97. Λάζαρος Λάμπρου

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 16 Ιαν 2020, 02:45

lamosas έγραψε:Εμένα πάντως μου θυμίζει τον Γεωργίαδη από Πανσερραϊκό. Ελπίζω να βάλει κανένα μυϊκό κιλό γιατί τον βλέπω να έχει την ίδια κατάληξη.



Κλέβει και ο Λάμπρου παπούτσια από την ομάδα;!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Gospi » Πέμ 16 Ιαν 2020, 14:30

Καθησα και ειδα τα στιγμιοτυπα του αγωνα.Σε καθε φαση που καναμε υπαρχει μεσα και ο Λαμπρου!
Δεν ξερω πως ηταν ανασταλτικα κλπ, αλλα ξερω πως ειδα εξυπνες μεταβιβασεις προς τα μπροστα, απο αυτες που δημιουργουν προοπτικες για δημιουργια φασεων, και οχι απο αυτες τις συνηθισμενες μεταβιβασεις γαι χαρη της στατιστικης, που γινονται με σιγουρια και ασφαλεια στον διπλανο μας και μονο παραλληλα και προς τα πισω.
Ειδα επιτελους σωστο συνδυαστικο ποδοσφαιρο. Ειδα ωραια σουτακια. Ειδα επιταχυνση, εκρηξη και τριπλα.
Δεν ξερω τι βλεπει ο κοουτς και τι βλεπουν οι υπολοιποι.
Εγω παντως ειδα στοιχεια που λειπουν απο την ομαδα.
Αν βεβαια το να ξερει καποιος μονο να αμυνεται, θεωρειται το υπερτατο χαρακτηριστικο, τοτε ναι, ο Λαμπρου δεν κανει για τον ΠΑΟΚ.
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10908
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Πέμ 16 Ιαν 2020, 14:58

Μ'αρέσεις.
Το κεφάλι κάτω, υπομονή και δουλειά.
Αυτό το πλαινό, πραγματικά δεν ξέρω πόσους σκέφτηκα αμέσως που θα το είχαν στείλει στα περιστέρια ή θα έβγαζαν παράλληλη συρτή ως μόνη επιλογή. ΕΑΝ είχαν περάσει.
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4074
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Πέμ 16 Ιαν 2020, 15:04

Στην φαση αυτη του γκολ αμα βαλουμε στην θεση του τον Λημνιο. Θα ειχε παρει στην καλυτερη πλαγιο. Εαν λεμε τωρα περνουσε οπως Ο Λαμπρου θα επεφτε στο τραβηγμα φανελας στα ορια περιοχης για πεναλτι ή εστω για το φαουλ. Εαν δεν επεφτε θα εκανε πασα κατα πασα πιθανοτητα. Μετα εαν δεν εκανε πασα επειδη το αριστερο δεν το εχει θα βαρουσε κατι με το δεξι και κατα πασα πιθανοτητα θα ηταν χαμενη ευκαιρια. Για να καταλαβουμε ποσα σωστα πραγματα τουλαχιστον σε επιθεση εκανε σε μια φαση σε σχεση με τον βασικο μας παιχτη. Δεν θα πω για τις καθετες που εβγαλε.

Φτιαξε σωμα-ταχυδυναμη-αντοχες οπως ο Πελκας και ο Λημνιος και θα αφησεις εποχη ρε Λαμπρου. Εχει βελτιωθει αλλα μπορει και αλλο στο κομματι σωματος
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό pisakaipoupoula » Πέμ 16 Ιαν 2020, 15:13

Δεν είναι τόσο απλό, ο Λημνιός τακτικά είναι σχεδόν άριστος και πιο δυνατός, ο Λάμπρου όχι

Να τον δούμε τον Λάμπρου με κανονικούς αντιπάλους και σε διάρκεια τι ψάρια πιάνει, γιατί από εκλάμψεις έχουμε να θυμόμαστε άπειρες, από Κουτισιανικούλη μέχρι Γεωργιάδη εκ Σερρών και πόσους άλλους.

Πάντως έδειξε ότι αξίζει να χτυπάει τουλάχιστον 18άδα...νομίζω μετά και τα χθεσινά θα πρέπει να είναι μαζόχας ο προπονητης για να τον ξαναφήσει εκτός αποστολής
Άβαταρ μέλους
pisakaipoupoula
 
Δημοσιεύσεις: 2478
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιαν 2014, 19:48

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 16 Ιαν 2020, 15:15

Μπράβο του, για την υπομονή και την επιμονή, που έδειξε ως τώρα, συνεχίζοντας να δουλεύει, όπως φάνηκε....
Ελπίζω χθες να πήρε το μήνυμα ο προπονητή μας, ότι πρέπει να τον υπολογίζει, πλέον, σαν παίχτη του rotation...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Πέμ 16 Ιαν 2020, 15:19

Εν τω μεταξύ ο Λημνιος είναι ο καλύτερος παίχτης της εθνικής ξέρω γω και αυτή την στιγμή μαζί με τον Γιαννούλη τα πιο χοτ ονόματα και εδώ μέσα νομίζεις ότι μιλάμε για τον Κουτσιανικούλη...

Άλλοι παίχτες ειναι βρε παιδιά. Πολύ καλός φαίνεται και ο Λάμπρου αλλά έχει διαφορετικά χαρακτηριστικά από τον Λημνιό. Ο Λημνιος είναι καλύτερος αθλητής για αυτό παίζει βασικός από τα 16 του στην Σουπερλίγκα. Και στην ουσία έτσι πως παίζει ο Αμπελ το δεξί εξτρέμ πρέπει να ανεβοκατεβαίνει συνέχεια. Μπορεί να το κάνει ο Λάμπρου αυτό; Ίσως του ταιριάζει καλύτερα δεύτερος επιθετικός γιατί από τεχνική είναι τοπ.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό pxp920 » Πέμ 16 Ιαν 2020, 15:41

Εγώ ως προπονητής κερκίδας έχω βρει τη λύση. Έτσι και αλλιώς ο Ματος δεν είναι καλός φέτος - Λημνιος μπακ Λάμπρου εξτρέμ όποτε δεν υπάρχει δίλημμα πλέον


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
pxp920
 
Δημοσιεύσεις: 2646
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 21:22
Τοποθεσία: New York, New York

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό potamda » Πέμ 16 Ιαν 2020, 15:44

Φανταστείτε έναν παίκτη με τα χαρακτηριστικά και των δυο... ο Λημπριός!
Τι παιχταράς θα ήταν!
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5158
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό wickerman » Πέμ 16 Ιαν 2020, 16:10

Χαχαχα. Μου θύμισες κάτι ψωμάκια που τα λένε μπριος στα μαγαζιά.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3460
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 16 Ιαν 2020, 16:42

Argaliad έγραψε:Στην φαση αυτη του γκολ αμα βαλουμε στην θεση του τον Λημνιο. Θα ειχε παρει στην καλυτερη πλαγιο. Εαν λεμε τωρα περνουσε οπως Ο Λαμπρου θα επεφτε στο τραβηγμα φανελας στα ορια περιοχης για πεναλτι ή εστω για το φαουλ. Εαν δεν επεφτε θα εκανε πασα κατα πασα πιθανοτητα. Μετα εαν δεν εκανε πασα επειδη το αριστερο δεν το εχει θα βαρουσε κατι με το δεξι και κατα πασα πιθανοτητα θα ηταν χαμενη ευκαιρια. Για να καταλαβουμε ποσα σωστα πραγματα τουλαχιστον σε επιθεση εκανε σε μια φαση σε σχεση με τον βασικο μας παιχτη. Δεν θα πω για τις καθετες που εβγαλε.

Φτιαξε σωμα-ταχυδυναμη-αντοχες οπως ο Πελκας και ο Λημνιος και θα αφησεις εποχη ρε Λαμπρου. Εχει βελτιωθει αλλα μπορει και αλλο στο κομματι σωματος

Δεν καταλαβαίνω την ανάγκη να υποτιμήσεις ένα από τα μεγαλύτερα περιουσιακά στοιχεία του συλλόγου απλά για να τονίσεις την θετική ενέργεια του Λάμπρου
Ο Λημνιός και ο Λάμπρου είναι κ οι δύο παίκτες της ομάδας μας οι οποίοι αν και αγωνίζονται στην ίδια θέση είναι τελείως μα τελείως διαφορετικοι παίκτες.
Κάποιος σαν κ σένα που θα ήθελε να μειώσει τον Λάμπρου όπως εσύ τον λημνιό θα έλεγε ότι με τον λημνιό δεν θα έτρωγες ποτέ το γκολ από τον Κοροβέση,όπως και ότι ο Λημνιός δεν τεντωνε τις γαμπες του από το 50' γιατί τον έχουν πεθάνει στις κράμπες σ ένα παιχνίδι με ένταση φιλικού αγώνα.
Για μένα ο σωστός ο οπαδός απλά χαίρεται που σε μια θέση η ομάδα έχει δύο υπερταλαντουχους Έλληνες ποδοσφαιριστές που μόλις έχουν μπει στην τρίτη δεκαετία της ζωής τους
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14314
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Πέμ 16 Ιαν 2020, 16:49

Ο Λημνιός είναι καλύτερος ποδοσφαιριστές αυτή τη στιγμή. Και φάνηκε γιατί δεν έπαιζε-και σωστά-ο Λάμπρου. Ναι, αν με ρώταγε κάποιος μπορεί να έλεγα ότι ο Λάμπρου φαίνεται πιο ταλαντούχος. Στο χορτάρι όμως δε μετράει αυτό σε τέτοιο επίπεδο. Ο Λάμπρου πρέπει να εργαστεί περισσότερο.
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 16 Ιαν 2020, 18:16

Φτασαμε στο σημειο ο εξτρεμ που εχει καλυτερη τριπλα, καλυτερο σουτ και σκοραρει πιο ευκολα να ειναι υποδεεστερος ενος αλλου γιατι ο αλλος εξτρεμ παιζει καλυτερη αμυνα!
ΕΛΕΟΣ!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89838
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 16 Ιαν 2020, 18:18

Όχι αλλά και η άμυνα με τα μάτια είναι σοβαρή αδυναμία....

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 16 Ιαν 2020, 18:23

Οσο για το γκολ που φαγαμε ειναι υπερβολη να το χρεωνουμε στον Λαζαρο. Υπηρξε μεγαλη ανασταλτικη αδρανεια
αρκετων παικτων, πριν η μπαλα φτασει στον Κοροβεση.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89838
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

cron