Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικά

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 07 Αύγ 2020, 16:50

Maximus έγραψε:Λόρδε μου, μην βγαίνεις έξω από τα ρούχα σου...
Και εγώ σε συμπαθώ και εκτιμώ την δουλειά που κάνεις.

Προφανώς και δεν το υποστηρίζω με τα μπουνια αυτο που εγραψα προηγουμένως, απλά οπως ειπα, δινω τροφή για σκέψη...Το παιζω "δικηγόρος του διαβόλου", αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Όπως είπε και ο Αβόλευτος, επιθυμώ διακαώς την επανεκκίνηση με οποιοδήποτε κόστος.


Το καταλαβαίνω,όσο όμως δεν βαδίζουμε προς την επιτυχία,και αμφισβητούμε τα μοναδικά σωστά βήματα που γίνονται,χύνουμε το γάλα.
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7655
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Maximus » Παρ 07 Αύγ 2020, 17:30

Doomlord, In Abel we trust...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Stathis71 » Παρ 07 Αύγ 2020, 18:33

Δυστυχως, αυτη η αρρωστεια του ελληνικου ποδοσφαιρου, το εγκληματικο σωματειο , εχει κανει ενα τεραστιο κακο συνολικα στο ποδοσφαιρο. Καταφερε μετα τη δεκαετια του 1990 να παρει αρχικα καποιους τιτλους- με καθε μεσο -. Οι τιτλοι τοτε δινανε σιγουρη συμμετοχη σε ομιλους τσ λιγκ. Το αποτελεσμα ηταν τα τεραστια ποσα, να δημιουργησουν μεγαλη διαφορα απο τις υπολοιπες ομαδες, και αυτο τους εδινε το δικαιωμα να πουλανε το σανο: "επενδυστε κι εσεις , να κανετε ομαδα" . Η λογικη τους αυτη, κατεστρεψε τον ανταγωνισμο , αρα και το ενδιαφερον στο ελληνικο προωταθλημα με τα γνωστα αποτελεσματα. Μειωση εισητηριων, μειωση τηλεθεασης, βια, τοξικοτητα. Η κατρακυλα φαινεται και στους βαθμους της χωρας στην καταταξη της ΟΥΕΦΑ. Πλεον , μονο τα εσοδα των ευρωπαικων διοργανωσεων αποτελουν λυση για τις 2-3 πρωτες ομαδες. Η Ευρωπη ειναι μονοδρομος, εστω μεχρι να τελειωσει και στη εντος της χωρας η τοξικοτητα. ΕΙσαι υποχρεωμενος να παρεις ευρωπαικες προκρισης αν θες να εχεις εσοδα ωστε να εισαι μεσα στις ομαδες που θα παιρνουν το πρωταθλημα σε βαθος χρονου. Ετσι δινεις και ενδιαφερον στο κατακαημενο ελληνικο πρωταθλημα, μεχρι να επελθει η καθαρση απο τη βρωμια που ζουμε και να φυγει η τοξικοτητα.Δεν ειμαι αισιοδοξος για τη συνολικη κατασταση της σουπερληγκας, πιστευω ομως οτι αν σεβαστεις την ποδοσφαιρικη λογικη, θα μπορεις να εχεις ευρωπαικες προκρισεις, ακριβες πωλησεις παιχτων, και να εισαι συνεχεια στην κορυφη των 2 πρωτων θεσεων. Δε νομιζω οτι γραφω κατι το ιδιαιτερο, και συγγνωμη για το σεντονι....
Stathis71
 
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 08:19

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 07 Αύγ 2020, 19:46

Maximus έγραψε:Doomlord, In Abel we trust...

Έτσι,πρόσωπο κυνής αποδοχής :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7655
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό tzelas » Παρ 07 Αύγ 2020, 20:36

Stathis71 έγραψε:Δυστυχως, αυτη η αρρωστεια του ελληνικου ποδοσφαιρου, το εγκληματικο σωματειο , εχει κανει ενα τεραστιο κακο συνολικα στο ποδοσφαιρο. Καταφερε μετα τη δεκαετια του 1990 να παρει αρχικα καποιους τιτλους- με καθε μεσο -. Οι τιτλοι τοτε δινανε σιγουρη συμμετοχη σε ομιλους τσ λιγκ. Το αποτελεσμα ηταν τα τεραστια ποσα, να δημιουργησουν μεγαλη διαφορα απο τις υπολοιπες ομαδες, και αυτο τους εδινε το δικαιωμα να πουλανε το σανο: "επενδυστε κι εσεις , να κανετε ομαδα" . Η λογικη τους αυτη, κατεστρεψε τον ανταγωνισμο , αρα και το ενδιαφερον στο ελληνικο προωταθλημα με τα γνωστα αποτελεσματα. Μειωση εισητηριων, μειωση τηλεθεασης, βια, τοξικοτητα. Η κατρακυλα φαινεται και στους βαθμους της χωρας στην καταταξη της ΟΥΕΦΑ. Πλεον , μονο τα εσοδα των ευρωπαικων διοργανωσεων αποτελουν λυση για τις 2-3 πρωτες ομαδες. Η Ευρωπη ειναι μονοδρομος, εστω μεχρι να τελειωσει και στη εντος της χωρας η τοξικοτητα. ΕΙσαι υποχρεωμενος να παρεις ευρωπαικες προκρισης αν θες να εχεις εσοδα ωστε να εισαι μεσα στις ομαδες που θα παιρνουν το πρωταθλημα σε βαθος χρονου. Ετσι δινεις και ενδιαφερον στο κατακαημενο ελληνικο πρωταθλημα, μεχρι να επελθει η καθαρση απο τη βρωμια που ζουμε και να φυγει η τοξικοτητα.Δεν ειμαι αισιοδοξος για τη συνολικη κατασταση της σουπερληγκας, πιστευω ομως οτι αν σεβαστεις την ποδοσφαιρικη λογικη, θα μπορεις να εχεις ευρωπαικες προκρισεις, ακριβες πωλησεις παιχτων, και να εισαι συνεχεια στην κορυφη των 2 πρωτων θεσεων. Δε νομιζω οτι γραφω κατι το ιδιαιτερο, και συγγνωμη για το σεντονι....


Τα είπες όλα
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Παρ 07 Αύγ 2020, 21:14

Doomlord4 έγραψε:Για πες φίλε Andrew R, τι έκανα για να αξίζω την κόκκινη κάρτα σου
Και ενημέρωσε με πόσες αγωνιστικές μένω έξω


Ωχ καλε μου φίλε doom η κόκκινη κάρτα πάει στον γαύρο,κι όχι σε εσένα. Το λέω επειδή δεν ήξερα τι μας συνέφερε να γίνει για το ματς του γκευ . Μόλις σε διάβασα μου λύθηκαν οι απορίες. Οπότε στον φίλο μου. Doom καμία κόκκινη καρτα :nairepaok: . Στο Ολυμπιακό πολλές :redcard: :redcard: :redcard: :redcard:
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2188
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 07 Αύγ 2020, 22:07

Nα σαι καλά φίλε
Δυστυχως δεν είχαμε τα καλά νέα του αφανισμού σήμερα
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7655
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Andrew R » Παρ 07 Αύγ 2020, 22:09

Και αυτό κάνει επιτακτική την πρόκριση μας κατά αρχάς στο Europa League και μετά στο Τσου Λου
Andrew R
 
Δημοσιεύσεις: 2188
Εγγραφή: Κυρ 21 Δεκ 2014, 23:31

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 08 Αύγ 2020, 00:45

breakdown88 έγραψε:Επόμενη απόφαση που μας αφορά: η ύπαρξη κλειδάριθμου για Μπεσίκτας ή όχι.

Επόμενα παιχνίδια που μας ενδιαφέρουν: τα ματς του Γιουρόπα την άλλη βδομάδα.

Προσωπικά (Doom διόρθωσε αν κάνω λάθος) προτιμώ να το πάρει ομάδα που δεν έχει βγει τσουλου (πχ Λεβερκούζεν, Ρόμα, Γουλβς κλπ) για να γλιτώσουμε το re-balancing και να αυξήσουμε τις πιθανότητες κλήρωσης στον 3ο γύρο με Κράσνονταρ και Γάνδη (τις οποίες προτιμώ από Μπενφίκα η οποία ακόμα και στην τραγική της κατάσταση μπορεί να προκριθεί ομίλους από μνήμης) και παράλληλα να έχουμε υπαρκτές ελπίδες να παίξουμε την πρόκριση στους ομίλους σε διπλά ματς με τη Ρεν στα πλει-οφ.

Όλα αυτά με δεδομένο ότι θα περάσουμε το 2ο γύρο.

Επανέρχομαι στον φίλο
Αν παίξουμε με Γάνδη ή Κρασνοντάρ,στα playoff θα συναντησουμε Μπενφίκα,Δυναμό ή οποιον τους αποκλείσει

Νομίζω πως τελικά προτιμώ Μπενφίκα στο 2ο παιχνίδι
Με μονό ματς σε ουδέτερο και με την αμυνα της ομαδας σε καλη κατασταση με τα 3 στόπερ,ίσως το πάμε στα πέναλτυ

Κι αν πάμε έτσι στα playoff,θα είναι η πρώτη φορά που θα έχουμε σποκλείσει το μεγαθήριο και θα έχουμε έναν τελευταίο μικρότερο αντίπαλο μπροστά μας

Η Δυναμό θα ήταν ο ιδανικότερος αντίπαλος,αλλα τη γκαντεμιά μου μεσα,τον φοβάμαι τον Ρουμάνο

Οπότε μετά από ώριμη σκέψη είμαι με Ιντερ Σεβιλλη Man.U στο europa για να αποφύγουμε τους Γάλλους!
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7655
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Σάβ 08 Αύγ 2020, 03:01

Έχουν ξεπατωθει τα γαριδοψωλα ναυτακια ρε γμτ..europa χωρίς καν να αγωνιστούν..σταδιαλα
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 08 Αύγ 2020, 05:18

Όχι ακόμα
Όχι αν το πάρει η Λυών
(Ή η Νάπολι)
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7655
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Σάβ 08 Αύγ 2020, 05:40

Καμιά φορά είναι να σε θέλει. Παίρνουμε πρωτάθλημα μετά από 35 χρόνια και πέφτεις πάλι πάνω στον Άγιαξ που 3 μήνες πριν έφτασε στον ημιτελικό. Και την επόμενη χρονιά κάθεται στον γαύρο η κεντα να έχει ομίλους Europa καβαντζα. Ε είναι να σε θέλει.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Σάβ 08 Αύγ 2020, 11:35

Αν πέρναμε φέτος το πρωτάθλημα (μετά από 35 χρόνια) ο Μητσαυγενάκης θα έβαζε παύλα
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7655
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Parolos » Σάβ 08 Αύγ 2020, 12:15

Μετά την εξασφάλιση του γκέι ομίλων, είμαστε με την πλάτη στον τοίχο. Λογικά θα περάσουν και στο 1 ματς τον σχετικά εύκολο αντίπαλο που θα έχουν, οπότε οικονομικά ανοίγει άπειρα η ψαλίδα πλέον.
Το πώς θα μπούμε ΤσΛ δε ξέρω ακριβώς.. θα πρέπει να κοιμηθεί ο Θεός 3 ματς.. ε ας κοιμηθεί να τελειώνουμε με αυτό το πράγμα δεν αντέχεται.

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6013
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Σάβ 08 Αύγ 2020, 18:05

Έχουμε πάρει ως δεδομένο ότι αν μπούμε στους ομίλους του chl και 'πάρουμε τα φράγκα' θα τα 'σπρωξουμε' στις μεταγραφές για να αλλάξουμε επίπεδο.Το ενδεχόμενο να μην ξοδευτουν για να καλυφθούν οι ζημιες προηγούμενων σεζον, το έχουμε σκεφτεί;Το βλέπω πολύ πιθανό να συμβεί.Και λογικό.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες