Mamoutou Diarra

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό Lakistuta » Πέμ 10 Απρ 2008, 09:14

Μπραβο ρε free που την εγραψες τη συνεντευξη εδω.Το διαβασα κι εγω κι ελεγα να το γραψω αλλα δεν ειχα χρονο.

Πραγματικα υποτιμητικες δηλωσεις απο παικτη που δεν ειναι τοσο τυχαιος.
Δε μπορει ολοι οι παικτες να εχουν προβληματα,το προβλημα ειναι εμφανες.
Οποτε ας μη κραζουμε τους παικτες για πραματα που δε φταινε.Αρκει να παιξουν με ψυχη και να βγαλουν την ομαδα απο τη δυσκολη θεση
Take Hold Of The Flame!!!
REVOLUTION!!!
Άβαταρ μέλους
Lakistuta
 
Δημοσιεύσεις: 2181
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 12:46
Τοποθεσία: ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ

Nτιαρά

Δημοσίευσηαπό teacher » Δευτ 21 Απρ 2008, 11:34

Είναι κρίμα να φύγει από την ομάδα ένας τέτοιος παίκτης. Κόψτε το λαιμό σας και κρατήστε τον. Δεν είναι δυνατόν να αλλάζουμε κάθε καλοκαίρι όλο το ρόστερ της ομάδας. Από όσους παίκτες έφερε το ζώον που έπαιζε τον πρόεδρο στην αρχή της χρονιάς ο Ντιαρά ήταν ο καλύτερος ...
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2221
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Δημοσίευσηαπό free_billi » Δευτ 21 Απρ 2008, 14:16

ΟΙ ΠΟΡΤΕΣ ΑΝΟΙΚΤΕΣ
ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΔΕΜΕΝΑ
ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ
ΤΟΝ ΜΠΟΥΛΟ


Καλό θα ήταν για την αισθητική του forum να μην γράφουμε ΚΕΦΑΛΑΙΑ!
Thx, Admin Team
ΠΑΟΚ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ
Άβαταρ μέλους
free_billi
 
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2007, 03:32
Τοποθεσία: UK

Δημοσίευσηαπό taspaok » Δευτ 24 Νοέμ 2008, 18:05

μαζι με βασιλειαδη ο καλυτερος ειναι και φετος ο diarra!!φοβερη αμυνα ,ριμπαουντ,ευστοχος στα τριποντα φετος και φιλοτιμος...
FORZA ΠΑΟΚΑΡΑ
Άβαταρ μέλους
taspaok
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Παρ 31 Οκτ 2008, 16:44
Τοποθεσία: ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ-ικαρία

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 24 Νοέμ 2008, 18:45

Με διαφορά ο MVP της μέχρι τώρα πορείας μας. Και να σκεφτεί κανείς ότι το καλοκαίρι κάποιοι δεν τον ήθελαν για κάτι κόλπα που μας έκανε με τα παλιά χρέη. Στον πρωταθλητισμό δεν χωράνε συναισθηματισμοί.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό kostasff » Δευτ 24 Νοέμ 2008, 21:00

Παίζει ρόλο και το επίπεδο της ομάδας. Άλλοι οι συμπαίκτες του πέρυσι και άλλοι φέτος. Ακόμη, πέρυσι ήταν απλήρωτος ενώ φέτος έλαβε και τα περσινά! (ένα από τα καλά του Δρόσου) Μακάρι να συνεχίσει έτσι.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Τέλος και ο Ντιαρά από τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό mi8rio » Κυρ 01 Φεβ 2009, 14:38

Η πόρτα άνοιξε και δεν κλείνει με τίποτε. Την ώρα που ο Κένι Γκρέγκορι αναζητά ομάδα για να συνεχίσει μέχρι το τέλος της περιόδου, έρχεται και η απόφαση του Μαμούτου Ντιαρά να αποχωρίσει από τον ΠΑΟΚ. Ο Γάλλος φόργουορντ ήταν ο καλύτερος της ομάδας του χθες και όωπς φαίνεται δεν θα αγωνιστεί στυο επόμενο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό. Πάντως πληροφορίες αναφέρουν οτι από την διοίκηση θα γίνει προσπάθεια να μεταπειστεί, αν και το μπάτζετ μπορεί να μειωθεί κατά 75000 ευρώ ακόμα. Ο Ντιαρά θα διεκδικήσει μόνο τον μισθό Ιανουαρίου και θα περιμένει να δει την Τρίτη αν μπορεί να εισπράξει την επιταγή των 14000 ευρώ από τις οφειλές της περσινής περιόδου. «Αποφάσισα να αποχωρίσω και ελπίζω αυτό να γίνει σύντομα. Ελπίζω ακόμα να μην μου φέρει εμπόδια η διοίκηση. Μας είχαν πει οτι αν βρούμε κα΄τι άλλο θα μας βοηθήσουν να λύσουμε τα συμβόλαια μας. Εγώ βρήκα και περιμένων να τηρηθεί αυτή η υπόθεση» έλεγε χθες ο 29χρονος παίκτης στο «Μ». Όσο για τους λόγους…; «Πέρσι τα πράγματα ήταν πολύ άσχημα και επέστρεψα όταν μου είπαν οτι τα πάντα άλλαξαν. Κι όμως δεν βλέπω να αλλάζει κάτι. Για να γλυτώσουν χρήματα αφήνουν τους παίκτες να φύγουν. Μπορεί αύριο να πουν και εμένα το ίδιο όωπς έγινε με τον Κώστα και τον Μούλα. Η κατάσταση δεν είναι καλή, εγώ δεν ανέχομαι να παίζω μερικά λεπτά παραπάνω γιατί έφυγαν συμπαίκτες μου. Έχω αρχές και σέβομαι αυτές τις αρχές» έλεγε ο Ντιαρά, που την Δευτέρα θα μιλήσει με τον ατζέντη του για να συζητήσει αυτός με την διοίκηση την λύση του συμβολαίου του. Όσο για τον επόμενο σταθμό του…; Ο ίδιος έλεγε οτι υπάρχει ομάδα που του έχει κάνει πρόταση αλλά δεν θέλησε να αποκαλύψει περισσότερα για ευνόητους λόγους.
Έτσι οι απόψεις του Ντιαρά για το χθεσινό παιχνίδι πέρασαν σε δεύτερη μοίρα. «Μπορούσαμε να κερδίσουμε, αλλά οι διαιτητές σφύριξαν άσχημα στο τέλος. Παίξαμε για να κερδίσουμε και όχι για να χάσουμε με 4-5 πόντους και να παρουσιάσουμε αξιοπρέπεια. Η άμυνα μας ήταν καλή και οφείλονταν στην ομαδική προσπάθεια. Δεν ξέρω τι έγινε στις 10 μέρες και παρουσιάσαμε ένα καλύτερο πρόσωπο σε αυτό το τομέα. Απλά είπαμε οτι με τα προβλήματα και τους τραυματισμούς πρέπει να παίξουμε καλύτερη άμυνα» κατέληξε ο Ντιαρά, που λογικά και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου έπαιξε το τελευταίο του παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ.


πηγή : metrosport.gr

καημένε ΠΑΟΚ...εσύ πληγώνεσαι....εμείς ΠΟΝΑΜΕ....
Είμαστε σκαστοί από την κλινική
Είμαστε διαστημικοί δε το ξέρουν οι γιατροί

PAOK SPACE STATION
Άβαταρ μέλους
mi8rio
 
Δημοσιεύσεις: 1189
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 08:31
Τοποθεσία: Αττική

Re: Mamoutou Diarra

Δημοσίευσηαπό DimisK » Κυρ 01 Φεβ 2009, 15:56

Και θα πονάμε...και θα πονάμε...και θα πονάμε...

Κρίμα και η χτεσινή εμφάνιση ήταν αρκετά καλή....

Τι άλλο θα δούμε ακόμα θεέ μου... :( :(
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Re: Mamoutou Diarra

Δημοσίευσηαπό paok4kyriakos » Κυρ 01 Φεβ 2009, 18:51

Πάει και αυτός... Και πώς θα παίξουμε τον γαύρο ΟΕΟ?
Αλλά επειδή είμαστε ΠΑΟΚ θα τον νικήσουμε και με μισή ομάδα :)
Άβαταρ μέλους
paok4kyriakos
 
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Δευτ 30 Ιουν 2008, 13:27
Τοποθεσία: Ασπρόμαυρο Ηράκλειο

Re: Mamoutou Diarra

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 01 Φεβ 2009, 18:52

Όσο κι αν με πληγώνει, ο Γκρέγκορι αυτή την στιγμή είναι πολυτέλεια για την ομάδα κι ας είναι ένας από του πολυτιμότερους παίκτες μας. Προέχει η μείωση των χρεών. Τον Ντιαρρά όμως πρέπει να τον κρατήσουμε. Δεν είναι και τόσο ακριβός ενώ είναι πολυτιμότατος για την ομάδα αυτή την στιγμή.
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Re: Mamoutou Diarra

Δημοσίευσηαπό plato6 » Δευτ 02 Φεβ 2009, 08:17

http://www.sport24.gr/html/ent/506/ent.273506.asp

Αποχωρεί και ο Ντιαρά

Την απόφαση να πει "αντίο" στον ΠΑΟΚ πήρε και ο Μαμούτου Ντιαρά που το Σάββατο ήταν ο καλύτερος παίκτης της ομάδας του στο παιχνίδι με τον Πανελλήνιο.

Ο Γάλλος φόργουορντ θα συνεχίσει στον δρόμο που χάραξαν οι Βασιλειάδης, Μουλαομέροβιτς και Γκρέγκορι (ο τελευταίος δεν έχει αποχωρήσει ακόμα και αναζητά ομάδα).

Παρά το γεγονός ότι η διοίκηση θα κάνει προσπάθεια να του αλλάξει γνώμη ο Ντιαρά ήδη ξεκίνησε προσπάθειες για να εισπράξει τον μισθό του Ιανουαρίου αλλά και τα 14.000 ευρώ που του χρωστάει η ΚΑΕ από την περασμένη σεζόν.

Σε δηλώσεις του τόνισε: "Αποφάσισα να αποχωρήσω και ελπίζω αυτό να γίνει σύντομα και να μην μου φέρει εμπόδια η διοίκηση. Μας είχαν πει ότι αν βρούμε κάτι άλλο θα μας βοηθήσουν να λύσουμε τα συμβόλαια μας. Εγώ βρήκα και περιμένω να τηρηθεί αυτή η υπόθεση", δήλωσε το Σάββατο ο 29χρονος παίκτης στην εφημερίδα "Metrosport".

Για τα αίτια της απόφασής του εξήγησε: "Πέρυσι τα πράγματα ήταν πολύ άσχημα και επέστρεψα όταν μου είπαν ότι τα πάντα άλλαξαν, όμως δεν βλέπω κάτι τέτοιο. Για να γλυτώσουν χρήματα αφήνουν τους παίκτες να φύγουν. Μπορεί αύριο να πουν και 'μένα το ίδιο όπως έγινε με τον Κώστα και τον Μούλα. Η κατάσταση δεν είναι καλή, εγώ δεν ανέχομαι να παίζω μερικά λεπτά παραπάνω γιατί έφυγαν συμπαίκτες μου. Έχω αρχές και τις σέβομαι".

Τη Δευτέρα ο αθλητής θα μιλήσει με τον ατζέντη του για να συζητήσει αυτός με την διοίκηση τη λύση του συμβολαίου του, παρότι δεν αποκάλυψε ποια ομάδα τον έχει πλησιάσει για να συνεχίσει την καριέρα του.

Τέλος, για την ήττα από τον Πανελλήνιο εξήγησε: "Μπορούσαμε να κερδίσουμε, αλλά οι διαιτητές σφύριξαν άσχημα στο τέλος. Παίξαμε για να κερδίσουμε και όχι για να χάσουμε με 4-5 πόντους και να παρουσιάσουμε αξιοπρέπεια. Η άμυνά μας ήταν καλή και οφείλονταν στην ομαδική προσπάθεια. Δεν ξέρω τι έγινε στις 10 μέρες και παρουσιάσαμε ένα καλύτερο πρόσωπο σε αυτό το τομέα. Απλά είπαμε ότι με τα προβλήματα και τους τραυματισμούς πρέπει να παίξουμε καλύτερη άμυνα".


Πάει και αυτός...άντε να δούμε ποιος θα μείνει στο τέλος!!
http://paokepanomi.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
plato6
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 08:34

Re: Mamoutou Diarra

Δημοσίευσηαπό gash04 » Δευτ 02 Φεβ 2009, 10:09

Η γκόμενα του Δρόσου σκαμπάζει απο μπάσκετ?
Άβαταρ μέλους
gash04
 
Δημοσιεύσεις: 11059
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 17:15
Τοποθεσία: Fucking Athens

Re: Mamoutou Diarra

Δημοσίευσηαπό plato6 » Δευτ 02 Φεβ 2009, 10:10

σκαμπάζει από καλά τσ....μπιπ...δεν το λέω γιατί είμαι καλό παιδί...
http://paokepanomi.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
plato6
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 08:34

Re: Mamoutou Diarra

Δημοσίευσηαπό billsko » Δευτ 02 Φεβ 2009, 12:43

Γιατί ο Δρόσος σκαμπάζει από μπάσκετ?

ή οι Πεδουλάκης - Μπουντούρης που έκαναν αυτό το κάτι σαν ομάδα χωρίς καλό άσο και 5αρι σκαμπάζουν από μπάσκετ?

Επιτέλους κάποια χρονιά ας ρωτήσουν και κάποιο ειδικό πριν κάνουν ομάδα και όχι να κανουν μόνο τα χατήρια των μάνατζερ.

Καλό να έχεις πολλούς έλληνες παίχτες αλλά το θέμα είναι να είναι και καλοί και όχι να είναι χειρότεροι από τους περυσινούς πλην ελάχιστων εξαιρέσεων
billsko
 
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: Παρ 31 Οκτ 2008, 16:06

Re: Mamoutou Diarra

Δημοσίευσηαπό DimisK » Δευτ 02 Φεβ 2009, 12:43

gash04 έγραψε:Η γκόμενα του Δρόσου σκαμπάζει απο μπάσκετ?


Να φέρει και μερικές φίλες της και να παίξουν ημίγυμνες....Τότε θα κερδίσουμε σίγουρα.... :) :) :) :)

H απώλεια του Ντιαρά για μένα είναι πολύ μεγάλη. Ο παίκτης είναι μεγάλο εργαλείο για την ομάδα και πρέπει να τον κρατήσουμε πάση θυσία...

Κατά τα άλλα, ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα γιατί μπάζει...

Γειά σου Δρόσο μου λεβέντη που θα μας πήγαινες και Ευρωλίγκα!! Τέτοιο παπά νομίζω ότι δεν έχουμε φάει στη ζωή μας!!
Carpe Diem...Believe in PAOK.....
Άβαταρ μέλους
DimisK
 
Δημοσιεύσεις: 4973
Εγγραφή: Τετ 23 Απρ 2008, 13:56
Τοποθεσία: MARKOPOULON MESOGEION

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2008-2009

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες