19. Λευτέρης Λύρατζης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό lamosas » Τετ 09 Σεπ 2020, 15:46

Έτσι όπως είναι τα πράγματα σήμερα στη θέση θα πρέπει οποίος δανεισμός ή μεταγραφή να περιμένει μέχρι να έρθει βασικός ποδοσφαιριστής.

Τώρα για τον Λυρατζη δεν βλέπω αυτό που βλέπετε για μεγάλο ταλέντο κτλπ

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
lamosas
 
Δημοσιεύσεις: 3615
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τετ 09 Σεπ 2020, 16:07

Μια γενικη παρατηρηση για τα νεα παιδια μας.

Ειναι δυνατον να περιμενουμε να εξελιχθουν τα παιδια οταν τους δινουμε δανεικους σε βολο κλπ κλπ? Με τους προπονητες που εχουν? Στο εξωτερικο δεν ειναι δυνατον να τους στειλουμε? Λεφτα εχει ο προεδρος ας αγορασει καμια ομαδα στην σλοβενια η σε καμια τετοια χωρα να βαλει εναν προποντη και να τους εξελίσσει τους παικτες.

Ειναι κριμα πραγματικα.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό tad » Τετ 09 Σεπ 2020, 16:16

joshua έγραψε:Εντωμεταξύ παίζει να είμαι ο μόνος που δεν τρελαίνεται με τον Λυρατζη και δεν ενθουσιάστηκα με όσα είδα απέναντι στο βαζελο σε αντίθεση με αλλα πιτσιρίκια...


σοβαρά τώρα josh ?

σε πόσα ματς έχει δει μέχρι σήμερα τον Λύρατζη ? ... εγώ τυχαίνει να τον έχω δει τουλάχιστον σε 15 από τότε που ήρθε στον ΠΑΟΚ 12 χρονών παλικαράκι ... και με αντιπάλους όλους τους καλούς παίχτες που υπάρχουν σε αυτές τις ηλικίες ...

μόλις προχθές που τον έβαλε ξαφνικά στην ομάδα ... ήταν πάντα μέσα στις φάσεις, πάντα πρωταγωνιστής και βέβαια το κυριότερο έφτανε και μέσα στην αντίπαλη περιοχή χωρίς να φοβάται ... που να έπαιζε και κάποια ματς με αυτούς τους συμπαίχτες για να ανέβαινε ακόμα περισσότερο η αυτοπεποίθηση ... όχι ότι δεν έχει αλλά λέμε τώρα ..

υποσ.
δεν θέλω να σε απαξιώσω φίλε αλλά από μπάλα και αξιολόγηση παιχτών έχεις αποδειχτεί πολλές φορές λάθος ... το λιγότερο που θα έκανα είναι να κρατάω και λίγο μικρότερο καλάθι χωρίς να αξιολογώ τους πάντες και μάλιστα με μικρό δείγμα ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Τετ 09 Σεπ 2020, 16:28

Αν ισχύουν οι φήμες για νεοπτωχο βαζελο, ισως να είναι σαν τους ελεύθερους που παίρνει ο 'Ο Αρης' από τον γαβρο.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 09 Σεπ 2020, 16:40

tad έγραψε:
joshua έγραψε:Εντωμεταξύ παίζει να είμαι ο μόνος που δεν τρελαίνεται με τον Λυρατζη και δεν ενθουσιάστηκα με όσα είδα απέναντι στο βαζελο σε αντίθεση με αλλα πιτσιρίκια...


σοβαρά τώρα josh ?

σε πόσα ματς έχει δει μέχρι σήμερα τον Λύρατζη ? ... εγώ τυχαίνει να τον έχω δει τουλάχιστον σε 15 από τότε που ήρθε στον ΠΑΟΚ 12 χρονών παλικαράκι ... και με αντιπάλους όλους τους καλούς παίχτες που υπάρχουν σε αυτές τις ηλικίες ...

μόλις προχθές που τον έβαλε ξαφνικά στην ομάδα ... ήταν πάντα μέσα στις φάσεις, πάντα πρωταγωνιστής και βέβαια το κυριότερο έφτανε και μέσα στην αντίπαλη περιοχή χωρίς να φοβάται ... που να έπαιζε και κάποια ματς με αυτούς τους συμπαίχτες για να ανέβαινε ακόμα περισσότερο η αυτοπεποίθηση ... όχι ότι δεν έχει αλλά λέμε τώρα ..

υποσ.
δεν θέλω να σε απαξιώσω φίλε αλλά από μπάλα και αξιολόγηση παιχτών έχεις αποδειχτεί πολλές φορές λάθος ... το λιγότερο που θα έκανα είναι να κρατάω και λίγο μικρότερο καλάθι χωρίς να αξιολογώ τους πάντες και μάλιστα με μικρό δείγμα ...


Βρε δεν μας παρατας και εσυ και καποιοι ομοιοι σου που εχεις και αποψη για το αν εχω αποδειχθει λαθος και θα κανεις και υποδειξεις για το τι πρεπει να λεμε...Κρατα τις δικες σου αποψεις και αν εχεις να πεις κατι στον αλλο περιορισου στα ποδοσφαιρικα επιχειρηματα.Κολησες στον Γιαννουλη που και παλι δεν ισχυει αυτο που ειπες.Οποιος ειχε δει τον Γιαννουλη στον Ατρομητο συμφωνουσε οτι ειχε αμυντικα θεματα για αυτο και ΠΟΛΛΟΙ φιλοι ειχαν τις ιδιες ανησυχιες με μενα.Οπως ειπα το παιδι το δουλεψε και μπραβο του.Τωρα τι θες να τις βγαλουμε εξω και να τις μετρησουμε για το ποτε δικαιωθηκε ο καθενας? Να πω τι εγραφα για τον Χατσεριδη,τον μουλεν,τον Εσιτι,τον Σφιντερφσκι,τον Λημνιο,τον Ρει,τον Σαχοφ? Με εχεις δει να την λεω σε κανενα εδω μεσα σε στυλ θυμασαι τι ελεγες? Ε μην το κανεις και εσυ,ειναι επιεικως αστειο που θα μου πεις αν το κατεχω και απο μπαλα,ειδημων μου εσυ...
Τελευταία επεξεργασία από joshua και Τετ 09 Σεπ 2020, 16:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Τετ 09 Σεπ 2020, 16:42

Sekeris έγραψε:Αν ισχύουν οι φήμες για νεοπτωχο βαζελο, ισως να είναι σαν τους ελεύθερους που παίρνει ο 'Ο Αρης' από τον γαβρο.


O ΟΑΡΗΣ2016 να γράφετε παρακαλώ.

Για την απόφαση της ΕΠΟ οι ίδιοι είπαν ότι το σωματείο ΟΑΡΗΣ υφίσταται από το 2016 και άρα δεν το βαραίνουν παλαιότερα χρέη.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό tzelas » Τετ 09 Σεπ 2020, 17:11

Totem_pk έγραψε:Μια γενικη παρατηρηση για τα νεα παιδια μας.

Ειναι δυνατον να περιμενουμε να εξελιχθουν τα παιδια οταν τους δινουμε δανεικους σε βολο κλπ κλπ? Με τους προπονητες που εχουν? Στο εξωτερικο δεν ειναι δυνατον να τους στειλουμε? Λεφτα εχει ο προεδρος ας αγορασει καμια ομαδα στην σλοβενια η σε καμια τετοια χωρα να βαλει εναν προποντη και να τους εξελίσσει τους παικτες.

Ειναι κριμα πραγματικα.


Μια ομάδα που θα ήθελα να είχαμε ως β ομάδα για παίκτες σαν τον Λύρατζη είναι αυτή:
https://www.transfermarkt.com/cd-nacion ... verein/982

1) Ασπρόμαυρη φανέλα
2) Πρωτάθλημα βιτρίνα που μαθαίνουν τους παίκτες ομάδες τόσο ευρωπαικές από μεγάλα πρωταθλήματα όσο και οι εγχώριες ομάδες τους με πολύ χρήμα (Πόρτο, Μπενφίκα, Σπόρτινγκ)
3) Εξελίσσεις με δικούς σου προπονητές τους νεαρούς των ακαδημιών μας
4) Φέρνεις Βραζιλιανάκια ταλέντα για εύκολη προσαρμογή στην Ευρώπη

Ακόμη και 50-50 μπορεί να εξεταστεί όπου
Κάνεις το ρόστερ της με 1/3 δικούς σου παίκτες από την Κ19 για να τους εξελίξεις, 1/3 δικούς τους ντόπιους και το 50-50 έχεις μαζί τους τα βραζιλιανάκια

Εκεί να δεις τον Λύρατζη (για να είμαι ον τόπικ :mrgreen: ) και τον κάθε Λύρατζη
:opaokara:
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 09 Σεπ 2020, 17:22

Τζελα,την εποχή των σαρδελών ο μεγάλος κατά πολλούς (οχι για μένα) καρπουζας,κατά κόσμων Φερνάντο Σάντος,είχε παρομοιάσει τον μεγάλο ΠΑΟΚ με την ομάδα που εσύ θα ήθελες να λειτουργήσει ως θυγατρική για εμάς.
Έτσι πληροφοριακά. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 09 Σεπ 2020, 17:28

tad έγραψε:
joshua έγραψε:Εντωμεταξύ παίζει να είμαι ο μόνος που δεν τρελαίνεται με τον Λυρατζη και δεν ενθουσιάστηκα με όσα είδα απέναντι στο βαζελο σε αντίθεση με αλλα πιτσιρίκια...


σοβαρά τώρα josh ?

σε πόσα ματς έχει δει μέχρι σήμερα τον Λύρατζη ? ... εγώ τυχαίνει να τον έχω δει τουλάχιστον σε 15 από τότε που ήρθε στον ΠΑΟΚ 12 χρονών παλικαράκι ... και με αντιπάλους όλους τους καλούς παίχτες που υπάρχουν σε αυτές τις ηλικίες ...

μόλις προχθές που τον έβαλε ξαφνικά στην ομάδα ... ήταν πάντα μέσα στις φάσεις, πάντα πρωταγωνιστής και βέβαια το κυριότερο έφτανε και μέσα στην αντίπαλη περιοχή χωρίς να φοβάται ... που να έπαιζε και κάποια ματς με αυτούς τους συμπαίχτες για να ανέβαινε ακόμα περισσότερο η αυτοπεποίθηση ... όχι ότι δεν έχει αλλά λέμε τώρα ..

υποσ.
δεν θέλω να σε απαξιώσω φίλε αλλά από μπάλα και αξιολόγηση παιχτών έχεις αποδειχτεί πολλές φορές λάθος ... το λιγότερο που θα έκανα είναι να κρατάω και λίγο μικρότερο καλάθι χωρίς να αξιολογώ τους πάντες και μάλιστα με μικρό δείγμα ...

Τον βλέπεις όμως μόνο όταν είμαστε στην επίθεση.
Όταν αμυνόμαστε έχει ελλείψεις και ψηλά και τακτικα και λόγω σωματικής διάπλασης.
Ένα μπακ είναι πρώτα αμυντικός. Δυστυχώς στον Βόλο δεν βοηθήθηκε καθόλου.
Για μένα έχει όλα τα στοιχεία για να γίνει Γιαννούλης, αλλά όπως ο Γιαννούλης θα πρέπει να ρίξει πολύ δουλειά... και να μην ξεχνάνε ότι το σημαντικότερο είναι να γίνουν τοπ σε επίπεδο αθλητικών προσόντων
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14499
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό tzelas » Τετ 09 Σεπ 2020, 18:08

obanebane έγραψε:Τζελα,την εποχή των σαρδελών ο μεγάλος κατά πολλούς (οχι για μένα) καρπουζας,κατά κόσμων Φερνάντο Σάντος,είχε παρομοιάσει τον μεγάλο ΠΑΟΚ με την ομάδα που εσύ θα ήθελες να λειτουργήσει ως θυγατρική για εμάς.
Έτσι πληροφοριακά. :mrgreen:


οπότε; 5) κατά Σάντος Σάρξ εκ σαρκός :lol:
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό kos » Τετ 09 Σεπ 2020, 19:29

Ισχυρό το μήνυμα στα πιτσιρίκια των ακαδημιών. Ελάτε παοκτσακια μου στον ΠΑΟΚ και αν δεν μπορέσετε να παίξετε στην πρώτη ομάδα θα σας δώσουμε ελεύθερους στον βαζελο. Ομορφιές.

Υγ. Θεωρείς ότι δεν κάνει? Τον πουλάς, δεν τον χαρίζεις. Δημόσιες σχέσης της κακιάς ώρας.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4935
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Γερασίμου » Τετ 09 Σεπ 2020, 19:49

Επαναλαμβάνω, δεν είναι αποδεκτό να φύγει με ελευθέρας και χωρίς ανταλλάγματα ο Λυρατζης. Είναι ή δεν είναι περιουσιακό στοιχείο της ομάδας; Το να πάει στον βάζελο αποδεκτό μόνον σαν δανεικός για να πάρει αγώνες.
Έχει αμυντικές αδυναμίες; Αν και δεν τον έχω δει πλην του περσινού αγώνα στη Ν.Σμύρνη με τον Πανιώνιο για το Κύπελλο, δεκτό. Αν θέλει να κάνει καριέρα στον ΠΑΟΚ να δουλέψει έξτρα για να βελτιωθεί στον τομέα αυτό. Όχι όμως για αυτό και μόνο τον λόγο να τον χαρίσουμε και μάλιστα σε ανταγωνιστική ομάδα.
Γερασίμου
 
Δημοσιεύσεις: 4990
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 11:58

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Τετ 09 Σεπ 2020, 20:34

kos έγραψε:Ισχυρό το μήνυμα στα πιτσιρίκια των ακαδημιών. Ελάτε παοκτσακια μου στον ΠΑΟΚ και αν δεν μπορέσετε να παίξετε στην πρώτη ομάδα θα σας δώσουμε ελεύθερους στον βαζελο. Ομορφιές.

Υγ. Θεωρείς ότι δεν κάνει? Τον πουλάς, δεν τον χαρίζεις. Δημόσιες σχέσης της κακιάς ώρας.


Δηλαδή αν δεν μπορείς να παίξεις στην πρώτη ομάδα ποιο θα έπρεπε να είναι το μήνυμα?
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5590
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό kos » Τετ 09 Σεπ 2020, 21:43

Tolaros έγραψε:
kos έγραψε:Ισχυρό το μήνυμα στα πιτσιρίκια των ακαδημιών. Ελάτε παοκτσακια μου στον ΠΑΟΚ και αν δεν μπορέσετε να παίξετε στην πρώτη ομάδα θα σας δώσουμε ελεύθερους στον βαζελο. Ομορφιές.

Υγ. Θεωρείς ότι δεν κάνει? Τον πουλάς, δεν τον χαρίζεις. Δημόσιες σχέσης της κακιάς ώρας.


Δηλαδή αν δεν μπορείς να παίξεις στην πρώτη ομάδα ποιο θα έπρεπε να είναι το μήνυμα?


Το μήνυμα ότι θα σας στηρίξουμε, θα σας δώσουμε δανεικούς στις σωστές ομάδες για να εξελιχθειτε κτλ κτλ.
Έχεις φαντάζομαι υπόψη σου ότι ο Γιαννούλης κρίθηκε ικανός να πάρει θέση στο ρόστερ στα 23 του. Μπορούσε κάλλιστα να είναι στη θέση του κάθε λυρατζη. Ελεύθερος στον βαζελο. Απλά όταν ήταν 20 δεν είχαμε παρτίδες με τον Αλαφούζο.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4935
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: 32. Λευτέρης Λύρατζης

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 09 Σεπ 2020, 21:52

kos έγραψε:Ισχυρό το μήνυμα στα πιτσιρίκια των ακαδημιών. Ελάτε παοκτσακια μου στον ΠΑΟΚ και αν δεν μπορέσετε να παίξετε στην πρώτη ομάδα θα σας δώσουμε ελεύθερους στον βαζελο. Ομορφιές.

Υγ. Θεωρείς ότι δεν κάνει? Τον πουλάς, δεν τον χαρίζεις. Δημόσιες σχέσης της κακιάς ώρας.
Γιατι δεν ειναι καλο μήνυμα αυτο;

Ελατε στον ΠΑΟΚ, κι αν δεν παιξετε θα ειστε σε επιπεδο Α Εθνικης και θα βγαζετε λεφτα απο το ποδοσφαιρο;

Δηλαδη ποιο θεωρεις πως ειναι το σωστο μηνυμα; Ελα ΠΑΟΚτσακια μου και θα σας ανεβάσουμε ολους στην πρωτη ομαδα;; Αυτο μονο η Μπιλμπαο μπορει να το πει, και προφανως δεν το λεει, γιατι δεν ανεβαινουν ολοι.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7711
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot], Maxpaok και 13 επισκέπτες