97. Λάζαρος Λάμπρου

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 03 Αύγ 2019, 11:48

Δε
Με χαλάει πωκηση καπου 2,5 μυρρια
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό abalaea » Σάβ 03 Αύγ 2019, 12:37

Εγώ πάλι δεν θα τον έδινα. Αν ο Λάμπρου το έχει μεράκι και θέλει να μείνει να παλέψει, να κάτσει. Μπορεί την συγκεκριμένη χρονική στιγμή να μην είναι στις βασικές επιλογές, αλλά καμιά φορά τα πράγματα αλλάζουν γρήγορα. Π.χ. ο Ενρίκε δεν ξέρουμε αν μείνει στο ρόστερ. Καλός παίχτης είναι, αλλά όχι απαραίτητα για βασικός. Και πιάνει και θέση ξένου. Πέρα από αυτό ο Ζαμπά φαίνετε πως μπαίνει φορτσάτος φέτος και μάλλον θα είναι 1-2 σκαλιά καλύτερος από πέρισι. Πιστεύω το παιδί κοιτάζει την καριέρα του και καλά κανει. Οπότε αν κάνει τίποτα γερά παιχνίδια το επόμενο διάστημα, δεν βλέπω να τον κρατάμε πάρα πολύ καιρό. Τουλάχιστον η ρήτρα του είναι μεγάλη και θα πάρουμε καλή αποζημίωση.
abalaea
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό kos » Σάβ 03 Αύγ 2019, 12:44

Ότι ένα παιδί στα 21-22 δεν βρίσκει χώρο στο ρόστερ φέτος δεν σημαίνει ότι δεν θα βρει του χρόνου. Αρκεί να έχει τα προσόντα και να κάνει καλή χρονιά εκεί που θα πάει.
Τα προσόντα πιστεύουν ότι τα έχει και για αυτό είναι ο μόνος που ήταν δανεικός και ανανέωσε.
Αν του βρουν μια καλύτερη ομάδα με εγγυημένες συμμετοχές σε ένα καλό πρωτάθλημα ίσως να μην ξενερώσει.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4908
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 03 Αύγ 2019, 12:50

Μα το ίδιο ακριβώς συνέβη πέρσι..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό kos » Σάβ 03 Αύγ 2019, 13:00

Και ποιος λέει ότι δεν μπορεί να ξαναγίνει και τα οφέλη να είναι ακόμη μεγαλύτερα για τον παίκτη και την ομάδα? Ταβανιασε στα 21?
Υπάρχει και η συγκυρία...
Φέτος υπάρχει πελκας μπισε στοχ Βιερίνια. Του χρόνου ορισμένοι από αυτούς μπορεί να μην υπάρχουν.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4908
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 03 Αύγ 2019, 13:29

Να θυμίσω μόνο ότι ο Στοχ ήρθε, από επιλογή φέτος, στις 30 Ιουνίου, ενώ μάλιστα η τετραετής ανανέωση του Λάμπρου, ως το καλοκαίρι του 2023, είχε ανακοινωθεί ήδη απ τις 13 Ιουνίου, με όσα κι αν "μαρτυράει" αυτό...

Επίσης, η τριετής ανανέωση του Μπίσε, έγινε τον περασμένο Γενάρη, όταν ο Λάμπρου πήγαινε ήδη πολύ καλά...

Τα παραπάνω δεν με οδηγούν στο συμπέρασμα ότι ο μικρός "υπολογίζεται" για το φετινό ρόστερ (εκτός κι αν πωληθεί κι άλλος εξτρέμ, πλην του Ενρίκε, εννοώ), κάτι που φυσικά πρέπει να το χει ήδη διαγνώσει κι ο ίδιος....

Τώρα, το αν θέλει να αποκτήσει τον τίτλο του "μακροβιότερου δανεικού παίχτη του ΠΑΟΚ", θα φανεί ως τις 31/8...


Υ.Γ Αν η ομάδα, απ τον Λάμπρου, καρπωθεί λιγότερα οφέλη, απ όσα απ τον Κουλούρη, τότε θα είναι λάθος...
Υ.Γ. 2 Επαναλαμβάνω ότι, πολύ πιθανά, οι προσωπικές εκτιμήσεις μου, ίσως είναι ντιπ λανθασμένες...Ίδωμεν...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 03 Αύγ 2019, 13:32

Ο Λάμπρου ανανεώθηκε (και μάλιστα έγινε και βίντεο!) επί Lucescu.. Ο οποίος ίσως τον υπολόγιζε. Δεν θα μάθουμε ποτέ.

Η ΠΑΕ δεν νομίζω να έκανε το βίντεο έτσι απλά..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Σάβ 03 Αύγ 2019, 13:36

Εικάζω πως Ζαμπά το πολύ τον Ιανουάριο θα μας πει αντίο. Βάλε και Ενρίκε στην εξίσωση και δένει το γλυκό στη θέση.
Ειδικά αν πάνε καλά στα 4 προκριματικά τώρα.

Ειλικρινά στενοχωριέμαι που δεν τον έχω δει ούτε σε ένα επίσημο παιχνίδι. Τι γνώμη να βγάλεις;
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 03 Αύγ 2019, 13:55

Θυμίζω ότι κι ο Στοχ επί Λουτσέσκου ανακοινώθηκε...
Την επόμενη μέρα έγινε το οριστικό ραντεβού με τη διοίκηση και αποφάσισε να φύγει...

Το βίντεο είναι ένα πολύ καλό μέσον προμοταρίσματος του "προϊόντος"...Τόσο του παίχτη όσο και της ομάδας...

Αν φύγει τον Γενάρη ο Ζάμπα, προσωπικά εκτιμώ ότι, τη θέση του θα πάρει ο, τότε έτοιμος πλέον, Βιέρι...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό mike » Σάβ 03 Αύγ 2019, 15:08

η μακακία είναι ότι ο μικρός δεν άρπαξε την ευκαιρία (της προετοιμασίας) από τα μαλλιά
θεωρώ ότι πέρσι έκανε καλύτερη προετοιμασία

έπεσε και σε υπερφορτωμένα φτερά...
Άβαταρ μέλους
mike
 
Δημοσιεύσεις: 907
Εγγραφή: Παρ 28 Δεκ 2007, 14:25
Τοποθεσία: Ξάνθη

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό tad » Σάβ 03 Αύγ 2019, 15:17

tolis01 έγραψε:Εικάζω πως Ζαμπά το πολύ τον Ιανουάριο θα μας πει αντίο. Βάλε και Ενρίκε στην εξίσωση και δένει το γλυκό στη θέση.
Ειδικά αν πάνε καλά στα 4 προκριματικά τώρα.

Ειλικρινά στενοχωριέμαι που δεν τον έχω δει ούτε σε ένα επίσημο παιχνίδι. Τι γνώμη να βγάλεις;


αλήθεια είναι αυτό που λες ... το γεγονός ότι πέρσι σε ένα καλύτερο πρωτάθλημα από το δικό μας βελτιώθηκε ακόμα περισσότερο δείχνει ότι το παιδί είναι σε καλό δρόμο ... το αν είναι έτοιμος για εμάς πάντως στην προετοιμασία δεν το έδειξε ... στην προετοιμασία είναι πολύ μικρό το δείγμα ... στους δύο αγώνες που έπαιξε την προηγούμενη εβδομάδα και τον είδα από κοντά πάντως ήταν πολύ μακριά από την μπάλα και δεν κινήθηκε καθόλου χωρίς αυτήν ...
περίμενε πάντα να πάρει πρώτα την μπάλα και να δείξει μετά ... έτσι είχε ελάχιστες επαφές ενώ από τους παίχτες αυτής της θέσης θέλεις πολύ περισσότερες. Ο Ενρίκε που ανέφερες αλλά και ο Γαιτανίδης είναι πολύ πιο συμμετοχικοί ...
το ότι ανανέωσε είναι καλό όπως και το γεγονός ότι δείχνει προσηλωμένος στον στόχο του να παίξει μπάλα υψηλού επιπέδου ... θέλει πάντως περαιτέρω βελτίωση για να παίξει βασικός στο επίπεδο του ΠΑΟΚ ...

υποσ.
φίλε Τόλη σε παρακαλώ μην μου το κάνεις και εσύ αυτό να πουλάς και να αγοράζεις παίχτες ... άσε τον Ζάμπα να τελειώσει την χρονιά εδώ και μετά φεύγει ... αφού πρώτα έχουμε εμφανίσει κάποιον καλύτερο ...
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 03 Αύγ 2019, 15:37

mike έγραψε:η μακακία είναι ότι ο μικρός δεν άρπαξε την ευκαιρία (της προετοιμασίας) από τα μαλλιά
θεωρώ ότι πέρσι έκανε καλύτερη προετοιμασία

έπεσε και σε υπερφορτωμένα φτερά...



Μα δεν έπαιξε πολύ στη προετοιμασία!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό constadine » Παρ 09 Αύγ 2019, 16:20

Από sdna :

«Απογοήτευση στη Φορτούνα, πολλοί... μνηστήρες για Λάμπρου»

Στη Φορτούνα Σιτάρντ βλέπουν με θετικό μάτι το ενδεχόμενο επιστροφής του Λάζαρου Λάμπρου στην Ολλανδία, ωστόσο, καταγράφουν το ενδιαφέρον αρκετών ομάδων για την περίπτωσή του, γεγονός που λιγοστεύει τις πιθανότητές.

Όπως χαρακτηριστικά αναφέρει δημοσίευμα από την Ολλανδία: «Οι οπαδοί της Φορτούνα μπορεί να ελπίζουν σε μια πιθανή επιστροφή του Λάμπρου στο Σιτάρντ αλλά θα απογοητευθούν. Η Φορτούνα βλέπει πολύ θετικά την επιλογή δανεισμού του Λάμπρου για μία ακόμη σεζόν, ωστόσο, από την στιγμή που υπάρχει έντονο ενδιαφέρον για εκείνον από πολλές ομάδες, το Σιτάρντ φαίνεται πως δεν φαντάζει λογική επιλογή».

Ανάμεσα στους πιθανούς μνηστήρες που υπάρχουν για τον Λάμπρου, όπως τονίζουν οι Ολλανδοί, είναι ομάδες όπως η Χέρενφεϊν, η Αλκμάαρ και η Χέρακλες Άλμελο ενώ ενδιαφέρον έχει δείξει και η Κλαμπ Μπριζ που παρακολουθεί τις εξελίξεις. Συνεπώς, η όποια διάθεση της Φορτούνα Σιτάρντ για τον Λάμπρου δεν συγκεντρώνει πολλές πιθανότητες...

Μάλιστα, οι Ολλανδοί τονίζουν πως ο Λάμπρου επέστρεψε στον ΠΑΟΚ, προχώρησε σε ανανέωση του συμβολαίου του, ωστόσο, στην παρούσα φάση δεν έχει βρει τον επιθυμητό χρόνο συμμετοχής. Και ο ποδοσφαιριστής, από την πλευρά του πάντως, μετά το τέλος της καλοκαιρινής προετοιμασίας είχε σημειώσει πως ο βασικός του στόχος είναι να κερδίσει την εμπιστοσύνη του Αμπέλ Φερέιρα...
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό ΑΜΠΑΛΑΕΑ » Σάβ 10 Αύγ 2019, 10:46

Καλυτερο ταλεντο του Λημνιου.
Κατα τη γνωμη μου πρεπει οπωσδηποτε να δωθει
δανεικος ο Λημνιος στο εξωτερικο(αλλιως δε θα εχει εξελιξη)
και να παραμεινει ο Λαμπρου. Αλλιως να δωθει δανεικος
και ο Λαμπρου σε καλυτερη ομαδα της φορτουνα
στο εξωτερικο.
ΑΜΠΑΛΑΕΑ
 
Δημοσιεύσεις: 1172
Εγγραφή: Τρί 18 Ιουν 2019, 17:19

Re: 11. Λάζαρος Λάμπρου

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 10 Αύγ 2019, 23:10

Σήμερα θυμήθηκα ότι παίζει Φορτνάιτ. Ε, λογικό είναι να μην του δίνουν χρόνο συμμετοχής!

Μα Fortnite ρε φίλε;;;; Που βλέπουν αντίπαλο και αρχίζουν να χτίζουν κάστρα, αντί να πυροβολάνε, αντρίκεια, όπως στο Counter Strike (που μας έκανε άντρες) ή το Call Of Duty;; Πάνε και κάνουν τους μπομπομάστορες, κοροϊδεύω και τον αδερφό μου που το παίζει.. Βέβαια, ο δικός μου είναι 14. Ο Λάμπρου είναι 21.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες