Π.Α.Ο.Κ. - Παναθηναϊκός ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

MVP

Johnsen
2
5%
Καυκής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κυρίτσης
2
5%
Τσιάρας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γιαννακίδης
6
16%
Tomasevic
28
74%
Σίμτσακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γαλαζούλας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δεμερτζής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 38

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 77-76 (παρ.)

Δημοσίευσηαπό Slade » Σάβ 11 Απρ 2009, 23:49

Τι να πω δεν ξερω.Οταν κερδιζεις αυτον τον Παναθηναικο και η μιση σου ομαδα αποτελειται απο ερασιτεχνες παιχτες απ το εφηβικο τοτε δεν ειναι απλα μια νικη αλλα ειναι αθλος.Δεν πηγα στο γηπεδο και το εχω μετανιωσει , στο επομενο εντος θα ειμαι εκει για να φωναξω ΠΑΟΚ και να χειροκροτησω αυτα τα παιδια κ τον προπονητη για την προσπαθεια τους.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 77-76 (παρ.)

Δημοσίευσηαπό Nigrita4 » Σάβ 11 Απρ 2009, 23:58

kostasff έγραψε:Δεν θα πω τίποτα για τα αγωνιστικά, αφού ναι μεν τρελάθηκα όπως όλοι μας, αλλά έρχεται σε δεύτερη μοίρα. Η απογοήτευση από την προσέλευση του κόσμου με ξενέρωσε. Βλέπω παίκτες και προπονητή όπου δεν έχουν καμία σχέση (συναισθηματική) με την ομάδα και είναι η πρώτη τους φορά που αγωνίζονται με τον δικέφαλο στο στήθος να παίζουν με όλα τα γνωστά και χιλιοειπωμένα προβλήματα, με αυτό το πάθος, δείχνοντας πως έχουν καταλάβει τι σημαίνει ΠΑΟΚ ενώ εμείς ο υπέροχος λαός του ΠΑΟΚ να απέχουμε της προσπάθειας . Είμαστε απαράδεκτοι. Σήμερα χάσαμε την μεγαλύτερη ευκαιρία να στείλουμε σε όλη την Ελλάδα ένα ηχηρό μήνυμα. Να θυμηθούν όλοι ποιος είναι ο μπασκετικός ΠΑΟΚ. Ευτυχώς το έκαναν οι λεγεωνάριοι παίκτες μας, αλλά αυτό δεν μας τιμά σαν οπαδούς.
Κράξτε με όσοι θέλετε αλλά θα το πω. Είμαστε πολύ λίγοι για να αποκαλούμαστε οπαδοί του ΠΑΟΚ (δεν βγάζω τον εαυτό μου απ΄έξω)
ΝΤΡΟΠΗ μας. Αυτοί οι ταλαιπωρημένοι παίκτες, που κατα καιρούς τους έχουμε σύρει τόσα και τόσα, σήμερα μας δίδαξαν τι είναι ΠΑΟΚ.
Συγνώμη που χαλάω το εορταστικό κλίμα.
Και τώρα ας γράψουμε όλοι για την μεγάλη νίκη........................
Υ.Γ. Ρε Τομάσεβιτς που το πας? Θα μας τρελάνεις?


Τα'γραψες όλα αδερφέ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΙ......
Χίλια ΜΠΡΑΒΟ στα παλικάρια... Ο Καλαφατάκης σε μία δήλωση του είπε: Είμαστε πιο ΠΑΟΚ απο πολλούς άλλους που δηλώνουν ΠΑΟΚ...
ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑΦΑΤΑΚΗ...
Ας ευαισθητοποιηθούν μερικοί επιτέλους κ να πληρωθούν αυτά τα παιδιά που δίνουν την ψυχή τους.
Κ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ...
Ήρθαμε σκαστοί, απο την Κλινική, ΠΑΟΚΑΡΑ μου
δεν το ξέρουν οι γιατροί....

http://www.paoknuremberg.de
Άβαταρ μέλους
Nigrita4
 
Δημοσιεύσεις: 389
Εγγραφή: Τετ 12 Δεκ 2007, 20:38
Τοποθεσία: Νυρεμβέργη

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 77-76 (παρ.)

Δημοσίευσηαπό teacher » Κυρ 12 Απρ 2009, 00:07

Μεγάλη βραδιά η σημερινή. Με θεωρώ πολύ τυχερό που βρέθηκα σήμερα στο παλατάκι και χάρηκα με την ψυχή μου την τεράστια νίκη. Ο ΠΑΟΚ των χιλίων προβλημάτων έβαλε τα γυαλιά στους ακριβοπληρωμένους βάζελους και τους έκανε να παραμιλάνε. Ψήφισα MVP τον Γιόνσεν χωρίς να θέλω να μειώσω κανέναν, για έναν λόγο. Με εντυπωσίασε το πάθος του στη φάση με τον φώτση!!! Δεν το περίμενα. Η αντίδρασή του ήταν η αρχή της αντεπίθεσης του ΠΑΟΚ για να καλύψει τη διαφορά 6-7 πόντων που εκείνη τη στιγμή είχε πάρει ο παναθηναϊκός.

Σε όλο το ταξίδι του γυρισμού με έπιασα να μονολογώ συχνά στο αυτοκίνητο: Μπράβο ρε ΠΑΟΚΑΡΑ...

Εικόνα
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2221
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 77-76 (παρ.)

Δημοσίευσηαπό ehemithos 199 » Κυρ 12 Απρ 2009, 03:21

τι να πω και τι να εκθειασω σημερα...
τα ειπατε ολα! αυτα τα παληκαρια μας αφησαν αφωνους!!
να μιλησω για ψυχη ή για κακαλα? αυτα τα ξερω απο πρωτο χερι διοτι το αθλημα το υπηρετησα στα νιατα μου...
εκεινο που πρεπει να ακουσουμε ολοι μας εκτος απο τους ξεφρενους πανυγυρισμους ολων των παιδιων μαζι με τον τεραστιο καλαφα, ειναι η κραυγη αγωνιας προς εμας!!
μας φωναξαν οι μαγκες: ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΡΕΕΕΕ!! ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ!!
ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΒΑΡΙΑ ΦΑΝΕΛΑ!! ΑΠΛΗΡΩΤΟΙ? ΣΤΑ Π@Π@ΡΙΑ ΜΑΣ!! ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΜΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΤΕ???
λοιπον παοκαρες μου? εμεις τωρα (και του χρονου) τΙ πρεπει να κανουμε? να συνεχισουμε να καταριομαστε τον δροσο και να παρακαλαμε τον πετζα?
ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?
ΒΑΛΤΕ ΦΩΤΙΑ - ΚΑΨΤΕ ΚΑΛΑ!!!
Άβαταρ μέλους
ehemithos 199
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 20:42
Τοποθεσία: ΚΟΜΟΤΗΝΗ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 77-76 (παρ.)

Δημοσίευσηαπό fireblade4 » Κυρ 12 Απρ 2009, 03:41

Συγχαρητηρια στο μεγαλο ΠΑΟΚ και στα παλικαρια που φοραν τη φανελα του για την μεγαλη νικη σημερα και ντροπη σε μενα που ερχομαι 10-12 φορες το χρονο για ποδοσφαιρο απο αλεξανδρουπολη και δε εχω παει ποτε στο παλατακι.Ντροπη μου...
Ηρθαμε σκαστοι απο την κλινικη ΠΑΟΚΑΡΑ μου δεν το ξερουν οι γιατροι...
Άβαταρ μέλους
fireblade4
 
Δημοσιεύσεις: 298
Εγγραφή: Τρί 18 Δεκ 2007, 13:01
Τοποθεσία: Αλεξανδρουπολη-Σερρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 77-76 (παρ.)

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 12 Απρ 2009, 08:54

Η ομάδα λειτούργησε σαν καθρέπτης και αυτό που είδαμε δεν μας άρεσε καθόλου. Ήταν η πρώτη φορά που είδαμε τα δικά μας λάθη με τόσο ξεκάθαρο τρόπο. Μέχρι τώρα μας έφταιγαν μόνο οι άλλοι. Το ερώτημα είναι πόσο θα κρατήσει αυτή η αυτοκριτική αλλά και τι θα κάνουμε από εδώ και μπρος.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 77-76 (παρ.)

Δημοσίευσηαπό DimisK » Κυρ 12 Απρ 2009, 09:52

Δάκρυσα διαβάζοντας όλα τα παραπάνω σχόλια, αλλά και τα πρωτοσέλιδα των εφημερίδων. Έκλεισα τα μάτια μου και είδα μπροστά μου τον αλησμόνητο τελικό της Γενεύης. Άκουσα τις φωνές μας μέσα στο γήπεδο, όταν σηκώναμε το κύπελλο ευρώπης. Και τώρα, τούτα τα παιδιά, παραγκωνισμένα από όλους μας, μας έκαναν να ντρεπόμαστε! Το ίδιο και η ψυχή ο Καλαφατάκης. Πιο ΠΑΟΚΤΣΗΣ απο τους ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ!
Μπράβο σε όλους που θύμισαν σε όλη την Ελλάδα ΠΟΣΟ ΒΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ!!!
ΠΟΣΟ ΒΑΡΙΑ!
ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
ΥΓ: Με τους πεινασμένους και με το 1/3 της ομάδας μπαίνουμε play off. Με όλη την ομάδα, πληρωμένους και τον Δρόσο Πρόεδρο, που θα φτάναμε; Σας ρωτάω, ΠΟΥ;
Αντε να χαθείς ρε Δρόσε, Αντε να χαθείς....
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 77-76 (παρ.)

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 12 Απρ 2009, 10:05

Παρά την μεγάλνίκη η συμμετοχή παραμένει μικρή.
Ενοχές ή απλά η αδιαφορία ξεπερνά και τις χειρότερες προβλέψεις?
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 77-76 (παρ.)

Δημοσίευσηαπό tsef4 » Κυρ 12 Απρ 2009, 11:44

Ψηφισα Τομο αλλα οντως ειναι συγκινητικη η προσπαθεια των παιδιων ολων που ειναι απληρωτοι και απειρα μπραβο σε ολους για την τεραστια προσπαθεια και νικη απεναντι στο λαγο των 30 εκατομμυριων!Μακαρι να ερθουν καλυτερες μερες για το μπασκετ γιατι πολλοι για το μπασκετ γινανε ΠΑΟΚτσηδες και του αξιζουν καλυτερα πραγματα.
Σε συνοικιες και στους δρομους γεννηθηκε ενας λαος
οσα χρονια και αν περασουν θα σε ακολουθει πιστος!
Άβαταρ μέλους
tsef4
 
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: Πέμ 06 Νοέμ 2008, 23:16
Τοποθεσία: Xavouza

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 77-76 (παρ.)

Δημοσίευσηαπό Tetradje » Κυρ 12 Απρ 2009, 11:50

mvp ο Dejan αλλα πως γινεται να υπαρχει ενας πολυτιμοτερος παιχτης μετα απο μια τοση μεγαλη νικη? Τουλαχιστον ας τους ανταμειψουμε στα επομενα παιχνιδια και αν με το καλο μπουμε στα play off...

Και το γενικο σχολιο για το μπασκετ: "Ζητειται οραμα"
Άβαταρ μέλους
Tetradje
 
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Πέμ 13 Δεκ 2007, 21:10

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 77-76 (παρ.)

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 12 Απρ 2009, 12:04

ψήφισα Dejan γιατί η εμφάνισή του ήταν καλύτερη από splitter, dor fisher...μόνο με μπουρούση συγκρίνεται (με αντίπαλο τον obradovic όχι τον κουράδα τον gershon που του βαλε 20 πόντους ο κούβελας)!!! θα θελα να ψηφίσω johnsen γιατί παίζοντας περισσότερο στο 3 (που είναι η θέση του σαν τον τσιάρα-κρυφό 4άρι δηλαδή: άμυνα 4, επίθεση 3) έκανε παπάδες, έκανε την κρίσιμη τάπα στον nicholas, έβαλε το απίστευτο τρίποντο στη λήξη του 3ου δεκαλέπτου, τσαμπουκαλευτηκε με τον φώτση...θα θελα να ψηφίσω τον κυρίτση γιατί έχει τα κοκκόβια να παίρνει την μπάλα στις τελευταίες επιθέσεις (άσχετα αν τις χάνει πολλές φορές) και έβαλε ένα απίστευτο lay up στο τέλος μέσα σε όλη την άμυνα του βάζελου. Θα θελα να ψηφίσω τον μικρό (γιαννακίδη) για τις 2 τριποντάρες που έβαλε και που πήρε το τελευταίο σουτ στο τέλος (τι και αν δεν το βαλε??). Θα θελα να ψηφίσω τον δεμερτζή για το έστω ένα τρίποντο που έβαλε από τα πολλά που σούταρε ελεύθερος. Θα θελα να ψηφίσω τον αναγεννημένο τσιάρα που και αυτός στη φυσική του θέση ήταν σταθερά καλός αλλά τον γκαντεμιάσαμε και τραυματίστηκε!!! Θα θελά να ψηφίσω τον τίμιο simcak που παλεύει όπως μπορεί. Ωστόσο παρόλο που ψήφισα dejan η πραγματική μου ψήφος (κώστα βάλε την άλλη φορά και επιλογή mvp τον προπονητή-θα είναι πρωτοπόρο!!!) δίνεται στον ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΛΑΦΑ. Γιατί χτες ήταν ο προπονητής που θέλει ο ΠΑΟΚ. Απλά...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 77-76 (παρ.)

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 12 Απρ 2009, 12:51

Το μυαλό μου διαβάζεις. Στο παρα πέντε δεν έβαλα και τον Καλαφατάκη.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 77-76 (παρ.)

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 12 Απρ 2009, 13:00

:)

PS: τον κερδίσαμε τελικά (έστω στην κανονική περίοδο) τον κουρασμένο βάζελο όπως το είχαμε προβλέψει...τώρα ποιον από τους 2 (αιώνιους) θέλουμε στα Play off??
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 77-76 (παρ.)

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 12 Απρ 2009, 13:07

Όποιος γυρίσει πιο απογοητευμένος από την Γερμανία.
Προτιμώ τον γαύρο.
Υ.Γ. Τι μεγαλεία είναι αυτά που ζούμε. Διαλέγουμε αντιπάλους για τα play off :)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 77-76 (παρ.)

Δημοσίευσηαπό vanroy » Κυρ 12 Απρ 2009, 14:00

Ο λαός του ΠΑΟΚ είναι ο τελευταίος που φταίει ή μαλλον δεν φταίει καθόλου. Εδώ και χρόνια τυχάρπαστοι διοικούνε και η παρούσία μας στο γήπεδο τους νομιμοποιεί και μας κραταει στην παρακμήα. Ας βρεθούν 2 απλοί άνθρωποι του μπάσκετ(με τίμιες προθέσεις) να διοικήσουν (όχι φυσικά από ερασιτέχνη και τα γνωστά ονάματα του πρόσφατου παρελθόντος) και να δείτε πόσο θα στηρίξει ο λαός.
Από κει και πέρα ο Καλαφατάκης απέδειξε ότι αξίζει πολλά και μακάρι να προπονεί και του χρόνου την ομάδα σε πιο υγιείς συνθήκες. Μεγάλη η νίκη η χθεσινή με μόνο αντίκρυσμα στο γόητρο αφού ίσως είναι καλύτερα να μείνουμε εκτός πλέι οφ για να ασχοληθούμε με το πραγματικό πρόβλημα όσο πιο σύντομα γίνεται και που δεν είναι άλλο από το ποιος θα αναλάβει και θα διαχειριστεί τα χρήματα του κόσμου(ο οποίος θα βοηθήσει μόνο αν δει καθαρά πράματα στη διοίκηση και όχι θολές λύσεις)
Άβαταρ μέλους
vanroy
 
Δημοσιεύσεις: 545
Εγγραφή: Κυρ 30 Νοέμ 2008, 03:26
Τοποθεσία: Salonica Outskirts

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2008-2009

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης