Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικά

Σχόλια - κριτική των αγώνων και τα νέα του ευρωπαϊκού ΠΑΟΚ

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Maximus » Παρ 07 Αύγ 2020, 13:43

Eagle1980, στο ποστ μου έγραψα σε 3 σημεία "Ελληνικό ποδόσφαιρο", μετά "Αιλαδα" και στο τέλος "χώρα της μπανανίας"... Ο καθένας πιάνεται από εκεί που νιώθει καλύτερα. Πάντως αυτοί που μένουν εξωτερικό, αγαπούν περισσότερο την χώρα τους από αυτούς που βρίσκονται εντός της χώρας. Οπότε δεν κατάλαβα γιατί τα συσχετιζεις αυτά τα δύο. Και ναι, έχω ζήσει καποια χρόνια εξωτερικό και μου έλειπε η Ελλαδα πολύ. Και όταν γύρισα, είπα αμάν και πότε θα ξαναφύγω...

Doomlord, έχεις δίκιο για τις πρώτες σελίδες, αλλά βαριέμαι/δεν έχω χρόνο να ξαναδιαβάσω τις σελίδες. Απλά ένα γεγονός να αναφέρω μονο.
Αρχές δεκαετίας 90, που μπήκε το branding της ΟΥΕΦΑ στο κύπελλο πρωταθλητριών σε Τσου Λου, τότε που άρχισε το σύστημα να γίνεται πιο εμπορικό με την χρυσή δεκαετία που ακολούθησε, τότε ήταν που "εντελώς τυχαία" αποφάσισε ο Σωκράτης Κόκκαλης να χτίσει την ποδοσφαιρική διεφθαρμένη αυτοκρατορία του, την οποία παρέλαβε και ο Μαρινάκης...

Απλά δίνω τροφή για σκέψη, χωρίς να λέω ότι ανέφερα καμία τρομερή εξυπνάδα. Απλά στο μυαλο μου θεωρώ ότι αν κοπεί το ευρωπαϊκό μπακαγιοκο, οι διεφθαρμένοι σιγά σιγά θα φύγουν...
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Παρ 07 Αύγ 2020, 14:01

Σωστός Μάξιμε.
Έχουν μεγάλη σχέση τα πράγματα. Δείτε και στο μπάσκετ, ο άλλος προτιμάει να παίζει Α2 αλλά ευρώπη ευρωλίγκα με τα χίλια.
Όπου παίζουν φράγκα.
όχι ότι δεν θα γίνονται σφαγές, αλλά το μπακίρι θα μειωθεί και οι βαλίτσες με τα μαύρα στην ΕΠΟ και διαιτητές θα μειωθούν.

Ωστόσο μην ξεχνάμε και τον παράγοντα Στοίχημα όμως ε
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 07 Αύγ 2020, 14:17

Τι καθομαι και γράφω 259 σελίδες τοτε
Η λύση είναι οι αποκλεισμοί μας
Μια χαρά πάει η ομάδα δεν εχει προβλήματα φέτος

Περασαμε δημοτικο,τελειώσαμε το γυμνάσιο και πρεπει να ξαναπουμε στα λυκειοπαιδα ποσο κανει 1 συν 1
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7803
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό icue » Παρ 07 Αύγ 2020, 14:19

Υπαρχει πολυ απλος τροπος να μην παιρνει τα φραγκα απο το τσουλου ο γαυρος. Να παιρνουμε εμεις το πρωταθλημα. Δεν χρειαζεται να εξαφανιστουμε σαν χωρα απο την Ευρωπη.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6355
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό prist64 » Παρ 07 Αύγ 2020, 14:29

η καλη βαθμολογια στην ευρωπη ειναι μονοδρομος,οπως σωστα επισημανε ο ντουμ

για να μπορεις να εχεις ευνοικες κληρωσεις που οδηγουν στο μπαγιοκο και στην καταξιωση
φυσικα και θα κυνηγας και το πρωταθλημα
απλά πρεπει πρωτη προτεραιοτητα να ειναι οι βαθμοι στην ευρωπη

το αν ωφεληθει τι σιχαμα ποσως με ενδιαφερει

ειναι σαν να εχεις ενα παραθαλασσιο οικοπεδο και ενω εχεις τα φραγκα να το αξιοποιησεις
το αφηνεις να ρημαζει για να μην παρει αξια το χωραφι του γειτονα
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7027
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 07 Αύγ 2020, 14:39

Μαξιμε σε συμπαθώ πολυ,αλλα διαβαζοντας το ποστ αυτό μετά τόσα χρόνια,νοιώθω πως ΕΣΚΑΒΑ για εναν μήνα
Το ευρωπαικο μπακαγιοκο που λες δεν μπορει να κοπει οσο η ελλαδα συμμετεχει στις διοργανώσεις της ουεφα

Ενα ποστ προν απο εσενα γραφω πως μια ομάδα μόνη της μπορεί να κραταει την χώρα της σε καλο επιπεδο
Ανεφερα τι εκανε η Σαλτζμπουργκ

Η λύση είναι να ειναι περισσότερες ομαδες στο τσαμπιονς λιγκ και να μοιράζεται το ,market pool
Η λύση είναι εσύ στο c.l παση θυσία κι όχι ο γάβρος εκτος παση θυσία

Ο καρκίνος δεν γιατρεύετε με δίαιτα 30 ημερών και απραξία

Γιατρεύεται με θάνατο (πεθαίνει ο ασθενής,πεθαίνει κι ο καρκίνος)
2 σελίδες πριν σου γράφω πως όσο υπαρχει ελλαδα με αυτην την πρωτεύουσα αυτα τα συνορα αυτες τις κυβερνήσεις αυτούς τους ψηφοφόρους, ο γάβρος θα είναι γάβρος



Γιατρεύεται για λιγο ομως με χημειοθεραπεια

Και να πέσει ο γαβρος θα ξαναανέβει και πάλι γαβρος θα είναι
Εδώ έπεσε η αεχ και της δωσαν μανι μανι κύπελλο και πρωτάθλημα


Αλλα τι κάθομαι και γράφω,τζάμπα τα γράφω

Εδω ακόμα θέλουμε τον αγιαξ για αντιπαλο και ΠΑΟΚ γαμα ΠΑΟΚ γαμα τηνμικρητηνολλανδεζατηνπουτανα

Πιο στάσιμη ομάδα στην ευρώπη,αναρωτιέμαι αν υπάρχει
Σε νοοτροπία αναφέρομαι
Τελευταία επεξεργασία από Doomlord4 και Παρ 07 Αύγ 2020, 16:53, έχει επεξεργασθεί 3 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7803
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Παρ 07 Αύγ 2020, 14:43

Εγώ δε λέω ότι δε πρέπει να πηγαίνουμε καλά στην Ευρώπη.
Απλά είπα ότι ένα από τα αίτια της βρωμιάς είναι και το μεγάλο μπακίρι της Ευρώπης.

Το πόσο στράβωσα με τους αποκλεισμούς με Εστερσουντ, με τις ήττες από τη βιντι και Μπάτε πρόπερσι και με την Σλόβαν πέρισυ δε λέγεται...
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 07 Αύγ 2020, 14:46

Το ταβανι του γαβρου στην ευρωπη το ξερουμε
Δεν φοβιζει ο γαβρος στην ευρωπη
ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΜΕ 45 ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΤΙΤΛΟ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ
Μονο η βαλεττα της ΜΑΛΤΑΣ μπορεί να συγκριθεί μαζί του

Οι καλύτερες πορείες απ τον γαβρο (που δεν εχουμε γνωρισει ακομα το ταβανι μας γιατι ακομα δεν μπηκαμε...στο σπιτι) θα φερουν περισσοτερα εσοδα απ τον γαβρο και θα τον βαλουμε απο κάτω μετα σε ολους τους τομεις


50 χρόνια γινεται αυτο που λετε,αλλαξτε μυαλα,δεν βγαζει πουθενα
Αναποδα ειναι η σωτηρία και η ακμη του ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7803
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 07 Αύγ 2020, 14:48

teod1980 έγραψε:Εγώ δε λέω ότι δε πρέπει να πηγαίνουμε καλά στην Ευρώπη.
Απλά είπα ότι ένα από τα αίτια της βρωμιάς είναι και το μεγάλο μπακίρι της Ευρώπης.

Το πόσο στράβωσα με τους αποκλεισμούς με Εστερσουντ, με τις ήττες από τη βιντι και Μπάτε πρόπερσι και με την Σλόβαν πέρισυ δε λέγεται...


Φιλε το μπακιρι τους το ΜΕΙΩΝΕΙΣ με τις ευρωπαικες επιτυχίες σου και το ΞΕΠΕΡΝΑΣ με τους ευρωπαικους ΘΡΙΑΜΒΟΥΣ ΣΟΥ

1 ΣΥΝ 1 = 2
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7803
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Παρ 07 Αύγ 2020, 14:48

Maximus έγραψε:Eagle1980, στο ποστ μου έγραψα σε 3 σημεία "Ελληνικό ποδόσφαιρο", μετά "Αιλαδα" και στο τέλος "χώρα της μπανανίας"... Ο καθένας πιάνεται από εκεί που νιώθει καλύτερα. Πάντως αυτοί που μένουν εξωτερικό, αγαπούν περισσότερο την χώρα τους από αυτούς που βρίσκονται εντός της χώρας. Οπότε δεν κατάλαβα γιατί τα συσχετιζεις αυτά τα δύο. Και ναι, έχω ζήσει καποια χρόνια εξωτερικό και μου έλειπε η Ελλαδα πολύ. Και όταν γύρισα, είπα αμάν και πότε θα ξαναφύγω...

Doomlord, έχεις δίκιο για τις πρώτες σελίδες, αλλά βαριέμαι/δεν έχω χρόνο να ξαναδιαβάσω τις σελίδες. Απλά ένα γεγονός να αναφέρω μονο.
Αρχές δεκαετίας 90, που μπήκε το branding της ΟΥΕΦΑ στο κύπελλο πρωταθλητριών σε Τσου Λου, τότε που άρχισε το σύστημα να γίνεται πιο εμπορικό με την χρυσή δεκαετία που ακολούθησε, τότε ήταν που "εντελώς τυχαία" αποφάσισε ο Σωκράτης Κόκκαλης να χτίσει την ποδοσφαιρική διεφθαρμένη αυτοκρατορία του, την οποία παρέλαβε και ο Μαρινάκης...

Απλά δίνω τροφή για σκέψη, χωρίς να λέω ότι ανέφερα καμία τρομερή εξυπνάδα. Απλά στο μυαλο μου θεωρώ ότι αν κοπεί το ευρωπαϊκό μπακαγιοκο, οι διεφθαρμένοι σιγά σιγά θα φύγουν...


Δυστυχώς αυτό δεν αποτελεί ρεαλιστικό σενάριο διότι:

α) Οι διεφθαρμένοι στο ποδόσφαιρο της χώρας μας, πάντα υπήρχαν είτε τα λεφτά είναι λίγα ή περισσότερα είτε παρά πολλά. Έχει σχέση με τους θεσμούς που είναι "σάπιοι" και τους νόμους που δεν εφαρμόζονται σε αυτούς που θεωρούν ότι είναι το "κράτος".

Τα ίδια συνέβαιναν και σε περασμένες δεκαετίες που το ποδόσφαιρο ήταν ερασιτεχνικό,
του 50, '60, 70' και απλά αλλάξαν τα πρόσωπα στις δεκαετίες του '80, '90, '00, '10.

β) Χωρίς ευρωπαϊκή προοπτική, το ποδοσφαιρικό προϊόν θα υποβαθμιστεί έτει περαιτέρω.

Δεν θα έρχονται αξιόλογοι ποδοσφαιριστές από το εξωτερικό,

οι ποδοσφαιρικοί θεσμοί θα ποδοπατούνται όσον αφορά το αυτοδιοίκητο από τον κάθε "μαυρογυαλούρο" και η UEFA/διεθνείς ποδοσφαιρικοί θεσμοί θα αδιαφορούν για ένα "τριτοκοσμικό" πρωτάθλημα.

γ) Οποιεσδήποτε εταιρείες, είτε για διαφήμιση είτε για επένδυση, δεν θα θέλουν καν να έχουν σχέση με ένα πρωτάθλημα

που αντί να καθαρίσει,

θα γίνει από την ένδεια ακόμα πιο "αναξιόπιστο, διεφθαρμένο και βρώμικο" , αφού μόνο κάποια "λαμόγια" θα ασχολούνται για τις δικές τους επιδιώξεις.

Συνοψίζοντας,
θεωρώ ότι οι ευρωπαϊκές πορείες πρέπει να επιδιώκονται ετησίως ως σημαντικότατος στόχος για την ομάδα μας, ανεξάρτητα από την διαφθορά στο εγχώριο πρωτάθλημα.
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 07 Αύγ 2020, 15:05

Η συζητηση για το ευρωπαϊκό συμφέρον του ΠΑΟΚ
χρονιά,μετά την χρονιά,μετά την χρονιά....

https://youtu.be/JMJXvsCLu6s
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7803
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Παρ 07 Αύγ 2020, 15:18

Να πω την αμαρτία μου και εγώ έκανα σκέψεις σαν του Μάξιμου. Να μη βγαίνουμε Ευρώπη, να πέσει το επίπεδο, να γίνει κάποιου είδους επανεκκίνηση.
Καταλαβαίνω όμως τώρα ότι απλώς χρυσωνα το χάπι που καταπινα μετά από κάθε πικρό ευρωπαϊκό αποκλεισμό.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 07 Αύγ 2020, 15:50

Ναι, να πέσει β εθνική το ΠΑΣΟΚ να μην πάρει 2 πρωταθλήματα η Ν.Δ και τσουυυυυπ.

Άλλη Ελλάδα, άλλο πράμα

Χρυσός αιώνας του Περικλή

Με τους ίδιους κατοίκους και τους ίδιους ψηφοφόρους;


ΧΑΑΑ!
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7803
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Doomlord4 » Παρ 07 Αύγ 2020, 15:56

Εγω λέω να κάνω σαν ΠΑΟΚ 5-6 συμμετοχές στο C.L
να φτάσω μια φορά στους 8!
Να πάρω και 2 Europa.
Βάλε και 2 Conference!


Και αφού αναγκαστικά θα έχει ανέβει και η βαθμολογία της Ελλάδας με τις νίκες μου...

ο Γάβρος που θα συνεχίζει να βγαίνει 3ος στος c.l και μέχρι τους 16 του europa
να τρίβει τα χέρια του με ικανοποίηση,για το ΠΟΣΟ ΚΟΡΟΙΔΑ ΕΙΜΑΣΤΕ



Ε ρε τι τραβάμε με αυτά που διαβάζουμε.....
Άβαταρ μέλους
Doomlord4
 
Δημοσιεύσεις: 7803
Εγγραφή: Σάβ 01 Νοέμ 2008, 01:45
Τοποθεσία: Thessaloniki

Re: Κατάταξη του ΠΑΟΚ στις βαθμολογίες της UEFA -- Στατιστικ

Δημοσίευσηαπό Maximus » Παρ 07 Αύγ 2020, 16:22

Λόρδε μου, μην βγαίνεις έξω από τα ρούχα σου...
Και εγώ σε συμπαθώ και εκτιμώ την δουλειά που κάνεις.

Προφανώς και δεν το υποστηρίζω με τα μπουνια αυτο που εγραψα προηγουμένως, απλά οπως ειπα, δινω τροφή για σκέψη...Το παιζω "δικηγόρος του διαβόλου", αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Όπως είπε και ο Αβόλευτος, επιθυμώ διακαώς την επανεκκίνηση με οποιοδήποτε κόστος.
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Ευρώπη

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης