ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 93-85 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

MVP

Τζόνσεν
1
5%
Καυκής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Χαρίσης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σίμτσακ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κυρίτσης
18
95%
Τσιάρας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Δεμερτζής
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γιαννακίδης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τομάσεβιτς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 19

ΑΕΚ - Π.Α.Ο.Κ. 93-85 MVP Σχόλια και παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 04 Απρ 2009, 19:30

Η συνέχεια εδώ.....
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: 93-85 Σχόλια, MVP κλπ

Δημοσίευσηαπό PAOK_NORTH_ARMY » Σάβ 04 Απρ 2009, 19:49

Καλά δε τίθεται θέμα για τον δικό μας MVP. Κατά τα άλλα καλή η προσπάθεια αλλά τελικά τα @@ μας πήραμε. Ούτε το +7 καταφέραμε να κρατήσουμε.
Δε προσαρμοστήκαμε ποτέ στο παιχνίδι της αεκ. Βλέπαμε ότι ο πάτος τους είχε ανοίξει και στην τελική τα περισσότερα τρίποντα συνέχιζαν να τα βαράνε χωρίς ιδιαίτερη πίεση. Από τους 90 πόντους της, οι 60 με τρίποντα. Αυτός ο κατσικανιάρης ο Νέμεθ ξεκωλώθηκε.
Σε αντίθεση με την κωλοφαρδία της άεκ χάσαμε και την τελευταία βολή από τον MVP μας που εκείνη τη στιγμή είχε 15/15 βολές!!! Αυτό και αν είναι γκαντεμιά. Μπήκε μέσα και ξαναβγήκε η ριμάδα.
Οι διαιτητές τραγικοί, 70-30 μας έπαιζαν και απορώ πως μας δώσανε και το φάουλ στο τέλος. Διατηρώ και μια επιφύλαξη για φάουλ πάνω στον Γιόνσεν στην εκπνοή. Το κακό με τις τεχνικές ποινές συνεχίζει. Πρέπει να είμαστε μακράν η ομάδα με τις περισσότερες τεχνικές ποινές.
Οι ξαδέρφες εντελώς ελεεινές. Τέτοιο κλέψιμο στα συνθήματα δε το πίστευα. Μέχρι και του άρη σύνθημα τραγουδούσαν (όχι το γνωστό που τον έβριζαν). Ε, στο τέλος θέλανε να μιμηθούν λίγο και τα του πρώτου γύρου.
Όλοι παλατάκι στο επόμενο ματς με τον βάζελο, απλά για την αρρώστια μας.
Τελευταία επεξεργασία από PAOK_NORTH_ARMY και Σάβ 04 Απρ 2009, 20:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
PAOK_NORTH_ARMY
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2008, 08:20

Re: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: 93-85 Σχόλια, MVP κλπ

Δημοσίευσηαπό breakdown88 » Σάβ 04 Απρ 2009, 19:54

Τουλάχιστον παίξαμε με αξιοπρέπεια και το παλέψαμε.. Πλέον το ΑΕΚακι μας πέρασε σίγουρα, τελευταία ευκαιρία για τα play off το παιχνίδι στη Ρόδο.
Μπράβο στα παιδιά και στον προπονητή μας που είναι παλίκαρος.
Remember in this game we call life, that no one said it's fair
breakdown88
 
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Τετ 10 Δεκ 2008, 15:34
Τοποθεσία: Stockholm

Re: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: 93-85 Σχόλια, MVP κλπ

Δημοσίευσηαπό axl4 » Σάβ 04 Απρ 2009, 19:57

για τις περιστασεις ειχαμε παλι καλη ομαδικη λειτουργια .
ολοι (οσοι εμειναν) προσπαθησαν αλλα και μονο που αναφερθηκε οτι μας πηραν τη διαφορα (με τετοιες συνθηκες) αξιζουν ενα μπραβο οι παιχτες και ο προπονητης μας.
ψηφισα κυριτση
Άβαταρ μέλους
axl4
 
Δημοσιεύσεις: 390
Εγγραφή: Σάβ 08 Δεκ 2007, 22:11
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: 93-85 Σχόλια, MVP κλπ

Δημοσίευσηαπό kostasff » Σάβ 04 Απρ 2009, 20:12

breakdown88 έγραψε:Πλέον το ΑΕΚακι μας πέρασε σίγουρα.

Όχι πως έχει και μεγάλη σημασία αλλά με νίκη στην Ρόδο μάλλον θα περάσουμε την ΑΕΚ, αλλά και με ήττα παίζει η τριπλή ισοβαθμία που μάλλον θα είμαστε καλύτεροι.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: 93-85 Σχόλια, MVP κλπ

Δημοσίευσηαπό teacher » Σάβ 04 Απρ 2009, 21:26

Όλες οι ομάδες του Φλεβαράκη παίζουν με τρίποντο. Ήταν αναμενόμενο ότι και σε αυτό το ματς η αεκ θα έπαιζε έτσι. Απλά ο Νέμεθ θα το λέει και στα εγγόνια του το σημερινό. Για τη διαιτησία τα έγραψα στο κεντρικό το λέω και εδώ. Όσο μπορούσε έσπρωξε σε καθοριστικά σημεία.

Τη φάση της τεχνικής ποινής στον Τσιάρα δεν την κατάλαβα. Γιατί να πάει πιο πίσω ο Τσιάρας και να μην κριθεί στην αρχή της σεζόν απλά ακατάλληλο το γήπεδο; Ο Τσιάρας είναι μέσα στα όρια της λογικής αλλά και του παιχνιδιού, ο διαιτητής σκέφτηκε αστεία και αποφάσισε ύποπτα...

MVP o Κυρίτσης, στο καλύτερο παιχνίδι του με τη φανέλα του Π.Α.Ο.Κ.
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2217
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Re: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: 93-85 Σχόλια, MVP κλπ

Δημοσίευσηαπό christ4 » Σάβ 04 Απρ 2009, 21:59

M.V.P. της ομαδας μας ο Κυριτσης. Παντως ολα τα παιδια το παλεψαν το ματς και ειναι αξιοι συγχαρητιριων οπως και το τεχνικο επιτελειο της ομαδας μας!!!! ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ ΞΕΚΙΝΑΕΙ.... Ο ΠΑΟΚ!!!!
MUSLI ΑΛΑΝΙ ΓΑΜΑ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ....
Άβαταρ μέλους
christ4
 
Δημοσιεύσεις: 195
Εγγραφή: Παρ 06 Φεβ 2009, 19:07
Τοποθεσία: Πατρα

Re: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: 93-85 Σχόλια, MVP κλπ

Δημοσίευσηαπό Thanos4 » Σάβ 04 Απρ 2009, 22:45

σκατα ψυχολογια,απληρωτοι και τα γνωστα...........αλλα εκτος απο αυτα οι αλλοι ξεκωλοθηκαν να βαζουν τριποντα..........κατα τη γνωμη μου σημερα φταει μονο η ατυχια και καθολου η ελαχιστα παιχτες και καλαφατακης

:?
Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ μόνο μια χορηγία έχει ανάγκη. Την
συνεχή αγάπη του κόσμου μας, που με την οικονομική και ηθική στήριξη,
μας κάνει να βλέπουμε πολύ μικρά, όσα εμπόδια κι αν μας βάλουν.
Άβαταρ μέλους
Thanos4
 
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Παρ 25 Απρ 2008, 15:27
Τοποθεσία: Κουφαλια

Re: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: 93-85 Σχόλια, MVP κλπ

Δημοσίευσηαπό gate4mitsos » Σάβ 04 Απρ 2009, 23:27

Τριποντα,τριποντα,τριποντα,τριποντα...

Μηπως το κριαρι ο νεμεθ ηταν ντοπαρισμενος??

Κυριτσης με 1000...

Το παλεψαμε το παιχνιδι,καλη προσπαθεια για το συνολο που εχει απομεινει...

:?
gate4mitsos
 
Δημοσιεύσεις: 2113
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 19:46

Re: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: 93-85 Σχόλια, MVP κλπ

Δημοσίευσηαπό Kostas85 » Κυρ 05 Απρ 2009, 00:36

Μπράβο στα παιδιά.

Το μετροσπορτ γράφει οτι ο αγώνας ήταν κεκλεισμένων των θυρών
http://www.metrosport.gr/?p=18379

εγώ είδα μπόλικα χανούμια
Άβαταρ μέλους
Kostas85
 
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 16:36
Τοποθεσία: Ilioupoli

Re: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: 93-85 Σχόλια, MVP κλπ

Δημοσίευσηαπό gate4mitsos » Κυρ 05 Απρ 2009, 00:38

ΕΛΕΟΣ,τι ζωα ειναι εκει στο metrosport :lol: :lol: :lol:
gate4mitsos
 
Δημοσιεύσεις: 2113
Εγγραφή: Σάβ 15 Μαρ 2008, 19:46

Re: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: 93-85 Σχόλια, MVP κλπ

Δημοσίευσηαπό Johnys » Κυρ 05 Απρ 2009, 02:15

Μπράβο στα παιδιά,αξίζουν τι συμπαράσταση όλον.Εύχομαι στο επόμενο mats να είναι γεμάτο το παλατάκι,το αξίζουν με το παραπάνω.
Η διαιτησία σήμερα τραγική για να μη πω τίποτα άλλο.Ο κυρίτσης mvp.
Διάβασα στο contra.gr ότι φεύγει και ο xarisis...
ΠΑΟΚ θρησκεία και στη γερμανία.
Άβαταρ μέλους
Johnys
 
Δημοσιεύσεις: 960
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 05:03
Τοποθεσία: Γερμανία/Ντίσελντορφ

Re: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: 93-85 Σχόλια, MVP κλπ

Δημοσίευσηαπό DimisK » Κυρ 05 Απρ 2009, 08:20

Μπράβο στα παιδιά για την προσπάθεια. Τι απαιτήσεις να έχουμε γι' αυτή την ομάδα, με αυτές τις συνθήκες. Χάσαμε αξιοπρεπώς και συνεχίζουμε.
Άλλη μια εφιαλτική χρονιά τελειώνει και εύχομαι να είναι ο τελευταίος εφιάλτης που ζούμε. Μακάρι η επόμενη χρονιά να είναι εντελώς διαφορετική...
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: 93-85 Σχόλια, MVP κλπ

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 06 Απρ 2009, 10:39

Δυστυχώς Dimis τα χειρότερα έρχονται!!!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΑΕΚ-ΠΑΟΚ: 93-85 Σχόλια, MVP κλπ

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 06 Απρ 2009, 10:47

από sportnet:

Επέστρεψε στην Ιταλία μετά από περίπου έναν χρόνο για να φορέσει τη φανέλα της Καζέρτα. Ο Δημήτρης Μαρμαρινός μετά από ένα περιπετειώδες πέρασμα από τον προβληματικό ΠΑΟΚ, δείχνει να βρήκε εκ νέου το δικό του Ελντοράντο. Ήρεμος και αποστασιοποιημένος πια από τα όσα συμβαίνουν στην ομάδα της Θεσσαλονίκης μας εξήγησε με υπομονή ποιοι και τι είδους εγκλήματα έκαναν αυτοί που βάλθηκαν να ξεπουπουλιάσουν φέτος τον "Δικέφαλο".

Ήταν περιπέτεια που ίσως μετάνοιωσες η φετινή σου παρουσία στον ΠΑΟΚ;

“Δεν μετάνιωσα ποτέ που πήγα στον ΠΑΟΚ και ούτε θα το μετανιώσω. Ο ΠΑΟΚ είναι μια μεγάλη ομάδα, από τις μεγαλύτερες στην Ελλάδα, όμως κάποιοι ειδικά φέτος που ήμουν εγώ, κατάφεραν να μετατρέψουν την ομάδα σε φάντασμα. Δεν μπορώ να μιλήσω για προηγούμενες καταστάσεις και διοικήσεις, γιατί δεν ξέρω δεν έχω άποψη. Αυτά όμως, που γίνονταν στην ομάδα, όσο ήμουν εγώ δεν υπήρχαν.

Δεν είμαι άνθρωπος που μου αρέσει να κρύβομαι και να λέω τα πράγματα διπλωματικά. Σίγουρα σε τέτοιες καταστάσεις αυτός που φταίει δεν είναι ποτέ ένας, όμως ο κύριος Δρόσος είπε πολλά και έκανε ελάχιστα. Όταν έπρεπε να είναι εκεί δεν ήταν.

Μπορώ να σεβαστώ έναν επιχειρηματία, έναν πρόεδρο, ο οποίος περνάει δύσκολες στιγμές και δεν μπορεί να πληρώσει. Αυτό είναι κάτι που συμβαίνει και θα το δεχτώ αδιαμαρτύρητα. Το να υποτιμούν όμως, τη νοημοσύνη μου και τη νοημοσύνη όλων των παικτών είναι κάτι ανεπίτρεπτο.

Κάποιοι άνθρωποι που οδήγησαν τον ΠΑΟΚ φέτος σ' αυτή την κατάσταση, κανονικά δεν πρέπει να περνάνε ούτε έξω από αγωνιστικούς χώρους. Ο αθλητισμός είναι κάτι το υψηλό κάτι το ιδανικό και μερικοί στον ΠΑΟΚ φέτος το ξευτέλισαν”.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η χρονιά ήταν ένα πισωγύρισμα για σένα;

«Όχι δεν θα έλεγα ότι ήταν πισωγύρισμα και ήταν τιμή για μένα που φόρεσα την φανέλα του ΠΑΟΚ. Θεωρώ ωστόσο ότι δεν με άφησαν να προσφέρω αυτά που μπορούσα να προσφέρω, γιατί η ομάδα δεν λειτουργούσε με αγωνιστικά κριτήρια. Έπαιζαν οι κολλητοί του προέδρου, όποιος είχε καλές σχέσεις μαζί του και όποιος είχε καλές δημόσιες σχέσεις. Ήταν κάτι για το οποίο δεν μπορούσα να κάνω τίποτε».

Το επεισόδιο με τον Καλαφατάκη ήταν η αφορμή για να φύγεις από την ομάδα;

«Με κατηγόρησαν και δεν ξέρω πως υποκινήθηκε κάτι τέτοιο ότι χτύπησα συμπαίκτη μου με πρόθεση. Όντως στην προπόνηση χτύπησα κάποιον συμπαίκτη μου άθελά μου, αυτά συμβαίνουν συνέχεια σε προπονήσεις μπάσκετ. Δεν είχα καμία πρόθεση όμως να κάνω κάτι τέτοιο, δεν το έχω κάνει ποτέ στην καριέρα μου και ούτε θα το κάνω. Το ότι διοχετεύτηκε στον Τύπο ότι το έκανα με πρόθεση, ήταν κάτι που με πρόσβαλλε εκτός από παίκτη και σαν άνθρωπο. Αυτό στάθηκε αφορμή να οξυνθούν οι σχέσεις μου με τον κόουτς Καλαφατάκη και ουσιαστικά αποτέλεσε την αφορμή για να φύγω από την ομάδα. Δεν θέλω να κατηγορήσω τον Καλαφατάκη, ούτε να τον χρεώσω με κάτι. Θεωρώ ότι και αυτός δεν ήταν σε καλή ψυχολογική κατάσταση με τα όσα συνεβαιναν στην ομάδα και είχε μια συγκεκριμένη αντίδραση.

Τι είναι για σένα ο ΠΑΟΚ; Ένας εφιάλτης;

«Σε καμία περίπτωση ο ΠΑΟΚ δεν είναι εφιάλτης, μπορεί να περνάει μια δύσκολη περίπτωση, όμως, πέρα από ψήγματα οπαδισμού και ΠΑΟΚφροσίνης η ομάδα έχει δύναμη και κόσμο που την λατρεύει. Κάποιοι που αγαπάνε πολύ αυτή την ομάδα πρέπει να ενωθούν και να κάνουν κάτι αγνό για τον ΠΑΟΚ, να τον βοηθήσουν».
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos


Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2008-2009

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης