20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό malampar » Σάβ 05 Σεπ 2020, 16:32

Eγω αν ημουν Βιερι κ στην κατασταση που είμαι θα υπεγραφα σε λευκο χαρτι.Το παραγαμησαμε το θεμα
malampar
 
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 18:44

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Σάβ 05 Σεπ 2020, 16:46

εγώ dimitris δεν είμαι αλλά καλύτερα δε θα τα έλεγα, μπράβο φίλε
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 05 Σεπ 2020, 17:09

Να πω πως πλέον δε με απασχολεί το ζήτημα της παραμονής ή όχι του αρχηγού. Τον σέβομαι απεριόριστα, τον αγαπώ ιδιαίτερα, τον υπερευχαριστώ, που τα έδωσε όλα για την ομάδα - με το αζημίωτο βέβαια. Έτσι που έχει γίνει η φάση μάλλον προτιμότερο να αποχωρήσει. Καλώς ή κακώς, με βάση τα θέλω του προπονητή, που επελέγη από τη διοίκηση να παραμείνει, δε φαίνεται να υπολογίζεται ως αγωνιστικός πυλώνας της ομάδας, όπως υποθέτω ο ίδιος θα επιθυμούσε. Αν είναι να μη νιώθει αφοσιωμένος ψυχή και σώματι στην ομάδα, ας φύγει σαν αδερφικός φίλος εως ότου οι δρόμοι μας ξανασυναντηθούν. Διότι επιβάλλεται να ξανασυναντηθούν.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Σάβ 05 Σεπ 2020, 17:33

Gonzyland έγραψε:
Andrew R έγραψε:
ΑποστόληςΑ έγραψε:Η… «βόμβα» του Κούδα και το «γιατί» του Μουσλίμοβιτς

μετροσπορτ - Δημήτρης Μπούζας



Υ.Γ.: Καμιά φορά πώς τα φέρνει η μοίρα. Πριν από χρόνια αγωνιζόμουνα και πάλι νιώθοντας δημοσιογραφική μοναξιά για την επιστροφή του χαρισματικού Αντρέ στην Τούμπα. Το ίδιο και τώρα για την παραμονή του.


Εξαιρετική τοποθέτηση . Ειδικά για τον ρόλο τον αστείων δημοσιογράφων που ως όφειλαν από την δεοντολογία του επαγγέλματος που υπηρετούν να πληροφορήσουν τον κόσμο του ΠΑΟΚ. Επίσης το άρθρο δεν λέει πουθενά ότι ο Ιβάν είναι ανίκανος.Το ότι όμως περιβάλλεται μέσα από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ από κάποιους άθλιους που έδωσαν φορά παρτίδα τον φάκελο με τα διαβαθμισμένα έγραφα της ΠΑΕ στον βόθρο του Μαρινάκη είναι αδιαμφισβήτητο Το κορυφαίο εξωαγωνιστικο γεγονός της σεζόν που στέρησε την διεκδίκηση μέχρι τελους ένος πρωτάθληματος. Και ναι φυσικά κι κάποιοι που περιβάλλουν τον Ιβάν είναι άσχετοι κι άθλιοι στην δουλειά τους , ακούς εκεί ασφράγιστα δελτία!!!


Ποια εγγραφα ρε φίλε, βοήθησε και τους υπόλοιπους να καταλάβουν. Όλα τα έγγραφα που βγήκαν στη φόρα αφορούσαν τραπεζικές συναλλαγες εταιριών, αλλά όχι του ΠΑΟΚ. Έχουν από την ΠΑΕ δηλαδή, πρόσβαση στα πάρε δώσε κάποιος Μπελτέρα και πως έλεγαν τις άλλες?


???????? Προφανώς κάνεις πλάκα φαντάζομαι?
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2187
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Aye4 » Σάβ 05 Σεπ 2020, 19:43

navigator11 έγραψε:Να πω πως πλέον δε με απασχολεί το ζήτημα της παραμονής ή όχι του αρχηγού. Τον σέβομαι απεριόριστα, τον αγαπώ ιδιαίτερα, τον υπερευχαριστώ, που τα έδωσε όλα για την ομάδα - με το αζημίωτο βέβαια. Έτσι που έχει γίνει η φάση μάλλον προτιμότερο να αποχωρήσει. Καλώς ή κακώς, με βάση τα θέλω του προπονητή, που επελέγη από τη διοίκηση να παραμείνει, δε φαίνεται να υπολογίζεται ως αγωνιστικός πυλώνας της ομάδας, όπως υποθέτω ο ίδιος θα επιθυμούσε. Αν είναι να μη νιώθει αφοσιωμένος ψυχή και σώματι στην ομάδα, ας φύγει σαν αδερφικός φίλος εως ότου οι δρόμοι μας ξανασυναντηθούν. Διότι επιβάλλεται να ξανασυναντηθούν.


έτσι ακριβώς... μέχρι την προτελευταία πρόταση. Εγώ στη θέση του "Διότι επιβάλλεται να ξανασυναντηθούν" θα έγραφα... Εάν ποτέ ξανασυναντηθούν".
Άβαταρ μέλους
Aye4
 
Δημοσιεύσεις: 1638
Εγγραφή: Τρί 01 Αύγ 2017, 19:10
Τοποθεσία: Καστέλλα (Πρ. Ηλίας)

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Δευτ 14 Σεπ 2020, 21:48

Βρες μια ομάδα αντελινο να πας να χαρείς το ποδόσφαιρο όσο ακόμα μπορείς γιατί εδώ θα σε βγάλουμε παλαίμαχο και ότι κάνεις κακό στην ομάδα. Και αν για κάποιο λόγο υπογράψεις ανανέωση θα εχεθς αυτόν που κάθεται στον πάγκο να σε αφήνει εκτός αποστολής όπως κάνει με τον ματαρο.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 14 Σεπ 2020, 21:51

Λίγο σεβασμό ρε φίλε... Άσε ομάδα και παίκτη να ξέρουν αυτοί τι έχει η τι δεν έχει γίνει. Το να ειρωνεύεσαι έναν παίκτη όπως ο Βιερινια χωρίς να έχεις ιδέα τι έχει γίνει μόνο και μόνο γιατί νιώθεις την ανάγκη να διαλέξεις πλευρά είναι τουλάχιστον απρεπές για να το πω ευγενικά.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 14 Σεπ 2020, 22:05

Εγώ θα κάνω μια ερώτηση στους μοντς όχι γιατί θέλω να τιμωρηθεί κανείς αλλά γιατί έχω μια απορία. Τι είναι χειρότερο; Να αναθεματίσεις κάποιον παίκτη την ώρα του αγώνα,πχ να γράψεις τι χάνεις βρε ταγάρι κάτι που τιμωρείται με μπαν η να γράφει κάποιος συνεχώς χωρίς να ξέρει τη τυφλά του ότι εσκεμμένα παίκτης είχε μειωμένη απόδοση και εγώ δεν ξέρω τι άλλο και μάλιστα για έναν παίκτη όπως ο Βιερινια,τον παίκτη που επι της ουσίας μας έδωσε το πρωτάθλημα. Εγώ πχ θεωρώ αισχρό αυτό που κάνει και στο οποίο επιμένει και επανέρχεται το παλικάρι.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 14 Σεπ 2020, 22:08

Ειρωνικα σχόλια σβήστηκαν.
Το τοπικ θα κλειδωθεί μέχρι να δούμε.τι θα γίνει με τον παίκτη.


Βλακειουλες και υπαινιγμός καλό είναι να μη λέγονται, οταν ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΞΈΡΕΙ ΤΙ ΠΑΙΧΤΗΚΕ!!

ΕΠΕΙΔΉ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΑΣ ΈΧΕΙ ΚΑΙ 5 ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΠΟΥ ΌΛΑ ΤΑ ΞΈΡΟΥΝ ΑΠΌ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΒΓΆΖΟΥΝΕ ΑΡΆΔΑ ΝΟΎΜΕΡΑ, ΚΡΑΤΉΣΤΕ ΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΠΆΡΤΗ ΣΑΣ.

Γιατι αλλα ισχυρίζεται η κάθε πλευρά.



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Πέμ 08 Οκτ 2020, 13:58

άνοιξε για το αντίο

Θα κλείσει αύριο
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Photis » Πέμ 08 Οκτ 2020, 13:59

Αντίο αρχηγάρα! Ήσουν, είσαι και θα είσαι στις καρδιές μας για πάντα! Παικταράς ολκής..
:pano:
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8678
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:03

Εις το επανιδειν αρχηγέ.

Ευχαριστούμε για όλα.

...till we meet again.

Στάλθηκε από το SM-G770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3789
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:03

Δεν ξερω τι να πω. Ειμαι στεναχωρημενος. Γεια σου Αρχηγαρα ατελειωτη. Γεια σου εκπροσωπε της αναγεννησης του ΠΑΟΚ μας. Και στις δυο θητειες σου.
Ευχαριστω για ολα.

Παπαριες δεν μπορω Να γραψω τιποτα αλλο απο παπαριες. δεν πιστευα οτι θα ερχοτανε ποτε τετοια ωρα.

Αστο καλο γιατι να συμβαινει αυτο..
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό prist64 » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:07

επειδη εχω χασει επισοδεις,εκλεισε καπου?

αν εκλεισε,καλη συνεχεια και ευχαριστω για την προσφορα του

δυστυχως δεν εχει καλους συμβουλατορες
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 6996
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:08

Αντελινο, Αντρε, αρχηγαρα, παιχταρα, να εισαι παντα καλα. Αυτα που εκανες δεν θα τα ξεχασω ποτε. Ησουν η καψουρα μου (οπως και των περισσοτερων) απο την πρωτη θητεια σου. Στην δευτερη εκανες πραγματα που αν τα βλεπαμε σε ταινια θα λεγαμε "αυτα δεν γινονται". Οτι εγραψε δεν ξεγραφει. Οποιος δεν καταλαβαινει τι εκανες αυτα τα 12 χρονια που μπηκες στην ζωη του ΠΑΟΚ, κακως ασχολειται με τον αθλητισμο κατα την γνωμη μου. Και για το τελος το βιντεο που πρεπει να ειχα δει καμια 200 φορες οταν ειχες φυγει την πρωτη φορα.



ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6471
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: renegade και 3 επισκέπτες