10. Δημήτρης Πέλκας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 10. Δημήτρης Πέλκας

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 15 Ιαν 2020, 23:53

theo-drama έγραψε:Μολις τον εκραξα θαρρεις και με ακουσε και εκανε 3 καλες προσπαθειες και μεχρι το τελος ηταν καλος.

Κι εμένα δεν με άρεσε σήμερα στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο όμως βελτιώθηκε.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 16 Ιαν 2020, 01:28

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Οκ, εγώ δεν θέλω τον Πέλκα στον ΠΑΟΚ. Τουλάχιστον να του πάρουν το περιβραχιόνιο...
Αλλά αυτή η μουρμούρα της κερκίδας σε κόβει τα πόδια.
Ο γαύρος είναι ανίκητος, λέγατε, θυμάστε; Τώρα γύρισε ο τροχός, πουτάνες τώρα σωπάστε για ν'ακούσετε τα γέλια των χαμένων που πάνω στα συντρίμμια σας χορεύουν.
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 16 Ιαν 2020, 01:34

Δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποιος δεν θέλει τον πέλκα στην ομάδα
Άβαταρ μέλους
renegade

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 16 Ιαν 2020, 04:08

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Είναι αρχηγός, πιστεύει ότι αξίζει να παίζει βασικός και κάνει 5 ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ καλά παιχνίδια τον χρόνο.

Για 5 καλούς αγώνες τον θέλουμε; 5 καλούς αγώνες θα κάνει και ένας της Κ19.

Τέτοια εμφάνιση από φθηνό παγκίτη τη δέχομαι. Όχι από τον Πέλκα.

Μετά το Μόνος Στο Σπίτι...ας κάνει το Μόνος Στη Μεσήμβρια Να Βελτιώσω Τις Αδυναμίες Μου.

Αλλιώς να κάτσει σπίτι του να κάνει αυτά που γουστάρει και να τραγουδάει το Μαμά με τον Λημνιό και τον Πασχαλάκη.

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Άμα τόσο μπορεί, υπάρχουν ομάδες που το "τόσο μπορεί" του θα είναι υπέρ αρκετό. Εδώ είναι ΑΝΕΠΑΡΚΕΣ.
Ο γαύρος είναι ανίκητος, λέγατε, θυμάστε; Τώρα γύρισε ο τροχός, πουτάνες τώρα σωπάστε για ν'ακούσετε τα γέλια των χαμένων που πάνω στα συντρίμμια σας χορεύουν.
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Πέμ 16 Ιαν 2020, 08:09

Χθες ο Πέλκας εμφάνισε κάτι σπάνιο. Ήταν αυτός που χαλούσε κάθε καλή ανάπτυξη της ομάδας και φαινόταν εκτός τόπου και χρόνου! Παρόλα αυτά τα νούμερα λένε κάτι απίστευτο. Δύο γκολ, ένα ακόμα ακυρωμένο, μία ασίστ και ένα δοκάρι! Ο εκνευρισμός κάποιων οπαδών προς τον Πέλκα είναι επειδή ο ποδοσφαιριστης έχει αποδείξει ότι έχει δυνατότητες, όμως κάτι κάνει ο ίδιος και μπλοκάρει. Στην χρονιά του κλεμμένου ήταν ο πιο πολύτιμος μετά από τον Πριγιοβιτς,που και τότε υπήρχε πίεση και το ρόστερ πάλι είχε παιχταράδες. Πρέπει να δουλέψουν όλοι με την ψυχολογία του και μόνο κέρδος θα υπάρχει.
Nikos 74

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Πέμ 16 Ιαν 2020, 11:53

Δηλαδή αν είχε μόνο κάνα δυο τρια λάθη, θα έγραφε 4 γκολ και 3 ασίστ;

Τα έχω γράψει και παλιότερα, αν Πέλκας και Λημνιός ήταν πιο αποτελεσματικοί και παρήγαγαν τελικές αντι να πουλάνε ή να επιστρέφουν πίσω τη μπάλα, ο ΠΑΟΚ θα είχε σχεδόν διπλάσια παραγωγικότητα σε γκολ φέτος.

Αυτό δε σημαίνει ότι οι παίκτες είναι για κράξιμο.

Μέχρι το τέλος της χρονιάς μόνο να ελπίζουμε μπορούμε και να εμψυχωνουνε τους παίκτες για να έχουν καλύτερες προϋποθέσεις στην προσπάθεια αυτή.

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis

Δημοσίευσηαπό zissos » Πέμ 16 Ιαν 2020, 12:22

Εγώ πιστεύω ότι ο Πέλκας για να πάει παρακάτω, πρέπει να φτιάξει την ζωή του εξωαγωνιστικά. Έχει δουλέψει πολύ το κορμί του, πλέον είναι δυνατός, γρήγορος, έχει καλές αντοχές. Τακτικά δεν ξεχνιέται στο γήπεδο, απλά επειδή προσπαθεί να είναι μέσα σε ΟΛΕΣ τις φάσεις, στις περισσότερες από αυτές είναι ένα κλικ πίσω ή μπροστά ή παραδίπλα, οπότε δεν βγαίνει το όλο θέμα φυσικά, κάτι που χαλάει την αυτοσυγκέντρωση του και την αποτελεσματικότητα του.
Αν έχει κάνα καλό κορίτσι, ας της πάρει κάνα δαχτυλίδι να της προτείνει, να γίνει και μπαμπάς, γιατί έχει αρχίσει να κάνει μπιφτέκι, δεν είναι πιτσιρικάς πλέον.
Ας παραδειγματιστεί από την ζωή που κάνουν οι πραγματικοί επαγγελματίες παίχτες του ΠΑΟΚ, όπως π.χ. ο Μάτος ή ο Κρέσπο ή ο Μίσιτς, ευτυχώς ζούμε σε μια περίοδο που υπάρχουν πολλοί τέτοιοι στον ΠΑΟΚ.

Το επόμενο βήμα για τον Πέλκα δεν είναι ούτε σωματικό, ούτε προϊόν επιπλέον προπόνησης. Δεν μπορεί να γίνει ούτε πιο γρήγορος, ούτε πιο δυνατός. Για τα σωματικά του χαρακτηριστικά είναι σαν ταύρος και απλά πρέπει να προπονείται καλά και να συντηρεί μια άριστη φυσική κατάσταση.
Το επόμενο βήμα πρέπει να το κάνει σε επίπεδο νοοτροπίας- ψυχολογίας- ιδιοσυγκρασίας.
Άβαταρ μέλους
zissos

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 16 Ιαν 2020, 13:26

Συμφωνώ με το post του αμέσως προηγούμενου, αμφιβάλλοντας ότι ο γάμος κι η τεκνοποίηση θα τον στρώσουν...
Nikos 74 έγραψε:Χθες ο Πέλκας εμφάνισε κάτι σπάνιο. Ήταν αυτός που χαλούσε κάθε καλή ανάπτυξη της ομάδας και φαινόταν εκτός τόπου και χρόνου! Παρόλα αυτά τα νούμερα λένε κάτι απίστευτο. Δύο γκολ, ένα ακόμα ακυρωμένο, μία ασίστ και ένα δοκάρι! Ο εκνευρισμός κάποιων οπαδών προς τον Πέλκα είναι επειδή ο ποδοσφαιριστής έχει αποδείξει ότι έχει δυνατότητες, όμως κάτι κάνει ο ίδιος και μπλοκάρει. Στην χρονιά του κλεμμένου ήταν ο πιο πολύτιμος μετά από τον Πρίγιοβιτς,που και τότε υπήρχε πίεση και το ρόστερ πάλι είχε παιχταράδες.

Πρέπει να δουλέψουν όλοι με την ψυχολογία του και μόνο κέρδος θα υπάρχει.

Χθες, όντως χάλασε μπόλικες επιθέσεις, αλλά δημιούργησε επίσης μπόλικες, με την ενέργεια και τα κλεψίματα...
Συμφωνώ ότι χρειάζεται διόρθωση (ανόρθωση) η ψυχολογία του, αλλά αυτό οφείλει να το πράξει κυρίως μόνος...

Το μεγαλύτερο μειονέκτημα του, ήταν και συνεχίζει (δυστυχώς) να είναι, η απόφαση πριν την τελική ενέργεια...
Στην θέση, δε, που αγωνίζεται, είτε σαν 10άρι, είτε σαν 2ος φορ, αυτή είναι που φέρνει την ουσία, τα νούμερα...
Χθες "έγραψε", μεν, τέτοια, αλλά θα μπορούσε να είχε γράψει, άνετα, τα διπλάσια, απέναντι σ αυτόν τον ΟΦΗ...

Υ.Γ. Με κείνο το "άντε γ@μηθείτε", στο 3-1, με φάνηκε σαν να κατηγορούσε κάποιους (ποιους?) ότι τον ματιάζουν!
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Πέμ 16 Ιαν 2020, 13:51

Προσωπικά έχω δηλώσει πολλάκις εδώ και δυο χρόνια περίπου πως για τη θέση αυτή θέλω κάτι διαφορετικό και ποιοτικότερο κι από Πέλκα και Μπίσεσβαρ. Ένα το κρατούμενο.

Αλλά ΝΙΣΑΦΙ!

- Σκοράρει, γράφει νούμερα => μαγική εικόνα, προϊόν πλάνης
- Σε θετικές ενέργειες (πχ σουτ στο ριμπάουντ γκολ του Σβι με λίκι ή προχθές στην ασίστ σε Τσούμπα που οδήγησε στην κόκκινη σε Χουλτ) => λάθος του αμυντικού
- Μοιράζει καλά το παιχνίδι ή δίνει έτοιμα γκολ ή πιέζει => εε, με τόσες προσπάθειες κάτι θα του βγει
- Μπαίνει αλλαγή για 10 λεπτά => Περισσότερα αρνητικά ποστς από όσους έπαιξαν όλο τον αγώνα
- Κάνει μαλακία => εκεί όλη δικιά του, δεν ισχύει το ¨ εε, με τόσες προσπάθειες κάτι δε θα του βγει ¨ ή ¨κρύος (αν μπήκε αλλαγή) δύσκολο να προλάβει να δείξει κάτι¨
- Σε διπλούς αγώνες με μεγαθήριο που το κοράκι σε έσφαξε στα γόνατα στον ένα και στον άλλο έδωσες γελοία γκολ από την άμυνά σου, φταίει αυτός αποκλειστικά για τον αποκλεισμό για μία χαμένη ευκαιρία ενώ έπαιξε πολύ καλά
- Δε μας αρέσει η μουσική που ακούει, που δεν παντρεύεται την κοπέλα του

ΝΙΣΑΦΙ!!
Με την ίδια λογική θα μπορούσε κάποιος να ισχυριστεί πως οι γκολάρες του Βιερίνια πέρυσι ήταν προϊόντα λαθών των αντίπαλων τερματοφυλάκων κλπ κλπ.

ΕΛΕΟΣ!!!!
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Πέμ 16 Ιαν 2020, 14:02

Πες τα άνθρωπέ μου!
BlackFriday

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Πέμ 16 Ιαν 2020, 14:15

Τολη τα ιδια λεγανε και για τον κλαους καποιοι και ειδαμε την καταληξη

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr

Δημοσίευσηαπό flash4 » Πέμ 16 Ιαν 2020, 14:18

tolis01 έγραψε:Προσωπικά έχω δηλώσει πολλάκις εδώ και δυο χρόνια περίπου πως για τη θέση αυτή θέλω κάτι διαφορετικό και ποιοτικότερο κι από Πέλκα και Μπίσεσβαρ. Ένα το κρατούμενο.

Αλλά ΝΙΣΑΦΙ!

- Σκοράρει, γράφει νούμερα => μαγική εικόνα, προϊόν πλάνης
- Σε θετικές ενέργειες (πχ σουτ στο ριμπάουντ γκολ του Σβι με λίκι ή προχθές στην ασίστ σε Τσούμπα που οδήγησε στην κόκκινη σε Χουλτ) => λάθος του αμυντικού
- Μοιράζει καλά το παιχνίδι ή δίνει έτοιμα γκολ ή πιέζει => εε, με τόσες προσπάθειες κάτι θα του βγει
- Μπαίνει αλλαγή για 10 λεπτά => Περισσότερα αρνητικά ποστς από όσους έπαιξαν όλο τον αγώνα
- Κάνει μαλακία => εκεί όλη δικιά του, δεν ισχύει το ¨ εε, με τόσες προσπάθειες κάτι δε θα του βγει ¨ ή ¨κρύος (αν μπήκε αλλαγή) δύσκολο να προλάβει να δείξει κάτι¨
- Σε διπλούς αγώνες με μεγαθήριο που το κοράκι σε έσφαξε στα γόνατα στον ένα και στον άλλο έδωσες γελοία γκολ από την άμυνά σου, φταίει αυτός αποκλειστικά για τον αποκλεισμό για μία χαμένη ευκαιρία ενώ έπαιξε πολύ καλά
- Δε μας αρέσει η μουσική που ακούει, που δεν παντρεύεται την κοπέλα του

ΝΙΣΑΦΙ!!
Με την ίδια λογική θα μπορούσε κάποιος να ισχυριστεί πως οι γκολάρες του Βιερίνια πέρυσι ήταν προϊόντα λαθών των αντίπαλων τερματοφυλάκων κλπ κλπ.

ΕΛΕΟΣ!!!!

Άψογος! Το λέμε χρόνια τώρα. Η κριτική πολλών συνοπαδών πάει ανάλογα με συμπάθειες-αντιπάθειες και ονόματα.
flash4

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 16 Ιαν 2020, 14:40

ace.79.gr έγραψε:Τολη τα ιδια λεγανε και για τον κλαους καποιοι και ειδαμε την καταληξη

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι σχέση έχει ο Κλάους με τον πέλκα
Άβαταρ μέλους
renegade

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Πέμ 16 Ιαν 2020, 15:02

Εδω ειχε ειπωθει πως ο Λαμπρου δεν παιζει επειδη δεν τον θελει ο Πελκας...

Και ο Λαμπρου γραφει πως ειναι κολλητος του, εκαναν και διακοπες μαζι...
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Σε σκούτερ χωρίς κράνος
Άβαταρ μέλους
Napoli4

Δημοσίευσηαπό zissos » Πέμ 16 Ιαν 2020, 15:17

Εγώ ξέρω ότι από τον Πέλκα έχουμε δει στιγμές μεγαλείου. Η συζήτηση υπάρχει γιατί αυτός ο παίχτης έχει πολύ ψηλό ταβάνι, αν σταθεροποιήσει την απόδοση του σε καλά στάνταρ. Και για τον ΠΑΟΚ δεν είναι καθόλου εύκολο να αγοράσει "κάτι ποιοτικότερο" από τον Πέλκα. Ποιόν να πάρει? Τον Ντιμπάλα ή τον Ζίγεχ? Θα πρέπει να πάρει κάποιον ταλαντούχο σε μικρή ηλικία και όλη αυτή η κουβέντα να ξαναστηθεί από την αρχή.
Άβαταρ μέλους
zissos

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Kostas87 και 2 επισκέπτες

metin2 pvp metin2 pvp serverler mt2 pvp metin2 pvp silkroad pvp knight pvp metin2 pvp serverler pvp serverler