10. Δημήτρης Πέλκας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 10. Δημήτρης Πέλκας

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 16 Ιαν 2020, 19:00

Για μενα ο Πελκας ειναι ενας καλουτσικος παικτης που φετος κανει πολυ μετρια σεζον. Στο πρωτο ημιχρονο χαλασε πολλες επιθεσεις του ΠΑΟΚ, στο δευτερο βελτιωθηκε και εβαλε ενα γκολ, ενω ειχε και μια ασιστ. Δεν τον θεωρω εγκεφαλικο παικτη (οπως πχ ο Bise) και γιαυτο δεν νομιζω οτι θα βελτιωθει κι αλλο.
Περιμενω νεωτερους παικτες, οπως τον Χατζηστραβο, να τον ξεπερασουν.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 16 Ιαν 2020, 19:13

Αλήθεια στο πρώτο μας γκολ, δεν του μετράνε την ασίστ, αφού ήταν αυτός που έδωσε (με περίτεχνο σκαψιματάκι) την μπάλα στον Λάμπρου, ο οποίος την κόλλησε στο πλεχτό, μετά, φυσικά, την εξαιρετική ατομική του ενέργεια?

Σε ανάλογη φάση, μέσα στο Άμστερνταμ, είχαν μετρήσει μια τέτοια ασίστ στον Κλάους, στο γκολ του Τζάλμαρου...

Υ.Γ. Ξέχασα να το αναφέρω, νωρίτερα...Δεν τον βοηθάει, το ότι παίζει με μια ταχύτητα πάνω από 5-6 δικούς μας!!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό nothu » Παρ 17 Ιαν 2020, 01:22

Πόσο μ@λ@κ@ς μπορεί να είναι κάποιος που παρακαλεί να κάνεις λάθος για να σε κράξει; Γραφτους στα παπαρια σου και κάνε αυτό που ξες. Και όποιος νομίζει ότι δεν τον επηρεάζει αυτό το ξεφτιλικι που γίνεται κάθε φορά που παίρνει μπάλα, κοιμαται όρθιος.
Άβαταρ μέλους
nothu

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 18 Ιαν 2020, 10:27

goran 64 έγραψε:Αλήθεια στο πρώτο μας γκολ, δεν του μετράνε την ασίστ, αφού ήταν αυτός που έδωσε (με περίτεχνο σκαψιματάκι) την μπάλα στον Λάμπρου, ο οποίος την κόλλησε στο πλεχτό, μετά, φυσικά, την εξαιρετική ατομική του ενέργεια?

Σε ανάλογη φάση, μέσα στο Άμστερνταμ, είχαν μετρήσει μια τέτοια ασίστ στον Κλάους, στο γκολ του Τζάλμαρου...

Υ.Γ. Ξέχασα να το αναφέρω, νωρίτερα...Δεν τον βοηθάει, το ότι παίζει με μια ταχύτητα πάνω από 5-6 δικούς μας!!
Βρήκε την μπάλα, έστω και λίγο, ο αμυντικός του οφη. Νομίζω ότι αυτό ακυρώνει την ασίστ
Άβαταρ μέλους
john4serres

Δημοσίευσηαπό zaffodb » Σάβ 18 Ιαν 2020, 11:20

nothu έγραψε:Πόσο μ@λ@κ@ς μπορεί να είναι κάποιος που παρακαλεί να κάνεις λάθος για να σε κράξει; Γραφτους στα παπαρια σου και κάνε αυτό που ξες. Και όποιος νομίζει ότι δεν τον επηρεάζει αυτό το ξεφτιλικι που γίνεται κάθε φορά που παίρνει μπάλα, κοιμαται όρθιος.

+1926
Πες τα Χρυσόστομε!
Μια ζωή η Τούμπα ψάχνει εξιλαστήρια θύματα. Τώρα ήρθε η σειρά του Πέλκα...
Φτάσε όπου δεν μπορείς παιδί μου! Μην ντραπείς αν έπαιξες καλά κι έχασες... Να ντραπείς αν έπαιξες κακά και κέρδισες!
Άβαταρ μέλους
zaffodb

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Σάβ 18 Ιαν 2020, 12:58

Εντάξει μάγκες, μην το φτάσουμε τώρα και στα άκρα και τα ρίξουμε στην τούμπα και τους οπαδούς, φταίει και ο ίδιος ο Πέλκαρος που θα μπορούσε να είχε εξελιχθεί περισσότερο και να είχε ήδη αρπάξει όλες τις ευκαιρίες που είχε-έχει στα πόδια του. Ξέρετε πόσα ταλέντα θα ήθελαν να ήταν στην θέση του και να έσταζαν αίμα στο γήπεδο για ν' αρπάξουν την ευκαιρία μεγαλύτερης διάκρισης, εδραίωσης? Καλός, χρυσός ο Δημήτρης, αλλά θα συμφωνήσω με τον Αποστόλη, ότι κάνει ότι μπορεί για να μείνει στην μετριότητα και να μην βελτιωθεί. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΑΘΟΣ εννοείται και εδώ είμαστε για την κωλοτουμπάρα μας. Αν ανατρέξετε τα ποστ μου θα δείτε πόσα χρόνια τον στηρίζω και λέω για ""δουλειά"" δουλειά, δουλειά, λέω "ξύπνα ρε Δημήτρη", λέω θα "επανέλθει μάγκες", λέω για στήριξη και κτλ κτλ..
Το θέμα είναι πως περνάνε τα χρόνια και .... συνεχίζω να βλέπω τα ίδια ακόμα! :|
Εγώ προσωπικά πιστεύω πως βλέπουμε το μισό από αυτό που πραγματικά μπορεί ν' αποδώσει ο Πέλκας, το τι φταίει και πως μπορεί ν' αλλάξει αυτό, πραγματικά δεν το γνωρίζω.
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john

Δημοσίευσηαπό Blacksheep » Σάβ 18 Ιαν 2020, 23:11

zaffodb έγραψε:
nothu έγραψε:Πόσο μ@λ@κ@ς μπορεί να είναι κάποιος που παρακαλεί να κάνεις λάθος για να σε κράξει; Γραφτους στα παπαρια σου και κάνε αυτό που ξες. Και όποιος νομίζει ότι δεν τον επηρεάζει αυτό το ξεφτιλικι που γίνεται κάθε φορά που παίρνει μπάλα, κοιμαται όρθιος.

+1926
Πες τα Χρυσόστομε!
Μια ζωή η Τούμπα ψάχνει εξιλαστήρια θύματα. Τώρα ήρθε η σειρά του Πέλκα...

Εγώ δεν παρακαλώ να κάνει λάθος εγώ παρακαλώ για να κάνει το σωστό να παίξει ετσιβοπως έπαιξε πριν 2 χρόνια χωρίς τής καρδούλες πρως την κερκίδα κλπ κλπ αλλά δυστυχώς με το παρακαλετο μένω.
Blacksheep

Δημοσίευσηαπό Maximus » Κυρ 19 Ιαν 2020, 18:52

Eντάξει παιδιά, 26 χρονών πλέον είναι ο Πέλκας... Ας μην ονειρευόμαστε εξελίξεις και προσθήκες στο παιχνίδι του. Αυτός είναι πλέον. Δεν θα μας αλλάξει επίπεδο, ούτε πλέον είναι και ο πολύτιμος παίχτης που πρέπει πάντα να βρίσκεται ενδεκάδα.

Νιώθει από ΠΑΟΚ, είναι Έλληνας (που η ομάδα χρειάζεται και κάποιους στο ρόστερ), είναι μία πολύ καλή λύση επιπέδου Σουπερλιγκ, αυτά...
Άβαταρ μέλους
Maximus

Δημοσίευσηαπό renegade » Κυρ 19 Ιαν 2020, 21:49

Γκολ από τα αποδυτήρια :lol:
Άβαταρ μέλους
renegade

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 19 Ιαν 2020, 21:58

Καλός για ένα ακόμη παιχνίδι. Όποτε η μπάλα ερχόταν σ' αυτόν, την χάναμε. Τον έσωσε το γκολ, που μέτρησε αφού έγινε αλλαγή.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό Mauricio-8- » Κυρ 19 Ιαν 2020, 22:10

Καλός λέτε για ακόμη ένα παιχνίδι.Εκνευριστικος χωρίς ουσία που έχει πιάσει ταβάνι και καλό θα ήταν να πουληθεί άμεσα θα έλεγα εγώ που το φωναζω εδώ και καιρό.Μονιμα ντεφορμαρισμενος και ας μου λέτε εσει για φανέλες και δικά μας παιδιά.Με τα λεφτά που παίρνει θα επρεπε να κάνει παπάδες.Μακαρι να πουληθει.
Άβαταρ μέλους
Mauricio-8-

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 19 Ιαν 2020, 22:11

Με τόσα λάθος κοντρόλ απόψε, άνετα τον βάφτισα Σκουντούφλη....

Υ.Γ. Αυτό το "άντε γαμηθείτε", στους πανηγυρισμούς γκολ του (2η φορά σήμερα) του χει γίνει (κακή) συνήθεια?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό Grigorios_PAOK » Κυρ 19 Ιαν 2020, 22:28

Συνέχισε έτσι Πελκινιο, οι μπαλαδοφατσες να σε βρίζουν και εσύ να τα παστελωνεις.
Παιχταρας και σε πείσμα στους προπονητές σου που σε βάζουν όπου να ναι εσύ και δίχτυα βρίσκεις και στα ντέρμπι κάνεις και γκολ και ασίστ.
Ο Υ Σ Ι Α που δεν έχουν άλλοι δυστυχώς.
Εσύ και ο Λημνιός είστε οι ποδοσφαιριστές που θα ήθελε κάθε προπονητής να έχει.
Grigorios_PAOK

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 19 Ιαν 2020, 22:41

ΑποστόληςΑ έγραψε:Καλός για ένα ακόμη παιχνίδι. Όποτε η μπάλα ερχόταν σ' αυτόν, την χάναμε. Τον έσωσε το γκολ, που μέτρησε αφού έγινε αλλαγή.

Συγγνώμη κακός ήθελα να γράψω. Φαίνεται άλλωστε από τη συνέχεια του λόγου.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 19 Ιαν 2020, 23:04

ήρωας σήμερα, με τόση μουρμούρα πάνω από το κεφάλι του. Έβαλε το γκολ που ουσιαστικά έκρινε το ματς.

Θα ζητήσω την ανοχή των μοντς γιατί θα πρέπει μόνος μου σχεδόν να γεμίσω τις 5-6 σελίδες που θα γραφόταν αν σταματούσε στη φάση του γκολ. Όπως ΟΛΟΙ θα γκρινιάζαμε εκ των υστέρων και εκ του ασφαλούς (στο γήπεδο κανείς δεν κατάλαβε τι έγινε, από τα ραδιοφωνάκια πήραμε γραμμή), έτσι πρέπει, κατά τη γνώμη μου, να επιδοκιμάσουμε τον ακατανόμαστο διότι συνέχισε τη φάση παρά το σήκωμα της σημαίας.
Είμαι δε σίγουρος ότι ελάχιστοι από τους παίχτες μας θα είχαν την οξυδέρκεια εκείνη τη στιγμή με την άμυνα παγωμένη και τη σημαία σηκωμένη να συνεχίσουν τη φάση και να σκοράρουν.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Patron και 9 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler