8.Maurício José da Silveira Júnior

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 8.Maurício José da Silveira Júnior

Δημοσίευσηαπό Tupac » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:04

Σε ευχαριστούμε για όλα, αλλά θεωρώ πολύ σωστη6την απόφαση να μην συνεχίσει σε μας.
Άβαταρ μέλους
Tupac

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:05

Τον ευχαριστούμε τα μέγιστα, μας βοήθησε να γίνουμε ομάδα τίτλων. Φυσικά και αυτός είναι ιδιαίτερα ωφελημένος καθώς είχε ένα συμβόλαιο υψηλό (1,3εκ) που ήταν πολύ παραπάνω από την αγωνιστική του αξία. Τον είχαμε όμως ανάγκη και καλώς τον αποκτήσαμε. Στο Ελληνικό πρωτάθλημα που είναι αργό και οι περισσότεροι αντίπαλοι κλείνονται πίσω, ήταν ιδανικός γιατί μπορούσε να χρησιμοποιήσει τα θετικά του αγωνιστικά χαρακτηριστικά. Σε παιχνίδια όμως που άνοιγε ο ρυθμός και η αντίπαλη ομάδα είχε γκάζια και τρεξίματα, έμοιαζε με βετεράνο, δεν μπορούσε να ακολουθήσει. Χαρακτηριστικό παράδειγμα των παιχνιδιών με τη Μπενφίκα. Αντίθετα τον βοήθησε πολύ το σύστημα του Λουτσέσκου καθώς το γεγονός ότι ο Ρουμάνος κρατούσε την ομάδα πίσω και συμπαγή αμυντικά και στις αλληλοκαλύψεις, έκρυβε την αδυναμία του στα τρεξίματα. Όπως και να έχει τον ευχαριστούμε και πάλι για την προσφορά του, είναι καλή στιγμή που χωρίζουμε, χωρίς γκρίνιες και πικρίες και του ευχόμαστε κάθε καλό στη συνέχεια της καριέρας και της ζωής του.

Νομίζω το ίδιο τέλος θα έχει και η υπόθεση με το Βιερίνια...
dimitris88

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:11

Βασικό γρανάζι της ομάδας που πήρε δύο νταμπλ, λογικό να μείνει στην ιστορία.

Καλή συνέχεια!
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica

Δημοσίευσηαπό kostas.doumpis » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:11

joshua έγραψε:Η πικρή αλήθεια είναι πως τον Τσιμιροτ των 6 ασίστ που ήταν αμυντικό χάφ τον κράζαμε ότι δεν είχε ουσία ενώ αυτόν που ήταν 8ρι στον καλύτερο ίσως ΠΑΟΚ της ιστορίας του με 4 ασίστ κάποιοι τον αποθεώνουν. Προφανώς κακός παίκτης δεν ήταν αλλά δεν νομίζω ότι εκπλήρωσε ποτε και τις προσδοκίες μας σε βαθμό που να στενοχωριόμαστε που φεύγει.

αυτο που τον χαρακτηριζε ηταν ο ρυθμος που εδινε στην ομαδα οταν ηταν στα καλα του!στα τελευταια 3 παιχνιδια που δεν φαγαμε γκολ ,ηταν πολυ καλος σε αυτο το κομματι!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΣΩ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΚΙ ΑΣ ΤΕΡΜΑΤΗΣΩ ΔΕΥΤΕΡΟΣ
kostas.doumpis

Δημοσίευσηαπό Asimos » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:16

joshua έγραψε:Η πικρή αλήθεια είναι πως τον Τσιμιροτ των 6 ασίστ που ήταν αμυντικό χάφ τον κράζαμε ότι δεν είχε ουσία ενώ αυτόν που ήταν 8ρι στον καλύτερο ίσως ΠΑΟΚ της ιστορίας του με 4 ασίστ κάποιοι τον αποθεώνουν. Προφανώς κακός παίκτης δεν ήταν αλλά δεν νομίζω ότι εκπλήρωσε ποτε και τις προσδοκίες μας σε βαθμό που να στενοχωριόμαστε που φεύγει.

Φιλε φεύγει καποιος που δυσκολα θα ξαναδεις στο επιπεδο του στην Τουμπα με ασπρομαυρα και γραφεις αυτο; Ξερεις τι μου ηρθε στο μυαλο; Πως οταν θελεις να πεις ψέμματα πέτα απλώς νουμερα. Ευχομαι να βγεις σωστος μόνο για τον απλο λογο πως θα ειναι και ο ΠΑΟΚ κερδισμένος αλλά το ποστ σου βγάζει εκτός απο αμπαλίαση και τεραστια σκατοψυχια.

Φιλικα παντα, κι ας μην σε ξερω κι ας μην εχουμε μιλησει ξανα ποτε.
Πανελλήνιος ΣΦ ΠΑΟΚ Αθηνών
Άβαταρ μέλους
Asimos

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:19

Μία από τις μεγαλύτερες καψουρες μου.
Καλή συνέχεια στην καριέρα σου... ελπίζω να έρθει κάποιος που θα σε αναπληρώσει επάξια
Άβαταρ μέλους
renegade

Δημοσίευσηαπό Asimos » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:22

dimitris88 έγραψε:Σε παιχνίδια όμως που άνοιγε ο ρυθμός και η αντίπαλη ομάδα είχε γκάζια και τρεξίματα, έμοιαζε με βετεράνο, δεν μπορούσε να ακολουθήσει. Χαρακτηριστικό παράδειγμα των παιχνιδιών με τη Μπενφίκα.

Ο ΠΑΟΚ μαζι με την ΕΟ είχανε τα μεγαλυτερα μπάτζετ, κάπου στα 50 μύρια ευρώ. Ποια πουτανα ελληνική ομαδα θα μπορουσε να παιξει την Μπενφίκα στα ίσα ωστε να συγκριθει ο Μαου; Ποσες ομαδες και ποιες σε ολη την Ευρωπη μπορουνε να παιξουν στα ισα τη Μπενφικα και να της παρουμε παικτη, ή κάποιος παικτης να διαλεξει εμας αντι για αυτην με συμβόλαιο που μπορουμε να δώσουμε;

Ρητορικο, αλλα βαλτε λιγο μετρο ρε παιδια στη κριτικη, μας εχετε τσακισει το νευρικο συστημα.
Τελευταία επεξεργασία από Asimos και Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Πανελλήνιος ΣΦ ΠΑΟΚ Αθηνών
Άβαταρ μέλους
Asimos

Δημοσίευσηαπό loukas karadimos » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:25

Έγκλημα η φυγή σου , αλλά μιλάνε τα φράγκα οπότε θα το υποστούμε

Παιχταρα μου ατελείωτε, καψούρα, καλή συνέχεια!
Άβαταρ μέλους
loukas karadimos

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:28

Asimos έγραψε:

Φιλε φεύγει καποιος που δυσκολα θα ξαναδεις στο επιπεδο του στην Τουμπα με ασπρομαυρα και γραφεις αυτο; Ξερεις τι μου ηρθε στο μυαλο; Πως οταν θελεις να πεις ψέμματα πέτα απλώς νουμερα. Ευχομαι να βγεις σωστος μόνο για τον απλο λογο πως θα ειναι και ο ΠΑΟΚ κερδισμένος αλλά το ποστ σου βγάζει εκτός απο αμπαλίαση και τεραστια σκατοψυχια.

Φιλικα παντα, κι ας μην σε ξερω κι ας μην εχουμε μιλησει ξανα ποτε.

Άσιμε ο καθένας έχει τις απόψεις του καθώς και το δικαίωμα να τις εκφράζει. Δεν αρέσουν οι ίδιοι παίκτες σε όλους.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό Patron » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:32

Κακά τα ψέματα είναι από τους κύριους συντελεστές της πιο πετυχημένης περιόδου της ομάδας. Σεβασμός λοιπόν.

Να πω την αμαρτία μου όμως, το παρουσιαστικό του ποτέ δεν μου θύμισε επαγγελματία αθλητή.

Καλή συνέχεια
Patron

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:34

joshua έγραψε:Και εγώ ως τον παίκτη που μας στέρησε ένα πρωτάθλημα με τις 2 ανόητες κινήσεις προς την μπάλα σε 2 συνεχόμενα παιχνιδια που στοίχισαν σωστά η λάθος 2 γκολ... :mrgreen:
Πες μωρέ έναν καλό λόγο φεύγει ένας άνθρωπος που συμμετείχε στην κατάκτηση 4 τίτλων και έναν που μας κλεψανε και εσύ βγάζεις κακία? Τι να πω.... Σεβασμος όπως είπε και ο φίλος ποιο πάνω....

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
eorptol1

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:38

Μάου παικταρά καλή συνέχεια και εδώ θα έχεις πάντα φίλους. Ο παίκτης βαρόμετρο του σαρωτικού ΠΑΟΚ, η ομάδα πάντα απέδιδε καλά όταν έπαιζε αυτός καλά και βραχυκύκλωνε όταν ο ιδιος δεν τραβούσε τόσο. Αρχηγός στα αποδυτήρια και προπονητής στο γήπεδο. Χαφαρος.
Επειδη δεν ξέρω από αυτά να βάλετε απόσπασμα το βιντεάκι που μιλάει στα αποδυτήρια στο ΟΑΚΑ, "they want to fuck us, but no, we go and fuck them, this is the way"

Στοίχημα μεγάλο για την ΠΑΕ ποιος θα τον αναπληρώσει. Με Αουγκουστο Εσιτι ήδη αναπολώ Κανιας Σαχοφ και με Λημνιο Στοχ τους Τζαλμα και Μακ. Πραγματικά ελπίζω του χρόνου ούτε να σκέφτομαι το Μαουριτσιο, η ομάδα των τίτλων να ανανεωθεί και να στηθεί μια καινούρια που θα πετύχει ακόμα περισσότερα
Άβαταρ μέλους
Tolaros

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:39

joshua έγραψε:Και εγώ ως τον παίκτη που μας στέρησε ένα πρωτάθλημα με τις 2 ανόητες κινήσεις προς την μπάλα σε 2 συνεχόμενα παιχνιδια που στοίχισαν σωστά η λάθος 2 γκολ... :mrgreen:

Άμα αυτό θυμάσαι δείχνει πόσο ΠΑΟΚ έβλεπες τα τελευταία χρόνια
Άβαταρ μέλους
Tolaros

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:44

Σεβας στον άνθρωπο και αθλητή Μαουρίτσιο, τίποτα άλλο. Καλή συνέχεια

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos

Δημοσίευσηαπό malampar » Δευτ 03 Αύγ 2020, 21:48

Το ότι προσφερε στην ομαδα είναι αναμφισβητητο αυτό δε σημαινει ότι επρεπε να υπογραψει καινουργιο συμβολαιο..καλη τυχη να εχει
malampar

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: bersekeros, paok düsseldorf και 1 επισκέπτης

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler