8.Maurício José da Silveira Júnior

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 8.Maurício José da Silveira Júnior

Δημοσίευσηαπό Asimos » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:48

ΑποστόληςΑ έγραψε:
Asimos έγραψε:
joshua έγραψε:Η πικρή αλήθεια είναι πως τον Τσιμιροτ των 6 ασίστ που ήταν αμυντικό χάφ τον κράζαμε ότι δεν είχε ουσία ενώ αυτόν που ήταν 8ρι στον καλύτερο ίσως ΠΑΟΚ της ιστορίας του με 4 ασίστ κάποιοι τον αποθεώνουν. Προφανώς κακός παίκτης δεν ήταν αλλά δεν νομίζω ότι εκπλήρωσε ποτε και τις προσδοκίες μας σε βαθμό που να στενοχωριόμαστε που φεύγει.

Φιλε φεύγει καποιος που δυσκολα θα ξαναδεις στο επιπεδο του στην Τουμπα με ασπρομαυρα και γραφεις αυτο; Ξερεις τι μου ηρθε στο μυαλο; Πως οταν θελεις να πεις ψέμματα πέτα απλώς νουμερα. Ευχομαι να βγεις σωστος μόνο για τον απλο λογο πως θα ειναι και ο ΠΑΟΚ κερδισμένος αλλά το ποστ σου βγάζει εκτός απο αμπαλίαση και τεραστια σκατοψυχια.

Φιλικα παντα, κι ας μην σε ξερω κι ας μην εχουμε μιλησει ξανα ποτε.

Άσιμε ο καθένας έχει τις απόψεις του καθώς και το δικαίωμα να τις εκφράζει. Δεν αρέσουν οι ίδιοι παίκτες σε όλους.

Από πότε μια άποψη δεν επιδέχεται κριτικής; Πολλά μονόπρακτα ή έναν διάλογο κάνουμε εδώ, για να ξέρω;
Πανελλήνιος ΣΦ ΠΑΟΚ Αθηνών
Άβαταρ μέλους
Asimos

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:54

Tolaros έγραψε:
joshua έγραψε:Και εγώ ως τον παίκτη που μας στέρησε ένα πρωτάθλημα με τις 2 ανόητες κινήσεις προς την μπάλα σε 2 συνεχόμενα παιχνιδια που στοίχισαν σωστά η λάθος 2 γκολ... :mrgreen:

Άμα αυτό θυμάσαι δείχνει πόσο ΠΑΟΚ έβλεπες τα τελευταία χρόνια

Το συγκεκριμένο ποστ είχε προφανώς χαρακτήρα αστεϊσμού...Απο εκεί και πέρα την ίδια στιγμή που κάποιοι σπεύδουν να απαξιώσουν και να χαρακτηρίσουν βετεράνο τον Βιερινια ,τον με διαφορά πιο ποιοτικό παίκτη του ρόστερ μας,τον παίκτη που σχεδόν μόνος του έδωσε τίτλους με καθοριστικά γκολ όταν οι υπόλοιποι κρυβόντουσαν, εσείς προσβληθήκατε και αρχίσατε τις επιθέσεις επειδή έγραψα ότι αν και ποιοτικός παίκτης δεν δικαίωσε ποτε στα μάτια μου τις προσδοκίες που είχα όταν τον αποκτούσαμε με ένα πλουσιοπάροχο συμβόλαιο,εξελίχθηκε σε έναν παίκτη με πολλά up and down ,αρκετά ασταθή,καθοριστικό αρκετές φορές τόσο θετικά όσο και αρνητικά και κάπως έτσι δεν θα μου λείψει και ίδιαιτερα σε σχέση με άλλους παίκτες που πέρασαν από την ομάδα. Όσο για αχαριστία επιτρέψτε μου να θεωρώ αυτόν αχάριστο αν περίμενε συμβόλαιο μυριου για να ανανεώσει. Κατά τα αλλά είναι επίσης προφανές ότι είμαι και άμπαλους και πως βλέπω ελάχιστα τον ΠΑΟΚ όποτε κάντε μου τη χάρη κάποιοι και προσπεράστε τα ποστ μου...
Για εμένα είναι πολύ δύσκολο να εξηγήσω σε έναν τυφλό τι είναι τα χρώματα...
Άβαταρ μέλους
joshua

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:59

Ψυχραιμία κύριοι..

Ούτε ο ΠΑΟΚ ήταν αχάριστος ούτε ο Μαου..

Ήταν ένας από τους παίκτες της Αναγέννησης της ομάδας και το σεβόμαστε!!

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Δευτ 03 Αύγ 2020, 22:00

Το είχαμε ήδη κάνει
Άβαταρ μέλους
Tolaros

Δημοσίευσηαπό kos » Δευτ 03 Αύγ 2020, 22:02

Παικταρας από τους λίγους. Χάσαμε τον σέρβερ μας.
Καλή συνέχεια.
kos

Δημοσίευσηαπό left back » Δευτ 03 Αύγ 2020, 22:07

Καλή συνέχεια παικταρά μου.
Στον ΠΑΟΚ των τίτλων και του πρωταθλητισμού ήσουν σημείο αναφοράς στον άξονα, το μυαλό της ομαδας. Επαγγελματίας, δεν δημιούργησε ποτέ πρόβλημα.
Η ισοπεδωτική κριτική κόντεψε να σε βγάλει άμπαλο.
Καλή συνέχεια στην καριέρα σου!
left back

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Δευτ 03 Αύγ 2020, 22:09

καλή συνέχεια Μαουρισιο
επιτελους παιρνει η ομαδα αποφασεις συνετες και μελετημενες και οχι βασει συναισθηματισμου
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi

Δημοσίευσηαπό gpap » Δευτ 03 Αύγ 2020, 22:10

το πόσο σπουδαίος μοχλός της καλοκουρδισμένης μας μηχανής υπήρξες, φάνηκε ξεκάθαρα κατά την απουσία σου ή την μειωμένης απόδοσης επιστροφής σου.
Ο καλός Μαουρίτσιο όμως είχε κερδίσει τον σεβασμό μου και την αγάπη μου.

Μάου, σε ευχαριστώ για τις αξέχαστες στιγμές που μου χάρισες όλα αυτά τα χρόνια που φόρεσες την φανέλα του ΠΑΟΚ.

Θα σε θυμάμαι πάντα με χαμόγελο.

Να είσαι υγιείς και καλή συνέχεια στην καριέρα σου.

Θα ήθελα να μάθω στο μέλλον, πως μια από τις ομάδες που αγάπησες, ήταν ο ΠΑΟΚ.
Και θα ήθελα να μάθω πως κάποια στιγμή, η ποδοσφαιρική σου οξυδέρκεια μας ενημέρωσε για παίχτη-λαχείο
από κάποια ακαδημία που είμαι σίγουρος πως θα εργαστείς.
gpap

Δημοσίευσηαπό malampar » Δευτ 03 Αύγ 2020, 22:14

Αυτό που συμβαινει στο φορουμ είναι το εξης δεν θελουμε να φυγει κανεις θελουμε μεταγραφες θελουμε να γυρισουν οι δανεικοι για να δουμε τι μπορουν να προσφερουν κ θελουμε να προωθησουμε κ 5 6 παικτες απ την κ 19 :nairepaok:
malampar

Δημοσίευσηαπό Asimos » Δευτ 03 Αύγ 2020, 22:18

Μπορεί να φαίνεται το παραπάνω έντονα όμως η αλήθεια είναι λίγο διαφορετική.

Θέλουμε τα παιδιά της ακαδημίας να πάρουν εμπειρίες και να στελεχώσουν την ομάδα σιγά και σταθερά, θέλουμε η λειτουργική εμπειρία να μείνει γιατί έχει να προσφέρει κάτι που δεν αγοράζεται, καθώς και να γίνουν και οι απαραίτητες προσθήκες. Αυτό σημαίνει εχω ΤΔ, προπονητη και διοικηση που ξερει τι θέλει να κάνει.
Πανελλήνιος ΣΦ ΠΑΟΚ Αθηνών
Άβαταρ μέλους
Asimos

Δημοσίευσηαπό chrisg4 » Δευτ 03 Αύγ 2020, 22:29

Έχει προσφέρει πάρα πολλά. Η αλήθεια είναι ότι περίμενα παραπάνω αλλά ως μέλος της ομάδας που πήρε double θα είναι πάντα στην καρδιά μου. Πραγματικά εύχομαι τα καλύτερα γενικά όχι μόνο στο ποδόσφαιρο.

Στάλθηκε από το SNE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
chrisg4

Δημοσίευσηαπό Σουριναμέζος » Δευτ 03 Αύγ 2020, 22:30

Ο Μαουρίτσιο ήταν ένα flow-controling χαφ, τέτοιοι ποδοσφαιριστές δύσκολα αποτυπώνουν την συμβολή τους στις στατιστικές και στα μάτια του απλού θεατή δεν φαίνεται ξεκάθαρα η χρησιμότητα τους. Αντιθέτως χαίρουν μεγάλου σεβασμού από τους προπονητές και τους συμπαίκτες. Αυτό ήταν ξεκάθαρο για τον Μαουρίτσιο που ήταν πάντα εκ των ηγετών στα αποδυτήρια, και είχε ένα από τα υψηλότερα συμβόλαια της ομάδας χωρίς κανείς συμπαίκτης του να διαμαρτύρεται ή να νοιώθει ριγμένος ακριβώς γιατί καταλάβαινε τι πρόσφερε ο Μαου μέσα στο γήπεδο. Ένα ακόμα παράδειγμα τέτοιου χάφ ήταν ο Ζαγοράκης που είχε σε 220 συμμετοχές 15 γκολ με τον ΠΑΟΚ και 3 γκολ σε 120 συμμετοχές με την εθνική, με σχετικά χαμηλά νούμερα σε ασίστ επίσης.

Πολύ ποιοτικός ποδοσφαιριστής, σημαντικό γρανάζι της πιο πετυχημένης μας ομάδας, αυτά που προσφέρει λειψαν πολύ στην ομάδα φέτος. Μετά τον σοβαρό τραυματισμό που υπέστει δεν φάνηκε ποτέ να επανήλθε πλήρως και πατάει τα 32 του, οπότε κρίνω ως σωστή την απόφαση της διοίκησης να μην ανανεώσει το συμβόλαιο του στα πλαίσια της ανανέωσης και της μείωσης του μπάτζετ. Τέλος κρίνω σωστή και την απόφαση του παίκτη να μην δεχτεί τόσο μεγάλη μείωση του συμβολαίου του και του εύχομαι καλή επιτυχία στην συνέχεια της καριέρας του.

Once PAOK, Always PAOK Mau :pano:
Μπιζίμ ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Σουριναμέζος

Δημοσίευσηαπό invincible » Δευτ 03 Αύγ 2020, 22:31

Εγώ Μαουρίσιο θα σου πω τα αληθινά μου συναισθήματα για εσένα δεν θα προσποιηθώ.

Αν ήρθε πρόταση με πολλά λεφτά και ήθελες να φύγεις όπως ακούγονταν πριν τον τραυματισμό ... ήταν μεγάλο λάθος τελικά που δεν σε πούλησε και άκουσε τον πορτοφολά τον Λουτσέσκο... κανείς αναντικατάστατος ... δεν μου άρεσες ποτέ σαν παίχτης ειδικά για τα λεφτά που έπαιρνες. Ήσουν αργός και πεταγόσουν μπροστά και χαλούσες τις επιθέσεις είτε με οφσαιτ ή υποψία οφσαιτ. Δεν θα ξεχάσω ποτέ ότι χάρις σε εσένα χάσαμε ένα πρωτάθλημα με οφσαιτ στην Τρίπολη και φυσικά δεν εννοώ του Βαρέλα. Δεν είδα από εσένα μία κάθετη μία 20αρα μπαλιά ή μια πάσα μακρινή της προκοπής ζάλιζες την μπάλα και την γύριζες πίσω. έβαζες γκολ σε κάτι παιχνίδια αδιάφορα.
Δεν θυμάμαι ποτέ μεγάλο παιχνίδι και κρίσιμο να πείρες την ομάδα στην πλάτη σου. Ποτέ δεν μου άρεσες και περίμενα πως και πως να φύγεις να δούμε κανέναν παίχτη της προκοπής στα χαφ όπως τον Μισιτς και Ολιβέρια.
Δεν σε ευχαριστώ θα έπρεπε να μας ευχαριστείς εσύ που σε 3 χρόνια δώσαμε πάνω 5 εκ. για εσένα μαζί με τα μπόνους.
Δεν σε θεωρώ παλτό αλλά μία μετριότητα στα χαφ.
Εγώ ήμουν ΠΑΟΚ και πριν από εσένα και θα είμαι και μετά από εσένα. Πανηγυρίζω και ανοίγω μία ρετσίνα που επιτέλους φεύγεις. :pano:
Άβαταρ μέλους
invincible

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Δευτ 03 Αύγ 2020, 22:39

Ένας από τους καλύτερους χαφ που έχω δει τα 20+ χρόνια που παρακολουθώ την ομάδα. Στη θέση του deep lying playmaker μόνο τον Πάμπλο γουστάρω περισσοτερο.

Επαγγελματίας από την πρώτη μέχρι την τελευταία μέρα. 3 χρόνια, 2 νταμπλ.

Δε θέλω να γράψω κατεβατά. Πιστεύω πως είναι σωστή απόφαση η αποχώρησή του τη δεδομένη χρονική στιγμή. Αυτό δεν αναιρεί αυτά που έδωσε.

Καλή συνέχεια Μάουρο.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità

Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4

Δημοσίευσηαπό paokpantou » Δευτ 03 Αύγ 2020, 22:53

invincible έγραψε:Εγώ Μαουρίσιο θα σου πω τα αληθινά μου συναισθήματα για εσένα δεν θα προσποιηθώ.

Αν ήρθε πρόταση με πολλά λεφτά και ήθελες να φύγεις όπως ακούγονταν πριν τον τραυματισμό ... ήταν μεγάλο λάθος τελικά που δεν σε πούλησε και άκουσε τον πορτοφολά τον Λουτσέσκο... κανείς αναντικατάστατος ... δεν μου άρεσες ποτέ σαν παίχτης ειδικά για τα λεφτά που έπαιρνες. Ήσουν αργός και πεταγόσουν μπροστά και χαλούσες τις επιθέσεις είτε με οφσαιτ ή υποψία οφσαιτ. Δεν θα ξεχάσω ποτέ ότι χάρις σε εσένα χάσαμε ένα πρωτάθλημα με οφσαιτ στην Τρίπολη και φυσικά δεν εννοώ του Βαρέλα. Δεν είδα από εσένα μία κάθετη μία 20αρα μπαλιά ή μια πάσα μακρινή της προκοπής ζάλιζες την μπάλα και την γύριζες πίσω. έβαζες γκολ σε κάτι παιχνίδια αδιάφορα.
Δεν θυμάμαι ποτέ μεγάλο παιχνίδι και κρίσιμο να πείρες την ομάδα στην πλάτη σου. Ποτέ δεν μου άρεσες και περίμενα πως και πως να φύγεις να δούμε κανέναν παίχτη της προκοπής στα χαφ όπως τον Μισιτς και Ολιβέρια.
Δεν σε ευχαριστώ θα έπρεπε να μας ευχαριστείς εσύ που σε 3 χρόνια δώσαμε πάνω 5 εκ. για εσένα μαζί με τα μπόνους.
Δεν σε θεωρώ παλτό αλλά μία μετριότητα στα χαφ.
Εγώ ήμουν ΠΑΟΚ και πριν από εσένα και θα είμαι και μετά από εσένα. Πανηγυρίζω και ανοίγω μία ρετσίνα που επιτέλους φεύγεις. :pano:

Το Αυτό... Συμφωνώ απόλυτα
paokpantou

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler