Παναθηναϊκός - Π.Α.Ο.Κ. 20/12 18:00

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Παρ 19 Δεκ 2008, 17:37

Πιστευα στην νικη αλλα η απουσια του Μαρμαρινου ειναι τεραστια..Δεν ξερω..Ισως αν επιστρατευσουμε τον Χρησταρα τον Τσεκο κατι να καταφετουμε..

Εξω απο την πλακα..αν δω αδιαφορια και διασυρμο θα παω στο αεροδρομιο..να ξερουν που παιζουν και να τιμουν την φανελα σε ολα τα ματσ
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Δημοσίευσηαπό gagas » Παρ 19 Δεκ 2008, 17:42

ειδατε,λοιπον,η ομαδα δεν παει με κατεβασμενα χερια,κ εμεις ο κοσμος θελετε να τα κατεβασουμε..επειδη εγω περιμενω νικη ακομα και οταν η ομαδα μας παιζει με την μεικτη κοσμου δεν θελω απο εμας τους οπαδους να αντιμετωπιζεται ετσι ενα παιχνιδι..εαν δεν το πιστευουμε εμεις,πως θα το πιστεψει η ομαδα.αυτη ειναι η αποψη μου για το αυριανο παιχνιδι κ καθε παιχνιδι με μεγαλη ομαδα..
οσο για τους αριανους,το οτι εχουν μπει στη νοοτροπια να εκνευριζονται οταν χανει η ομαδα τους απο μεγαλυτερο αντιπαλο,δειχνει για μενα μια προοδο..

τελποσπαντων ρε παιδια.ολοι μας στηριζουμε την ομαδα.αυτη ειναι η ουσια..αλλα καποιες φορες πρεπει κ εμεις να δειχνουμε στους παικτες ποια πρεπει να ειναι η νοοτροπια τους
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Re: ...

Δημοσίευσηαπό gagas » Παρ 19 Δεκ 2008, 17:45

mistoklas έγραψε:gagas τότε να δώσουμε συγχαρητήρια στους φιλάθλους μας που στηρίζουν την ομάδα.. ας μάθουμε πρώτα να στεκόμαστε πάλι στα πόδια μας και να υποστηρίζουμε την ομάδα και μετά αντιμετωπίζουμε τον λαγό στα ίσα..

φιλε ησουν στο προηγουμενο παιχνιδι?ειδες εσυ να γινονται επεισοδια για τιμωρια εδρασ?τι διαφορετικο εγινε στο παιχνιδι με τον πανιωνιο.5 ατομα ηταν πισω απον παγκο και εκραζαν...ολο ο κοσμος φταιει στον παοκ?
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό coolio4 » Παρ 19 Δεκ 2008, 17:51

Ετσι ειναι ρε αδερφε....Δεν διαφωνουμε σε γενικες γραμμες...Ολοι μας εχουμε την κρυφη ελπιδα οτι μπορουμε να πιασουμε μια πολυ καλη αποδοση και μια μετρια ο βαζελος και να κερδισουμε....Η ουσια ειναι οτι δεν προσπαθουμε να φιμωσουμε κανενα...Το οτι εχουν γινει λαθη με απολυσεις που αρθηκαν και μετα επανηλθαν και οτι η ομαδα γεμισε με 3 - 4αρια και χρειαζεται επειγοντως ενα καλο σεντερ,δεν ειναι κακο να τα διατυπωνουμε....Μην ξεχναμε ομως οτι δεν εχουμε ακομα καλη ομαδα σε σχεση με αυτο που ονειρευομαστε και ειδικα εγω που ειμαι και μεγαλυτερος σας και εχω δει στο παρκε live, αλλα εχουμε μια καλη ομαδα σε σχεση με την περσυνη διαλυση και το οικτρο θεαμα που ειδα περσυ στα παιχνιδια με ρουλη και πανελληνιο....Μην ξεχνατε οτι με 1-2 καλες κινησεις,μπορουμε να κανουμε την ανατροπη στα play offs....Γι'αυτο μονο με τη στηριξη μπορει να δουμε ασπρη μερα....
Τελευταία επεξεργασία από coolio4 και Παρ 19 Δεκ 2008, 18:00, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
coolio4
 
Δημοσιεύσεις: 452
Εγγραφή: Τρί 16 Σεπ 2008, 14:41

Δημοσίευσηαπό D.A.A.T. » Παρ 19 Δεκ 2008, 17:52

Εγω παραδεχομαι οτι ο παναθηναικος εχει καλη ομαδα...Αλλα μεγαλυτερος δεν ειναι ...και ας εχει κανει αυτοκρατορια τα τελευταια χρονια...γιατι αν αυτοι ειχαν το παντελονατο δε θα υπηρχαν..
Θεμα χρονου ειναι να παρουμε αυτα που μας ανηκουν...ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΜΕ..Ηττοπαθειες δεν μας ταιριαζουν..Υπηρχαν και εποχες που τους κερδιζαμε 30 ποντους μεσα εξω..Βαλανε λεφτα και γιγαντωθηκαν..Αυτο που πρεπει να μας νοιαζει δεν ειναι να τους θαυμαζουμε και να παρακαλαμε να μη μας διασυρουν αλλα να παλευουμε και προσπαθουμε να γινουμε αυτοι που ημασταν.
Άβαταρ μέλους
D.A.A.T.
 
Δημοσιεύσεις: 2685
Εγγραφή: Κυρ 31 Αύγ 2008, 23:04

Δημοσίευσηαπό coolio4 » Παρ 19 Δεκ 2008, 17:53

+100000000
Δοξα τω Θεο!!!!!
coolio4
 
Δημοσιεύσεις: 452
Εγγραφή: Τρί 16 Σεπ 2008, 14:41

Δημοσίευσηαπό coolio4 » Παρ 19 Δεκ 2008, 17:58

Να ξερετε οτι πολλα λαθη εκαναν ο Μπουντουρης με τον Πεδουλακη!!!Να τα λεμε ολα ετσι!!!!Τα λαθη του Δροσου του τα εχουμε πει και κατ'ιδιαν αλλα εκαναν πολλα λαθη ανθρωποι που εγω προσωπικα δεν πιστευα οτι θα τα κανουν...
coolio4
 
Δημοσιεύσεις: 452
Εγγραφή: Τρί 16 Σεπ 2008, 14:41

Δημοσίευσηαπό coolio4 » Παρ 19 Δεκ 2008, 18:10

Τα ειπες ολα με ενα ονομα...
coolio4
 
Δημοσιεύσεις: 452
Εγγραφή: Τρί 16 Σεπ 2008, 14:41

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 19 Δεκ 2008, 18:23

Νομίζω ότι πρέπει να βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρά. Η διοίκηση έχει κάνει πολλά λάθη. Όμως αυτή την φορά, προς έκπληξή μου ομολογώ, έκανε το σωστό. Ομάδα χωρίς πειθαρχεία δεν υπάρχει. Μπορεί να χρειαστεί να θυσιαστεί κάποιο παιχνίδι αλλά η πειθαρχεία είναι πάνω απ΄ όλα. Αν κοιτάξουμε στο παρελθόν, θα βρούμε πολλές περιπτώσεις τιμωρίας παικτών, παραμονές μεγάλων παιχνιδιών. Ο μεγάλος Λέβιγκστον θυμήθηκε στην πρόσφατη συνέντευξή του την τιμωρία από τον Ίβκοβιτς και την απουσία του από μεγάλο ευρωπαϊκό παιχνίδι. Μήπως ήταν κωμωδία η διοίκηση Βεζηρτζή και ο Ίβκοβιτς? Ο Μάλκοβιτς δεν δίστασε να στείλει σπίτι του ολόκληρο Ντομινικ. Και πολλά ακόμα παραδείγματα.
Όσο για τον κόσμο, θα με συγχωρέσετε αλλά είναι λίγος για τον ΠΑΟΚ. Δεν μπορεί να λέμε "ΠΑΟΚ είσαι. πάμε για διπλό στο ΟΑΚΑ" και να θεωρούμε κατόρθωμα την προσέλευση 2.000-3000 φιλάθλων στο παλατάκι. Στα εισιτήρια δεν είσαι ΠΑΟΚ?
Τέλος, καλό θα ήταν να πέσουν οι τόνοι γιατί νομίζω πως άναψαν τα αίματα για τα καλά. Όλοι το ίδιο πράγμα θέλουμε. Τον ΠΑΟΚ πρωταγωνιστή. Αλλά να μην συμβουλεύουμε μόνο τον Δρόσο για υπομονή την στιγμή που εμείς δεν έχουμε καθόλου.
:?
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

...

Δημοσίευσηαπό mistoklas » Παρ 19 Δεκ 2008, 18:35

Auto pou apokomisa egw ap oli ti sizitisi einai oti o coolio4 to mirizei to mpasketaki kai tou protinw na anoiksei lesxi mpasketofilwn PAOK :)
Άβαταρ μέλους
mistoklas
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί 16 Δεκ 2008, 16:10
Τοποθεσία: Δάφνη (Αθήνα-Χαμουτζία)

Δημοσίευσηαπό coolio4 » Παρ 19 Δεκ 2008, 18:37

Ασε αδερφε γιατι ο fotis ειναι επιστημονας!!! :) :) :) :)
coolio4
 
Δημοσιεύσεις: 452
Εγγραφή: Τρί 16 Σεπ 2008, 14:41

Δημοσίευσηαπό coolio4 » Παρ 19 Δεκ 2008, 18:39

Aπλα ειμαι τυχερος και ευχαριστω το Θεο γι'αυτο,που εζησα απο κοντα ολη την μεγαλη πορεια εκεινης της ενοξης ομαδας του ΠΑΟΚ,απο τον τελικο με τα ξυρισμενα κεφαλια,μεχρι και τοτε που εφυγε ο Πετζα....Γι'αυτο κι εχω τον μπασκετικο ΠΑΟΚ μεσα στην καρδια μου και τσατιζομαι οταν τον μειωνουν...
coolio4
 
Δημοσιεύσεις: 452
Εγγραφή: Τρί 16 Σεπ 2008, 14:41

Δημοσίευσηαπό gagas » Παρ 19 Δεκ 2008, 18:45

kostasff έγραψε: Όσο για τον κόσμο, θα με συγχωρέσετε αλλά είναι λίγος για τον ΠΑΟΚ. Δεν μπορεί να λέμε "ΠΑΟΚ είσαι. πάμε για διπλό στο ΟΑΚΑ" και να θεωρούμε κατόρθωμα την προσέλευση 2.000-3000 φιλάθλων στο παλατάκι. Στα εισιτήρια δεν είσαι ΠΑΟΚ?

:?

ποσες ομαδες μετα απο 5 χρονια στην αφανεια εχουν 3500 διαρκειας?
ποσες ομαδες στην πρεμιερα ειχανε ασφυκτικα γεματο γηπεδο(8 χιλ θεσεων)?
σε ποσες ομαδες εχουν γινει τοσα λαθη απο διοικητικη αποψη?
κ ποια ομαδα απο τις μεγαλες προσφερει τοσο κακο θεαμα?
κ μην ξεχνατε οτι μιλαμε για μπασκετ..κ οτι ο κοσμος εχει ξεπαραδιαστει στο ποδοσφαιρο,και ο κοσμος γενικα πειναει..το παλατακι,το γηπεδο(εκτος πολης) που ο παοκτσης ακομα δεν εχει αγαπησει οσο την τουμπα και το αλεξανδρειο,το γηπεδο που δεν αποτελει θρυλο στη συνειδηση κανενος γιατι δεν του εχει προσφερει μπασκετικες χαρες,ποτε στο παρελθον δεν ειχε σε μικρους αγωνες κοσμο στα πανω πανω διαζωματα.3 και ο κουκος ημασταν.μην τα ζηταμε ξαφνικα ολα..

ειναι αδοκιμη η φραση σου "ο κοσμος ειναι λιγος για τον ΠΑΟΚ".ποσο πιο μεγαλος ειναι δηλαδη ο ΠΑΟΚ σε συγκριση με τον κοσμο του?

τι πρεπει να πουμε δηλαδη για το ποδοσφαιρο που ειμαστε δευτεροι με διαφορα απο τον τριτο,με ευρωπαικα ονοματα στο ροστερ και η 8 ειναι αδεια..?καποτε η τουμπα ειχε 40 χιλ κοσμο με την παναχαικη.
μηπως πρεπει να λαβουμε υποψιν μας οτι μεγαλη μεριδα του κοσμου πλεον εχει απομακρυνθει γιατι βαρεθηκε τους τυχαρμπαστους προεδρισκους?
Άβαταρ μέλους
gagas
 
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: Πέμ 17 Ιαν 2008, 01:16
Τοποθεσία: που?

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 19 Δεκ 2008, 19:07

Φίλε gaga, η μακροχρόνια αφάνεια δημιουργεί "πείνα" και με την πρώτη ελπίδα ο κόσμος συσπειρώνεται. Πόσα διαρκείας είχε ο γαύρος τα προηγούμενα χρόνια και πόσα φέτος?
Το κακό θέαμα είναι αποτέλεσμα της αργοπορίας που είχαμε στο να μαζευτεί η ομάδα. Ξεκινήσαμε και με δύσκολο πρόγραμμα, την έκανε και ο μισός κόσμος μετά τις αποτυχίες και το κακό θέαμα και ολοκληρώθηκε το κακό.
Το παλατάκι μπορεί να είναι λίγο μακριά (κοντά στον Φώτη :lol: ) και μπορεί να μην έχει γνωρίσει δόξες (ακόμα) αλλά είναι το σπίτι μας. Αυτό τα λέει όλα.
Όσο για το "ο κοσμος ειναι λιγος για τον ΠΑΟΚ" αναφέρομαι στην ΙΔΕΑ ΠΑΟΚ. Μια ιδέα που την στήριξαν χιλιάδες κόσμου. Δεν μου περνάει από το μυαλό ότι 3000 κόσμου πρέπει να με ικανοποιεί. ΠΑΟΚ είσαι. Μην συγκρίνεσαι με άλλους.
Για τους "τυχαρμπαστους προεδρισκους" που αναφέρεις θα σου πω πως δικαιολογίες υπάρχουν πολλές. Μπορώ να σου κάνω ένα κατεβατό. Έχεις κάποιους καλύτερους προέδρους να προτείνεις. Γιατί το καλοκαίρι δεν υπήρχε κανένας, γι΄αυτό ρωτάω. Το να απορρίπτω κάποιον χωρίς εναλλακτική λύση θα οδηγηθούμε σε εποχές Μπατατούδη Βουλινού Γούμενου Πανελούδη και τόσων άλλων.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό kostasff » Παρ 19 Δεκ 2008, 21:05

Που τα βρίσκεις ρε Φώτη?
:)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2008-2009

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης