20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 26 Οκτ 2020, 21:12

goran 64 έγραψε:Οι μαλακίες που λες, σωρηδόν και το απύθμενο κόμπλεξ που σε διακατέχει, με ενοχλεί, αλλά δεν αλλάζουν...

Άιντε, που θα με πεις ότι είμαι για λύπηση, τσουτσέκι....



Γιατί εσύ τι είπες πριν απαντήσω; Με εξύμνησες; Ακριβώς το ίδιο είπες.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13147
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 26 Οκτ 2020, 21:14

Το έσβησες, Ε?
Μπράβο...
Τα κομπλεξικά-φασιστικά σου σε κανέναν άλλον, όχι σε μένα...
Εγώ λυπάμαι τις 9/10 απόψεις σου, εδώ και χρόνια, όχι εσένα...
Εσένα ούτε σε ξέρω, ούτε θέλω να σε μάθω...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Δευτ 26 Οκτ 2020, 21:27

rainmaker έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:
rainmaker έγραψε:.. και πόσο τραγική η κοινωνία της Θεσσαλονίκης.


Ενω της χαβουζας ειναι υποδειγμα προς μιμηση.
Προφανώς και όχι και ούτε καν σύγκριση κανω.

Άλλωστε οι Θεσσαλονικείς θα έπρεπε να έχουν εξ ορισμού πιο ντομπρες συμπεριφορές ως παιδιά μιας φτωχομανας.

Αντ αυτού όλο κάτι αδερφιστικα κάνουν με πισώπλατα μαχαιρώματα και κουτσομπολια


rainmaker έγραψε:

Βεβαίως, δεν αναφέρομαι σε όλους τους Θεσσαλονικείς. Στην κοινωνία του ΠΑΟΚ αναφέρομαι.

Στο σύνολο μιλάω, οχι για κάθε ένα κάτοικο ξεχωριστά. Προφανώς υπάρχουν εξαιρέσεις. Στο ΣΥΝΟΛΟ λέμε.



Ρε συ Raimaker τι έπαθες;

Τι είναι αυτά που γράφεις; Από που τα έβγαλες αυτά τα συμπεράσματα για το σύνολο μιας ολόκληρης πόλης και για την κοινωνία του ΠΑΟΚ;

Γιατί στο ραδιόφωνο παίρνουν τηλέφωνα και κάτι τύποι που είτε είναι στημένοι, είτε είναι από οπουδήποτε, είτε είναι στο εξωτερικό εδώ και χρόνια και πάνε σε 1 ή 2 ματς του ΠΑΟΚ το χρόνο και αν, εδώ και χρόνια και θέλουν και GPS να πάνε στην Τούμπα.

Μας πέρασες πριονοκορδέλα όλους τους Θεσσαλονικείς και χωρίς αναισθητικό...την ημέρα που εορτάζει η Θεσσαλονίκη. Τυχαίο;

Εγώ έφαγα καταχρηστικά μια εβδομάδα ban γιατί έγραψα ότι ένας καβαλιώτης συμφορουμίτης, είναι ισοπεδωτικός και μηδενιστικός. Αυτό μόνο και έφαγα μια εβδομάδα.

Εσύ ισοπέδωσες και μηδένισες όλη την κοινωνία του ΠΑΟΚ σε δύο σειρές.
Είναι μεγάλη μαγκιά να το κάνεις από την θέση ισχύος του admin.

Φωνάζουν όλοι και σκούζουν για τους γραικύλους πολιτικούς και μόλις βρεθούν σε θέσεις εξουσίας, κάνουν αυτό ακριβώς που κατηγορούν και δεν εφαρμόζουν κανένα μ@μημένο νόμο, που αυτοί οι ίδιοι έχουν ψηφίσει.

Δίνουν το καλό παράδειγμα τρομάρα τους, με το να θεωρούν ότι ο νόμος/κανονισμός δεν ακουμπάει αυτους, γιατί αυτοί είναι ανώτεροι.

Ωραίο τσουβάλιασμα μας έκανες.

Τι να κάνουμε; Εμείς είμαστε Έλληνες και Θεσσαλονικείς και η ΚΟΙΝΩΝΙΑ του ΠΑΟΚ.
Και φυσικά αυτά που λες είναι υπερβολικά και δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

Εσύ από είσαι και που μένεις και εξαιρείσαι από αυτή την ΚΟΙΝΩΝΙΑ;
Στο εξωτερικό που μένεις έβγαλες όλα αυτά τα συμπεράσματα; Εσύ είσαι ανώτερος και μας κρίνεις και μας τσουβαλιάζεις όλους, εμείς είμαστε παρακατιανοί.

ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΣΑΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΟΣ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΣ.

ΝΤΡΟΠΗ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ADMIN...αλλά βέβαια εσύ μπορείς να γράφεις ό,τι σου κατέβει στο κεφάλι... δεν θα σε μπανάρει κανένας.

Και μην μου αρχίσεις τίποτα πίπες για μύγες και μυγιάσματα.

Σιγά μην παραδεχτείς το λάθος σου. Δεν το περιμένω αυτό. Ο εγωισμός δεν θα σε αφήσει να το κάνεις αυτό.

Μπάναρε με αν θέλεις. Εσύ μπορείς...εγώ δεν μπορώ να σε μπανάρω, που μας ξεφτιλίζεις έτσι όλους.

Πιο ελιτίστικο σχόλιο, προσπαθώ να θυμηθώ, αν έχει ξαναγραφτεί στο PAOKmania.
Τελευταία επεξεργασία από bersekeros και Δευτ 26 Οκτ 2020, 21:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 26 Οκτ 2020, 21:35

Σωστά λόγω της ημέρας όντως απολογούμαι.

Κατά τα λοιπά ΞΕΚΑΘΑΡΑ έγραψα οτι δεν εννοώ όλους τους πολίτες.

Αλλα οτι στο ΣΥΝΟΛΟ υπερισχύουν αυτές οι τάσεις και νοοτροπίες.

Ελιτίστικη άποψη; Γιατί; Είμαστε υποχρεωμένοι δηλαδή όλοι μας να αποθεώνουμε κράτη/πόλεις/χωριά αντί να κάνουμε μια φορά το χρονο έστω αυστηρή κριτική;

Για ποια μπαν μιλάς; Σε απέκλεισα εγώ ποτέ; Είμαι σχεδόν μια δεκαετία διαχειριστής εδώ.

Κάτω από δέκα μπαν έχω ρίξει. Και έχω ρίξει κάτω από 20 καυγάδες. Τραβηγμένους, έντονους, αλλά λίγους.

Μη βγάζεις το προσωπικό σου παράπονο από άλλες φάσεις σε μένα.


Η άποψή μου για τη Θεσσαλονίκη και σε μεγάλο βαθμό τη Β. Ελλάδα είναι αυτή και μόνο για κακό δεν είναι. Θεσσαλονικιός είμαι και εγώ, κύριε. Μπορεί να μην έχω ζήσει όλη τη ζωή μου εκεί (Μόνο μια δεκαετία σε κρίσιμα νεανικά χρόνια που χτυπούσα το κεφάλι μου στον τοίχο με αυτά που έβλεπα και τα αδιέξοδα που υπήρχαν) αλλά με νοιάζει να ξεκολλήσει το κεφάλι της απ τη λάσπη αυτή η πόλη. Σε όλους τους τομείς.

Και ειδικά σε ο,τι αφορά τον ΠΑΟΚ βέβαια, έκφανση της καθημερινότητας του οποίου, είναι και τα όσα τραγικά εκτοξεύονται τόσο καιρό για τον Βιερίνια. Ξαναλέω, οτι για τον παίκτη πήρα τη μεριά της ΠΑΕ όταν τον έκοψε λόγω μεγάλων του απαιτήσεων. Ούτε προσωπολατρίες ούτε τίποτα. Η συνεχής λάσπη όμως είναι ΑΘΛΙΟΤΗΤΑ.

Και αυτό γίνεται πέριξ του ΠΑΟΚ πολλά χρόνια τώρα.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13147
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Δευτ 26 Οκτ 2020, 21:47

rainmaker έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:
rainmaker έγραψε:.. και πόσο τραγική η κοινωνία της Θεσσαλονίκης.


Ενω της χαβουζας ειναι υποδειγμα προς μιμηση.
Προφανώς και όχι και ούτε καν σύγκριση κανω.

Άλλωστε οι Θεσσαλονικείς θα έπρεπε να έχουν εξ ορισμού πιο ντομπρες συμπεριφορές ως παιδιά μιας φτωχομανας.

Αντ αυτού όλο κάτι αδερφιστικα κάνουν με πισώπλατα μαχαιρώματα και κουτσομπολια

Ίσως η μεγαλύτερη αλήθεια που μπορούσε να ειπωθεί για την μιζέρια αυτής της πόλης. Ναι δεν είναι όλοι μίζεροι και κουτσομποληδες, αλλά δυστυχώς το ποσοστό είναι τεράστιο.

Στα του Βιερίνια τωρα, αν πάμε λίγες σελίδες πίσω μπορεί κάποιος να δει τι έχει γραφτεί και τι επίθεση έχει φάει η ομάδα από τη μια μεριά και ο παίκτης αντίστοιχα από την άλλη. Από τη μια η Κάκια ΠΑΕ που πετάει σαν στημένη λενονοκουπα τον παίκτη και από την άλλη ο άθλιος Βιερίνια που σκέφτεται μόνο πως να αρμεξει τον ιβαν, το κορόιδο που όλο στάζει.

Συγνώμη μαγκες, και λίγα γράφει ο ρεην
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9920
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas

Δημοσίευσηαπό astral » Δευτ 26 Οκτ 2020, 21:53

Μαυρο Χιονι έγραψε:
rainmaker έγραψε:Προφανώς και όχι και ούτε καν σύγκριση κανω.

Άλλωστε οι Θεσσαλονικείς θα έπρεπε να έχουν εξ ορισμού πιο ντομπρες συμπεριφορές ως παιδιά μιας φτωχομανας.

Αντ αυτού όλο κάτι αδερφιστικα κάνουν με πισώπλατα μαχαιρώματα και κουτσομπολια

Ίσως η μεγαλύτερη αλήθεια που μπορούσε να ειπωθεί για την μιζέρια αυτής της πόλης. Ναι δεν είναι όλοι μίζεροι και κουτσομποληδες, αλλά δυστυχώς το ποσοστό είναι τεράστιο.

Σωστό και να μην το παίρνετε κάποιοι πολυ προσωπικά. Η κοινωνία ειναι άρρωστη και φυσικα αυτό ισχύει για τον κόσμο της ομάδας. Επίσης το ότι κάποιοι άλλοι ειναι χειρότεροι, δε σημαίνει οτι τα παραπάνω δεν ισχύουν.
Άβαταρ μέλους
astral
 
Δημοσιεύσεις: 6933
Εγγραφή: Τρί 11 Αύγ 2020, 13:19

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Δευτ 26 Οκτ 2020, 22:00

Αυτά που γράφτηκαν από τον raimaker ήταν υπερβολικά και απαράδεκτα.

Εσείς μπορείτε να γράφετε ότι θέλετε.

Έχετε καλύτερη άποψη εσείς όντας ο ένας στο Βέλγιο ξερω γω και ο άλλος στη Νορβηγία.

Αλλά όσοι μένουν εδώ στο ΣΥΝΟΛΟ κάνουν αδερφίστικα σχόλια και πισώπλατα μαχαιρώματα.
Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ του ΠΑΟΚ στο ΣΥΝΟΛΟ.

Γράψτε ότι θέλετε, δικό σας είναι το σάιτ.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 26 Οκτ 2020, 22:04

Τσουβαλιαζετε μια ολοκληρη πολη για 200 περιεργους που βγαινουν στα ραδια? Ενω στο μπειραια και τη χαβουζα δεν γινεται το ιδιο? Διδασκουν ηθος εκει? Τι λετε μωρε?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26772
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 26 Οκτ 2020, 22:19

Kat το θέμα ξεκίνησε επειδή απάντησα στην ίδια ένσταση που είχες και πριν.

Σε κανένα σημείο δεν συνέκρινα το τι γινεται στη Θεσσαλονίκη με το τι γινεται στη χαβούζα. Εξ ορισμού εκεί που είναι συγκεντρωμένος ο πλούτος (ή και γενιότερα τα συμφέροντα, δεν είναι όλοι πλούσιοι) θα είναι ακόμα χειρότερα τα πράγματα.

Ισα ίσα που ακριβώς αυτό είναι που με σοκάρει. Οτι η Θεσσαλονίκη συνεχίζει μια αυτοκαταστροφική πορεία χωρίς να έχει καν κάποιο χειροπιαστό λόγο να είναι τόσο συμφεροντολογική, ύπουλη και μίζερη η καθημερινότητά της σε πολιτικό και κοινωνικό επίπεδο.


Μπερσέκερε, επιμένεις να εστιάζεις σε αποστροφή του λόγου αρνούμενος να δεις το νόημα.

Δηλαδή ΟΛΗ η Ελλάδα ήταν κλέφτες το 2008 που αποκαλύφθηκε η κρίση;

Τι σημαίνει αυτό, οτι στο ΣΥΝΟΛΟ των πεπραγμένων στον οικονομικό τομέα, ΔΕΝ ήταν αρνητική η εικόνα;

Μη σκαλώνεις στη λέξη σύνολο. Δε σημαίνει πλειοψηφία. Εννοώ τη γενική εικόνα.

Και η γενική εικόνα είναι οτι η κατάσταση σε πνευματικό, κοινωνικό, πολιτικό, αθλητικό και οικονομικό επίπεδο η Θεσσαλονίκη είναι για τα πανηγύρια. ΟΧΙ συγκρινόμενη με κάποια "ανώτερη" κοινωνία για να με λες ελιτιστή. Ούτε συγκρινόμενη με οποιονδήποτε άλλο παρα μόνο με τον εαυτό της. Όπως ΟΛΟΙ συμφωνούν (ακόμα και περαστικοί) η Θεσσαλονίκη του 1920, 50, 70 ήταν σαφώς ανώτερη από εκείνη του 80,90,2000.

Και αυτό αποτυπώθηκε από υλικά μέχρι αϋλα πράγματα. Και τα αποτελέσματα βιώσαμε όλοι οι κάτοικοι της.
Αν εσύ θεωρείς οτι για τα θλιβερά αδιέξοδα της φταίει μια ανώτερη δύναμη και οχι ο πληθυσμός της, μπράβο σου.

Εγώ βλέπω ευθύνες ΣΟΒΑΡΕΣ. Και προτιμώ να μιλάω χοντρά παρά να κοροϊδευόμαστε.

Μη μου λες όμως οτι εξ αποστάσεως κρίνω. Και προσωπική και άμεση άποψη έχω και για τα γενικά θέματα και για τα του ΠΑΟΚ.



Όλα αυτά τα προέβαλα και στο θέμα του Βιερίνια.

Διαφωνείτε; Θεμιτό.

Μη σκαλώνετε σε αποστροφές όμως, δεν έχει νόημα.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13147
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό trouman » Δευτ 26 Οκτ 2020, 22:22

Δεν είναι θέμα σύγκρισης Θεσσαλονίκης Αθήνας Πειραιά κλπ. Για τις κοινωνίες εδώ στα νότια, πολλά μπορούν να ειπωθούν.

Αλλά και στη Θεσσαλονίκη υπάρχουν άλλα θέματα, τα θετικά τα προσπερνάμε, καθώς το θέμα είναι αλλού. Οι γενικεύσεις είναι εξ ορισμού άστοχες, ειδικά σε τέτοιου είδους αναλύσεις, που δεν μπορούν να τεκμηριωθούν έτσι απλά. Ωστόσο, υπάρχει μια αίσθηση, η οποία μπορεί να καταγραφεί εδώ με τους, ας πούμε, καφενειακούς μας όρους, αλλά υπάρχει. Δεν είναι θέμα σύγκρισης του χ Ψωμιάδη ή Παπαγεωργόπουλου με τον Φασούλα ή ξέρω γω ποιον άλλον. Είναι κάτι που το εισπράττεις και το διακρίνεις ίσως πιο εύκολα όταν είσαι πιο μακριά. Όπως διευρύνεται το οπτικό πεδίο, καθώς απομακρύνεσαι από ένα σημείο. Μην το παίρνετε προσωπικά κάποιοι, όπως δεν παίρνω εγώ προσωπικά αυτά για τους Αθηναίους, ζώντας εδώ τόσα χρόνια.

Να πω και το άλλο, για να μη θεωρηθούμε και εμπαθείς.. τις προάλλες, ο κυρ Νίκος, που γεννήθηκε στην Πόλη και διατηρεί παγωτατζήδικο-χαζαροπλαστείο στην Αγίου Αλεξάνδρου, στο Παλαιό Φάληρο, έλεγε πόσο θέλει να ζήσει πια στη Θεσσαλονίκη, γιατί ο κόσμος εκεί είναι αλλιώς...

Κατά τα λοιπά, Βιερίνια καλώς ήρθες εκεί που ανήκεις. Δώσε απαντήσεις, τίποτα άλλο..
trouman
 
Δημοσιεύσεις: 4885
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 09:47

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό falconakis » Δευτ 26 Οκτ 2020, 22:27

Μπαινω κι εγώ να διαβασω κανα νεο και βλεπω 3 σελιδες ποστ για τον καθε απιθανο λόγο... Μπορούμε να ηρεμησουμε λιγο και να στηρίξουμε την ομάδα που τωρα ειναι που χρειάζεται ηρεμία και στηριξη...Δεν με νοιάζουν τα πρόσωπα οσο έχουν δικέφαλο στο στήθος είναι στο απυρόβλητο για μενα...Τι καλο μπορεί να βγει απο την γκρίνια την μιζέρια και την εσωστρέφεια;... Έχουμε βραδυνα εναν πρόεδρο που δεν είχαμε ποτέ... Μια ομάδα που σαν αξίες δίνουν ελπίδες και εντάξει εναν μαθητευόμενο μαγο στο τιμονι της που ομως ελπιζω μας βγει Χαρρυ Πότερ... Στηρίξτε και βλεπουμε..
Και για να μην ειμαι 100% οφ τοπικ περαστικά Αρχηγέ σε περιμένουμε..



Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
ΠΑΟΚ μαζί σου μέχρι θάνατο!
Άβαταρ μέλους
falconakis
 
Δημοσιεύσεις: 1793
Εγγραφή: Παρ 31 Ιαν 2014, 21:39

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 26 Οκτ 2020, 22:46

Προσωπικά καταλαβαίνω 100% τι ήθελε να πει ο ρειν από το πρώτο ποστ... Και δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να εκφράσεις μία τέτοια άποψη και να την μεταφέρεις έτσι ούτως ώστε να μην γίνει παρεξήγησημη ατομικά.

Η κοινωνία της Θεσσαλονίκης στο μεγαλύτερο ποσοστό της σήμερα που μιλάμε είναι μία κοινωνία του τίποτα με μπόλικο καθόλου. Μία κοινωνία στην οποία βασιλεύουν οι δυνατές φωνές των λίγων ( και ποσοτικά και πνευματικά).

Είναι μία κοινωνία η οποία κατάφερε να έχει χάσει εντελώς την ταυτότητά της.
Μία κοινωνία η οποία πολιτικά, οικονομικά, πολιτιστικά δεν έχει σήμερα να επιδείξει τίποτα.
Και πάλι καλά που σε αυτήν την κοινωνία ήρθε ένας " ξένος " και προσπάθησε και προσπαθεί ακόμα να την αναβαθμίσει.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14495
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό Bono. » Δευτ 26 Οκτ 2020, 23:16

Εγώ συμφωνώ με τον Rain.
Και συμφωνώ όχι με ισοπεδωματικο τρόπο αλλά με μια γενικότερη εικόνα που νομίζω ότι είχε πρόθεση να περάσει.
Όχι όλη η Θεσσαλονίκη αλλά ένα αρκετά μεγάλο μέρος της που λόγω αφέλειας είναι πάντα πολύ πρόθυμο να ασπαστεί φήμες και κουτσομπολιά του χειριστου είδους.
Και αν το προεκτείνουμε και σε γενικότερα θέματα που απασχολούν την κοινωνία, όπως πχ η πρόσφατη πανδημία αυτή η αμορφωσια, αυτός ο ξερολισμος, αυτή η συνομωσιολογια διατρέχει όλη την ελληνική κοινωνία και τρέφεται απ' αυτά τα γαμημενα τα σοσιαλ μίντια.
Αλλά ειδικά στο ποδόσφαιρο, δυστυχώς εδώ πάνω κατέχουμε τα πρωτεία.
Σε διαφορετική περίπτωση οι διάφοροι ραυτοπουλοι που βρίθουν στα ερτζιανά της πόλης θα ήταν άνεργοι και όχι πρώτες φίρμες όπως συμβαίνει σήμερα.
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 26 Οκτ 2020, 23:29

Το θεμα ειναι γενικοτερο της ελληνικης κοινωνιας οχι της Θεσσαλονίκης ή της Λάρισας. Το να λεμε οτι οι θεσσαλονικεις ειναι τραγικοι με αδελφιστικη συμπεριφορα ξεφευγει. Αν εννοούσες 200 περιεργους δεν επρεπε να τσουβαλιασεις ολη την πολη.
Το διαφωνουμε δε χωραει οταν λες οτι εγω ο αδερφος μου οι συγγενεις μου κι οι γνωστοι μου εχουν αδερφιστικη συμπεριφορα. Μπορω εγω να πω πχ εισαι μλκας και να διαφωνησουμε πανω σ αυτο?θα το δεχτεις?
Προσβαλεις ενα σωρο κοσμο.
Αυτα και τελος
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26772
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 20. Adelino André Vieira Freitas "Vieirinha"

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Δευτ 26 Οκτ 2020, 23:35

Το ότι ασχολείστε με ένα φαλακροκόρακα stand up comedian στο topic του Βιερίνια με ξεπερνάει.

Ρενέ ποιός είναι ο ''ξένος'' που αναφέρεις; Και γιατί τον αποκαλείς έτσι;

Στο topic του Βιερίνια ξαφνικά διαβάζουμε κοινωνικο-πολιτικές απόψεις .
Λες και δεν υπάρχει αντίστοιχο topic.

Φοβερό τσουβάλιασμα το σημερινό.
Άκου αδερφίστικη συμπεριφορά και πισώπλατα μαχαιρώματα το ΣΥΝΟΛΟ της ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ του ΠΑΟΚ και της Θεσσαλονίκης....

Συνεχίστε έτσι.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Miles, PablitoV2, paokkerkir, paprica, papwolf και 22 επισκέπτες