5.Γιάννης Μιχαηλίδης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 49.Γιάννης Μιχαηλίδης

Δημοσίευσηαπό val4 » Τρί 10 Νοέμ 2020, 21:43

ΑποστόληςΑ έγραψε:Ας πάρουμε για παράδειγμα τους δύο επόμενους αγώνες ΠΑΟΚ - Αστέρας και PSV - ΠΑΟΚ. Ποιος θα παίξει αριστερό μπακ;
1. Ο Λύρατζης;
2. Ο Pereira;
3. Ο Μιχαηλίδης, ή
4. Ο Crespo;

Εγώ θα πόνταρα πάνω στον Μιχαηλίδη και στους δύο αγώνες. Θα μπορούσε να παίξει και ο Crespo στην Ολλανδία, αλλά θεωρώ ότι η απουσία του Ισπανού θα κάνει χειρότερο το κέντρο της άμυνας (με Ingason - Varela).

Ακριβώς αυτό!!! Μακάρι να το δούμε...
Δικέφαλε μεγάλωσα και άλλαξαν πολλά...
Άβαταρ μέλους
val4
 
Δημοσιεύσεις: 252
Εγγραφή: Παρ 12 Σεπ 2014, 21:04
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: 49.Γιάννης Μιχαηλίδης

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Τρί 10 Νοέμ 2020, 21:59

Εγω,πιστευω πως στην Ολλανδια θα παιξει ο Γιαννουλης.
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: 49.Γιάννης Μιχαηλίδης

Δημοσίευσηαπό tzelas » Τετ 11 Νοέμ 2020, 01:00

Εγώ πάντως δεν θυμάμαι τον Μιχαηλίδη να έχει παίξει αριστερό μπακ στην Κ19. Δεν ξέρω από που εχει προκύψει αυτό. Πιο πιθανό έχω να βάλει Τάχατο παρά Μιχαηλίδη αριστερά.

Για το επόμενο ματς με Γιάννενα πιστεύω θα δούμε δοκιμές αριστερά (μπορεί και Τάχατο για ένα διάστημα) και με PSV θα παίξει με ξεκούραστο Κρέσπο στην θέση (εκτός αν η δοκιμή βγάλει μάτια ) .
Τελευταία επεξεργασία από tzelas και Τετ 11 Νοέμ 2020, 01:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: 49.Γιάννης Μιχαηλίδης

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 11 Νοέμ 2020, 01:17

Εξάρι όμως (αμυντικό χαφ) έχει παίξει...έτσι δεν είναι;
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: 49.Γιάννης Μιχαηλίδης

Δημοσίευσηαπό tzelas » Τετ 11 Νοέμ 2020, 01:39

Ξέρω ότι έχει ξεκινήσει ως μεσοεπιθετικός και τον γυρίσανε σε αμυντικό. Δεν γνωρίζω αν έχει παίξει 6άρι ή θεωρείται ότι μπορεί να έχει την θέση λόγω κράματος των δύο θέσεων που έχει παίξει. Σε τηλεοπτικά παιχνίδια πάντως δεν τον εχω δει 6άρι αλλά δεν το αποκλείω κιόλας να έχουν γίνει δοκιμές. Αλλλα δεν θυμάμαι από συνθέσεις που διάβαζα να έχει παίξει αριστερό μπάκ αφού στα μπακ κάλυπταν τις θέσεις στα άκρα οι Τάχατος, Καλουτσικίδης και σε απουσία τους υπήρχαν οι Τσοπούρογλου Αβεντισιάν. Για μένα το στυλ παιχνιδιού του μου φαίνεται λίγο πιο 'αρχοντικό' για να κάνει το 'χαμαλίκη' πάνω-κάτω της θέσης του αριστερού μπάκ.
Τελευταία επεξεργασία από tzelas και Τετ 11 Νοέμ 2020, 01:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: 49.Γιάννης Μιχαηλίδης

Δημοσίευσηαπό Metagrafakias » Τετ 11 Νοέμ 2020, 01:53

Νομιζω πρεπει να τον δοκιμασει και μετεπειτα να τον καθιερωσει καθαρο εξαρι ο Παμπλο...και ο ιδιος θα ανεβασει την αξια του...εχει τον δυναμισμο στα μαρκαρισματα που χρειαζεται εκει αλλα και την καταλληλη τεχνικη ωστε να φτιαξει παιχνιδι απο πισω επισης βγαζει καταπληκτικες σαρανταρες μπαλιες που μπορει να τρυπαει πολλες αμυνες...ετσι προσθετεις αλλο ενα ψηλο κορμι για τα στημενα στην 11αδα...ο Παμπλο εχει ματι θα τον δοκιμασει εκει σιγουρα...απελευθερωνεις και καντουρι με αουγκουστο να κανουν παιχνιδι πιο προωθημενοι δινεις και ανασες σε Σβαμπ...επισης το παιδι εχει πολυ δυνατο σουτ που σε δευτερες μπαλες μπορει να δοκιμαζει το ποδι του ανετα και θα πετυχει και γκολ περισσοτερα που σημαινει και αλλη αυξηση της οικονομικης αξιας του...
Metagrafakias
 
Δημοσιεύσεις: 1699
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 15:55

Re: 49.Γιάννης Μιχαηλίδης

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΑΣ2019 » Τετ 11 Νοέμ 2020, 08:08

Επισημαινω οτι στην Κ19 ο Γκαρσία τον μετέθεσε απο τα χαφ στα στόπερ.
ΚΩΣΤΑΣ2019
 
Δημοσιεύσεις: 3111
Εγγραφή: Τετ 22 Μάιος 2019, 13:38

Re: 49.Γιάννης Μιχαηλίδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 11 Νοέμ 2020, 08:51

Έχει παίξει αριστερό μπακ επί Abel στην πρώτη προετοιμασία, το καλοκαίρι του 2019. Ένα φιλικό ήταν και έπαιξε τη θέση για ένα ημίχρονο.
Ο Τάχατος καλός είναι, αλλά να παίξει το πρώτο του επίσημο παιχνίδι σε μέσα στην PSV, νομίζω ότι είναι μεγαλύτερο ρίσκο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90054
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 49.Γιάννης Μιχαηλίδης

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 11 Νοέμ 2020, 09:03

Με αστέρα θα ήθελα αριστερο μπακ περέιρα ή λύρατζη και με PSV Κρεσπο. Ο Μιχαηλίδης είναι κατα τη γνώμη μου καθαρό στόπερ με μεγάλες προοπτικές και πρέπει να μείνει σε αυτή τη θέση και μόνο αυτή να δουλέψει. Φυσικά ο Γκαρσία ειδικά για τον Μιχαηλίδη και τους πιτσιρικάδες γενικότερα ξέρει καλύτερα απ΄ όλους. Το σίγουρο είναι πως όταν βάζεις έναν νεαρό στα μπακ είναι δεδομένο πως ο αντιπαλος θα τον σημαδέψει όπως έκανε ο Απολλων με εμάς ή εμείς με την αεκ.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2541
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: 49.Γιάννης Μιχαηλίδης

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Τετ 11 Νοέμ 2020, 09:31

Το σκεπτικό περί Μιχαηλίδη αριστερά (που έχει λογική) έχει να κάνει με αριστρερό πόδι και πολύ καλό άνοιγμα παιχνιδιού. Φυσικά σε περιορισμένο επιθετικό ρόλο, δλδ θα είναι ουτοπία να περιμένουμε τα ανεβοκατεβάσματα του Γιαννούλη από οποιονδήποτε του ρόστερ μας αυτή τη στιγμή.
Το σκεπτικό στο κέντρο έχει να κάνει πάλι με τις μεγάλες μπάλες ακριβείας (προσωπικά αναμένω πολλές key passes) και πιο πολλά σουτ.

Αυτά με το φτωχό μας το μυαλό πάντα
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6107
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: 49.Γιάννης Μιχαηλίδης

Δημοσίευσηαπό abc_o_ karpouzas » Τετ 11 Νοέμ 2020, 13:33

ρε παιδια ο περειρα γιατι ειναι εξω απο ..το καδρο...?

τοσο χαλια ειναι ?
Άβαταρ μέλους
abc_o_ karpouzas
 
Δημοσιεύσεις: 6005
Εγγραφή: Παρ 20 Ιουν 2008, 15:12
Τοποθεσία: seven hill town

Re: 49.Γιάννης Μιχαηλίδης

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τετ 11 Νοέμ 2020, 13:40

Μια χαρα είναι ο Νίλσεν,τραυματιας ηταν,θελει λίγο χρόνο. Θα πάρει την ευκαιρία του από τον Πάμπλο. Το πρόβλημα είναι οτι κάποιος επικίνδυνος δεν τον δήλωσε στη Ευρώπη.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: 49.Γιάννης Μιχαηλίδης

Δημοσίευσηαπό ToMousiTouCrespo » Τετ 11 Νοέμ 2020, 14:26

Μιας και πιάσαμε τη θέση του Μιχαηλίδη, με τον Απόλλωνα τι θέση θα λέγατε ότι έπαιξε στο τέλος;
Άβαταρ μέλους
ToMousiTouCrespo
 
Δημοσιεύσεις: 805
Εγγραφή: Τετ 07 Ιουν 2017, 18:20

Re: 49.Γιάννης Μιχαηλίδης

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Τετ 11 Νοέμ 2020, 16:22

Ασπρόμαυρος Εβρίτης έγραψε:Μια χαρα είναι ο Νίλσεν,τραυματιας ηταν,θελει λίγο χρόνο. Θα πάρει την ευκαιρία του από τον Πάμπλο. Το πρόβλημα είναι οτι κάποιος επικίνδυνος δεν τον δήλωσε στη Ευρώπη.


Ο Μάτος άλλαξε όλα τα δεδομένα. Όταν δηλώθηκε η λίστα ο Μάτος ήταν μέσα και αυτός υπολογιζόταν για 2ο αριστερό μπακ. Θέση που την έπαιζε συνέχεια στη Ντριπνο πριν έρθει σ' εμάς. Με δεδομένο ότι οι θέσεις των ξένων (κοινοτικοί και μη) είναι 17 στη λίστα κάποιοι έπρεπε να μείνουν εκτός. Έμειναν ο Περέϊρα και και ο Ζαμπά για διαφορετικούς λόγους ο καθένας. Δηλαδή από τα μπακ ποιός να έμενε εκτός για να μπει ο Περέϊρα; Ο Ουαγκέ, ο Ροντρίγκο ή ο Μάτος;
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: 49.Γιάννης Μιχαηλίδης

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τετ 11 Νοέμ 2020, 18:10

Μια χαρα παιζει με την Εθνικη σημερα σε δυαδα. Νταξει καποια λαθακια γινονται αλλα ειναι θεμα εμπειριας πιστευω. Χρυσαφι ειναι το παιδι.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες