20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:26

gika έγραψε:
Αντρέ Βιειρίνια έγραψε:Δεν είναι εύκολο. Ποτέ μου δεν το είχα με τα λόγια, δεν μου χρειάστηκαν ποτέ για να εξηγήσω όσα νιώθω. Γνωριζόμαστε καλά πια. Δύο θητείες, μια ζωή. Έχουμε πανηγυρίσει και κλάψει μαζί. Όλα μαζί. Μέχρι χθες...

Τώρα ρωτάτε, έχετε ανάγκη να μάθετε και νιώθω και εγώ την ανάγκη να απαντήσω γιατί πάντα σας κοιτάω στα μάτια. Δεν θα συνεχίσουμε μαζί. Γυρνώντας από την Βόλφσμπουργκ, δεν μπορούσα να φανταστώ πως θα συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο. Να φύγω από το σπίτι μου.

Από την πλευρά μου το πάλεψα μέχρι το τέλος. Έκανα υπομονή και δεν μίλησα ποτέ δημόσια για να μην φέρω κανέναν σε δύσκολη θέση. Κι ας άκουσα πολλά, τα περισσότερα άδικα και ψέματα. Ως εδώ όμως.

Με σεβασμό απέναντι σας και την σχέση ειλικρίνειας που από την πρώτη στιγμή είχαμε, οφείλω να πω ότι ήρθε η ώρα να κοιτάξω τι θα κάνω. Το ποδόσφαιρο ήταν, είναι και θα είναι κομμάτι της ζωής μου, όπως και ο ΠΑΟΚ. Αλλά τη ζωή του την ορίζει ο καθένας όπως θέλει. Και εγώ θέλω ακόμη να παίξω ποδόσφαιρο. Νιώθω και έχω την ανάγκη να προσφέρω ακόμη...

Και εφόσον δεν μου δίνεται η δυνατότητα να το κάνω στο σπίτι μου, όσο κι αν το προσπάθησα, πλέον θα πρέπει να κοιτάξω μπροστά. Μια πόρτα κλείνει, μια άλλη ενδεχομένως ανοίγει. Δεν ξέρω τι ακριβώς με περιμένει αλλά σίγουρα ξέρω πόσο δύσκολα αναγκάζομαι να κλείσω αυτήν του σπιτιού μου. Και το δικαίωμα να λέω τον ΠΑΟΚ και την Τούμπα σπίτι μου,νομιζω οτι το κέρδισα. Το νιώθω.

Θα είμαι πάντα ευγνώμων απέναντι σε εσάς που παιδί από την Πορτογαλία με πήρατε από το χέρι και μου γνωρίσατε τον κόσμο. Φεύγω άντρας, οικογενειάρχης, πατέρας, Σαλονικιός και πάντα ΠΑΟΚτσής.

Δεν μπορώ παρά να ευχηθώ τα καλύτερα για την ομάδα μου. Δεν μπορώ παρά να θέλω τα καλύτερα για το σπίτι μου και φυσικά για την κεφαλή αυτού του σπιτιού, την οικογένεια Σαββίδη, μόνο χαρές και επιτυχίες. Αντίο.


ΥΓ: Πότε θα μεγαλώσουμε αρκετά ώστε παίκτες όπως ο Γκαρσία και ο Βιειρίνια να κλείνουν τις καριέρες τους με την ομάδα που τους στιγμάτησε, μέσα σε ένα κατάμεστο γήπεδο, σε ένα φιλικό προς τιμήν τους;


Ποτέ... Στον ΠΑΟΚ απαγορεύεται να εμφανιστεί αθλητής που θα θεωρηθεί ίνδαλμα από τον λαό. Κι όταν, μια στις τόσες βρεθεί κάποιος, θα πρέπει να απαξιωθει για να ικανοποιηθεί το εκάστοτε σύστημα εντός του ομίλου που θέλει τον ΠΑΟΚ διαχειρισιμο...
''...Νυν Υπέρ πάντων ο αγών.''
Άβαταρ μέλους
ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ
 
Δημοσιεύσεις: 1551
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:41
Τοποθεσία: valia calda

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:29

Περιμενουμε εξηγήσεις από την μόνιμα σιωπηλή ΠΑΕ. από τα συμφραζόμενα φαίνεται πως του πρότειναν από φετος διοικητικό πόστο .για ακομη μια φορά ξενερωνουν τον κόσμο, ουδεμία γνώση ψυχολογίας από κανέναν στην ΠΑΕ.
Επίσης καταλαβα ότι ηταν στραβωμα του Σαββίδη για τα 80 για ενα μήνα που ζητούσε κ μετά μείωσε κ την πρόταση ανανέωσης κ μετά έκανε ότι δε τον έβλεπε. Γνήσιο ΠΑΟΚτσηδικο χάος
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:29

Τις σημαίες Σεκερη τις έχουμε για να τις κουβαλάνε άξιοι άνθρωποι προσθέτοντας αξία σε αυτές.

Κι ένας τέτοιος έφυγε σήμερα.

Από τη στιγμή που έχω δει live μπροστά στα μάτια μου το απευθείας φάουλ στο τελικό και το σουτ που έριξες στο καπάκι στη πινακίδα κι όλα όσα αυτό συμβόλιζε, μου αδύνατο να αποχαιρετίσω τέτοιο παίκτη.

ΥΓ : Μπράβο στη διοίκηση του επενδυτή κυρίου Σαββίδη.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9431
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:30

Αφού είπα πιο πάνω αυτό που πιστεύω για την αποχώρηση, λέω τώρα και αυτό που πιστεύω για την αγωνιστική προσφορά του:

Αν δεν ήταν αυτός, ο Μάτος και ο Πρίγιοβιτς (με αυτή τη συγκεκριμένη σειρά), ακόμα κι αν στη θέση τους ήταν άλλοι, πιο ποιοτικοί παίκτες, πρωτάθλημα δεν θα παίρναμε ούτε το 2050.

Παίκτης με κάκαλα, πάντα έτοιμος να πάρει την ομάδα από το χέρι, με ποιότητα σαφώς ανώτερη του ελληνικού πρωταθλήματος.

Από το βαρύ, παχουλό, αργό παιδάκι του 2008 που τα περισσότερα σουτ του κατέληγαν στην κερκίδα (ουτε καν αουτ), φτάσαμε να θαυμάζουμε ένα παιχταρά. Που οχι μόνο σήκωσε τίτλους αλλά έβγαλε φοβερό πάθος, έδωσε πραγματικές λύσεις, προσέφερε σε διάφορες θέσεις, τον αναγνώριζε όλη η χώρα, έβαζε γκολάρες, η τεχνική του ήταν απαράμιλλη, και που μετουσίωσε το πάθος και τη δίψα για εκδίκηση εις βάρος των βιαστών του ελληνικού αθλητισμού (όλης της χαβούζας δηλαδή) σε καρπαζιές μέσα στο γήπεδο που θα θυμούνται για μια ζωή.

Η κλωτσιά - τρύπημα της πινακίδας στον τελικό του ΟΑΚΑ, απόσταγμα της ανάγκης για λύτρωση εις βάρος του Αθηναϊστάν, που νιώθαμε για δεκαετίες.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13131
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:35

Δεν έχει νόημα καμιά συζήτηση - ξεκατίνιασμα γύρω από το ποιός, πού, πότε, γιατί κλπ. Εκ των όσων μας λέει ο αρχηγός συμπεραίνω ότι δεν κρίθηκε από την παε ότι μπορεί να συμβάλλει αγωνιστικά σε συσχετισμό με το οικονομικό της υπόθεσης. Υπάρχει, ξέρετε, ενίοτε και το ενδεχόμενο να μην ευθύνεται κανείς επί της ουσίας για μια τέτοια κατάσταση. Ο Αντρέ θέλει να συνεχίσει να είναι ποδοσφαιριστής. Πολύ καλά κανει, εφόσον νιώθει έτσι. Μακάρι να τον δικαιώσουν τα θέλω του στη νέα του ομάδα. Ας μην το γυρίσουμε τώρα σε κιτρινισμούς και καφενειακό κους κους.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό jibbie » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:35

δεν σε αποχαιρετω ρε φιλε, δεν το αντεχει η ψυχη μου. μια ζεστη αγκαλια, κι ενα μεγαλο ευχαριστω για ολα.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:36

Είσαι η προσωποποίηση του ΠΑΟΚ
Αντίο και στο επανιδείν.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15491
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:37

Άνετα δίπλα σε Κούδα και Μπάνε. Ηγέτης, ντόμπρος, ΠΑΟΚ, έφτιαξε ΠΑΟΚτσάκια. Παιδάκια στις αλάνες έλεγαν "είμαι ο Βγιερίνια”.

Θα ξανάρθεις και θα συνεχίσεις να προσφέρεις με όποιον τρόπο μπορείς.

Είσαι ένας από εμάς.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47036
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:37

Τι να αποχαιρετήσουμε.
Θα έχει φύγει και θα είναι σα να μην έφυγε.
Να ναι γερός και ευχαριστούμε για όλα.
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:38

Οτι και να λεμε/λετε η αληθεια ειναι αυτη και δεν θα αλλαξει.

Ακομα ενας ποδοσφαιριστης, που αγαπηθηκε τοσο πολυ, που παθιαστηκε για την φανελα και εγραψε το ονομα του στην ιστορια, σηκωνοντας στην πλατη του μια ομαδα για να παρει Κυπελλα και Πρωταθληματα μετα απο τοσα χρονια, δεν φευγει με ωραιο τροπο απο την ομαδα.-

Αντρε σε ευχαριστουμε για ολα.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7411
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:39

jibbie έγραψε:δεν σε αποχαιρετω ρε φιλε, δεν το αντεχει η ψυχη μου. μια ζεστη αγκαλια, κι ενα μεγαλο ευχαριστω για ολα.


Ψιτ, σε σένα μιλάω. Αβαταρ τελικά δε θα αλλάξω. :mrgreen: :pano:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:39

Αρχηγέ δεν λέμε αντίο. Λέμε εις το επανιδείν.
Είσαι ένας από εμάς, ζωντανή ιστορία του ΠΑΟΚ, στηλοβάτης του άθλου του νταμπλ που θα μείνει στην ιστορία και των άλλων τίτλων, και η θέση σου είναι εδώ.

Περιμένω από την ΠΑΕ να βγει και να πει σταράτα το λόγο που ο Βιερίνια δεν θα συνεχίσει. Εγώ θα σεβαστώ την απόφασή της και το λόγο, αλλά όχι τη μυστικοπάθεια. Αυτο το δεν μιλάει κανείς γιατί θέλει να προστατέψει ή να μην εκθέσει την άλλη πλευρά, το κατανοώ αλλά έχει και όρια.

Καλή τύχη αρχηγάρα, τα ξαναλέμε σύντομα.
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4089
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:40

:cry:
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11449
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό psiras67 » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:43

psiras67
 
Δημοσιεύσεις: 331
Εγγραφή: Τετ 12 Απρ 2017, 22:31

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Πέμ 08 Οκτ 2020, 14:46

giapas έγραψε:Τις σημαίες Σεκερη τις έχουμε για να τις κουβαλάνε άξιοι άνθρωποι προσθέτοντας αξία σε αυτές.

Κι ένας τέτοιος έφυγε σήμερα.

Από τη στιγμή που έχω δει live μπροστά στα μάτια μου το απευθείας φάουλ στο τελικό και το σουτ που έριξες στο καπάκι στη πινακίδα κι όλα όσα αυτό συμβόλιζε, μου αδύνατο να αποχαιρετίσω τέτοιο παίκτη.

ΥΓ : Μπράβο στη διοίκηση του επενδυτή κυρίου Σαββίδη.


Σημαια του ΠΑΟΚ ειναι ΜΌΝΟ το εμβλημα του συλλογου και σημαιοφόρος ο Λαός.Όλοι οι αλλοι ειναι μισθοφόροι,πληρώνονται για τη δουλειά τους και απο μένα ως τετοιοι θα κρίνονται.Τον Βιεϊρίνια θα τον κρίνω ως επαγγελματια και οχι ως ΠΑΟΚτση.Αυτα,και δεν προκειται να επανελθω στο θεμα.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: renegade, van rooy και 8 επισκέπτες