8.Maurício José da Silveira Júnior

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 8.Maurício José da Silveira Júnior

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Τρί 04 Αύγ 2020, 00:48

ειναι το παιχνιδι που ολοι οι παικτες φτυνουν συνεχως και στην εξεδρα ολοι τρωνε συνεχως
Άβαταρ μέλους
paok re niamou

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Τρί 04 Αύγ 2020, 00:51

Επισης ο Μαου ηταν ενας απο τους λογους που η ομαδα μπλοκαρισε με το ffp.
Άβαταρ μέλους
paok re niamou

Δημοσίευσηαπό danirifle » Τρί 04 Αύγ 2020, 00:54

Γιουγκοσλάβος εκ Βραζιλίας
Τιμιοτατος όσο ήταν υγιής. Φάνηκε όταν έλειπε.
Δε σε ξεσηκωνε, αλλά τον σεβοσουν.
Καλη συνέχεια να χει.
Θέλουμε νέο playmaker εκτός του καντουρι
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle

Δημοσίευσηαπό grg80 » Τρί 04 Αύγ 2020, 00:54

Καπου το ειχα ξαναγραψει. Θα τον δουμε κ ως εναν πολυ καλο προπονητη σε καμια πενταετια.
Ισως κ εδω
...δεν ειναι ολα ή ασπρο ή μαυρο , απλα ειναι ολα ασπρομαυρα...
Άβαταρ μέλους
grg80

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 04 Αύγ 2020, 01:04

Τον ευχαριστούμε, για την όποια προσφορά του και του ευχόμαστε καλή συνέχεια, στην καριέρα του, με υγεία...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Τρί 04 Αύγ 2020, 01:43

Gpap σε οτι αφορα αυτα που αναφερεις περι στατιστικων του χ φιρμινου συμφωνουμε απολυτα. Ετσι ειναι. Το ιδιο λεω αι εγω. Δεν εχουν σχεση με την πραγματικη προσφορα ενος παικτη πολλες φορες.
Αδικος δεν ειμαι προς την ΠΑΕ γιατι απλα δεν ειχαν κανενα λογο να τα αναφερουνε σε μια τετοια ανακοινωση. Ειναι αν θελεις την γνωμη μου μια παπαρια που εγραψε καποιος εκει μεσα για να τονισει τα γκολ-ασσιστ σε αντιδιαστολη με τα λεφτα που δεν δεχτηκε. Η Λιβερπουλ δεν θα εβγαζε τετοια ανακοινωση γιατι αυτοι εκει πανω νοιωθουν απο ποδοσφαιρο. Για τους δικους μας εχω αμφιβολιες.
Αν λοιπον το εγραψαν υστεροβουλα ειναι απαραδεκτο. Αν κανανε λαθος παλι απαραδεκτο ειναι. Εμενα προσωπικα με ενοχλησε.
Totem_pk

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Τρί 04 Αύγ 2020, 08:16

Καλή συνέχεια στην καριέρα σου!
:pano: :pano: :pano: :pano:
'Κλειδώστε το topic του ΄8. Maurício José da Silveira Júnior ΄, τζάμπα σχολιάζουμε δεν ανήκει στο roster μας πλέον!
I walk in the Darkness to find clean thoughts
Άβαταρ μέλους
Darkm4n

Δημοσίευσηαπό thanasakiss4 » Τρί 04 Αύγ 2020, 08:36

Γεια σου ρε καψούρα Μάου!
Παιχταράς και ηγέτης εντός αποδυτηρίων. Πολυ δύσκολα θα βρούμε την ποιότητα του, αλλά ίσως να ειναι και καλό που φευγει τώρα.
Πάντα θα τον θυμάμαι σαν έναν απ' τους ποιοτικότερους χαφ που είδα να παίζουν και ήταν μέλος της ομάδας που σάρωσε τα πάντα με το αήττητο.
Μακάρι κάποια στιγμή να ξανά βρεθούν οι δρόμοι μας.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ εδώ ..ΠΑΟΚ εκεί.. ΠΑΟΚ θα είμαι μια ζωή!
Άβαταρ μέλους
thanasakiss4
Bet Guru 2019

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 04 Αύγ 2020, 09:13

Τα μέτρια στατιστικά του Μαουριτσιο δεν ήταν αποτέλεσμα κάποιου είδους κακοτυχίας η διαστρέβλωσης των πεπραγμένων του στο γήπεδο. Ήταν αποτέλεσμα της σχεδόν μηδενικής κάθετης προώθησης παιχνιδιού. Αρκεί να φέρει κανείς στο μυαλό του τα καλά φετινά παιχνιδια του Μισιτς από την ίδια θέση ,τον τρόπο με τον οποίο ορμούσε κάθετα κάθε φορά που έπαιρνε την μπάλα και ποσο επιδραστικο ήταν αυτό στο παιχνίδι μας καταλήγοντας σε 11 ασίστ στο 1/3 των παιχνιδιών του βραζιλιανου. Καταλαβαίνω ότι είναι λίγο άκομψο κάποιος να αναφέρεται στα αρνητικά όταν φεύγει ένας παίκτης που σύνδεσε το όνομα του με επιτυχίες αλλά ξαφνικά διαβάζω περιγραφές με τεράστια δόση υπερβολής. Έφυγε ένας παίκτης που στα καλά του παιχνιδια προσέφερε πολλά στο τέμπο της ομάδας,στην μεσοαμυντικη της ηρεμια αλλά αντίστοιχα μεσοεπιθετικά η προσφορά του ήταν τουλάχιστον μέτρια και αν μη τι άλλο κατώτερη των προσδοκιών. Συμπαθής φιγούρα, τον ευχαριστούμε για όλα αλλά ορθά δεν ανανέωσε ειδικά στα ποσά που ΚΑΘΕ καλοκαίρι ψαχνόταν ο μάνατζερ του για να βρει. Ο μπειζμπολας...
Για εμένα είναι πολύ δύσκολο να εξηγήσω σε έναν τυφλό τι είναι τα χρώματα...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τρί 04 Αύγ 2020, 09:36

Δεν ήσουν αυτό που ονειρευτήκαμε ακριβώς όταν ήρθες αλλά ήσουν μέλος της ομάδας που μας χάρισε ονειρικές στιγμές και αξίζεις τον σεβασμό όλων!

Καλή συνέχεια σε ότι κάνεις!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis

Δημοσίευσηαπό zissos » Τρί 04 Αύγ 2020, 09:39

Μεγάλη προσφορά από ένα βαρύ συμβόλαιο, έκλεισε ο κύκλος του, τον ευχαριστούμε για όλα και καλή συνέχεια στην καριέρα του
Άβαταρ μέλους
zissos

Δημοσίευσηαπό Σουριναμέζος » Τρί 04 Αύγ 2020, 09:58

Θεωρώ λανθασμένη την σύγκριση με τον Μισιτς βάση των στατιστικών τους καθώς παρόλο που οι δύο παίκτες αγωνίζονται στην ίδια θέση ο ρόλος τους είναι πολύ διαφορετικός ο Μισιτς είναι ένας ποδοσφαιριστής που παίζει κάθετα και ψάχνει τις βαθιές μπαλιές, ενώ ο Μαουρίτσιο είναι ένας παίκτης με μεγάλη οξυδέρκεια στο διάβασμα των φάσεων και παίκτης ρυθμιστής της έντασης όλης της ομάδας. Όσα προσέφερε ο Μάου δεν καταγράφονται στα νούμερα του.

Πάρτε για παράδειγμα τον Σακχοφ έναν παίκτη που είχε 21 γκολ και 7 ασσίστ έχοντας μόνο 400 λεπτά συμμετοχής παραπάνω. Πιστεύει κάποιος ότι ο Ευγενής ήταν ποιοτικότερος ποδοσφαιριστής από τον Μαουρίτσιο ? Ή ότι είχε μεγαλύτερη συμβολή στις επιτυχίες της ομάδας? (Χωρίς να θέλω να μειώσω καθόλου τον Σακχοφ και την προσφορά του στους 5 τίτλους που κέρδισε η ομάδα στο γήπεδο την τριετία που αγωνίστηκε)
Μπιζίμ ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Σουριναμέζος

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Τρί 04 Αύγ 2020, 10:41

Τα λόγια των συμπαικτών του δείχνουν το ποιός είναι ο Μάου.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης

Δημοσίευσηαπό shogoon » Τρί 04 Αύγ 2020, 11:10

joshua έγραψε:Τα μέτρια στατιστικά του Μαουριτσιο δεν ήταν αποτέλεσμα κάποιου είδους κακοτυχίας η διαστρέβλωσης των πεπραγμένων του στο γήπεδο. Ήταν αποτέλεσμα της σχεδόν μηδενικής κάθετης προώθησης παιχνιδιού. Αρκεί να φέρει κανείς στο μυαλό του τα καλά φετινά παιχνιδια του Μισιτς από την ίδια θέση ,τον τρόπο με τον οποίο ορμούσε κάθετα κάθε φορά που έπαιρνε την μπάλα και ποσο επιδραστικο ήταν αυτό στο παιχνίδι μας καταλήγοντας σε 11 ασίστ στο 1/3 των παιχνιδιών του βραζιλιανου. Καταλαβαίνω ότι είναι λίγο άκομψο κάποιος να αναφέρεται στα αρνητικά όταν φεύγει ένας παίκτης που σύνδεσε το όνομα του με επιτυχίες αλλά ξαφνικά διαβάζω περιγραφές με τεράστια δόση υπερβολής. Έφυγε ένας παίκτης που στα καλά του παιχνιδια προσέφερε πολλά στο τέμπο της ομάδας,στην μεσοαμυντικη της ηρεμια αλλά αντίστοιχα μεσοεπιθετικά η προσφορά του ήταν τουλάχιστον μέτρια και αν μη τι άλλο κατώτερη των προσδοκιών. Συμπαθής φιγούρα, τον ευχαριστούμε για όλα αλλά ορθά δεν ανανέωσε ειδικά στα ποσά που ΚΑΘΕ καλοκαίρι ψαχνόταν ο μάνατζερ του για να βρει. Ο μπειζμπολας...

Συμφωνώ 100%. Τον ευχαριστούμε για ότι έδωσε στην ομάδα πήρε και τα μμυρια του ως αντάλλαγμα και όλα καλά. Προφανώς μερικοί θα λένε στα εγγόνια τους είχαμε ένα παικταρά τον Μαουριτσιο αξέχαστος παίκτης. Εγώ πάντως δεν θα μαι ένας από αυτούς.
Άβαταρ μέλους
shogoon

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τρί 04 Αύγ 2020, 11:15

thanasakiss4 έγραψε:Γεια σου ρε καψούρα Μάου!
Παιχταράς και ηγέτης εντός αποδυτηρίων. Πολυ δύσκολα θα βρούμε την ποιότητα του, αλλά ίσως να ειναι και καλό που φευγει τώρα.
Πάντα θα τον θυμάμαι σαν έναν απ' τους ποιοτικότερους χαφ που είδα να παίζουν και ήταν μέλος της ομάδας που σάρωσε τα πάντα με το αήττητο.
Μακάρι κάποια στιγμή να ξανά βρεθούν οι δρόμοι μας.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ακριβώς φευγει τώρα που είναι η καταληλοτερη στιγμή..... Πρόσφερε στην ομάδα των τίτλων πολλά.....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
eorptol1

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot], Ριαν_Καπαγιαννιδης και 8 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler