8. Amr Warda

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό zoran » Παρ 31 Ιούλ 2020, 10:19

Νομίζω τον κρίνουμε υπερβολικά αυστηρά κι αυτόν και τον προπονητή και τη διοίκηση.

Έχει κάνει πολλές μαλακίες στην προσωπική του ζωή, αλλά στο χορτάρι τον προτιμώ, ειδικά μετά από αυτά που είδαμε φέτος από τους περισσότερους.

Επίσης μαγκιά από τις σημαίες, τις πριμαντόνες και τους παλιούς, δεν είναι να κάνουν μπουρ@@λο τα αποδυτήρια (που τελικά έγιναν και χωρίς τον αμρ) αλλά να προσπαθήσουν ακόμη περισσότερο να τον νουθετήσουν, να τον εντάξουν στο πνεύμα και να κάνουν τα πάντα για το καλό της ΟΜΑΔΑΣ που υπηρετούν.

Λέω εγώ τώρα.
Άβαταρ μέλους
zoran
 
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Δευτ 13 Οκτ 2008, 21:29

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό icue » Παρ 31 Ιούλ 2020, 10:24

Εγω που τον ακουσα μου δωσε την εντυπωση οτι ουτε ο ιδιος δεν τα πιστευε αυτα που ελεγε. Προσπαθουσε να μην γελασει :lol: Απο εκει και περα φετος ειναι η τελευταια ευκαιρια της καριερας του. Αν αποτυχει και φετος δεν υπαρχει γυρισμος. Η Λαρισα και ο Ατρομητος θα ειναι το ταβανι του.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6362
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό Trilofiotis » Παρ 31 Ιούλ 2020, 10:35

Δεν μου φάνηκε εμένα ανειλικρινής ο Amr στη συνέντευξη. Όντως τα πιστεύει αυτά που λέει και το ξέρει και ο ίδιος ότι αν δεν συγκεντρωθεί, θα χαιρετήσει. Άλλωστε μέσω Covid δεν είναι και καιρός για γύπες :lol: :lol:

Γενικά μπείτε λίγο στο μεντάλιτυ του Αιγύπτιου νεαρού με πολλά λεφτά και θα το πιάσετε το νόημα. Αν έχετε όρεξη να δείτε και κανένα επεισόδιο Ramy https://www.imdb.com/title/tt7649694/ θα καταλάβετε καλύτερα τι επικρατεί στο κεφάλι του :D .
Άβαταρ μέλους
Trilofiotis
 
Δημοσιεύσεις: 1223
Εγγραφή: Πέμ 08 Ιαν 2015, 13:55

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Παρ 31 Ιούλ 2020, 10:43

Προτιμώ να βλέπω τον Μο Σαλα(χ).
Όλα τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λέγαμε και σάλια μάλια.
Αν δεν βρέξεις κώλο, ψάρια δεν πιάνεις.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 31 Ιούλ 2020, 11:32

Η συνταγη για τον Ουαρντα ειναι απλη. Μακρια απο ανηλικα και απο παντρεμενες. Μακρια απο τις συγκεντρωσεις της ομαδας οπου παραβρισκονται οι συνοδοι των συμπαικτων του. Κατα τα λοιπα ας κανει ο,τι θελει!
Αν υπαρχει ενας μεσα στην ομαδα που εχει να εχει το θρασος την αγνοια κινδυνου και την ικανοτητα να κανει το απροβλεπτο απεναντι σε δυνατους αντιπαλους, αυτος ειναι ο Ουαρντα!
οσο δεν εχουμε παιχτες που μπορουν να κερδισουν ματς μονοι τους κυριολεκτικα, δεν εχουμε ελπιδες για το κατι παραπανω!
Αν δεν μας κανει ο Ουαρντα, τοτε να βρουμε καποιον αλλον με τα χαρακτηριστικα του!
Αλλα δυστυχως τετοια χαρακτηριστικα κοστιζουν ακριβα!
Οποτε ας βαλουν τους κωλους τους κατω τα ακριβοπληρωμενα στελεχη της ΠΑΕ κι ας κανουν τον Ουαρντα να παιξει μπαλα, οπως τον εκανε ο Καναντι!
Εγω θα προσλαμβανα μια ναραμου single ψυχολογο να τον εχει απο κοντα!
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό Maximus » Παρ 31 Ιούλ 2020, 11:45

Οταν λες "να τον έχει από κοντά", τι ακριβώς εννοείς???
Πόσο κοντά???
:D
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 31 Ιούλ 2020, 12:21

Οσο κοντα χρειαζεται! :opaokara: :opaokara: :opaokara:
Ας μην ειναι καν ψυχολογος!
Ας τον "ψυχολογει" με καθε δυνατο τροπο!
Το ποιντ μ ειναι το εξης.
Η πιο ευκολη λυση ειναι να παραιτουμαστε απο τους ανθρωπους, και να τους διωχνουμε.
Αλλα με αυτον τον τροπο οι πραγματικα χαμενοι ειμαστε εμεις.
Ειτε προκειται για προσωπικες σχεσεις ειτε για επαγγελματικες σχεσεις!
Αν δεν μπορεις να κερδισεις τον αλλο και δεν μπορεις να τον πεισεις για χαρη σου να ξεπερναει τα ελαττωματα του χαρακτηρα του, τοτε το προβλημα δεν το εχει αυτος αλλα εσυ!
Εκτος αν θεωρουμε πως ο γενικος κανονας ειναι οι ανθρωποι οι αψεγαδιαστοι και οι εξαιρεσεις οι Ουαρντες αυτου του κοσμου...
Ας βρουν λοιπον τροπο να τον πεισουν και να τον κερδισουν! Για αυτο πληρωνονται! Γιατι σημερα ειναι ο Ουαρντα, πιο παλια ηταν ο Κουτσιανικουλης, μετα ηταν ο νεαρος Στοχ και σιγουρα στο μελλον θα υπαρξουν κι αλλοι!
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Παρ 31 Ιούλ 2020, 12:41

Σιγα να μην ασχολουμαστε με τον καθε ψυχακια.
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 31 Ιούλ 2020, 12:54

Τον πληρωσες και τον πληρωνεις τον ψυχακια...
Κι αφου τον ανανεωσε η ομαδα τοτε καλο ειναι να ασχοληθει μαζι του, αντι να τον δανειζει απο δω και απο κει, και να κανει μαγκες τους καθε κουγιες! Και μαλιστα τζαμπε
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 31 Ιούλ 2020, 14:15

Να δείτε, που, στο τέλος. θα χαθεί κάθε τελευταίο ίχνος λογικής, συζητώντας γι αυτόν...Δηλαδή, όπου να ναι, θα βγούμε προβληματικοί, όσοι θεωρούμε αχρείαστο το να ασχολούμαστε πια με τον επανειλημμένα προβληματικό...

Αν δεν μπορεις να κερδισεις τον αλλο και δεν μπορεις να τον πεισεις για χαρη σου να ξεπερναει τα ελαττωματα του χαρακτηρα του, τοτε το προβλημα δεν το εχει αυτος αλλα εσυ!

Αν αυτό δεν αποτελεί το παγκόσμιο ρεκόρ άλματος λογικής, τότε αναρωτιέμαι ποιο άλλο θα μπορούσε να είναι...
Επειδή ελπίζω ότι, απλά, είναι λάθος διατυπωμένο, το νόημα της εν λόγω πρότασης, θα την επαναδιατυπώσω...

Αν δεν μπορείς να κερδίσεις τον άλλον, επιμένοντας, με πολλές κι επαναλαμβανόμενες, μάλιστα, σε βάθος χρόνου, προσπάθειες, να τον πείσεις, για χάρη σου, να ξεπερνάει τα ελαττώματα του χαρακτήρα του, τότε, έχεις κι εσύ, εξ ίσου μεγάλο πρόβλημα, με το δικό του...Για να μην πω, ακόμα μεγαλύτερο, έως και άλυτο...

Ισχυρογνωμοσύνη, μαζί με άκρατο εγωκεντρισμό κι άλλα πάθη, το λένε και μάλιστα σε βαθμό ματαιοδοξίας...


Κι άντε, αν αφορά ένα μεμονωμένο άτομο, οι συνέπειες είναι η "πληρωμή"...Όταν, όμως, αφορά ομάδα ατόμων?


Υ.Γ.
Η παράλειψη του νικ του γράφοντος, την παρατεθείσα πρόταση, λόγος μη διάθεσης προσωπικής αντιπαράθεσης...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό alp920 » Παρ 31 Ιούλ 2020, 14:34

Κακός χαρακτήρας δεν είναι.Το αντίθετο μάλιστα.
Απλά τον κυνηγάει η βλακεία και αντίστροφα.Ειναι φύσει αδύνατο να περάσουν δύο μέρες χωρίς να κάνει μλκια.
Αν η γυναίκα του Φερέιρα μείνει και φέτος Πορτογαλία υπάρχει περίπτωση να βγάλει την χρονιά.
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2004
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 31 Ιούλ 2020, 15:03

goran 64 έγραψε:Να δείτε, που, στο τέλος. θα χαθεί κάθε τελευταίο ίχνος λογικής, συζητώντας γι αυτόν...Δηλαδή, όπου να ναι, θα βγούμε προβληματικοί, όσοι θεωρούμε αχρείαστο το να ασχολούμαστε πια με τον επανειλημμένα προβληματικό...

Αν δεν μπορεις να κερδισεις τον αλλο και δεν μπορεις να τον πεισεις για χαρη σου να ξεπερναει τα ελαττωματα του χαρακτηρα του, τοτε το προβλημα δεν το εχει αυτος αλλα εσυ!

Αν αυτό δεν αποτελεί το παγκόσμιο ρεκόρ άλματος λογικής, τότε αναρωτιέμαι ποιο άλλο θα μπορούσε να είναι...
Επειδή ελπίζω ότι, απλά, είναι λάθος διατυπωμένο, το νόημα της εν λόγω πρότασης, θα την επαναδιατυπώσω...

Αν δεν μπορείς να κερδίσεις τον άλλον, επιμένοντας, με πολλές κι επαναλαμβανόμενες, μάλιστα, σε βάθος χρόνου, προσπάθειες, να τον πείσεις, για χάρη σου, να ξεπερνάει τα ελαττώματα του χαρακτήρα του, τότε, έχεις κι εσύ, εξ ίσου μεγάλο πρόβλημα, με το δικό του...Για να μην πω, ακόμα μεγαλύτερο, έως και άλυτο...

Ισχυρογνωμοσύνη, μαζί με άκρατο εγωκεντρισμό κι άλλα πάθη, το λένε και μάλιστα σε βαθμό ματαιοδοξίας...


Κι άντε, αν αφορά ένα μεμονωμένο άτομο, οι συνέπειες είναι η "πληρωμή"...Όταν, όμως, αφορά ομάδα ατόμων?


Υ.Γ.
Η παράλειψη του νικ του γράφοντος, την παρατεθείσα πρόταση, λόγος μη διάθεσης προσωπικής αντιπαράθεσης...

Κανε μου μια χαρη να λες αυτο που σκεφτεσαι, αλλα να αποφευγεις να ερμηνευσεις και να "διορθωσεις" αυτα που λεω εγω. Δοξα τω Θεω ξερω πολυ καλα να γραφω και να εκφραζομαι. Εξυπναδες Γκοραν σε αλλα μελη που σε παιρνει.
Οταν εχεις να μου παραθεσεις τις προσπαθειες που εχει κανει η ΠΑΕ για να "κερδισει" το συγκεκριμενο περιουσιακο στοιχειο, τοτε τα ξαναλεμε.
Ο ατρομητος και ο Καναντι, το καταφεραν.
Ολα τα αλλα ειναι ιστοριες για αγριους και για να χουμε κατι να την λεμε ο ενας στον αλλο.

υγ. η παραθεση των γραφομενων μου και μαλιστα ο σχολιασμος περι παγκοσμιων ρεκορ καθιστα ακρως προσωπικη την αντιπαραθεση. Η αποφυγη αναφορας του νικ μου σε συνδυασμο με το υγ σου, απλα δειχνει ποσο προλογο προσπαθεις να πουλησεις.
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 31 Ιούλ 2020, 17:08

Απολογούμαι, αν το πήρες προσωπικά και δεν θα δώσω συνέχεια, ούτε σημασία...Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...

On topic, με τα ματάκια μου τον είδα στο Mac Donalds του Συντάγματος, 3μισι τα χαράματα, ξημέρωμα Σαββάτου!!
Δεν ξεχνάω καν, ότι είχαν επιλέξει να του δώσουν ακόμα μια ευκαιρία, επί λούτσου, τότε που έφυγε ο Λάμπρου...
Όταν του έγραφε ο Κρέσπο: "Μ@λ@κ@, άσε τις παραλίες και έλα για προπόνηση", τον έγραφε στα @@πάρια του...

Τα "άνθρακες ο θησαυρός" και "από τότε που εφευρέθηκε η συγγνώμη, χάθηκε το φιλότιμο", γι αυτόν γράφτηκαν...

Μετά απ αυτά, όσοι τον πιστεύετε, ψάξτε να βρείτε τον αίτιο και τον προβληματικό, μόνο στον ΠΑΟΚ και όχι, πλέον και σ αυτόν...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Παρ 31 Ιούλ 2020, 17:47

Το ότι τη χαζομάρα και τη μ@λ@κί@ την έχει πολύ εύκολη δεν το συζητάμε (δηλαδή συνολικά ανώριμη παιδική προσωπικότητα σε σώμα ενήλικα). Όπως επίσης και το πλούσιο ποδοσφαιρικό του ταλέντο. Μην περιμένετε ν' αλλάξει μυαλό, αυτός ήταν, αυτός είναι και αυτός θα είναι (τουλάχιστον άμεσα που μας ενδιαφέρει ποδοσφαιρικά). Το θεϊκό σενάριο θα ήταν να κρατήσουμε τώρα, να τον βάλουμε στα προκριματικά, να κάνει ματσάρες, να περάσουμε στους ομίλους τσουλου και εκεί ακριβώς επάνω να βρεθεί κάποιος που θα τσιμπήσει από τις εμφανίσεις του και να τον πουλήσουμε. Τα προκριματικά τελειώνουν 28-29 Σεπτεμβρίου και οι μεταγραφές 3 Οκτωβρίου, άρα υπάρχει παράθυρο να το εκμεταλλευτούμε. Για κανά μήνα και με την προοπτική της πρόκρισης στους ομίλους του τσουλου μπορούμε να τον χαλιναγωγήσουμε ή να τον ανεχτούμε. Παραπάνω αδύνατον...
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: 74. Amr Warda

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 31 Ιούλ 2020, 17:48

Θα βγάλει μάτια ο Αιγύπτιος φέτος και θα σκάσετε όλοι απο τη ζήλια σας..
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης