Χρήστος Χαρίσης

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του φετινού πρωταθλήματος Α1 και όλων των παρελλειπομένων...

Re: Χαρισης

Δημοσίευσηαπό teacher » Τρί 03 Μαρ 2009, 05:31

Εξαιρετική παρουσία στη Λάρισα σημειώνοντας 19 πόντους (6/6 βολές, 2/3 δίποντα, 3/5 τρίποντα), ενώ είχε ακόμη τρεις ασίστ, δύο κλεψίματα και δύο ριμπάουντ. Το καλύτερο μέχρι στιγμής φετινό παιχνίδι του ...
Μεγάλε Π.Α.Ο.Κ. η δύναμή σου είμαστε εμείς οι χιλιάδες οπαδοί σου...

Διαβάστε τους όρους χρήσης του site
https://www.paokmania.gr/article/1190-oroi-hrisis
Άβαταρ μέλους
teacher
 
Δημοσιεύσεις: 2220
Εγγραφή: Τρί 15 Απρ 2008, 06:25
Τοποθεσία: Μόνιμος κάτοικος Paokmania

Re: Χαρισης

Δημοσίευσηαπό taspaok » Κυρ 05 Απρ 2009, 05:50

παει και αυτος....ποιος εχει σειρα????
FORZA ΠΑΟΚΑΡΑ
Άβαταρ μέλους
taspaok
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Παρ 31 Οκτ 2008, 16:44
Τοποθεσία: ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ-ικαρία

Re: Χαρισης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Κυρ 05 Απρ 2009, 12:26

Σο καλον....
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Χαρισης

Δημοσίευσηαπό gsavvas » Κυρ 05 Απρ 2009, 13:52

για να λέμε και τα πράγματα με το ονομά τους...
ΜΠΡΑΒΟ στους παίχτες που τόσο καιρό παίζαν απλήρωτοι.....
ΔΕΝ ΣΤΕΚΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΧΑΡΙΣΗ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΝΤΙΑΡΑ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΣΑΛΠΙ....
Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤH ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΟΓΟΔΟΤΗΣΕΙ......
Τελευταία επεξεργασία από gsavvas και Κυρ 05 Απρ 2009, 14:12, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
gsavvas
 
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2007, 14:09
Τοποθεσία: ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ....

Re: Χαρισης

Δημοσίευσηαπό Photis » Κυρ 05 Απρ 2009, 14:05

+1000000000!

:?
Τα μυαλά μας πονάνε...
Άβαταρ μέλους
Photis
 
Δημοσιεύσεις: 8694
Εγγραφή: Πέμ 06 Δεκ 2007, 19:04
Τοποθεσία: Cyprus

Re: Χαρισης

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 06 Απρ 2009, 10:32

από sportnet:


Κουράστηκε να κάνει υπομονή και αποφάσισε ότι είναι καλύτερο να φύγει στο εξωτερικό. Μήπως κερδίσει και κάποια χρήματα καθώς είναι πολύ δύσκολο να εργάζεται «δωρεάν». Ο λόγος για τον Χρήστο Χαρίση: «Στη ζωή υπάρχουν και όρια. Είναι ήρωες αυτοί που μένουν στον ΠΑΟΚ έτσι όπως είναι η κατάσταση στην ομάδα. Οι μόνοι που δεν φταίνε είναι οι παίκτες. Είναι κρίμα για τα παιδιά που έφυγαν, αλλά και για αυτούς που μένουν που βιώσαν και βιώνουν αυτή την κατάσταση», τόνισε στην εφημερίδα «Αθλητική Βορείου Ελλάδας».

Και συνέχισε: «Δεν υπάρχουν λόγια για να εξηγήσεις τα όσα συνέβησαν όλη τη χρονιά. Αυτό δεν το έχω ξαναζήσει ποτέ στην καριέρα μου, να βρεθεί μια ομάδα στον πάτο και να μην ασχολείται κανείς και ένα παραπάνω ένας σύλλογος όπως είναι ο ΠΑΟΚ. Με κόσμο, με τεράστια ιστορία είναι ντροπή για τον ΠΑΟΚ να βιώνει όλα αυτά και κρίμα για τους φιλάθλους που κανείς δεν μπορεί να έχει πει το παραμικρό για την στήριξη. Ήταν κοντά μας από την αρχή, πίστεψαν σε κάτι καλό, όμως τα πάντα κατέρρευσαν. Δεν το αξίζει αυτό ο ΠΑΟΚ. Δεν νοείται επίσης ελληνικό πρωτάθλημα με τέτοια εικόνα από τις ομάδες, με παίκτες που φεύγουν, δεν θυμάμαι ποτέ τόσα χρόνια που παίζω μπάσκετ να έχει γίνει κάτι παρόμοιο».

Ο έμπειρος πλέι μέικερ είδε την συζήτηση ως μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να πει τα όσα τραγελαφικά έζησε στην ταλαιπωρημένη ομάδα του ΠΑΟΚ. Δεν έκρυψε ότι το περασμένο καλοκαίρι ήρθε με όνειρα και φιλοδοξίες. Προσδοκώντας να κάνει ένα νέο ξεκίνημα στην ελληνική καριέρα του μετά από μια δύσκολη διετία ά στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στην πολωνική Πρόκομ Τρέφλ.

Έψαχνε το «λιμάνι» του και βρέθηκε στο «μάτι του κυκλώνα» όπως εξηγεί χαρακτηριστικά. Η απόφαση του να αποχωρήσει είναι πλέον οριστική και κανένας δεν μπορεί να του την αλλάξει. «Αρκετοί μου είπαν να μείνω, τους εξήγησα ότι δεν αντέχω άλλο, άλλωστε για ποιο λόγο να μείνω; Ρωτούσα τους πάντες να μου πουν έστω και έναν λόγο να μείνω και δεν είχε κανείς δεν να μου πει κάτι. Ήταν θέμα χρόνου να φύγω. Δεν πήγαινε άλλο αυτή η κατάσταση. Δεν είναι μόνο το οικονομικό, το είχα καιρό στο μυαλό μου δεν ένιωθα καλά. Θεώρησα λοιπόν σωστό να μην κοροϊδευόμαστε άλλο».

Για να καταλήξει: «Δεν ήταν ιδανική η κατάσταση και νομίζω είναι καιρός να σκεφτώ το επόμενο βήμα μου. Όλα τα παιδιά που έφυγαν από την ομάδα έχουν το δίκιο με το μέρος τους. Στην ζωή μου δεν έχω ζήσει ποτέ τέτοια κατάσταση. Το απόλυτο μηδέν. Έχω βρεθεί και αλλού σε δύσκολες στιγμές, όμως ποτέ μου δεν συνάντησα πουθενά τέτοια κατάσταση σε ομάδα. Δεν αισθανόμουν καλά, δεν είχα να προσφέρω τίποτα, έκανε απλά το πιο σωστό και προχωράω...».

Χρήστος Γκάλης
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Χαρισης

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 10 Απρ 2009, 11:05

Από metrosport:

O Χρήστος Χαρίσης βρέθηκε χθες λίγο μετά τις πέντε στο «Παλατάκι» προκειμένου να αποχαιρετήσει συμπαίκτες, προπονητές και μέλη του τεχνικού τιμ, παίρνοντας μαζί του σαν ενθύμιο και την φανέλα του με το νούμερο έξι. Τυπικά τελείωσε χθες το πέρασμα του από τον ΠΑΟΚ, άκρως αποτυχημένο σαν αποτέλεσμα, έστω και αν όσες ατυχίες δεν βρήκαν τον Έλληνα γκαρντ σε όλη του την καριέρα, του συνέβησαν από τον Σεπτέμβριο μέχρι και τον Μάρτιο. Ο 33χρονος παίκτης δεν είχε όρεξη να αναφερθεί στο τι τον οδήγησε να αφήσει τον ΠΑΟΚ 16 μέρες πριν το τέλος της κανονικής περιόδου, αν και λίγο πολύ όλα είναι γνωστά. «Ευχαριστώ τους συμπαίκτες μου και τους εύχομαι καλή συνέχεια. Μόνο αυτοί ξέρουν τι γινόταν στην ομάδα όλο αυτό το διάστημα» αρκέστηκε να πει ο Χαρίσης, αν και πιέστηκε να αναφερθεί στο θέμα με περισσότερες λεπτομέρειες. «Ήθελα να κάνω μια καλή χρονιά στον ΠΑΟΚ αλλά δυστυχώς αυτό δεν έγινε. Είναι όμως μεγάλη ομάδα και θα βρει τον δρόμο της» φέρεται να έλεγε ο Χαρίσης στα μέλη του τεχνικού τιμ.Στον ΠΑΟΚ λένε οτι έχει πάρει 60 χιλ. ευρώ, ο ίδιος δεν κάνει λόγο για ποσό άνω των 40 χιλιάδων, ωστόσο το συμβόλαιο που έχει κατατεθεί στον ΕΣΑΚΕ έχει καλυφθεί και έτσι η ΚΑΕ δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα, μια και στο ιδιωτικό του συμφωνητικό με τον Δρόσο δεν υπάρχει πουθενά… ο ΠΑΟΚ. Ο Χαρίσης αναχωρεί σήμερα πριν τις 12 το μεσημέρι οδικώς για την Αθήνα, περιμένοντας πλέον τον Δρόσο να φανεί συνεπής-μόνο εκεί προσβλέπει ο παίκτης-στις δεσμεύσεις του τόσο προς τους παίκτες, όσο και προς τον ατζέντη τους, ο οποίος ως γνωστόν έχει στα χέρια του επιταγή 500 χιλ. ευρώ. Η επόμενη διοίκηση, όταν αυτή προκύψει, θα ασχοληθεί και με το συμβόλαιο του, το οποίο άλλωστε τελιώνει με τη λήξη της φετινής περιόδου.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10606
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Χαρισης

Δημοσίευσηαπό novito » Δευτ 08 Ιουν 2009, 17:04

Ο Χρήστος Χαρίσης στα 13 παιχνίδια (254 λεπτά) που πρόλαβε ν αγωνιστεί πριν αποχωρήσει (9/4 http://62.141.52.239/www.paokbc.gr/paok ... iew&id=744 ) σημείωσε 106 πόντους (32/39 βολές, 13/31 δίποντα, 16/48 τρίποντα), πήρε 18 ριμπάουντ (16αμ,2επ), έκανε 13 κλεψίματα, ενώ είχε και 30 ασσίστ.
http://www.galanissportsdata.com/basket ... .asp?t=12#
Άβαταρ μέλους
novito
 
Δημοσιεύσεις: 7709
Εγγραφή: Τρί 25 Δεκ 2007, 19:03
Τοποθεσία: ΞΕΣΑΛΟΝΙΚΑ

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα 2008-2009

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης