20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Slade » Παρ 31 Ιούλ 2020, 18:58

Ασχέτως με τα θέλω του παίχτη, η όλη διαχείριση της κατάστασης δείχνει άλλη μια φορά τον ερασιτεχνισμό και την ασοβαρότητα που επικρατεί στην ΠΑΕ τον τελευταίο αρκετό καιρό.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Taseos » Παρ 31 Ιούλ 2020, 19:45

Αντιθετως φαινεται οτι για πρωτη φορα η παε κινειται ορθα
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3862
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 31 Ιούλ 2020, 19:50

Θα κάνω το χατήρι του Dim και δεν θα ξαναγράψω σε αυτό το τόπικ μέχρι την ανακοίνωση ανανέωσης του Βιειρίνια ή τις 9/8/20, ότι γίνει πρώτο. Από τις 10/8/20, αν ο Αντρέ ακόμα δεν είναι μαζί μας, θα αρχίσω τα καντήλια. Το υπόσχομαι.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17226
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό malampar » Παρ 31 Ιούλ 2020, 21:30

Η προταση της ΠΑΕ είναι συγκεκριμενη κ στο φως τα υπολοιπα είναι για καταναλωση τα δε κουτσομπολια δεκάδες..Ολοι ξερεται κ από ένα μυστικο της πλακας σου ειπα μου ειπες μου ειπε αυτος ο άλλος σημαιες συμβολα..ποια θελεται δηλαδή να είναι η προταση της ΠΑΕ με νουμερα όχι αοριστολογιες?
malampar
 
Δημοσιεύσεις: 543
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2019, 18:44

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Σάβ 01 Αύγ 2020, 07:48

Η Forza λέει 700 χιλιάρικα θέλουν να ειναι το μεγαλύτερο συμβόλαιο από δω και πέρα (τόσα έδωσαν και στον Μισιτς) αλλά για τον Βιερίνια έκαναν εξαίρεση και πριν τα πλέι οφ του έδωσαν 1 εκατομμύριο τον χρόνο καθαρό με μπόνους 200-300 χιλιάρικα ακόμα. Αν έκανε 15 45λεπτες συμμετοχές θα είχε αυτόματη ανενεωση για έναν χρόνο ακόμα. Δεν το δέχτηκε ο Βιερίνια αυτό και μετά του έκαναν πρόταση 500 χιλιάρικα που με τα μπόνους έφτανε 800 και προφανώς ούτε αυτήν την δέχτηκε.

Αν ισχύει το παραπάνω δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αρνήθηκε την πρώτη πρόταση. Ήταν παραπάνω από γενναιόδωρη. Ότι και να γίνει πάντως, ότι γράφει δεν ξεγράφει και ο Βιερίνια θα είναι για πάντα ένας από τους κορυφαίους που έπαιξαν στην ομάδα.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 01 Αύγ 2020, 08:12

Αν ισχύει το ρεπορτάζ, ΑΝ ξαναλέω, πολύ ορθή ήταν και η δεύτερη πρόταση από την παε. Για να πάρει το μήνυμα ο καθένας ότι το μαγαζί άλλαξε λογική. Μην τρελαθούμε κιόλας. Πρόταση 1 εκατομμυρίου, στη συγκεκριμένη ηλικία και μετά σεζόν τόσο σοβαρού τραυματισμού, στα μάτια μου, φαντάζει σχεδόν εξωπραγματική. Αν δε θέλει, σεβαστό. Αφού εκτιμά ότι θα βρει καλύτερο επαγγελματικό περιβάλλον, ας κάνει την καλύτερη επιλογή για τον ίδιο. Η εκτίμηση και η αγάπη προς το πρόσωπό του δεδομένη αλλά με αυτά τα χρήματα, καθαρά παιχτικά και μόνο, μπορεί να βρεθεί παίχτης, που να προσφέρει σαφώς σε μεγαλύτερη διάρκεια. Δεν εξετάζω ό,τι άλλο, μην παρεξηγηθώ.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Σάβ 01 Αύγ 2020, 08:25

Ας παει στην αραβια για μια τελευταια αρπαχτη και μετα ας ερθει να αναλαβει ποστο στην παε.
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Σάβ 01 Αύγ 2020, 09:20

Αντε βρείτε τα ρε. Λίγο πίσω ο πόντιος λίγο πίσω κοντός και βρείτε τα. Πρέπει να κλείσει εδώ την τεράστια καριέρα του όπως του αναλογεί
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7238
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Σάβ 01 Αύγ 2020, 09:46

ron-swanson έγραψε:Η Forza λέει 700 χιλιάρικα θέλουν να ειναι το μεγαλύτερο συμβόλαιο από δω και πέρα (τόσα έδωσαν και στον Μισιτς) αλλά για τον Βιερίνια έκαναν εξαίρεση και πριν τα πλέι οφ του έδωσαν 1 εκατομμύριο τον χρόνο καθαρό με μπόνους 200-300 χιλιάρικα ακόμα. Αν έκανε 15 45λεπτες συμμετοχές θα είχε αυτόματη ανενεωση για έναν χρόνο ακόμα. Δεν το δέχτηκε ο Βιερίνια αυτό και μετά του έκαναν πρόταση 500 χιλιάρικα που με τα μπόνους έφτανε 800 και προφανώς ούτε αυτήν την δέχτηκε.

Αν ισχύει το παραπάνω δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αρνήθηκε την πρώτη πρόταση. Ήταν παραπάνω από γενναιόδωρη. Ότι και να γίνει πάντως, ότι γράφει δεν ξεγράφει και ο Βιερίνια θα είναι για πάντα ένας από τους κορυφαίους που έπαιξαν στην ομάδα.


Είμαι ικανός να πιστέψω ή να κάνω ότι πιστεύω πολλά, αλλά ότι η 1η πρόταση ήταν ουσιαστικά σχεδόν ισόποση με την πρόταση που δέχτηκε όταν ήρθε απ τη Γερμανία κι αυτός την αρνήθηκε, δεν το πιστεύω με τίποτα, παρά μόνον αν μου επιβεβαιωθεί κατ ιδίαν τόσο απ τον Αντρέ όσο κι απ τον Ιβάν.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Vet_eranos » Σάβ 01 Αύγ 2020, 11:09

buffalobill4 έγραψε:Αντε βρείτε τα ρε. Λίγο πίσω ο πόντιος λίγο πίσω κοντός και βρείτε τα. Πρέπει να κλείσει εδώ την τεράστια καριέρα του όπως του αναλογεί


Διχως ιχνος μομφης στο προσωπο του,

Εισαι ο Αντελινο 'η κι ο καθε Αντελινο, ανοιγεις το ε-μπανκινγκ, βλεπεις 8ψηφιο νουμερο σιγουρα μη πω κ γεματο 8ψηφιο, και κολλας στα 200-300-500χιλιαρικα??

Προσωπικα αν ημουν στη θεση του, θα τους πετουσα ενα ''δε θελω ρε καθολου συμβολαιο', απλα βαλτε με να παιζω γιατι γουσταρω''...Καντε κ στην Βασω 2-3 μηνες χλιδατες διακοπες δωρο να μην μου τα ζαλιζει κ τελος..
Vet_eranos
 
Δημοσιεύσεις: 731
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 22:11

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 01 Αύγ 2020, 11:12

Ε καλαο ανθρωπος ειναι επαγγελματιας.κοστολογει σε ενα ποσο τον εαυτο του.αυτο δεν ειναι κακο.θεμιτο ειναι.αυτο δε σημαινει οτι πρεπει να συμφωνει κι η αλλη πλευρα
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3862
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Maximus » Σάβ 01 Αύγ 2020, 11:25

Sick Bastard έγραψε:
ron-swanson έγραψε:Η Forza λέει 700 χιλιάρικα θέλουν να ειναι το μεγαλύτερο συμβόλαιο από δω και πέρα (τόσα έδωσαν και στον Μισιτς) αλλά για τον Βιερίνια έκαναν εξαίρεση και πριν τα πλέι οφ του έδωσαν 1 εκατομμύριο τον χρόνο καθαρό με μπόνους 200-300 χιλιάρικα ακόμα. Αν έκανε 15 45λεπτες συμμετοχές θα είχε αυτόματη ανενεωση για έναν χρόνο ακόμα. Δεν το δέχτηκε ο Βιερίνια αυτό και μετά του έκαναν πρόταση 500 χιλιάρικα που με τα μπόνους έφτανε 800 και προφανώς ούτε αυτήν την δέχτηκε.

Αν ισχύει το παραπάνω δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αρνήθηκε την πρώτη πρόταση. Ήταν παραπάνω από γενναιόδωρη. Ότι και να γίνει πάντως, ότι γράφει δεν ξεγράφει και ο Βιερίνια θα είναι για πάντα ένας από τους κορυφαίους που έπαιξαν στην ομάδα.


Είμαι ικανός να πιστέψω ή να κάνω ότι πιστεύω πολλά, αλλά ότι η 1η πρόταση ήταν ουσιαστικά σχεδόν ισόποση με την πρόταση που δέχτηκε όταν ήρθε απ τη Γερμανία κι αυτός την αρνήθηκε, δεν το πιστεύω με τίποτα, παρά μόνον αν μου επιβεβαιωθεί κατ ιδίαν τόσο απ τον Αντρέ όσο κι απ τον Ιβάν.


Καταλαβαινω το σκεπτικο σου, αλλά και πολλών άλλων. Και εγώ κάπου εκεί βρίσκομαι.
Απλά ας έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλου μας ότι η αρνηση μιας πρότασης δεν σημαινει και αυτοματα ότι στο μυαλό του παίχτη υπάρχει πρόβλημα στο οικονομικό...
Ο κάθε ΑΡΔ και ο κάθε τρίτος μπορεί να την ερμηνεύει όπως θέλει την άρνηση αυτή. Αλλά τον πραγματικό λόγο άρνησης (αν έγινε αυτή η πρόταση και φυσικά ανεξαρτήτως χρημάτων) τον ξέρει μόνο ο ίδιος και ο περιγυρος του...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Σάβ 01 Αύγ 2020, 12:42

Όπως το βλέπω εγώ υπάρχουν φίλοι εδώ μέσα που πιστεύουν ότι ο Βιερίνια πρέπει να αντιμετωπιστεί με διαφορετικό τρόπο,και άλλοι φίλοι που πιστεύουν ότι ο εξορθολογισμός στα συμβόλαια θα πρέπει να αρχίσει σωνει κι καλά από τον αρχηγό. Εγώ όμως θα μείνω στην αθλιότητα των διοικούντων και των φερέφωνων τους. Εξαιρω φυσικά τον πρόεδρο μας , αλλά αναφέρομαι κυρίως στους ηρακλεις του στέμματος. Τα αντανακλαστικά των ανεπαρκεστατων διοικητικών των γραφείων ήταν ταχύτατα στο να βγάλουν επική ευχαριστήρια δημόσια επιστολή για τον Καλαφάτη. Ναι είναι ο ίδιος πολιτικός που ψάχναμε κι δεν βρίσκαμε όταν μας έστεινε στον τοίχο η ΕΟ και εσκουζαν τα σιχαματα της χαβούζας να πέσουμε β Εθνική. Τώρα καλός ή κακός έχει διμιουργηθει ένα μείζον θέμα με τον Αντρέ μας. Που είναι η ετοιμότητα της ΠΑΕ να βγει και να πει σε όλους τους τόνους ότι άλλο η προσαρμογή σε μια νέα οικονομική πραγματικότητα, κι άλλο εντελώς πράγμα αυτή η αθλιότητα των non paper, των διαρροών. Λαλιστατοι για τον Καλαφάτη μουγγοι για τον Αντρέ. Δεν το χωράει ο νους μου για την ξεφτίλα και την ντροπή. Κυρ κυρ δούκας κλπ αδρά αμοιβομενοι δεν μπορούν να διαχειριστούν ούτε τα απονερα μιας τέτοιας ιστορίας. Το αν θα μείνει ή θα φύγει ο Αντρέ είναι άλλο θέμα. Η διαχείριση της κατάστασης όμως είναι εμετική και τρισαθλια. Δεν άξιζει τέτοια έξοδος στον Βιερίνια!!
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2190
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Σάβ 01 Αύγ 2020, 12:49

Συμφωνω.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7711
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 01 Αύγ 2020, 13:05

Andrew R έγραψε:Όπως το βλέπω εγώ υπάρχουν φίλοι εδώ μέσα που πιστεύουν ότι ο Βιερίνια πρέπει να αντιμετωπιστεί με διαφορετικό τρόπο,και άλλοι φίλοι που πιστεύουν ότι ο εξορθολογισμός στα συμβόλαια θα πρέπει να αρχίσει σωνει κι καλά από τον αρχηγό. Εγώ όμως θα μείνω στην αθλιότητα των διοικούντων και των φερέφωνων τους. Εξαιρω φυσικά τον πρόεδρο μας , αλλά αναφέρομαι κυρίως στους ηρακλεις του στέμματος. Τα αντανακλαστικά των ανεπαρκεστατων διοικητικών των γραφείων ήταν ταχύτατα στο να βγάλουν επική ευχαριστήρια δημόσια επιστολή για τον Καλαφάτη. Ναι είναι ο ίδιος πολιτικός που ψάχναμε κι δεν βρίσκαμε όταν μας έστεινε στον τοίχο η ΕΟ και εσκουζαν τα σιχαματα της χαβούζας να πέσουμε β Εθνική. Τώρα καλός ή κακός έχει διμιουργηθει ένα μείζον θέμα με τον Αντρέ μας. Που είναι η ετοιμότητα της ΠΑΕ να βγει και να πει σε όλους τους τόνους ότι άλλο η προσαρμογή σε μια νέα οικονομική πραγματικότητα, κι άλλο εντελώς πράγμα αυτή η αθλιότητα των non paper, των διαρροών. Λαλιστατοι για τον Καλαφάτη μουγγοι για τον Αντρέ. Δεν το χωράει ο νους μου για την ξεφτίλα και την ντροπή. Κυρ κυρ δούκας κλπ αδρά αμοιβομενοι δεν μπορούν να διαχειριστούν ούτε τα απονερα μιας τέτοιας ιστορίας. Το αν θα μείνει ή θα φύγει ο Αντρέ είναι άλλο θέμα. Η διαχείριση της κατάστασης όμως είναι εμετική και τρισαθλια. Δεν άξιζει τέτοια έξοδος στον Βιερίνια!!
Αχταρμά τα έκανες τι σχέση έχει ο ΑΣ και η ανακοίνωση του με ΠΑΕ....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: PablitoV2, xrisitsapa και 25 επισκέπτες