20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:10

Κρίμα που φεύγει. Απόλυτο σεβασμό διατηρώ για τον άνθρωπο και παίχτη Βιειρίνια. Καλή συνέχεια να έχει στην καριέρα του και υγεία για τον ίδιο και την οικογένειά του. Υπήρξε ο φυσικός αρχηγός της ομάδας των επιτυχιών. Δε γίνεται να ξεχαστεί αυτό από κανέναν. Εύχομαι μόνο ο χωρισμός ανάμεσα στις 2 πλευρές να έγινε όπως αρμόζει, άκρως φιλικά. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:10

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΡΧΗΓΕ

Περιμε΄νω το τόπικ σου να ανοίγει ξανά σύντομα σε άλλο πόστο.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6101
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:11

Δεν χαιρετάω κανέναν μέχρι να βρουν τα αρχίδια και οι δυο πλευρές να πουν την αλήθεια ως προς το ΓΙΑΤΙ συμβαίνει αυτό που μέχρι πριν λίγους μήνες φάνταζε αδύνατον.

Όποιος και να φταίει, ή κι αν δε φταίει κανείς.

Να πουν την αλήθεια.

Μετά θα τους συγχωρέσω και τους δυο. Και εγώ και όλοι μας.

Δεκάρα δεν δίνουμε για την αγωνιστική απώλεια. Άλλα ήταν αυτά που μετρούσαν τόσο καιρό και θα συνεχίσουν να μετράνε.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13126
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό kayde » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:12

Αντιο Αντελινο,ευχαριστουμε για τις στιγμες που μας χαρισες.Να εισαι καλα και μελλοντικα να σε δουμε απο αλλο ποστο στην ομαδα μας.
Και οταν θα πεθανω,θελω τον Δικεφαλο στο ταφο μου επανω..
Άβαταρ μέλους
kayde
 
Δημοσιεύσεις: 2114
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 01:38
Τοποθεσία: Επτάλοφος

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:16

Αντρέ Βιειρίνια έγραψε:Δεν είναι εύκολο. Ποτέ μου δεν το είχα με τα λόγια, δεν μου χρειάστηκαν ποτέ για να εξηγήσω όσα νιώθω. Γνωριζόμαστε καλά πια. Δύο θητείες, μια ζωή. Έχουμε πανηγυρίσει και κλάψει μαζί. Όλα μαζί. Μέχρι χθες...

Τώρα ρωτάτε, έχετε ανάγκη να μάθετε και νιώθω και εγώ την ανάγκη να απαντήσω γιατί πάντα σας κοιτάω στα μάτια. Δεν θα συνεχίσουμε μαζί. Γυρνώντας από την Βόλφσμπουργκ, δεν μπορούσα να φανταστώ πως θα συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο. Να φύγω από το σπίτι μου.

Από την πλευρά μου το πάλεψα μέχρι το τέλος. Έκανα υπομονή και δεν μίλησα ποτέ δημόσια για να μην φέρω κανέναν σε δύσκολη θέση. Κι ας άκουσα πολλά, τα περισσότερα άδικα και ψέματα. Ως εδώ όμως.

Με σεβασμό απέναντι σας και την σχέση ειλικρίνειας που από την πρώτη στιγμή είχαμε, οφείλω να πω ότι ήρθε η ώρα να κοιτάξω τι θα κάνω. Το ποδόσφαιρο ήταν, είναι και θα είναι κομμάτι της ζωής μου, όπως και ο ΠΑΟΚ. Αλλά τη ζωή του την ορίζει ο καθένας όπως θέλει. Και εγώ θέλω ακόμη να παίξω ποδόσφαιρο. Νιώθω και έχω την ανάγκη να προσφέρω ακόμη...

Και εφόσον δεν μου δίνεται η δυνατότητα να το κάνω στο σπίτι μου, όσο κι αν το προσπάθησα, πλέον θα πρέπει να κοιτάξω μπροστά. Μια πόρτα κλείνει, μια άλλη ενδεχομένως ανοίγει. Δεν ξέρω τι ακριβώς με περιμένει αλλά σίγουρα ξέρω πόσο δύσκολα αναγκάζομαι να κλείσω αυτήν του σπιτιού μου. Και το δικαίωμα να λέω τον ΠΑΟΚ και την Τούμπα σπίτι μου,νομιζω οτι το κέρδισα. Το νιώθω.

Θα είμαι πάντα ευγνώμων απέναντι σε εσάς που παιδί από την Πορτογαλία με πήρατε από το χέρι και μου γνωρίσατε τον κόσμο. Φεύγω άντρας, οικογενειάρχης, πατέρας, Σαλονικιός και πάντα ΠΑΟΚτσής.

Δεν μπορώ παρά να ευχηθώ τα καλύτερα για την ομάδα μου. Δεν μπορώ παρά να θέλω τα καλύτερα για το σπίτι μου και φυσικά για την κεφαλή αυτού του σπιτιού, την οικογένεια Σαββίδη, μόνο χαρές και επιτυχίες. Αντίο.



Μεγάλε Αντρέ, σε ευχαριστούμε για όλα.

Πήρες την ομάδα από το χεράκι και μέσα σε τόσο πόλεμο που έφτασε ως και σε ένα πρωτάθλημα κλεμμένο στις δικαστικές αίθουσες, την οδήγησες στο απόλυτο κατώρθωμα: Αήττητο πρωτάθλημα και κύπελο.

Είσαι ο πιο επιτυχημένος αρχηγός στην ιστορία αυτής της ομάδας.

Η στιγμή που δεν θα ξεχάσω ποτέ, ήταν όταν έπιασες τον Ιβάν από το σβέρκο και τον έβγαζες από το γήπεδο σε μια στιγμή που έμελε να αλλάξει όλη την ιστορία του συλλόγου.

Η Τούμπα και ο ΠΑΟΚ είναι το σπίτι σου, και λυπάμαι που κάποιοι επέλεξαν να σε αφήσουν έξω από αυτό.

Σε ευχαριστούμε για όλα.

Παίξε το ποδόσφαιρο σου εκεί που θα το εκτιμήσουν περισσότερο, κι όταν κλείσεις την καριέρα σου, ελπίζουμε έστω και καθυστερημένα να γυρίσεις ξανά στο σπίτι σου.

Εις το επανιδείν.

ΥΓ: Πότε θα μεγαλώσουμε αρκετά ώστε παίκτες όπως ο Γκαρσία και ο Βιειρίνια να κλείνουν τις καριέρες τους με την ομάδα που τους στιγμάτησε, μέσα σε ένα κατάμεστο γήπεδο, σε ένα φιλικό προς τιμήν τους;
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:16

Μπραβο βροχοποιε. Τα ειπες ολα.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Maximus » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:17

Κάποια στιγμή οι Ρεμπαμπεληδες πρέπει να εξηγήσουν το γιατί ο ΠΑΟΚ στερήθηκε την σύγχρονη σημαία του (μεταξύ άλλων παιχτών)...

Εγώ αυτές τις non paper αηδιες περι φιλοχρήματου και παππού -πριν το γηροκομείο- Αντρέ δεν τις πιστεύω...

Δεν τον θέλαμε για βασικό? Άνετα θα ήταν αξιόπιστη επιλογή rotation. Αλλά τα έχουμε ξαναματαπει, μην επαναλαμβανομαστε...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό gika » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:20

rainmaker έγραψε:Δεν χαιρετάω κανέναν μέχρι να βρουν τα αρχίδια και οι δυο πλευρές να πουν την αλήθεια ως προς το ΓΙΑΤΙ συμβαίνει αυτό που μέχρι πριν λίγους μήνες φάνταζε αδύνατον.

Όποιος και να φταίει, ή κι αν δε φταίει κανείς.

Να πουν την αλήθεια.

Μετά θα τους συγχωρέσω και τους δυο. Και εγώ και όλοι μας.

Δεκάρα δεν δίνουμε για την αγωνιστική απώλεια. Άλλα ήταν αυτά που μετρούσαν τόσο καιρό και θα συνεχίσουν να μετράνε.


Τι να πούνε στην ΠΑΕ; Ότι ο Βιειρίνια δεν εξυπηρετούσε το πλάνο του Φερέιρα; Ότι δεν έκανε στον Ρέμπε επειδή δεν μπορούσε να τον πουλήσει;

Όπως κατέληξε ο Γκαρσία και ο Μαλεζάς στην Ξάνθη, θα καταλήξει και ο Αντρέ όπου είναι να πάει.

ΠΑΟΚτσάκια και συναισθηματισμούς στη διοίκηση δε θετε, τεχνοκράτες ψυχρούς στη διοίκηση δε θετε. Ε τι θετε; :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17163
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:21

Αντίο αρχηγέ!
Η πόρτα του ΠΑΟΚ θα είναι πάντα ανοιχτή μετά το τέλος της καριέρας σου!
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10835
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:21

Αντίο και καλη συνεχεια.

Σημαία του ΠΑΟΚ ΜΌΝΟ ο Δικέφαλος.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό NIKOS1972 » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:22

Ενα μεγαλο ευχαριστω για οσα προσφερες στην ομαδα αλλα πραγματικα για την περιπτωση σου θελω να μαθω την αληθεια για το ποιος εφταιξε.

Παντα πιστευα οτι θα προσφερες απο αλλο ποστο στην ομαδα δεν περιμενα να φυγεις
NIKOS1972
 
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Τετ 07 Νοέμ 2018, 11:44

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Parolos » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:23

Αντίο δε θα πω.. Δε γίνεται να πεις αντίο στη ζωντανή ιστορία του ΠΑΟΚ!

Η σημαία ανήκει στον ιστό της!

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό DamoN » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:24

Σε ευχαριστώ για όλα. Καλή τύχη!παιχταρα μου...
DamoN
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Σάβ 07 Αύγ 2010, 11:54

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό van rooy » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:25

Στο στρατό μας έλεγαν όλοι θα πέσουμε η σημαία πρέπει να μείνει όρθια πάση θυσία.


Εμεις την κατεβάσαμε μόνοι μας.


Αήττητο πρωτάθλημα και κύπελο και η αναγνώριση ήρθε με αυτό το αντίο...


ΛΥΠΑΜΑΙ .

αντίο παικτάρα αντρέ βιερίνια.
Άβαταρ μέλους
van rooy
 
Δημοσιεύσεις: 667
Εγγραφή: Τρί 19 Φεβ 2019, 13:15

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό PanKan » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:25

Δεν είμαι λογιστής της ΠΑΕ ή του παίκτη.
Δε γουστάρω κουτσομπολιά.
Δεν με νοιάζει πόσα ζήτησε, πόσα του δώσανε ή πόσα αντικειμενικά αξίζει.
Δεν με ενδιαφέρει πως έγινε ότι έγινε.
Με νοιάζει μόνο που η σημαία υποστελεται τόσο άδοξα
Καλή συνέχεια αρχηγέ.
Κάνεις δεν το φανταζόταν έτσι, σίγουρα όχι εγώ.
Ευχαριστούμε για τις υπέροχες στιγμές.
Ευχαριστούμε για τις μεγαλύτερες ΠΑΟΚτσίδικες καύλες των τελευταίων δεκαετιών.
Ευχαριστούμε για τα ΠΑΟΚτσάκια που γέννησες σε όλη τη χώρα.
Για πάντα ΠΑΟΚΑΡΑ.
Do you hear the hounds they call
Scan the dark eyes aglow
Through the bitter rain and cold
They hung you down
Hunt you down
Άβαταρ μέλους
PanKan
 
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: Πέμ 26 Αύγ 2010, 11:00

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: figurehead4, Magpies4, psykoman και 8 επισκέπτες