11.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Πέμ 24 Σεπ 2020, 10:22

Δεν μπορούμε να ξέρουμε τι έχει στο μυαλό του και στην ψυχή του αλλά ενδείξεις υπήρχαν από νωρίς ότι δεν είναι και το πρότυπο επαγγελματία. Και στην τελική δε μπορεί ο ΠΑΟΚ να "δίνει χρόνο συμμετοχής" στο Ζαμπά εις βάρος άλλων παικτών που ματώνουν τη φανέλα και κυρίως εις βάρος της ομάδας. Στην τελική δεν του έκανε διακοπή συμβολαίου, ούτε του καρφωσε το δελτίο στο ταβάνι. Μια χαρά πληρώνεται.
Τώρα αυτά για "σοβαρό έλεγχο της εξωγηπεδικής ζωής" δεν τα καταλαβαίνω.
Στις μεγάλες ομάδες οι προπονητές βαράνε θυροτηλέφωνα, όπως έκαναν παλιά τουλάχιστον εδώ στα τοπικα, για να δουν αν κοιμήθηκε ο παίκτης ή βγήκε έξω;
Αν είσαι Τζορτζ Μπεστ ή Γουέιν Ρούνει και βγαίνεις και πίνεις και καπνίζεις αλλά στο γήπεδο κεντάς, κανείς δε θα σου πει τίποτα. Αν έχεις στα 20 σου σκεμπέ και την ώρα που παίζεται το σημαντικότερο ματς της ιστορίας της ομάδας σου εσύ τρως βάφλες και ποστάρεις στο ινστα... αστα βράστα...
Εκέινη την ώρα αυτός έπρεπε να είναι γήπεδο. Σε σουίτα, μόνος του στην κερκίδα, απέναντι στην ταράτσα, κάπου. Επρεπε να είναι εκεί με την ομάδα. Εκεί χτυπούσε η καρδιά του ΠΑΟΚ, το παρόν και το μέλλον. Δεν είπα να πάει αποστολή με το Βόλο. Αν ο κόουτς ή ο γενικός αρχηγός δει έναν παίκτη εκτός αποστολής να του λέει "μιστερ εγω θέλω να είμαι εδώ" τι θα του έλεγε; Όχι, να φύγεις;
Και έπρεπε να έχει το στοιχειώδες μυαλό, αφού έκανε τη λαλακία, να μην κοκορεύεται στο ινστα.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 24 Σεπ 2020, 10:26

Sick Bastard έγραψε:Άλλο κρίμα αυτός ο παίχτης.
Τέτοια αθλητικά προσόντα, ποδοσφαιρικό IQ υψηλό και να μην μπορεί να καταλάβει 5-10 απλά πράγματα.
Δηλαδή σ αυτόν τον ΠΑΟΚ που ειδικά τώρα έχει τόση φτώχεια στους επιθετικούς/μεσοεπιθετικούς, τουλάχιστον ποσοτικά, να είσαι εκτός αποστολής συνέχεια, θέλει προσπάθεια, πρόκειται περί κατορθώματος.
Ε οχι και υψηλο ποδοσφαιρικο iq...
Εξαιρετικα προσοντα. ως εκει

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό joshua » Πέμ 24 Σεπ 2020, 10:44

Αυτο παντως που καθε παικτης που μενει εκτος ομαδας φορτωνεται ενα σκασμο κουσουρια,τοση σιγουρια πια?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Πέμ 24 Σεπ 2020, 11:50

Gospi έγραψε:
Sick Bastard έγραψε:Άλλο κρίμα αυτός ο παίχτης.
Τέτοια αθλητικά προσόντα, ποδοσφαιρικό IQ υψηλό και να μην μπορεί να καταλάβει 5-10 απλά πράγματα.
Δηλαδή σ αυτόν τον ΠΑΟΚ που ειδικά τώρα έχει τόση φτώχεια στους επιθετικούς/μεσοεπιθετικούς, τουλάχιστον ποσοτικά, να είσαι εκτός αποστολής συνέχεια, θέλει προσπάθεια, πρόκειται περί κατορθώματος.
Ε οχι και υψηλο ποδοσφαιρικο iq...
Εξαιρετικα προσοντα. ως εκει

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


i beg to differ για το IQ
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό CCCP » Πέμ 24 Σεπ 2020, 12:51

xrisitsapa έγραψε:
CCCP έγραψε:Tι παει να πει απαξιωνετε μια επενδυση?

Μονος του ο Ζαμπα απαξιωνει τον εαυτο του, μπορεις να εξηγησεις ο ΠΑΟΚ τι ακριβως πρεπει να κανει?


1. Να του δώσει χρόνο συμμετοχής στη θέση του.
2. Να μην το βάζει ο προπονητής να παίζει σε ένα χωράφι σε αχρειαστο φιλικό
3. Να υπάρχει σοβαρός ελέγχος της εξωγηπεδικης του ζωής
4. Να τον διαφημίζει με κάθε πιθανό και απίθανο τρόπο
5. Να κάνει κονέ με εκλέκτορες και μάνατζερς για να καλείτε στην εθνική ομάδα.
6. Να δουλεύεται η πώληση του από νωρίς

Αυτά ισχύουν για όλους τους παίκτες, όχι μόνο για τον Ζαμπα. Θεωρείς ότι τα κάνει ο ΠΑΟΚ;

ΥΓ. Θα εκτιμούσα πολύ να γίνεις πιο ευγενικος και να μιλάς με επιχειρήματα.


Κατσε, καταρχην εγω κυριως μιλαω για το τι γινεται αυτη τη στιγμη. Οπως ειπα και στον τοτεμ, ναι οκ μπορει να εχουν γινει και λαθη στη διαχηρηση του η μπορει και να ειχαμε κανει καποια πραγματα καλυτερα.

Αλλα οσο αφορα το ΠΑΡΩΝ προβλημα που δημιουργηθηκε, που αν παρουμε της μετρητης αυτο που ακουγεται οτι ο Ζαμπα πηγε στον προπονητη και παραπονεθηκε για χρονο συμμετοχης ενω ειναι απο μεγαλη απουσια και φανερα ανετοιμος γιατι τον ειδαμε, δεν ειναι οτι δεν τον εβαλαν καθολου, τι μπορει να κανει η ομαδα? Μια χαρα υπολογιζωτανε ο Ζαμπα και κανενας δε περιμενε να δημιουργηθει προβλημα. Αν μη τι αλλο, με την περιπετεια που περασε ειχε και τη δικαιολογια να παρει καιρο να ειναι ετοιμος.

Αν ο παικτης εχει αποφασισει οτι δε γουσταρει και θελει να φυγει τι να κανουμε δηλαδη? Καταλαβαινω την απογοητευση για την διαφαινωμενη αποτυχια του προτζεκτ Ζαμπα, αλλα στη ΠΑΡΟΥΣΑ φαση ο παικτης το προκαλει αυτο, κανενας δεν τον αδικησε.
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6130
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 24 Σεπ 2020, 12:53

barlow4 έγραψε:
renegade έγραψε:Για μένα απαξίωση είναι όταν γίνονται δημόσια τοποθετήσεις που υποδηλώνουν ότι ο παίκτης ( όχι μόνο ο ζαμπα) είναι περιττός.
Δεν μας κάνει ο Χ ζαμπα ή ο Χ εσιτι, μάθε όμως σαν σύλλογος να επικοινωνείς διαφορετικα κάποια πράγματα.
Την ώρα που έχει πει ο προπονητής στους παίκτες ότι δεν είναι στις πρώτες επιλογές και καλό θα ήταν να βρουν ομάδα και για το καλό τους και για το καλό του συλλόγου,την ίδια ώρα δημόσια μπορείς να λες πόσο καλοί παίκτες είναι και πόσο τους υπολογίζει.
Έτσι σε οποιαδήποτε μελλοντική διαπραγμάτευση δεν θα έρχεται η κάθε ομάδα να σου λέει ότι σου κάνει και χάρη που θα πληρώσει το μισό συμβόλαιο για παίκτη που δεν θες.
Απλά είμαστε λίγο αφελείς σε κάποια πράγματα,ίσως έφταιγε και το ότι το χρήμα έρεε άφθονο κ δεν δίναμε σημασία στις λεπτομέρειες

Σκεψου να αποφασιζε καποιος παικτης μας για το ποιος θα πουληθει η θα παει δανεικο; ( Οπως ο μεσσι στη μπαρτσελονα) τι θα λεγαμε για την οργανωση της ομαδας μας.

Για αυτό τρώνε 8αρες
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Salvador Allende » Πέμ 24 Σεπ 2020, 17:18

Επίσης ρε παίδες σχετικά με την αλλαγή θέσης στον Ζαμπά να σκεφτούμε το εξής γιατί νομίζω ορισμένες φορές ότι κάνουμε αυτή τη συζήτηση λες και είναι πυρηνική φυσική...

Αρχικά ο Ζαμπά ήθελε πάντα να αγωνιζεται ως εξτρέμ πάνω στη γραμμή. Αυτό καταλαβαίνω γενικά. Με το νέο σύστημα θα έπρεπε να αγωνίζεται είτε ως 1)εσωτερικός εξτρέμ (που συγκλίνει μέσα-τύπου Αντρίγια) είτε 2) μπακ-χαφ.

Για την πρώτη περίπτωση αν έπαιζε μπάλα και όχι "μπάλα" δε θα χρειαζόταν καν να πάρουμε τον Αντρίγια. Επίσης, ακόμα και με τον Αντρίγια μας πονάει αυτή η θέση γιατί δεν παίζει να βγάλω 2 διοργανώσεις (άντε βγάζω το κύπελλο λόγω χαμηλού ανταγωνισμού στα πρώτ ματς) με: Πέλκα, Τζόλη, Αντρίγια και ...Μπίσε.

Για τη δεύτερη περίπτωση έχω να πω ότι σε αυτή τη ζωή μπροστά πάνε όσοι χρησιμοποιούν "και" το μυαλό τους, αυτοί που έχουν διάθεση να εξελιχθούν και δεν είναι φοβικοί στις αλλαγές. Αυτή τη στιγμή δεν νομίζω πως υπάρχει μπακ/χαφ με τα (σωματικά) προσόντα του Ζαμπά. Για να δούμε τέτοια μπακχαφ πρέπει να κοιτάξουμε στις τοπ ομάδες στα τοπ πρωταθλήματα κι άμα βρούμε. Αν ήταν πρόθυμος να παίξει όλη την πλευρά, αν δούλευε πάνω σε αυτή την εξέλιξη ο τύπος μπορεί να έκανε τρελή καριέρα σε αυτή τη θέση. Οκ μπορεί να μην ήταν τέλειος αμυντικά αλλά ούτως ή άλλως δεν είναι και τέλειος τεχνικά για την επίθεση (άρα ως βάση τα τρεξίματα, θα έχτιζε τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά). Δεν μιλάω με βεβαιότητες, δεν ξέρω αν θα έβγαινε αυτό το σενάριο απλά εμένα δε μου κακοφαίνεται τόσο αυτή η αλλαγή θέσης όσο κακοφάνηκε στον Ζαμπά.

Για μένα σωστός δανεισμός ακόμα και στη Φλουμινένσε. Μην ξεχνάμε ότι είναι τόσο μοναδική η περίπωση του που αν και δεν αγωνίστηκε ένα χρόνο, έχει την υψηλότερη χρηματιστηριακή αξία σε σύγκριση με τους υπόλοιπους παίκτες μας. (Εκτός έχω τον Ουαγκέ/Βαγκέ/Βουαγκά που είναι δανεικός :lol: )
Άβαταρ μέλους
Salvador Allende
 
Δημοσιεύσεις: 1321
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2020, 01:43

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Demir » Πέμ 24 Σεπ 2020, 17:40

αν ειναι να παει καπου δανεικος , με σκοπο να πουληθει ειναι εγκλημα η βραζιλια..ειδικα αν δεν πληρωνουν ολο το συμβολαιο...
ας παει βιτορια γκιμαραες, μπραγκα, πορτιμορενσε, ριο αβε κτλ
η βελγιο..
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7951
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό talirakis4 » Πέμ 24 Σεπ 2020, 17:41

ας παει βραζιλια και να μας δωσουν και ανταλαγμα κανα παιχταρα βραζιλιανο ,ο ζαμπα εχει καλο ονομα εκει πιστευω θα το δεχτουν
talirakis4
 
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: Τετ 08 Ιούλ 2020, 12:13

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Salvador Allende » Πέμ 24 Σεπ 2020, 19:23

"Δημοσίευμα στη Βραζιλία αναφέρεται στο ενδιαφέρον της Φλουμινένσε για τον Λέο Ζαμπά και φέρνει στο προσκήνιο την περίπτωση ανταλλαγής του με τον Φερνάντο Πατσέκο."

Από Γαζετα https://www.gazzetta.gr/football/superl ... atseko-pic

Ο Πατσέκο https://www.transfermarkt.com/fernando- ... ler/451338
Άβαταρ μέλους
Salvador Allende
 
Δημοσιεύσεις: 1321
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2020, 01:43

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Πέμ 24 Σεπ 2020, 19:34

Άμα δε ξέρει ο αλλος τι είναι ο ΠΑΟΚ τι σημαίνει στην βορεια Ελλάδα δε μπορεί να εξελιχθεί εδώ εδώ δεν ειναι για τρεντυ θέλει ατσάλινο στομάχι κ μάτι που γυαλίζει.
Βραζιλιανοι μας εχουν βγει μονο σε ηλικιες 26 27 + γενικά
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Μαρκήσιος » Πέμ 24 Σεπ 2020, 20:29

Δεν ξέρω τι στράβωσε με την πάρτη του και είναι ξένο σώμα στην ομάδα... Είναι ίσως ο μόνος που πιστεύω ότι αξίζει να του δώσουμε αγωνιστικό χρόνο και πίστωση χρόνου για να επανέλθει στο επίπεδο που ήταν και τραβούσε το ενδιαφέρον ομάδων όπως η Πόρτο. Έβλεπα αυτόν, έβλεπα και τον Λημνιό και πίστευα ότι ο Ζαμπά είναι δυο κλάσεις καλύτερος σχεδόν σε όλα. Μπορεί να παίξει και στις θέσεις πίσω από το φορ αλλά και ως φουλ μπακ καθότι διαθέτει ταχύτητα, ντρίπλα, εκτέλεση, είναι δυνατό σκαρί και παίζει το τόπι και με τα δύο πόδια. Πάντως, στην ηλικία του ένας επιθετικός δε δέχεται εύκολα να γυρίσει μπακ καθώς οι επιθετικοί απολαμβάνουν μεγαλύτερων απολαβών καλύτερων συμβολαίων και δόξας. Αν παίξει μια τριετία μπροστά και δεν εξελιχθεί θα το σκεφτεί να γίνει φουλ μπακ. Τώρα δε νομίζω να το θέλει ούτε ο ίδιος αλλά ούτε και η ομάδα καθώς πήρε παίκτη στη θέση αυτή.
Μαρκήσιος
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 18:38

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό talirakis4 » Πέμ 24 Σεπ 2020, 21:15

αυτος ο πατσεκο ιδιος με ζαμπα ειναι
talirakis4
 
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: Τετ 08 Ιούλ 2020, 12:13

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Πέμ 24 Σεπ 2020, 22:59

ΑποστόληςΑ έγραψε:Όσο κι αν είμαι με το μέρος του Matos στη διαφωνία του με τον Άμπελ (εκτός κι αν τον έβρισε), στην περίπτωση του Jaba είμαι με το μέρος του προπονητή.
Παίκτης με χαρίσματα που δεν τα δούλεψε καθόλου. Δεν ξέρω αν ήταν τεμπέλης στις προπονήσεις, αλλά μετά το πρώτο του 6μηνο στον ΠΑΟΚ η αγωνιστική του πορεία ήταν πτωτική. Ήρθε και ο περυσινός τραυματισμός του και τον ισοπέδωσε.
Κρίμα στα λεφτά που δώσαμε για πάρτι του.


καθόλου κρίμα, άλλο ένα μάθημα για τον ΙΒΑΝ, ελπίζω να κατάλαβε και ο ίδιος αλλά και ο Γιώργης ότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να επιλέγουν μόνοι τους παίκτες έτσι απλά γιατί τους είδαν στο Ρώσικο πρωτάθλημα ή σε κάποιο βίντεο. Πλέον η επιλογή παικτών είναι ολόκληρη επιστήμη. Το αγωνιστικό είναι ένα μέρος αλλά εξίσου σημαντικό είναι ο χαρακτήρας, η πνευματική του ισορροπία, η εργασιακή του νοοτροπία, κτλ. Ο Ζαμπά από την πρώτη στιγμή έδειξε μεγάλη ανωριμότητα πνευματική και κακή νοοτροπία (από το πρώτο ματς που αγνόησε το Λουτσέσκου μόλις τον έκανε αλλαγή εάν θυμόσαστε). Στο καλό, κανένας δεν είναι πάνω από την ομάδα....αυτός είναι νόμος στο ποδόσφαιρο.
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: 98.Leonardo Rodrigues Lima "Léo Jabá"

Δημοσίευσηαπό Parolos » Παρ 25 Σεπ 2020, 19:25

Αν ακούει ο Jibbie και μπορεί να βάλει τα στατιστικά των εξτρέμ μας. Από την προπερσινη χρονιά.
Κοιτούσα τα στατιστικά στη σουπαλιγκ και ο Ζαμπά είναι σε αρκετά πρώτος..
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6011
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες