20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό deathmassious » Παρ 31 Ιούλ 2020, 09:56

Αυτή είναι και μένα η απορία μου.
deathmassious
 
Δημοσιεύσεις: 414
Εγγραφή: Δευτ 03 Νοέμ 2008, 13:26

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Παρ 31 Ιούλ 2020, 09:59

Δεν τιθεται θεμα αν μπορει η οχι να βοηθησει ο Αντρε. Βεβαιως και μπορει. Εβλεπα το βιντεακι με τα γκολ μας την χρονια του νταμπλ και οτι εβαλε ο τυπος ηταν σε φασεις που η ομαδα ηθελε υπερβαση. Απο το μπλοκο της τριπολης και νο πασαραν του παναιτωλικου μεχρι το γκολ με τον γαυρο στην τουμπα και φυσικα το ξεκλειδωμα του τελικου προπερσυ. Αυτα ειναι γκολ ψυχης.
Με αυτα δεν παιζουμε κατα την γνωμη μου. Καθε ομαδα θελει εναν παικτη που στην δυσκολη ωρα θα τους παρει μαζι του ολους και θα τους παει ψηλα. Ειχαμε καποτε Πρελεβιτς στο μπασκετ που πηγε και βαρεσε τριποντο σε τελικο ευρωπαικου απο το κεντρο. Τετοιοι παικτες αποτελουν το dna της ομαδας. Που να αρνουνται να χασουν και θα ειναι διατεθιμενοι να πεθανουν στο γηπεδο. Οποιος κιαν ερθει οτι κιαν κανεις τετοιους παικτες τους φερεσαι καταρχην με σεβασμο.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 31 Ιούλ 2020, 10:03

tzoker έγραψε:Εδώ αντέχουμε υποδείξεις με τσέπες άλλων.

Πάρτε χαμπάρι κουμάντο κάνει ο Σαββίδης. Ότι γουστάρει θα κάνει κ θα πούμε ευχαριστώ. Στο 50 έχετε μείνει κάποιοι, στα 90 χρονιάς ζωής μάγκας έγινες τόσο πολύ λόγω Σαββίδη.
Έχει αποδείξει ότι είναι ο πιο αντρικός κ χουβαρντας πρόεδρος που έχει εμφανιστεί στην Ελλάδα και δεν θα έκανε μαλακιες ηθικές. Αγωνιστικα προφανώς θα κάνει εγκλήματα, όχι απλά λάθη γτ δεν ξέρει μπάλα.
Εινσι τουλάχιστον ντροπή να υπάρχει αμφισβήτηση για ηθικά ζητήματα.

Πολύ σωστά όλα αυτά, αλλά να συμπληρώσω ότι, επίσης, για πρώτη φορά ακούγεται ο ύμνος μας, όταν μπαίνει η "ξανθούλα μις πανοπούλου" στο μαντρί γαλ και κανένας, υπεύθυνος ή και όχι, δεν απαντάει ή δεν διαμαρτύρεται...
Αυτό, σόρυ κιόλας και πάντα προσωπικά, το θεωρώ ντροπή και μάλιστα για ολόκληρο τον οργανισμό Π.Α.Ο.Κ.!!!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 31 Ιούλ 2020, 10:06

obanebane έγραψε:
pedilo me caltsa έγραψε:Καλημέρα παιδιά. Παρακολουθώ το forum εδώ και μια δεκαετία σχεδόν. Αποφάσισα να γράψω πρώτη φορά επειδή βλέπω ότι στην ουσία όλες οι πλευρές έχουν δίκιο και γιατί κι εγώ ο ίδιος μια το βλέπω έτσι και μια αλλιώς. Οι μεν που θεωρούν τον αρχηγό σημαία και είναι υπέρ της παραμονής του ακόμη και με μια οικονομική υπέρβαση, αλλά το ίδιο νομίζω και οι δε που το προσεγγίζουν πιο '' επαγγελματικά ''. Με το χέρι στην καρδιά όμως και βγάζοντας απ'έξω την αγάπη που όλοι έχουμε για το συγκεκριμένο παίχτη, πιστεύει κανείς εδώ μέσα ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να έχει ουσιαστική αγωνιστική συνεισφορά την επόμενη χρονιά;



Εγώ το πιστεύω, αρκεί να είναι υγιής, έχει τετοια ποιότητα που είμαι σίγουρος ότι θα είναι σημαντικός,για μια χρόνια ακόμα,τουλάχιστον.
Δε ξέρω τι σκατα έχει γίνει και δεν ξέρω πώς μπορεί να αλλάξει το κλίμα,αλλά δε γίνεται να φύγει απο την ομαδα ο Αντρέ με άσχημο τρόπο.
Αν πάντως η αιτία είναι αυτός ο τύπος που κάθετε στον πάγκο, πραγματικά απορώ τι στο διάολο τους λέει και τους πείθει.


Μόνο για το κομμάτι της καθαρά αγωνιστικής προσφοράς, αν μπορεί ο Βαλπουθενάς, μπορεί και ο Αντρέ μην τρελαθούμε κιόλας.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό praman » Παρ 31 Ιούλ 2020, 10:27

Θα πρέπει πρώτα να γίνει μία ξεκάθαρη κουβέντα μεταξύ Ιβάν & Φερέιρα (εφόσον υπάρχει στήριξη και φέτος στον Πορτογάλο για τον πάγκο).

Εάν ο Φερέιρα δεν έχει κάποιο θέμα με τον Αντρέ και προτίθεται να του δώσει ευκαιρίες, τότε ας κάνει ο Ιβάν ότι καλύτερο μπορεί με την ανανέωση.

Εάν ο Φερέιρα του ξεκαθαρίσει πως δεν τον υπολογίζει καθόλου, τότε νομίζω πως δεν υπάρχει καν λόγος για πρόταση ανανέωσης.

Φαντάζομαι κανείς δεν θέλει τον Αντρέ μόνιμα στον πάγκο, μόνο και μόνο για να είναι στην ομάδα.
Στο τέλος όλα θα πάνε καλά. Αν δεν πάνε καλά, σημαίνει ότι δεν είναι το τέλος. [Paulo Coelho].
Άβαταρ μέλους
praman
 
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2014, 14:48

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Παρ 31 Ιούλ 2020, 10:37

Εμένα η περίπτωση του Βιερινια μου δείχνει ότι θέλει τετ α τετ με τον Ιβάν. Δεν είναι λογικό να αρνηθεί 1,2 εκατομμύρια ευρώ το χρόνο, και το γνωρίζει και ο ίδιος. Φαντάζομαι ότι αρνείται τις προτάσεις από τους υπαλλήλους της παε, για να τα πει κατ ιδίαν με το μεγάλο αφεντικό. Ίσως και να είναι η ώρα να ειπωθούν πράγματα. Κάποτε θα έκανε συνέντευξη τύπου ο Γκαρσία να μιλήσει για το πως έφυγε από την ομάδα και τελικά... σιωπή. Θα μαθαιναμε τι έγινε με τον Ιβιτς.... σιγή. Ο Αθανασιάδης είχε πει ότι αν ήμουν πρόεδρος θα μας έδιωχνα όλους, και ζήτησε να βρεθεί με τον Ιβάν, αλλά.... μούγκα. Ίσως η προσωπικότητα του Βιερινια βοηθήσει την οπτική του Ιβάν και να ξεβολέψει πολλούς.
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1429
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Παρ 31 Ιούλ 2020, 10:43

Sick Bastard έγραψε:
obanebane έγραψε:
pedilo me caltsa έγραψε:Καλημέρα παιδιά. Παρακολουθώ το forum εδώ και μια δεκαετία σχεδόν. Αποφάσισα να γράψω πρώτη φορά επειδή βλέπω ότι στην ουσία όλες οι πλευρές έχουν δίκιο και γιατί κι εγώ ο ίδιος μια το βλέπω έτσι και μια αλλιώς. Οι μεν που θεωρούν τον αρχηγό σημαία και είναι υπέρ της παραμονής του ακόμη και με μια οικονομική υπέρβαση, αλλά το ίδιο νομίζω και οι δε που το προσεγγίζουν πιο '' επαγγελματικά ''. Με το χέρι στην καρδιά όμως και βγάζοντας απ'έξω την αγάπη που όλοι έχουμε για το συγκεκριμένο παίχτη, πιστεύει κανείς εδώ μέσα ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να έχει ουσιαστική αγωνιστική συνεισφορά την επόμενη χρονιά;



Εγώ το πιστεύω, αρκεί να είναι υγιής, έχει τετοια ποιότητα που είμαι σίγουρος ότι θα είναι σημαντικός,για μια χρόνια ακόμα,τουλάχιστον.
Δε ξέρω τι σκατα έχει γίνει και δεν ξέρω πώς μπορεί να αλλάξει το κλίμα,αλλά δε γίνεται να φύγει απο την ομαδα ο Αντρέ με άσχημο τρόπο.
Αν πάντως η αιτία είναι αυτός ο τύπος που κάθετε στον πάγκο, πραγματικά απορώ τι στο διάολο τους λέει και τους πείθει.


Μόνο για το κομμάτι της καθαρά αγωνιστικής προσφοράς, αν μπορεί ο Βαλπουθενάς, μπορεί και ο Αντρέ μην τρελαθούμε κιόλας.


Ο βαλμπουθενάς "αγωνίζεται" στον μεγαλύτερο καρκίνο του πανευρωπαϊκού τουλάχιστον αθλητισμού. Με ό,τι μπορεί αυτό να συνεπάγεται. Νομίζω πως καταλαβαινόμαστε. Αυτό δε σημαίνει ότι ο αρχηγός δεν έχει να προσφέρει. Πιστεύω ότι ένα ακόμα έτος ουσιαστικής συνεισφοράς το έχει. Το πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα είναι άγνωστο. Αλλά το μόνο βέβαιο είναι ότι ο Ιβάν, κάποιες φορές και για λάθος λόγους, δεν είναι κανένας στυγνός μλκς. Είναι δεδομένο ότι θα κάνει ό,τι μπορεί για να παραμείνει ο Αντελίνο υπό όρους τέτοιους ώστε να είναι ικανοποιημένος, ακόμα κι όχι σε απόλυτο βαθμό.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό falconakis » Παρ 31 Ιούλ 2020, 10:58

Ας αρχίσω απ' την γκρίνια. Σε μια χρονιά που όλα πήγαν στραβά ο αρχηγός ερχόμενος από σοβαρό τραυματισμό δεν βοήθησε όσο περιμέναμε από αυτόν. Τα ξεχάσαμε όλα και αρχίσαμε την γκρίνια και τις μπιχτες. Μια λέξη μόνο ΝΤΡΟΠΉ!!! Στα της ανανέωσης τώρα... Εγώ σαν Βιερίνια θα θεωρούσα την προσφορά υποτιμητική. Θα περίμενα τον Ιβάν να ξεκαθαρίσει το τοπίο...Όλα τα άλλα είναι να είχαμε να λέγαμε...

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ μαζί σου μέχρι θάνατο!
Άβαταρ μέλους
falconakis
 
Δημοσιεύσεις: 1792
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 21:39

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 31 Ιούλ 2020, 11:24

Η προσφορά που του έγινε, μάλλον έργο Rebe, που μαζί με τα bonus αγγίζει τις 800 χιλιάδες είναι η τυπική πλέον προσφορά που θα γίνεται σε όλους. Χαμηλός σχετικά μισθός, που όμως ανεβαίνει σχεδόν στο διπλάσιο εφόσον επιτευχθούν οι στόχοι. Αυτό διοικητικά είναι σωστό, διότι με τους στόχους έρχονται αυξημένα έσοδα, επομένως αυξάνεται και η δυνατότητα της ΠΑΕ να μοιράζει χρήμα.
Ειδικά όμως ο αρχηγός, που είναι σημαία της ομάδας, νομίζω ότι αξίζει μία εξαίρεση από τον κανόνα, αλλά αυτήν δεν μπορεί να την κάνει ο ΤΔ παρά μόνον ο Ιβάν.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90086
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό praman » Παρ 31 Ιούλ 2020, 11:33

Με τα bonus μπορείς να επιτύχεις και περισσότερη/μεγαλύτερη διάθεση από τους παίκτες.
Στο τέλος όλα θα πάνε καλά. Αν δεν πάνε καλά, σημαίνει ότι δεν είναι το τέλος. [Paulo Coelho].
Άβαταρ μέλους
praman
 
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2014, 14:48

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 31 Ιούλ 2020, 11:34

Γιατί εσείς τι πιστεύετε; Ότι ο ιβαν δεν ξέρει τι προσφορά έγινε στον αντελινο; Εγώ πιστεύω πως με τη συγκατάθεση του σαββιδη έγινε και η δεύτερη προσφορά στον ποδοσφαιριστή. Ειδικά σε αυτό το θέμα ο Ιβαν έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο είναι η άποψη μου
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9917
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Grigorios_PAOK » Παρ 31 Ιούλ 2020, 11:50

Να εκφράσω και εγώ μια απορία μου κυρίως σε αυτούς που θεωρούν πως ο Βιερινια έχει ακόμη να δώσει πολλά σε αγωνιστικό επίπεδο.
Έχετε δει ότι έχει αρκετά κιλά παραπάνω από όσα αντέχει το υψος του και αυτό τον έχει κάνει αργό σε αντιδράσεις σε άμυνα και επίθεση;
Η ηλικία του δε μου λέει τίποτα, η φυσική του κατάσταση είναι απαράδεκτη για επαγγελματια αθλητή. Αν παρουσιαστεί 4 5 κιλά ελαφρυτερος και σωστά γυμνασμένος τότε ναι μπορει να προσφερει κάποια πράγματα στην ομάδα, με τη νοοτροπία που έχει όμως όταν είναι εδώ (στη Γερμανία τον είχαν στιλάκι.) δεν το βλέπω ευκολο.
ΠΑΟΚ πάνω από όλα!!!
Grigorios_PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Τρί 27 Αύγ 2019, 02:01

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Grigorios_PAOK » Παρ 31 Ιούλ 2020, 11:53

praman έγραψε:Με τα bonus μπορείς να επιτύχεις και περισσότερη/μεγαλύτερη διάθεση από τους παίκτες.


Σε άλλες ομάδες μπορεί, σε εμάς είδες διάθεση στα po ή το κυπελλο; θυμίζω πως σε περιπτωση τίτλου είχε και μπόνους και επιστροφή των χρημάτων που κόπηκαν λόγω covid
ΠΑΟΚ πάνω από όλα!!!
Grigorios_PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1411
Εγγραφή: Τρί 27 Αύγ 2019, 02:01

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Παρ 31 Ιούλ 2020, 12:01

Αγωνιστικά μπορεί να προσφέρει μόνο σαν αλλαγή και μόνο αν δουλέψει αρκετά την φυσική κατάσταση του.
Έξωαγωνιστικά φέτος απέδειξε ότι δεν ήταν σε θέση να κοντρολάρει τους συμπαίκτες του που σαλιαριζαν ολη την χρονιά.
Καλύτερα τύχη Αντρέ
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό tzoker » Παρ 31 Ιούλ 2020, 12:03

goran 64 έγραψε:
tzoker έγραψε:Εδώ αντέχουμε υποδείξεις με τσέπες άλλων.

Πάρτε χαμπάρι κουμάντο κάνει ο Σαββίδης. Ότι γουστάρει θα κάνει κ θα πούμε ευχαριστώ. Στο 50 έχετε μείνει κάποιοι, στα 90 χρονιάς ζωής μάγκας έγινες τόσο πολύ λόγω Σαββίδη.
Έχει αποδείξει ότι είναι ο πιο αντρικός κ χουβαρντας πρόεδρος που έχει εμφανιστεί στην Ελλάδα και δεν θα έκανε μαλακιες ηθικές. Αγωνιστικα προφανώς θα κάνει εγκλήματα, όχι απλά λάθη γτ δεν ξέρει μπάλα.
Εινσι τουλάχιστον ντροπή να υπάρχει αμφισβήτηση για ηθικά ζητήματα.

Πολύ σωστά όλα αυτά, αλλά να συμπληρώσω ότι, επίσης, για πρώτη φορά ακούγεται ο ύμνος μας, όταν μπαίνει η "ξανθούλα μις πανοπούλου" στο μαντρί γαλ και κανένας, υπεύθυνος ή και όχι, δεν απαντάει ή δεν διαμαρτύρεται...
Αυτό, σόρυ κιόλας και πάντα προσωπικά, το θεωρώ ντροπή και μάλιστα για ολόκληρο τον οργανισμό Π.Α.Ο.Κ.!!!!



Εν έτη 2020 κ με χρόνια ενασχόληση με το ελληνικό ποδόσφαιρο, θεωρώ ότι όλοι ασχολούμαστε συνειδητά με πλήρη επίγνωση της κατάστασης.
Οι επιλογές είναι μετρημένες, είτε 4ος να συμπληρώνεις τη 3αδα του ποκ είτε θα αναγκαστείς να πέσεις στη λάσπη.
Όσοι δεν τα δέχονται και τα ξέρουν έχουν δίκιο και το δέχομαι, όσοι πάλι νομίζουν ότι είμαστε οι άγγελοι που κατεβήκαμε από τον ουρανό ας κάνουν παρέα με τους ευαίσθητους Αθηναίους που τρόμαξα από το όπλο.
Γαυροι δεν θα γίνουμε ποτέ, αλλα αγιος δεν θα πάρει ποτέ πρωτάθλημα. Νομίζω όλοι το πανηγύρισαμε σαν μια από τις κορυφαίες στιγμες της ζωής μας.

Ο Σαββίδης έχει αποδείξει με τα πολλά λάθη του ότι σέβεται το ΠΑΟΚ κ το κόσμο του κ θα έκανε το καλύτερο για την ομάδα (ας τονίσουμε τη πρόθεση και όχι τη κατάληξη). Σε αυτά τα πλαίσια είναι κ η παραμονή Βιερινια. Τη πρώτη φορά που του πρότεινε να έρθει ο Βιερινια είπε, θέλω να συνεχίσω στη Γερμανία. Business is Business. Όλοι θέλουμε να μείνει αλλά πρόκειται για επιχειρήση μεν, ιδιαίτερης μορφής δε.

Όσον αφορά το Βιερινια, έχει αναφερθεί ότι το πρόβλημα ίσως είναι ο Φερειρα. Αν ισχύει κάτι τέτοιο , το πρόβλημα δεν εινσι ο Φερειρα αλλά η αντίδραση του Βιερινια στην προσωπική επιλογή του Σαββίδη να μείνει. Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης κάποιου περαστικου με το Βιερινια. Σχεδόν κανείς μας δεν το θέλει το Πορτογάλο όχι επειδή αμπαλος αλλά επειδή δεν σέβεται την ομάδα με τη διαχείριση, τις δηλώσεις κ την εικόνα που παρουσιάζει , αλλά αν έχει αποφασιστεί αυτό θα το δεχτούμε. Καλώς ή κακώς την απόφαση την παίρνει αυτός που πληρώνει.
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Alastor, alexgarcia6, Amsterdamer_87, bane1980, Billo_1926, BlackMagicPAOK, figurehead4, geovounisios, giatros_g4, joshua, Leonardo10, lnlnx, Maxpaok, mbison, Miles, nunies4, PAOK_Antarctica, proedros, renegade, samatta, tsou, TylerDurden, Zois και 82 επισκέπτες

cron