11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Τετ 16 Σεπ 2020, 14:51

Ρε μάγκες τσιλ. Έχει χάσει εναν πολύτιμο ποδοσφαιρικο χρόνο για την εξέλιξη του, λογικό είναι να τρώγεται να πάει κάπου να παίξει. Εγώ δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό. Και αντικειμενικά ποιον θα πετάξει έξω για να μπει τώρα; Τζολης, Πέλκας και Ζιβκοβιτς παλεύουν για τις 2 θέσεις. Από πίσω περιμένει και ο Μπισε. Άρα λογικό να ψάχνεται.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό aivas19 » Τετ 16 Σεπ 2020, 14:56

ron-swanson έγραψε:Ρε μάγκες τσιλ. Έχει χάσει εναν πολύτιμο ποδοσφαιρικο χρόνο για την εξέλιξη του, λογικό είναι να τρώγεται να πάει κάπου να παίξει. Εγώ δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό. Και αντικειμενικά ποιον θα πετάξει έξω για να μπει τώρα; Τζολης, Πέλκας και Ζιβκοβιτς παλεύουν για τις 2 θέσεις. Από πίσω περιμένει και ο Μπισε. Άρα λογικό να ψάχνεται.

Εγω δεν εχω θεμα να ψαχνεται. Μεχρι να τελειωσει η μεταγραφη ειναι μελος της ομαδας, επαιξε την Παρασκευη. Αυτες οι κινησεις ειναι παιδιαστικες. Ας ειναι ντεφορμε 200 μερες συνεχομενα αλλα να ειναι μελος της ομαδος
Άβαταρ μέλους
aivas19
 
Δημοσιεύσεις: 10298
Εγγραφή: Δευτ 27 Απρ 2020, 23:20

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 16 Σεπ 2020, 14:58

ron-swanson έγραψε:Ρε μάγκες τσιλ. Έχει χάσει εναν πολύτιμο ποδοσφαιρικο χρόνο για την εξέλιξη του, λογικό είναι να τρώγεται να πάει κάπου να παίξει. Εγώ δεν βρίσκω κάτι κακό σε αυτό. Και αντικειμενικά ποιον θα πετάξει έξω για να μπει τώρα; Τζολης, Πέλκας και Ζιβκοβιτς παλεύουν για τις 2 θέσεις. Από πίσω περιμένει και ο Μπισε. Άρα λογικό να ψάχνεται.
Γιατι δεν δουλεύει αντι να ψαχνεται?
Δηλαδη μπαίνει στο γηπεδο νιώθει παιχταρας?
Εμεινε 9 μηνες εκτος και αντι να ειναι με το κεφαλι κατω κ να δουλευει νον στοπ για να επανελθει, το μυαλο του ειναι να φυγει για να ειναι βασικος.
Αστεια συμπεριφορά και νοοτροπια...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10928
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τετ 16 Σεπ 2020, 14:59

και στο ακατανομαστο παιγνιο ετσι "καλομαθημενο" και "παραπονιαρη" τον ειχε :)
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 16 Σεπ 2020, 15:06

Τσιλαριστοί κι ωραίο ήμαστε.
Δεν είπε κανείς τίποτα.
Εδώ (φεύγουν μάλλον) οι Μάτος κι Αντελίνο, ο Λέο, ας φέρει την πρόταση που νομίζει ότι αξίζει κι ας πάει κάπου να παίζει βασικός, ή όπως αλλιώς γουστάρει, δεν υπάρχει πρόβλημα.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Τετ 16 Σεπ 2020, 15:17

Εννοειται αμα θελει να φερει προταση και λοιπα. Συμφωνω. Ναι απλα δεν καταλαβαινω γιατι να τον κρινουμε αρνητικα γι αυτο που εκανε. Επειδη θελει να παιζει; Την μια λεμε οτι ξενυχταει και δεν εχει το μυαλο του στην μπαλα και την αλλη οτι ασε μας ρε Ζαμπα που γκρινιαζεις γιατι δεν παιζεις.

Gospi έγραψε:Γιατι δεν δουλεύει αντι να ψαχνεται?
Δηλαδη μπαίνει στο γηπεδο νιώθει παιχταρας?
Εμεινε 9 μηνες εκτος και αντι να ειναι με το κεφαλι κατω κ να δουλευει νον στοπ για να επανελθει, το μυαλο του ειναι να φυγει για να ειναι βασικος.
Αστεια συμπεριφορά και νοοτροπια...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Τελειως φιλικα ρωταω, που το ξερεις οτι δεν δουλευει;
Παιχτης 22 χρονων που εχασε εναν χρονο μπαλας θελει να μπει να κανει μια γεματη σεζον, λογικο μου φαινεται.

aivas19 έγραψε:Εγω δεν εχω θεμα να ψαχνεται. Μεχρι να τελειωσει η μεταγραφη ειναι μελος της ομαδας, επαιξε την Παρασκευη. Αυτες οι κινησεις ειναι παιδιαστικες. Ας ειναι ντεφορμε 200 μερες συνεχομενα αλλα να ειναι μελος της ομαδος


Βλεπει οτι εχει αλλους παιχτες μπροστα του που τους πιστευει περισσοτερο ο προπονητης και λογικα προβληματιζεται. Δεν βλεπω κατι κακο σε ολο αυτο.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 16 Σεπ 2020, 15:19

Αν δουλευεις δεν βιαζεσαι να φυγεις με το π επανερχεσαι. Εχεις πιστη στον εαυτο σου και διεκδικεις την θεση σου.ετα απο αποχη 9 μηνων χρειάζεται δουλεια κανα 3μηνο για να επανελθει στα παλια στανταρ. Αυτος πριν καν ξεκινησει να δουλευει απαιτει θεση βασικου!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10928
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Τετ 16 Σεπ 2020, 15:22

Δεν νομιζω να απαιτει θεση βασικου. Εκτος αποστολης τον αφησε, αρα σαν να του λεει ουτε για αλλαγη δεν σε εχω. Συμφωνω οτι πρεπει να δουλεψει για να επανελθει γιατι στα φιλικα ηταν αθλιος, αλλα ως γνωστον οι ποδοσφαιριστες τον κωλο τους κοιτανε. Και αυτος βλεπει οτι παιζει να ξεμεινει μεταξυ παγκου και κερκιδας φετος και ειναι λογικο να ψαχνεται.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό kos » Τετ 16 Σεπ 2020, 15:42

Πολύ γρήγορα τον ξεγραψαμε.
Ταλενταρα με τεράστια σωματικά προσόντα.
Επέκταση για ένα χρόνο με δανεισμό στην Μπράγκα.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4933
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 16 Σεπ 2020, 16:11

ron-swanson έγραψε:Δεν νομιζω να απαιτει θεση βασικου. Εκτος αποστολης τον αφησε, αρα σαν να του λεει ουτε για αλλαγη δεν σε εχω. Συμφωνω οτι πρεπει να δουλεψει για να επανελθει γιατι στα φιλικα ηταν αθλιος, αλλα ως γνωστον οι ποδοσφαιριστες τον κωλο τους κοιτανε. Και αυτος βλεπει οτι παιζει να ξεμεινει μεταξυ παγκου και κερκιδας φετος και ειναι λογικο να ψαχνεται.

Με κοντα 50 παιχνιδια στη σεζον, ειναι δυσκολο να μεινει στην εξεδρα ο Ζαμπα. Περσι ναι υπηρχε αυτο το θεμα λογω μικρου αριθμου παιχνιδιων, αλλα φετος η δικαιολογια οτι αγχωνεται μην μεινει στην εξεδρα, δεν νομιζω οτι εχει βαση. Αυτη τη στιγμη στη θεση π παιζει υπαρχουν μονο οι Ζιφκο ΤΖολης Πελκας Μπισε και αυτος. Δηλαδη ειναι τοσο μεγαλος πια ο ανταγωνισμος, που δυσκολευεται? Αμεσως αμεσως θα μπορουσε να ειναι αλλαγη ή βασικος την Παρασκευη με τον Ατρομητο. Ειδικα τωρα π εφυγε ο Ακπομ και παιζει να χρειαστουμε κ καποιον μπροστα...
Δεν πειθομαι οτι εχει βαση η ανησυχια του.
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10928
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 16 Σεπ 2020, 16:23

Καλά ρε ανιωθε άνθρωπε.

Η ομάδα παίζει ματς σταθμό κ εσύ μου ανεβάζεις στο instagram λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου τις κρέπες που τρως;

Ούτε γραμμάριο μυαλού;

Δηλαδή μέχρι κ ο Βέρνμπλουμ που δεν έπαιξε ποτέ ένα "pame guys" το ανέβαζε, έτσι για το γαμώτο.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό kos » Τετ 16 Σεπ 2020, 16:34

Οι κρέπες αλμυρές ή με Μερέντα για να γλυκαθει που δεν παίζει? Στο 5x5 ήταν καλός τουλάχιστον?
Ακριβώς επειδή είναι εγκεφαλικό το πρόβλημα ρίχνεις μια τελευταία ζαριά και τον στέλνεις Πορτογαλία - Ολλανδίαδανεικό χωρίς option. Μπας και πάρει τα πάνω του και φέρει κανένα φράγκο γιατί αν μείνει εδώ δεν θα πιάσει μία.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4933
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 16 Σεπ 2020, 16:39

Pancakes ήταν, φουλ γλυκές.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 16 Σεπ 2020, 16:42

Ρε αμπαλοι! Βαφλες ειναι με παγωτό!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10928
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό CCCP » Τετ 16 Σεπ 2020, 17:04

O Jaba το προβλημα ειναι οτι ειναι παικτης που θελει πολυ playing time και ρυθμο. Αυτη τη στιγμη ουτε για πλακα να παιξει σε δυνατα ματς , ειναι φανερα ανετοιμος.

Αλλα ακομα και ετοιμος εχει προβλημα, ετσι πως τον εχ κρινει τουλαχιστον, στο να παιζει ως αλλαγη. Πολυ σπανια εχει βοηθησει ως αλλαγη ο Jaba (οπως σε ενα ματς με τον βαζελο στη Τουμπα που μπηκε μεσα και εδωσε κατευθειαν ασιστ). Ειναι δηλαδη κακος ως game changer.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6161
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες