ΑΕΛ 1964 - Π.Α.Ο.Κ. Σάββατο 10/1/2009 5μ.μ

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

ΑΕΛ 1964 - Π.Α.Ο.Κ. Σάββατο 10/1/2009 5μ.μ

Δημοσίευσηαπό enaenaenamail. » Κυρ 04 Ιαν 2009, 01:14

Πάμε να λιώσουμε τα τυράκια
Άβαταρ μέλους
enaenaenamail.
 
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Παρ 01 Αύγ 2008, 11:50
Τοποθεσία: Θυρα 4

Δημοσίευσηαπό free4 » Κυρ 04 Ιαν 2009, 05:23

Ποτέ ένα ματς δεν είναι εύκολο..
Προσέξτε γιατί τα ίδια πάθαμε από την Ολύμπια στο κύπελλο και από Καβάλα στο πρωτάθλημα.
Πήγαμε χαλαροί και σαν "φαβορί" και στο τέλος γκρεμοτσακιστήκαμε!!

Η ΑΕΛ έχασε σήμερα, πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ, παρόλα αυτά είναι μια ομάδα που χρειάζεται πολύ μεγάλη προσοχή..

Διαθέτει πολύ καλούς παίκτες, ιδίως στην περιφέρεια και σε αυτό τον τομέα, λογικά, ο Καλαφατάκης θα επικεντρώσει την προσοχή στους παίκτες του..

Και φυσικά, να μην ξεχάσουμε να πούμε ότι και πάλι το κλειστό γυμναστήριο θα έχει πάρα πολλά τρελαμένα ΠΑΟΚια από τη Θεσσαλονίκη, αλλά και από τη γύρω περιοχή..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό scouser4 » Δευτ 05 Ιαν 2009, 21:47

Όσον αφορά στο παιχνίδι με τους Λαρισαίους, η διοίκηση της ΚΑΕ πήρε την απόφαση να ζητήσει εισιτήρια για τους οπαδούς του "Δικεφάλου".

http://www.sport24.gr/html/ent/754/ent.268754.asp


:?
Άβαταρ μέλους
scouser4
 
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 11:25
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό psc1998 » Τρί 06 Ιαν 2009, 12:02

Αυτα τα παιχνιδια πρεπει να τα κερδιζουμε ανετα με +16.........ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ....τι εστι αελ????
psc1998
 
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 15:52

Δημοσίευσηαπό Alexakisg4 » Τετ 07 Ιαν 2009, 04:34

Φαβορί για υποβιβασμό ήταν και είναι και η καβαλά αλλά!! Δεν ξέρω ο παοκ δεν έχει σταθερή απόδοση δεν είναι εύκολο το παιχνίδι ας ελπίσουμε να μας διαψεύσουν
Είσαι ΠΑΟK
Σκέψου ΠΑΟΚ
Ζησε ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Alexakisg4
 
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Σάβ 08 Νοέμ 2008, 03:07
Τοποθεσία: salonika-martiou

Δημοσίευσηαπό DimisK » Τετ 07 Ιαν 2009, 11:59

+1000
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Δημοσίευσηαπό paok87 » Τετ 07 Ιαν 2009, 12:06

το δειχνει πουθενα?
paok87
 
Δημοσιεύσεις: 6952
Εγγραφή: Δευτ 19 Μάιος 2008, 18:31

Δημοσίευσηαπό fotis52 » Τετ 07 Ιαν 2009, 12:08

novasports 3...
Ο ΑΕΤΟΣ ΦΤΕΡΟΥΓΙΖΕΙ ΞΑΝΑ....
Άβαταρ μέλους
fotis52
 
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Πέμ 20 Δεκ 2007, 11:41
Τοποθεσία: Pylaia Salonica

Δημοσίευσηαπό scouser4 » Τετ 07 Ιαν 2009, 12:44

Novasports 3 - 17:00


:)
Άβαταρ μέλους
scouser4
 
Δημοσιεύσεις: 953
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 11:25
Τοποθεσία: Πειραιάς

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Τετ 07 Ιαν 2009, 12:48

Μόνο ΝΙΚΗ....... :x
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευσηαπό thrix » Τετ 07 Ιαν 2009, 13:41

Άντε να το πάρουμε να ανασάνουμε λίγο βαθμολογικά.
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 10 Ιαν 2009, 03:23

Για πάμε να δούμε τις τελευταίες ειδήσεις πριν ο τζάμπολ:

Δεν προπονήθηκαν Tomasevic, Mulaomerovic

Χωρίς τους Dejan Tomasevic και Damir Mulaomerovic, που λόγω ενοχλήσεων δεν συμμετείχαν στην προπόνηση, ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα προετοιμασίας του ΠΑΟΚ, ενόψει του αυριανού αγώνα με την ΑΕΛ στη Λάρισα. Ο Dejan Tomasevic, που υπέστη ελαφρύ διάστρεμμα στη διάρκεια της απογευματινής προπόνησης της ομάδας την Πέμπτη, ακολούθησε μόνο το πρώτο μέρος της προπόνησης και στη συνέχεια έμεινε εκτός για προληπτικούς λόγους, ενώ και ο Damir Mulaomerovic που έχει ένα χτύπημα στο μεγάλο δάχτυλο του ποδιού, έμεινε εκτός προπόνησης για προληπτικούς λόγους.

Εκτός αποστολής έμεινε ο Παναγιώτης Καυκής, που μέχρι και τη Δευτέρα θα είναι εκτός προπονήσεων λόγω του προβλήματος που αντιμετωπίζει στο πέλμα. Στην αποστολή συμπεριλήφθηκε και ο Britton Johnsen, που θα αγωνιστεί για πρώτη φορά με τη φανέλα του ΠΑΟΚ και το νούμερο “4” και μαζί του και οι εξής καλαθοσφαιριστές: Βασιλειάδης, Κυρίτσης, Τσιάρας, Diarra, Mulaomerovic, Gregory, Tomasevic, Μαρμαρινός, Σίμτσακ, Γαλαζούλας και Δεμερτζής.


“Νίκη και στη Λάρισα”

Ο ένας, προέρχεται από μία εξαιρετική εμφάνιση, την καλύτερή του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ και ο άλλος ετοιμάζεται για το ντεμπούτο του ως παίκτης του ΠΑΟΚ και την επιστροφή του στο Ελληνικό Πρωτάθλημα, μετά από τρία περίπου χρόνια. Ο Βασίλης Σίμτσακ και ο Britton Johnsen, μίλησαν στους εκπροσώπους των ΜΜΕ, για τον αγώνα του ΠΑΟΚ με την ΑΕΛ, το απόγευμα του Σαββάτου (5μ.μ) στο κλειστό γήπεδο της Νεάπολης στη Λάρισα.

Ο Βασίλης Σίμτσακ στην αρχική του τοποθέτηση, τόνισε: “Εχουμε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι μπροστά μας με τη Λάρισα. Προερχόμαστε από μία καλή νίκη και μία πολύ καλή εμφάνιση στο παιχνίδι με τον Κολοσσό, για αυτό και πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί και σοβαροί στο παιχνίδι μας με την ΑΕΛ. Και για να έχει αξία αυτό που κάναμε στο παιχνίδι με την ομάδα της Ρόδου, πρέπει οπωσδήποτε να κερδίσουμε το παιχνίδι του Σαββάτου”.

Στη συνέχεια και απαντώντας σε ερωτήσεις των εκπροσώπων των ΜΜΕ, ο Βασίλης Σίμτσακ αναφέρθηκε...
Στις εξελίξεις των τελευταίων ημερών... “Σίγουρα όλα αυτά που έγιναν τις τελευταίες εβδομάδες μας επηρέασαν, αλλά από τη στιγμή που δόθηκαν ορισμένες εγγυήσεις, πείσθηκαν όλα τα παιδιά, γνωρίζουμε το πρόβλημα που αντιμετωπίζει ο πρόεδρος και από τη δική μας την πλευρά δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και αισθανόμαστε ασφαλείς. Και αποκτήσαμε κι ένα ακόμη κίνητρο και για τον πρόεδρο και για τον κόσμο και για τους εαυτούς μας, να συνεχίσουμε ακόμη πιο δυνατοί, γιατί είναι μία δύσκολη στιγμή, και θέλουμε να την περάσουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και να καταφέρουμε το στόχο που έχουμε βάλει από την αρχή της χρονιάς, να πάμε τον ΠΑΟΚ όσο πιο ψηλά γίνεται”.

Για την προσπάθεια της ομάδας... “Νομίζω ότι μάθαμε από το πάθημά μας στο παιχνίδι με την Καβάλα κι αν είμαστε συγκεντρωμένοι από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό θα κερδίσουμε.
Ολα τα παιδιά δίνουν τον καλύτερό τους εαυτό και προσπαθήσουμε για το καλύτερο. Ο στόχος μας είναι να παίζουμε όσο το δυνατόν καλύτερη άμυνα, γιατί από εκεί αποκτούμε και αυτοπεποίθηση και βγαίνει αυτό και στην επίθεση και το είδατε και στο παιχνίδι με τον Κολοσσό.. Ολοι μπορούμε να βοηθήσουμε και στην άμυνα, αλλά και στην επίθεση. Και είναι αλήθεια ότι αυτό το μπάσκετ που παίξαμε στο παιχνίδι με τον Κολοσσό, θέλουμε να παίζουμε κι εμείς, αλλά και ο κόσμος. Πιστεύουμε ότι θα μας βοηθήσει και ο Johnsen. Είναι καλός παίκτης, καλό παιδί και φαίνεται ότι θα προσαρμοστεί πολύ γρήγορα στην ομάδα”.

Britton Johnsen: “Το μπάσκετ που μου ταιριάζει”
Ο Britton Johnsen από την πλευρά, περιμένει με αγωνία το πρώτο του παιχνίδι με την ομάδα του ΠΑΟΚ και λέει χαρακτηριστικά: “Δεν ξέρω τίποτα για την ΑΕΛ, αλλά το τεχνικό επιτελείο θα μας προετοιμάσει κατάλληλα για αυτό το παιχνίδι. Είμαι ενθουσιασμένος που θα παίξω για πρώτη φορά με την ομάδα. Ο ΠΑΟΚ έχει πολύ καλή ομάδα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος για την¨προοπτική να παίξω στον ΠΑΟΚ. Θεωρώ ότι έχω καταλάβει τα περισσότερα από τα συστήματα της ομάδας και δεν θα έχω πρόβλημα να προσαρμοστώ”.

Ο Johnsen μιλώντας για τα στοιχεία που του αρέσουν στην ομάδα του ΠΑΟΚ, τόνισε: “Στο παιχνίδι με τον Κολοσσό, αυτό που μου άρεσε περισσότερο είναι ότι η ομάδα τρέχει μέσα στο γήπεδο. Είναι το στυλ του παιχνιδιού που μου αρέσει, αλλά και μου ταιριάζει, επειδή δεν είμαι ο ογκώδης παίκτης που θα σπρώξω μέσα στην ρακέτα. Αυτό το στυλ ταιριάζει περισσότερο σε μένα. Ο κόουτς μου έχει ζητήσει να μπω στο γήπεδο για να παίξω και να δώσω τον καλύτερό μου εαυτό για την ομάδα”.

Αναφερόμενος επίσης στην προηγούμενή του παρουσία στην Ελλάδα και σε αυτά που του έχουν μείνει, είπε: “Το βασικό χαρακτηριστικό που έχω δει κι από την προηγούμενή μου φορά στην Ελλάδα, είναι ότι το παιχνίδι είναι δυνατό και οι φίλαθλοι αρκετά τρελοί, αλλά σε σύγκριση με άλλα πρωταθλήματα που έχω παίξει, πιστέψτε με αυτό το προτιμώ. Παίζω χρόνια στην Ευρώπη, ξέρω τι σημαίνει ΠΑΟΚ, ξέρω ότι οι φίλαθλοί του δημιουργούν θερμή ατμόσφαιρα και περιμένω με αγωνία να παίξω σε γεμάτο γήπεδο. Οταν έπαιξα στον Πανελλήνιο καταφέραμε να κάνουμε μία σειρά από νίκες, μπήκαμε στα πλέι οφ και θα είναι πολύ σημαντικό να το πετύχω και με τον ΠΑΟΚ, να φτάσουμε όσο πιο μακριά γίνεται στο πρωτάθλημα”.


Καλαφατάκης: “Δύσκολο και επικίνδυνο παιχνίδι”


Την δεύτερη εκτός έδρας νίκη του, θέλει να πετύχει στη Λάρισα το απόγευμα του Σαββάτου ο ΠΑΟΚ, που αντιμετωπίζει την ΑΕΛ (5μ.μ, στο κλειστό γυμναστήριο της Νεάπολης) για την 13η αγωνιστική της Α1 και τελευταία του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος. Ο Γιώργος Καλαφατάκης επισημαίνει τους κινδύνους που κρύβει για τον ΠΑΟΚ το συγκεκριμένο παιχνίδι, αλλά ταυτόχρονα τονίζει και τι περιμένει από την προσθήκη του Britton Johnsen στην ομάδα.

“Αντιμετωπίζουμε όλα τα παιχνίδια με την ίδια λογική. Θέλουμε να κάνουμε το παιχνίδι μας, να παίξουμε όπως έχουμε προγραμματίσει, ανεβάζοντας το ρυθμό και συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις που έχουμε κάνει. Χρειαζόμαστε τη νίκη, χρειαζόμαστε ένα καλό σερί, γιατί αυτό θα έχει διπλό κέρδος για την ομάδα, τόσο βαθμολογικό, όσο και ψυχολογικό. Μας περιμένει ένα δύσκολο και πολύ επικίνδυνο παιχνίδι στη Λάρισα. Πρέπει να είμαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, γιατί θα αντιμετωπίσουμε μία ομάδα που έχει και νεανικό ενθουσιασμό, αλλά και έμπειρους παίκτες που μπορούν να κάνουν μεγάλη ζημιά, εάν δεν είμαστε συγκεντρωμένοι. Δεν πρέπει να μας ξεγελά και η βαθμολογική τους θέση και σε καμία περίπτωση να μην τους υποτιμήσουμε. Υπάρχουν άλλωστε πολλά παιχνίδια που τα πάλεψαν ως το τέλος ή τα έχασαν στις λεπτομέρειες και στο τελευταίο σουτ”, τόνισε ο προπονητής του ΠΑΟΚ και αναφερόμενος στην παρουσία του Britton Johnsen, είπε: “Περιμένουμε να μας βοηθήσει και ο Johnsen, που μπαίνει σιγά σιγά στο πρόγραμμα της ομάδας και φυσικά θέλει λίγο χρόνο για να προσαρμοστεί. Θα είναι μία σημαντική προσθήκη για μας, γιατί είναι ένας παίκτης που ταιριάζει στο στυλ της ομάδας, αλλά και επειδή έχουμε αρκετά προβλήματα, τα οποία πρέπει να ξεπεράσουμε, όπως άλλωστε έχουμε προσπαθήσει να κάνουμε από την πρώτη στιγμή”.

O Δημήτρης Μαρμαρινός εξάλλου, μιλώντας για το αυριανό παιχνίδι του ΠΑΟΚ στη Λάρισα με την ΑΕΛ, τόνισε:: “Θέλουμε να επιβεβαιώσουμε και στη Λάρισα ότι βρισκόμαστε σε ανοδική πορεία και έχουμε αρχίσει να βρίσκουμε έναν καλό ρυθμό. Σε καμία περίπτωση όμως δεν πρέπει να υποτιμήσουμε την ομάδα την ΑΕΛ. Ξέρουμε ότι χρειάζονται νίκες, είναι σε δύσκολη θέση και φυσικά παίζουν στην έδρα τους. Πρέπει να δείξουμε μεγάλη συγκέντρωση στο παιχνίδι μας, από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό, παίζοντας στους δικούς μας ρυθμούς κι αν το κάνουμε, πιστεύω ότι θα επιστρέψουμε στη Θεσσαλονίκη με τη νίκη. Η ομάδα είναι σε καλή αγωνιστική κατάσταση, ενώ και από ψυχολογικής πλευράς, είμαστε καλά. Θέλουμε ένα καλό σερί για να αισθανθούμε όλοι μας καλύτερα, ενώ και με την προσθήκη του Johnsen, πιστεύω ότι θα δυναμώσουμε κάτω από τα καλάθια και θα έχουμε περισσότερες επιλογές”.

http://www.paokbc.gr/paokbc/index.php
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό paoki_rethymno » Σάβ 10 Ιαν 2009, 09:44

θα το δειξει ο katernik??
ΠΑΟΚ ΣΕ ΛΕΩ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΣΤΗ ΖΩΗ ΑΛΛΑΞΑΝ ΟΛΑ, Ο ΠΑΟΚ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ.
TO BLOG MOY: www.paokeisai.pblogs.gr
Άβαταρ μέλους
paoki_rethymno
 
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Τρί 09 Σεπ 2008, 21:55
Τοποθεσία: ΡΕΘΥΜΝΟ

Δημοσίευσηαπό teacher » Σάβ 10 Ιαν 2009, 10:42

Άντε να δούμε και τον Johnsen. Ένας καλός ψηλός θα είναι μεγάλη βοήθεια για την ομάδα. Μακάρι να δικαιωθούν όσοι τον επέλεξαν.
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2221
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Δημοσίευσηαπό PAOKfanAthens » Σάβ 10 Ιαν 2009, 18:42

το παιχνιδι παει σε παραταση καθως η κανονικη διαρκεια ελιξε 80-80...
Στην Ελλάδα υπάρχουν 2 είδη οπαδών,οι ΠΑΟΚτσήδες και οι κρυφοΠΑΟΚτσήδες...
Άβαταρ μέλους
PAOKfanAthens
 
Δημοσιεύσεις: 1537
Εγγραφή: Κυρ 15 Ιουν 2008, 22:57
Τοποθεσία: Athens

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2008-2009

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες