20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 00:58

Θα σας παρακαλούσα να μη μιλάτε έτσι για τον προπονητή που ήρθε στην ομάδα μας και δεν υπήρχε ούτε ένας παίκτης για πώληση.
Πάλι καλά που ήρθε αυτός και έφτιαξε τον πέλκα τον λημνι και τον ακπομ.
Ένα κεράκι στην Παναγία τη σουμέλα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14342
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 01:36

Ιάσονας έγραψε:
bersekeros έγραψε:Όπως είπε επίσης ο Αρχηγός το πολύ ουσιαστικό,

ότι το γεγονός ότι η ομάδα χτίστηκε για 3-4-3 και ο Πάμπλο παίζει 4-3-2-1, που το προτιμάει και ο ίδιος ο Αντρέ προσωπικά ως σχηματισμό,

θα είναι ένα στοιχείο που θα δυσκολέψει τον Πάμπλο.


Προσωπικά σε αυτό εγώ διαφωνώ, πείτε μου μια θέση πλην χαφ, που η αλλαγή συστήματος ευνοεί, που δεν έχει δύο καλές επιλογές


Ενδεχομένως δεξί μπακ και αριστερό μπακ που να είναι πρώτιστα αμυντικοί και μετά φουλ μπακ.
(βλ. Ουαγκέ, Περέιρα)

Εκεί που θα μπει ο Βιερίνια δηλαδή.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 01:50

bersekeros έγραψε:
Ιάσονας έγραψε:
bersekeros έγραψε:Όπως είπε επίσης ο Αρχηγός το πολύ ουσιαστικό,

ότι το γεγονός ότι η ομάδα χτίστηκε για 3-4-3 και ο Πάμπλο παίζει 4-3-2-1, που το προτιμάει και ο ίδιος ο Αντρέ προσωπικά ως σχηματισμό,

θα είναι ένα στοιχείο που θα δυσκολέψει τον Πάμπλο.


Προσωπικά σε αυτό εγώ διαφωνώ, πείτε μου μια θέση πλην χαφ, που η αλλαγή συστήματος ευνοεί, που δεν έχει δύο καλές επιλογές


Ενδεχομένως δεξί μπακ και αριστερό μπακ που να είναι πρώτιστα αμυντικοί και μετά φουλ μπακ.
(βλ. Ουαγκέ, Περέιρα)

Εκεί που θα μπει ο Βιερίνια δηλαδή.

Και σε ορισμενα ματς ο Κρεσπο. Ειδικα στα αριστερα εχει παιξει με επιτυχια. Και στα δεξια που επαιξε με Κρασνονταρ αμυντικα ηταν σουπερ.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Salvador Allende » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 02:12

Το ύφος των ερωτήσεων που του έγιναν αλλά και το περιεχόμενο τους ήταν παρασκηνιακό, αφορούσε πράγματα που έχουν τελειώσει (αμπελ, συμβολαιο) και γενικά θέλαν να τους δώσει είδηση.
Σε κάποια φάση τον ρώτησαν για τη φυσική του κατάσταση λες και πρέπει να ξέρουν σε τι κατάσταση βρίσκεται. Όπως και για το σύστημα π.χ. λες και πρέπει να πει ο Αντρέ σε δημόσια εμβέλεια ποιο σύστημα ταιριάζει και ποιο όχι...
Με τους δημοσιογράφους τα έχω όχι με τον Αντρέ. Θεωρώ ότι δεν τον σεβάστηκαν όσο θα έπρεπε παρότι τους έκανε τη χάρη να βρίσκεται εκεί.
Άβαταρ μέλους
Salvador Allende
 
Δημοσιεύσεις: 1321
Εγγραφή: Πέμ 17 Σεπ 2020, 01:43

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό STRAFNIK » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 03:42

εγώ , έτσι για το φάν, θα πώ

οτι προτιμώ έναν προπονητή που "ΔΕΝ" νοιώθει

παρά τους παίκτες που "νοιώθουν"
Άβαταρ μέλους
STRAFNIK
 
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Κυρ 04 Ιούλ 2010, 04:28

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 07:02

Τεράστιε Αντρέ, τον ξεγυμνωσες τον παπατζη που μέχρι και δάκρυ πούλησε για να πείσει κάποιους δυστυχους...

Επιτέλους τέλος με δαύτον, πάμε γερά να συνέλθουμε όσο πιο σύντομα γίνεται από τη λαίλαπα.
''...Νυν Υπέρ πάντων ο αγών.''
Άβαταρ μέλους
ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΣ
 
Δημοσιεύσεις: 1551
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:41
Τοποθεσία: valia calda

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό gpap » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 07:16

Εγώ θα πω μόνο αυτό για τον Αλπέλ κ δεν θα ασχοληθώ άλλο μαζί του.

Αν ο Αμπελ δεν ερχόταν μετά απο κατάκτηση πρωταθλήματος, θα είχε χαιρετήσει νωρίτερα.
Ήρθε μετά απο αήττητο πρωτάθλημα κ καθαρά λόγω εγωισμού πήρε περισσότερες ευκαιρίες απο όσες θα του δίνονταν σε κάθε άλλη περίπτωση.

Στα του Βιερίνια:
Γνωρίζουμε πότε επανέρχεται;
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 08:00

Πόσο μα πόσο ευκολόπιστοι είναι μερικοί...
Πόσο θύματα για την τσέπη άλλων...
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 10:52

Ρε φίλε ειλικρινά το πρόβλημα σου είναι ο Αντρέ και τα λεφτά που παίρνει;;

Δηλαδή τα λεφτά του Αμπέλ δε σε ενοχλούσαν;;

Εσύ πόσο εύκολο πιστός ήσουνα όταν σου λέει ο Αμπέλ δεν είχαμε να πουλήσουμε έναν παίκτη, ότι η ομάδα δεν είχε κανένα πρόβλημα εντός αποδυτηρίων, την ώρα που από παντού ότι πλακωθηκανε;;

Εκεί δε σε πείραζε;;
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 11:18

Salvador Allende έγραψε:Το ύφος των ερωτήσεων που του έγιναν αλλά και το περιεχόμενο τους ήταν παρασκηνιακό, αφορούσε πράγματα που έχουν τελειώσει (αμπελ, συμβολαιο) και γενικά θέλαν να τους δώσει είδηση.
Σε κάποια φάση τον ρώτησαν για τη φυσική του κατάσταση λες και πρέπει να ξέρουν σε τι κατάσταση βρίσκεται. Όπως και για το σύστημα π.χ. λες και πρέπει να πει ο Αντρέ σε δημόσια εμβέλεια ποιο σύστημα ταιριάζει και ποιο όχι...
Με τους δημοσιογράφους τα έχω όχι με τον Αντρέ. Θεωρώ ότι δεν τον σεβάστηκαν όσο θα έπρεπε παρότι τους έκανε τη χάρη να βρίσκεται εκεί.


Τι να σεβαστουν ρε φιλε, τη δουλεια τους εκαναν. Ρωτησαν αυτα που ενδιαφερουν τον κοσμο. Μεγαλο παιδι ειναι, ξερει τι πρεπει και τι δεν πρεπει να πει. Για να τα πει, σημαινει οτι ηθελε να μαθευτουν.
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 12:22

sourmenetes έγραψε:Ρε φίλε ειλικρινά το πρόβλημα σου είναι ο Αντρέ και τα λεφτά που παίρνει;;

Δηλαδή τα λεφτά του Αμπέλ δε σε ενοχλούσαν;;

Εσύ πόσο εύκολο πιστός ήσουνα όταν σου λέει ο Αμπέλ δεν είχαμε να πουλήσουμε έναν παίκτη, ότι η ομάδα δεν είχε κανένα πρόβλημα εντός αποδυτηρίων, την ώρα που από παντού ότι πλακωθηκανε;;

Εκεί δε σε πείραζε;;


Ποια λεφτά του Φερέιρα; Αυτά που έπαιρνε ή αυτά που λέγονταν ότι έπαιρνε;

Ο Φερέιρα είπε τη γνώμη του.

Ο κύριος Βιεϊρίνια έχει υπάρξει αρχηγός της ομάδας. Διαθέτει το νούμερο των τηλεφώνων των μελών της οικογένειας Σαββίδη. Αν δε μπορεί να δει κάποιον από αυτούς, μπορεί πάντα να τους τηλεφωνήσει και να τους μιλήσει. Δεν χρειάζονταν ούτε μεσάζοντες, ούτε ταχυδρομικά περιστέρια για να τους πει αυτά που ήθελε να τους πει. Και ως άτομο που υπήρξε αρχηγός, θα περίμενα να λέει καθαρά τη γνώμη του ή να μην τη λέει καθόλου. Δεν περίμενα να επιλέξει να κρυφθει πίσω από τον Μάτος. Αυτός ρωτήθηκε, όποιος θέλει να ακούσει τη γνώμη του Μάτος, ρωτάει τον Ματος.

Αυτά από εμένα επί του σχολίου σου.
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό invincible » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 12:42

Μία συμβουλή Βιερίενια. Καλύτερα να μασας παρά να μιλάς. Μη μιλάς δεν το έχεις. Μίλησες και στον Ντεμη συνέντευξη για το κλεμμένο δεν το έχεις αγόρι μου. Αστο καλά ηρεμήσαμε. Τι μιλάς. Παίξε μπάλα άσε να μιλάνε άλλοι. Τι είναι αυτό τώρα? Τι είναι αυτό? Κούρασε και η Κα Βασω και εσύ άντε γίνε καλά και παίξε μπάλα καλύτερα. Πείρες συμβόλαιο παίξε μπάλα. Θα τους κάνουμε πάλι όλους άνω κάτω? Από τώρα προδικάζεις και βρίσκεις άλλοθι. Εσύ τι μεταγραφή είσαι για 3 4 3 ή για 4 2 3 1 ? Ασε που ρίχνεις ευθύνες και στην διοίκηση ....γιατί επειδή δεν σου δώσανε τα λεφτά που ήθελες? Ο Μάτος και ο ΜΑουρίσιο ψυχή δεν είχαν γιατί δεν μιλάνε και μιλάς εσύ για αυτούς? Τόσο αγαπάς τον ΠΑΟΚ? Ο ΠΑΟΚ πάνω από όλα? Εσύ κοιτάς το συμφέρον του ΠΑΟΚ ? Ασε αγόρι μου μη μιλας καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 02 Νοέμ 2020, 12:53

Obdulio έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Ρε φίλε ειλικρινά το πρόβλημα σου είναι ο Αντρέ και τα λεφτά που παίρνει;;

Δηλαδή τα λεφτά του Αμπέλ δε σε ενοχλούσαν;;

Εσύ πόσο εύκολο πιστός ήσουνα όταν σου λέει ο Αμπέλ δεν είχαμε να πουλήσουμε έναν παίκτη, ότι η ομάδα δεν είχε κανένα πρόβλημα εντός αποδυτηρίων, την ώρα που από παντού ότι πλακωθηκανε;;

Εκεί δε σε πείραζε;;


Ποια λεφτά του Φερέιρα; Αυτά που έπαιρνε ή αυτά που λέγονταν ότι έπαιρνε;

Ο Φερέιρα είπε τη γνώμη του.

Ο κύριος Βιεϊρίνια έχει υπάρξει αρχηγός της ομάδας. Διαθέτει το νούμερο των τηλεφώνων των μελών της οικογένειας Σαββίδη. Αν δε μπορεί να δει κάποιον από αυτούς, μπορεί πάντα να τους τηλεφωνήσει και να τους μιλήσει. Δεν χρειάζονταν ούτε μεσάζοντες, ούτε ταχυδρομικά περιστέρια για να τους πει αυτά που ήθελε να τους πει. Και ως άτομο που υπήρξε αρχηγός, θα περίμενα να λέει καθαρά τη γνώμη του ή να μην τη λέει καθόλου. Δεν περίμενα να επιλέξει να κρυφθει πίσω από τον Μάτος. Αυτός ρωτήθηκε, όποιος θέλει να ακούσει τη γνώμη του Μάτος, ρωτάει τον Ματος.

Αυτά από εμένα επί του σχολίου σου.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dimg4
 

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τρί 03 Νοέμ 2020, 22:20

Αυτα που ειπε ο Μινος στην αλητικη Κυριακη για Βιερινια-Αμπελ τα ακουσατε;
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τρί 03 Νοέμ 2020, 22:22



Μετα το 3.30

λεει οτι ειχαν επεισοδιο ο Βιερινια με τον Αμπελ λιγο πριν υπογραψει. Οτι ο Βιερινια ειπε "κοουτς λογω ηλικιας μη με βαλεις να παιξω στοπερ" και ο Αμπελ του απαντησε "οχι, μονο θεση στα στοπερ σου εχω, δεν θα παιξεις 10αρι που θελεις εσυ" και οξυνθηκαν τα πνευματα με παροντες αρκετους...
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: astral, babis2015, giapas, gika, Leonardo10, Logistis, M o r b i u S, makispaspartou, Sera4, sn0ufel4, Tolaros, TylerDurden, Zois και 18 επισκέπτες