για το πρώτο μισο της σεζον θα καταθεσω μόνο το εξής.
Μετα απο μια τραγικη χρονια η διοικηση αποφασισε να στηριξει τον προπονητη παρα την εναντιωση των οπαδων σ αυτην την κινηση.
Μαλιστα για να το κανει πραξη αυτο εφερε τον Ρεμπε και ενισχυσε το τιμ του με επιπλεον συνεργάτες.
Στις αρχες της περιοδου ο αντιπροεδρος της ΠΑΕ Κυρ Κυρ σε δημοσια τοποθετηση του αναφερθηκε στον εξορθολογισμο του μπατζετ και διαβεβαιωσε τους οπαδους της ομαδας πως παρα την πτώση του μπατζετ η ποιοτητα θα ανεβει και η ομαδα θα διεκδικησει το νταμπλ οπως καθε χρονο.
Σε συνεχεια των ανωτέρω ο υιος του Ιδιοκτητη της ΠΑΕ μας ενημερωσε μεσω του λογαριασμου του στο ινσταγκραμ πως υπευθυνοι του σχεδιασμου ειναι ο Μακης ο Ρεμπε και ο Φερειρα και σε δευτερη αναρτηση του μας διαβεβαιωσε πως πως χτίζεται ο νεος ΠΑΟΚ.
Ο προπονητης της ομαδας δεχθηκε να παραμεινει και να αποτελεσει τον ηγετη του νεου ξεκινηματος, μαλιστα εκθειασε τον Ρεμπε ως στελεχος καθως και το επιπεδο συνεργασιας τους.
Σημερα 5-10-2020 λοιπον το ροστερ ολοκληρωθηκε και με βαση τα ανωτερω οι δικαιολογίες τελειωσαν.
Ολοι οι ως ανω εμπλεκομενοι θα κριθουν με βαση την εικονα και τα αποτελεσματα χωρις να τους αναγνωρισθει καμια απολυτως δικαιολογια, καθοσον οπως οι ιδιοι φανερωσαν ειτε με δηλωσεις ειτε με την σταση τους, το αποτελεσμα του σχεδιασμου ειχε την συναινεση ολων και βασιστηκε στις προσδοκιες και το οραμα ολων για τον νεο ΠΑΟΚ.
Γκουχ μουχ δεν εχει λοιπον.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό malampar » Δευτ 05 Οκτ 2020, 23:43

Η Διοικηση στηριξε τον εαυτο της οχι τον προπονητη
malampar
 
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 18:44

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 05 Οκτ 2020, 23:45

Ο προπονητης αν νιωθει ρηγμενος ας παραιτηθει!
Απο την στιγμη που παραμενει εδω αμοιβομενος με 2 μυρια τον χρονο, θα κριθει μαζι με την διοικηση. Μαζι χτισαν τν νεο ΠΑΟΚ, μαζι θα κριθουν χωρις καμια δικαιολογία.
Αν πανε καλα παρεα θα ακουσουν τα μπραβο

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 05 Οκτ 2020, 23:59

Μπανε αν τον αφησαν ξεκρεμαστο να παραιτηθει.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό NestorP » Τρί 06 Οκτ 2020, 00:20

Και μενα μου φαινεται πως κανουν συμμαζεμα, και αφου ειναι κ αυτος ο προπονητης που δεν πειθει, τουάχιστον να βγαλει σε περας την ανανεωση, και του χρονου επιστροφη σε καλυετερες χρονιες, με κανονικο προπονητη, πιστευω θα αλλαξουμε πριν τα πλευ οφ.Μακαρι να βγω λαθος.
NestorP
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τρί 29 Ιαν 2019, 15:17

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό DamoN » Τρί 06 Οκτ 2020, 01:00

Τελείως προσωπική άποψη
Έβλεπα περυσι την ομάδα Στις αρχές πριν την κατηφόρα
Τι μου την έσπαγε.
Ο φιγουρατζής τερματοφυλακας που δεν τον εμπιστευόμουν καθόλου
(Φέτος μέχρι στιγμής πήραμε κέρβερο για τέρμα)
Η άμυνα μαρεζε μέχρι να τραυματιστεί ο ΚΡΕΣΠΟ. Δεν μ χαλάει ούτε ο Φερναντο ούτε ο Ισλανδός Αλλά αριστερά δεν. Τώρα έχω Κρεσπο καλά και μιχαηλιδη....
Στο κέντρο μου αρεζε ο Μισιτς δεν είχα ενθουσιαστεί με τον παρτενέρ του. Φέτος είμαι ενθουσιασμένος με καντουρι και σβαμπ ( το 1ο γκολ με ΟΦΗ πχ είναι απλά μαγεία)
Με νευρίαζε φουλ το δεξι μας εξτρεμ (γενικά δεν μπορώ να βλέπω τις δουλειές που δεν βλέπω, με κουράζουν δεν κάνει σέντρες αλλά μαρκάρει πίσω δεν περνάει ούτε κώνο αλλά είναι καλό παιδί δεν βάζει γκολ αλλά πηγαίνει εκκλησία. Φέτος πήρα έναν μάγο που κάνει τριπλές σε τηλεφωνικό κατάλογο
Με νευριαζε το 10 μας... είναι πεσμένος αλλά μόνο αυτός τρέχει.... η πίεση που κάνει στα στόπερ φταίει που κάνει λάθη μπροστά... νταξει περνάει ένα δύσκολο φεγγάρι αλλά είναι πεσμένος γιατί μόνο αυτόν κραζουνε... είναι δικο μας παιδί κλπ κλπ.... δεν θέλω δικό μας παιδί θέλω έναν επαγγελματία αυστριακό που ξέρει για 7 θα παίζει πάντα για 7 χωρίς να επηρεάζεται από τπτ χωρίς να θολώνει και χωρίς να είναι του παραλίγο . Ήμασταν κοντά αν δεν το έχανε αυτό μπράβο για την προσπάθεια κλπ κλπ .... δεν θέλω αλλά δικα μας παιδιά θέλω ξένα και δεν θέλω άλλο παραλίγο... μακάρι να μας βγει ο μουργος αλήθεια
Τέλος με νευριαζε που ενώ είχα έναν παιχταρα για Σέντερ φορ ήταν πολύ κατώτερος των περιστάσεων δεν μου εδώσε ούτε ένα τρίποντο μόνος του και αν εξαιρέσεις τα ευρωπαϊκά που πάντα ήταν πολύ καλός μέσα στην χρόνια χανόταν
Μακάρι να μας βγει και ο Κροάτης
Γενικά οποίος μου την έσπαγε έφυγε
Εκτός από τον προπονητή που μου έχει σπάσει τα νεύρα αλλά δεν το κουνάει με τπτ
Συγγνώμη για το σεντόνι αλλά βγήκε μέσα από την καρδιά μου....
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3629
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Pablito4 » Τρί 06 Οκτ 2020, 01:03

Πείτε με χαζό, πείτε με ότι θέλετε, αλλά έχουμε (μιλώντας για την βασική ενδεκάδα) σε όλες τις θέσεις, ισάξιους αν όχι καλύτερους παίκτες από τον βασικό μας συνδιεκδικητή για τους εγχώριους τίτλους, Ολυμπιακό.

Επιπλέον με τη προσθήκη ενός κεντρικού μέσου από την αγορά των ελεύθερων ποδοσφαιριστών (Μαουσίσιο; ), με την επιστροφή του Αουγκούστο, με την πιθανή ενεργοποίηση του Jaba και τη παραμονή του Biseswar αποκτούμε το πολυπόθητο βάθος στο ρόστερ για το σύστημα που θέλει να παίξει ο προπονητής.

Πιστεύω ότι θα πάμε πολύ καλά κι αυτό θα φανεί στη πορεία άλλωστε.
Pablito4
 
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευτ 14 Σεπ 2020, 18:21

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 06 Οκτ 2020, 02:43

Gospi έγραψε:Στις αρχες της περιοδου ο αντιπροεδρος της ΠΑΕ Κυρ Κυρ σε δημοσια τοποθετηση του αναφερθηκε στον εξορθολογισμο του μπατζετ και διαβεβαιωσε τους οπαδους της ομαδας πως παρα την πτώση του μπατζετ η ποιοτητα θα ανεβει και η ομαδα θα διεκδικησει το νταμπλ οπως καθε χρονο.
Σε συνεχεια των ανωτέρω ο υιος του Ιδιοκτητη της ΠΑΕ μας ενημερωσε μεσω του λογαριασμου του στο ινσταγκραμ πως υπευθυνοι του σχεδιασμου ειναι ο Μακης ο Ρεμπε και ο Φερειρα και σε δευτερη αναρτηση του μας διαβεβαιωσε πως πως χτίζεται ο νεος ΠΑΟΚ.

Μην με αναγκασετε να το βάλω και γω όπως ο σικ σαν υπογραφή.
31/08 αυτά έλεγε ο αντιπρόεδρος

Για τους στόχους του ΠΑΟΚ με μικρότερο μπάτζετ: «Δεν ξέρω αν το μπάτζετ θα είναι μικρότερο στο τέλος της ημέρας.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14496
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 06 Οκτ 2020, 06:33

Ρενε και ολοι μας μα το βαλουμε, δεν παιζει ρολο.
Για καποιους δεν εχει σημασια αν υπαρχει αναντιστοιχια λογων κ εργων απο την ΠΑΕ.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τρί 06 Οκτ 2020, 07:14

«Πρόβλημα στην ΠΑΕ ΠΑΟΚ δεν υπάρχει και για αυτό πρέπει να ευγνωμονούμε τον Ιβάν Σαββίδη. Οι φίλαθλοι θέλουν να βλέπουν μια ομάδα που να επενδύει σωστά τα χρήματα που βγάζει από συγκεκριμένες πηγές.

Μέσα στην ψύχωση του πρωταθλήματος, δεν κάναμε καλές συμφωνίες, κάποιες φορές υπερβάλλαμε και εμείς έχουμε την ευθύνη που είμαστε τα στελέχη. Δεν το λέω ούτε για τον ιδιοκτήτη, ούτε για τον κόσμο.

Έπρεπε φέτος να ρίξουμε το μπάτζετ γιατί είχαμε συμβόλαια που δεν προσέφεραν βάσει των όσων έπαιρναν, να βρούμε χορηγίες, στην πώληση παικτών που το πετύχαμε και να κάνουμε συμφωνίες με πιο value for money σε ότι αφορά παίκτες που θα έρθουν.

Αυτά τα κάναμε, το τελευταίο που μένει και δεν έχει να κάνει με το διοικητικό κομμάτι, είναι τα έσοδα που φέρνουν οι αγωνιστικές επιτυχίες.


Τάδε έφη ΚΚ μετά την πρόκριση επί της Μπενφίκα. Ο ΠΑΟΚ ξόδεψε 7 εκατομμύρια συνολικά για μεταγραφές, όσα και ο γαύρος του τσου λου, που προκαλεί δέος σε αρκετούς εδώ μέσα. Οι συμφωνίες που πέτυχε στην πλειονότητα, είναι ο ορισμός του vfm.

Ο ΠΑΟΚ έριξε κατακόρυφα το κόστος των συμβολαίων των παιχτών, όπου αποτέλεσε και τη μεγαλύτερη μάστιγα του συλλόγου.

Ας μιλήσουμε τώρα για πλάνα και σχέδια και λευκές πετσέτες :ugeek:
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13638
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τρί 06 Οκτ 2020, 07:58

Τα πιστευεις αυτά που λες ή τα λες απλα για να διαφοροποιηθείς?
Οι κινησεις μας ειναι vfm?
Θελεις να το κανεις λιγο ψιλα αυτο?
Το σημειο που λεει ο ΚυρΚυρ οτι το δεν θα πεσει η ποιοτητα και οτι ο στοχος ειναι το double γιατι το παρέλειψες?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Συζήτηση για το ρόστερ, αποχωρήσεις κτλ (ποδόσφαιρο) ΙΙ

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 06 Οκτ 2020, 08:13

Στο τέλος της ημέρας Σεραφείμ,φίλε μου,αυτό που πρέπει να ενδιαφέρει εμάς τους οπαδούς είναι αν το ρόστερ της ομάδας είναι ικανό να ανταπεξέλθει με επιτυχία σε όλες τις διοργανώσεις.
Δεκτός ο οικονομικός εξορθολογισμός,από τη στιγμή που είναι απαραίτητος για την βιωσιμότητα της ΠΑΕ.
Ο προπονητής που η πλειοψηφία εδώ μεσα χλευάζει,έφερε δύο προκρίσεις(μαζι με τους παίχτες προφανώς) που αν δεν είχαν έρθει (ειδικά η δεύτερη) δεν θα του καταλόγιζε κάποιος κάτι,γιατί έγινε απέναντι σε ομάδες με μεγαλύτερο μπάτζετ.
Πώς αυτός ο προπονητής στηρίχθηκε από την ομάδα,όταν μετά τον ΟΦΗ,μίλησε για μεταγραφές και του έφεραν μόνο τον αντικαταστάτη του Πελκα;
Δε νομίζω ότι ήταν τόσο επιβαρυντικό να φέρουν 1-2 παίχτες ακόμα για να υποστηρίξουν καλύτερα αυτό που θέλει να παίξει η ομάδα.
Αν δεν είχαν έρθει τα 5 μύρια της πρόκρισης με τους Πορτογάλους,δεν θα είχαν αγοράσει φορ,ντε φάκτο.
Αν δεν είχε έρθει η πρόκριση επί των Τούρκων,ας μη συζητήσουμε καλύτερα.
Αποδείχθηκε ότι όπου υπήρξε πίεση χρόνου τα έκαναν σαλάτα και μετά την πρόκριση επί της Μπενφίκα με τον ερχομό του παιδιού από την Μπαρτσελόνα, το οποίο δείχνει σωματικά καμένο και μετά τον αποκλεισμό απο την Κρασνονταρ όπου ουσιαστικά δεν έγινε καμία κίνηση.
Αυτό σημαίνει ότι δεν είχε γίνει καμία σοβαρή προεργασία για ενίσχυση της ομάδας και το μόνο που ενδιέφερε ήταν η ελάφρυνση του μπάτζετ και η πώληση όσων μπήκαν στο τελευταίο έτος συμβολαίου.
Κατανοώ ότι η συγκυρία είναι δύσκολη,θα μπορούσαν όμως να αποφευχθούν λάθη και η ομάδα να ήταν πιο δυνατή.
Για μένα σίγουρα είμαστε αποδυναμωμένοι,δε το συζητάω.
Οι αντίπαλοι μας κατά τη γνώμη μου αρχικά ο γαύρος πιστεύω ότι διατήρησε την δυναμική του ,σε καμία περίπτωση όμως δε είναι ενισχυμένος,αντίθετα η χάρτινη θεωρώ ότι είναι αρκετά ενισχυμένη σε σχέση με πέρσι.
Για μενα η ομάδα πρεπει να επικεντρωθεί στην Ευρώπη για λόγους που κατανοούμε όλοι και στην Ελλάδα αν της παρουσιαστεί η ευκαιρία να την αρπάξει.
Δε πιστεύω ότι υπάρχουν πολλοί που μετά το τέλος της χθεσινής ημέρας μας θεωρούν ισάξιους διεκδικητές των εγχώριων τίτλων,κάτι που συμβαίνει για πρώτη φορά τα τέσσερα τελευταία χρόνια και όσο να ναι,δεν είναι ότι καλύτερο για εμάς τους οπαδούς.
Ότι έγινε έγινε,υγεία να έχουμε και εμεις και η ομάδα σε μυαλό και σώμα και στο τέλος θα κάνουμε ταμείο.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης