K´Zell Wesson

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Τετ 03 Σεπ 2008, 15:09

Δεν αντιλέγω..απλά θα μένουν κάποια κενά στις θέσεις που θα αφήνουν αυτοί οι παίχτες για να καλύψουν κάποιες άλλες (στο 2 και στο 3 περισσότερο). Καλό θα είναι να υπάρχουν από 2 παίχτες σε κάθε θέση και να μην "αναγκάζονται" να παίζουν στις θέσεις αυτές λόγω έλλειψης..Το θυμάμαι πολύ καλά το βατερλώ του Ιβκοβιτς εκείνη τη χρονιά που ανάγκαζε τον Μπάρλοου να παίζει 3άρι, όπως θυμάμαι και την μεγάλη επιτυχία της επόμενης χρονιάς που επιτέλους είχαμε ένα καθαρόαιμο 3άρι (Γαλακτερό)..Θα δούμε, υπομονή..ο Πεδουλάκης είναι καλός προπονητής.
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Δημοσίευσηαπό plato6 » Τετ 03 Σεπ 2008, 16:23

paokpool έγραψε:O Ουέσον θα επιστρέψει....;

:twisted:

ο παιχτης εφυγε για αποθεραπεια στην αμερικη..θα ξαναγυρισει και σε 30 με 40 μερες θα ειναι ετοιμος να παιξει κιολας..και αλλαξτε το στην αρχικη σελιδα,,το εχετε γραμμενο λεσ και εφυγε απο τον παοκ
Άβαταρ μέλους
plato6
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 08:34

Δημοσίευσηαπό ALEXAND4R » Πέμ 04 Σεπ 2008, 20:35

κυριοι εγω πιστευω οτι την ζημια την ειχε παθει ηδη ο ουεσσον.....
Άβαταρ μέλους
ALEXAND4R
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τετ 03 Σεπ 2008, 11:28
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΠΡΟΣ KOITS

Δημοσίευσηαπό Trikaliotis » Πέμ 04 Σεπ 2008, 20:42

Φίλε KOITS αν δε θεωρείς βατερλώ εκείνη τη χρονιά που ήμασταν πρώτοι σε όλη τη διάρκεια σε Ελλάδα και Ευρώπη και στο τέλος με πλεονέκτημα έδρας αποκλειστήκαμε από τον γαύρο, δε βγήκαμε ούτε ευρωλίγκα, αποκλειστήκαμε στο κύπελο από τον βάζελο και δε πήγαμε ούτε στον τελικό του πρωταθλητριών με 15.000 λαό μέσα στη χώρα μας...τότε η έχεις πολύ χαμηλά τον πήχη Η΄εγώ ήμουν πολύ απαιτητικός!!! Τελοσπάντων, τώρα να δούμε τι θα κάνουμε, αυτά ανήκουν στο παρελθόν..Χρειάζεται υπομονή και πίστωση χρόνου για να ξαναφτάσουμε στο επίπεδο εκείνων των χρόνων! Δε γίνεται από τη μια στιγμή στην άλλη ομάδα πρωταθλητισμού!
Trikaliotis
 
Δημοσιεύσεις: 1531
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2008, 20:23

Δημοσίευσηαπό thrix » Πέμ 04 Σεπ 2008, 21:05

Τρικαλιότης έχεις δίκιο για τότε, αλλά νομίζω τώρα στο 3 είμαστε σχετικά καλά. Ο Βασιλειάδης άνετα μπορεί να καλύψει τη θέση, ο Alexander μπορεί να παίξει 3 περισσότερο απ'ότι μπορούσε ο μπάρλου τότε. Δε νομίζω ότι υπάρχουν στη Ελλάδα πολλά καθαρά 3αρια και δε μιλάω μόνο έλληνες που έτσι κι αλλιώς δεν έχουμε και κανένα της προκοπής.
Άβαταρ μέλους
thrix
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2008, 13:16

Κέιζελ Ουέσον

Δημοσίευσηαπό teacher » Τρί 16 Δεκ 2008, 17:57

H μεγάλη εμφάνιση του Κέιζελ Ουέσον στη νίκη του ΠΑΟΚ επί της ΑΕΚ ήταν αυτή που του έδωσε τον τίτλο του πολυτιμότερου παίκτη για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Ο Αμερικάνος παίκτης ήταν εκπληκτικός απέναντι στην πρώην ομάδα του και οδήγησε με 17 πόντους και 15 ριμπάουντ τον ΠΑΟΚ στη νίκη με 77-70 επί της "Ένωσης".
Σε σύνολο 40 συμμετεχόντων, εκπροσώπων των Μ.Μ.Ε. από ολόκληρη την Ελλάδα ο Ουέσον συγκέντρωσε 83 ψήφους, έναντι 40 του Ανδρέα Γλυνιαδάκη, και 27 του Τέιλορ, που βρέθηκε στην τρίτη θέση...
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2220
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Δημοσίευσηαπό free4 » Πέμ 18 Δεκ 2008, 06:15

Χρειάζεται στήριγμα δίπλα του επειγόντως!!!
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό free4 » Σάβ 20 Δεκ 2008, 23:39

Το να είσαι καλός παίκτης, δε συνίσταται μόνο σε αγωνιστικό επίπεδο..
Ο ΠΑΟΚ του έδωσε την ευκαιρία, διαμέσου του κ. Δρόσου και πάλι, να αποδείξει την αξία του κι αυτός τα παραμέλησε όλα μόλις μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση αναδείχτηκε πολυτιμότερος και την είδε ότι εγώ και κανείς άλλος..
Ακούγεται σκληρό, μα είναι πέρα ως πέρα ρεαλιστικό..

ΥΓ. Αποψη μου είναι ότι με την επιστροφή του Δρόσου από επάνω, θα φωνάξει τον Αμερικανό για κατ ιδίαν συνάντηση κι εν τέλει θα παραμείνει. Από ένστικτο το λέω, δεν ξέρω..
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
free4
 
Δημοσιεύσεις: 15163
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 22:37
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 21 Δεκ 2008, 15:29

billsko έγραψε:Τώρα η ομάδα θα πάει για φτηνό αμερικάνο αλλά με μεγαλύτερη προσφορά

Γίνονται θαύματα?
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Κυρ 21 Δεκ 2008, 16:28

Καπνός έγινε κι'αυτός...
Τόσο πολύ ήθελε να παίξει και αυτος στον ΠΑΟΚ....
Βασικά, δεν μπορούσε να πάρει και δυο τρεις άλλους μαζί του...
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 21 Δεκ 2008, 16:42

Κανένας δεν έχει τέτοιες απαιτήσεις. Οι παίχτες είναι επαγγελματίες. Πηγαίνουν όπου υπάρχει χρήμα, καλές συνθήκες και προοπτικές προβολής. Κανένας (και κυρίως οι ξένοι) δεν διαλέγει ομάδα με βάση το συναίσθημα.
Το κακό είναι ότι έφυγε με έναν όχι και τόσο επαγγελματικό τρόπο. Αν έφυγε, γιατί δεν το έχω διαβάσει κάπου επίσημα. Οι επόμενες μέρες θα είναι πολύ κρίσιμες. Ελπίζω ο Άγιος Βασίλης να είναι φέτος ασπρόμαυρος.
:)
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό kordelio paok » Κυρ 21 Δεκ 2008, 17:11

Άβαταρ μέλους
kordelio paok
 
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2008, 19:12

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 21 Δεκ 2008, 17:11

Αυτό ρωτάω κι εγώ Φώτη και απάντηση δεν παίρνω....
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό kostasff » Κυρ 21 Δεκ 2008, 17:23

Κάπου αλλού το έγραψε? Για να κάνουμε και μία διασταύρωση. :wink:
Πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ Μπάνε Πρέλεβιτς:
"Η εξυγίανση είναι μονόδρομος, δεν υπάρχει άλλη λύση για την ομάδα. Το θέμα είναι ποιος έχει τις ψυχικές δυνάμεις να το κάνει και να πάρει το προσωπικό κόστος να το προχωρήσει"
Άβαταρ μέλους
kostasff
 
Δημοσιεύσεις: 4322
Εγγραφή: Κυρ 06 Ιαν 2008, 17:30

Δημοσίευσηαπό LoverBoy » Κυρ 21 Δεκ 2008, 18:01

fotis52 έγραψε:Συγνωμη, αλλα δεν ειναι δηλωση προπονητη το "καλα ειναι να ξεφορτωθουμε το συμβολαιο του, αλλα εγω τον θελω στην ομαδα....".....

Αλλα τετοιες ωρες, τετοια λογια...

Ολι συγνωμη που δεν προσεξα το link......


:o Είναι αληθινή αυτή η δήλωση για τον Τομάσεβιτς???

έχω σοβαρές επιφυλάξεις... Δύσκολο το βλέπω να μιλά ενας προπονητής έτσι για εναν παίκτη όσο και αν αυτο είναι εν μερει αληθινό. Αν γνωρίζει κάποιος ας το διασταυρώσει ή να το διαψέυσει.
LoverBoy
 
Δημοσιεύσεις: 835
Εγγραφή: Πέμ 10 Απρ 2008, 02:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2008-2009

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες