2. Adam Smith

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 11 Φεβ 2020, 17:28

Υπήρχαν παίκτες που έδειξαν ότι δεν κοροιδευαν,τέτοιοι ήταν για μένα οι δύο ψηλοί και ο Μπεστ.
Ο Σμιθ ήταν ότι χειρότερο υπήρχε στην ομάδα φέτος και αυτό έκανε μπαμ.
Ελπίζω να υπάρχει παράθυρο για τέτοιες περιπτώσεις να μπορει η ομάδα να κάνει αλλαγή...αν και δεν δίνω πολλές πιθανότητες περί αυτού
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 2. Amber alert: Adam Smith, PAOK...

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 11 Φεβ 2020, 18:08

Εικόνα
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό Mutasevic » Τρί 11 Φεβ 2020, 18:42

Ιάσονας έγραψε:Ετσι όπως ήρθαν τα πράγματα πρέπει πιστεύω οπωσδήποτε να μιλήσει η διοίκηση με Βασιλειάδη.
Η αλλαγή του Γουιγκινς ήταν τεράστιο λάθος.

Αυτό ξαναπεστο, επειδή παίχτηκε μπινια μπορεί να επιτρέπεται αλλαγη, τι άλλο θα δούμε φέτος
KILLED BY DEATH
Άβαταρ μέλους
Mutasevic
 
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιουν 2010, 20:15
Τοποθεσία: πλανητης Καξξον Γαλαξιας ΠΑΟΚ

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 11 Φεβ 2020, 19:49

Τρελαίνομαι που κάποιοι μ@λ@κες στο Ινσταγκράμ με έκραξαν που έκανα σχόλιο να φύγει ο rapper Adam Smith, πριν 3-4 βδομάδες.

"Πάρε βράσε μια μπάλα να πάρεις μυρωδιά", "έχεις πιει τίποτα;", "έλα Παλατάκι και μη κράζεις" είναι από τις χαρακτηριστικότερες ατάκες.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Τρί 11 Φεβ 2020, 20:16

Και από την άλλη ο Ουιγκινς είναι ακόμα Θεσσαλονίκη
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 11 Φεβ 2020, 20:21

Νομίζω και ο Lewis, μέχρι πριν τον αγώνα με το λήκι, που έκανε στόρη με τον ράππερ της καρδιάς μας...


Σε άλλα νέα, ο Zane Knowles σήκωσε τίτλο με τη Levski Sofia. Όχι, θα περίμενε εμάς...


Εικόνα
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τρί 11 Φεβ 2020, 20:48

Ρε συ Μπαρκαρ
"άντε στο Παλατάκι αγόρι μου και μην κράζεις "
:lol: :lol:
Αν είναι εντάξει οι πληρωμές προς τον Σμιθ πρέπει να τον σκίσει η ΚΑΕ ! Να πάει να παίξει σε καμμιά Κορέα ή σε κανέναν Λίβανο!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3618
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό seaman » Τρί 11 Φεβ 2020, 21:08

Να τον καταγγείλουμε στη Μαρούπα
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τρί 11 Φεβ 2020, 21:11

Ρε μπας και πέθανε;
Πάλι δεν πήγε;

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό AntreasG4 » Τετ 12 Φεβ 2020, 00:57

Μέχρι 3 αλλαγές σε κάθε γύρο επιτρέπονται σύμφωνα με τον κανονισμό τους πρωταθληματος

Εικόνα
AntreasG4
 
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: Δευτ 03 Φεβ 2020, 02:52

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 12 Φεβ 2020, 07:23

Από μόνος του το παραδέχεται πως είναι αποτυχημένος.....αν ήταν καλός και όχι αποτυχημένος θα το πάλευε έως τέλους....λίγος πολύ λίγος....
Το Δελτίο του Σμιθ πρεπει απο αυριο να ειναι καρφωμένο στο Λευκό Πύργο...
Αν δεν έρθει μέχρι σήμερα που όπως λένε μάλλον τελείωσε η διοίκηση τώρα μπορεί να κινηθεί προς Έλληνα παίκτη πχ Βασιλειάδης;
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Φεβ 2020, 14:31

Είχε προθεσμία μέχρι χθες να γυρίσει...


Υπάρχει καμιά εξέλιξη; Ένα άρθρο, κάτι;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 13 Φεβ 2020, 14:42

ινπαοκ

Στην οριστική του λύση φαίνεται πως οδεύει η υπόθεση του Άνταμ Σμιθ, που τις τελευταίες ημέρες ήταν… άφαντος, αφού δεν γύρισε στη Θεσσαλονίκη μέχρι την προθεσμία που του δόθηκε, την περασμένη Τετάρτη.

Σύμφωνα με πληροφορίες , μετά από άμεσες και συντονισμένες ενέργειες της «ασπρόμαυρης» ΚΑΕ, το θέμα με τον Αμερικανό γκαρντ λύθηκε.

Μάλιστα, το πιθανότερο είναι ο Σμιθ να πάρει το αεροπλάνο της επιστροφής, και να βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη μέχρι το επερχόμενο Σάββατο, ώστε να ενταχθεί στη μίνι προετοιμασία των «ασπρόμαυρων» για την συνέχεια της σεζόν, και να τεθεί υπό των οδηγιών του Κώστα Μέξα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89362
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Πέμ 13 Φεβ 2020, 14:43

Σαλτα και πηδήξου ραπερ! :evil:
Απο thessport
Σε νέα επικοινωνία που είχε η ΚΑΕ με τον Αμερικάνο, ο τελευταίος φάνηκε συγκαταβατικός και διατεθειμένος να επιστρέψει στη Θεσσαλονίκη.

Ο Σμιθ είχε τονίσει ότι δεν θέλει να γυρίσει, καθώς μετά και τον αποκλεισμό από την Ευρώπη είχε χάσει και το μεγάλο κίνητρο, ωστόσο οι τελευταίες συζητήσεις, φαίνεται πως του άλλαξαν γνώμη.

Με βάση τα όσα συζητήθηκαν, ο Σμιθ αναμένεται να είναι το Σάββατο στη Θεσσαλονίκη και να μπει στις προπονήσεις, για να βοηθήσει τον ΠΑΟΚ στην επίτευξη του στόχου του…
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3618
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 13 Φεβ 2020, 14:48

Προχθεσινό άρθρο:


Ο Αμερικανός ατζέντης του εξήγησε στους ανθρώπους της ομάδας ότι αφού ο ίδιος δεν θέλει να επιστρέψει, ο ΠΑΟΚ να τον αφήσει και μάλιστα να έχει έτοιμη και την μπλε κάρτα του. Τρελή απαίτηση... Ναι ο Σμιθ άδειασε το σπίτι του στην Θεσσαλονίκη, δεν άφησε το παραμικρό προσωπικό του αντικείμενο και εκτός συγκλονιστικού απροόπτου αποτελεί παρελθόν.

Μένει μα αποφασίσει ο ΠΑΟΚ το πως... "Ήδη μιλήσαμε με την FIBA, είμαστε καλυμένοι, μας το είπαν και αυτοί. Δεν πρόκειται να αφήσουμε έτσι την υπόθεση, σε περίπτωση που ο παίκτης θελήσει να συνεχίσει σε άλλη ομάδα. Αν δεν έρθει την Τετάρτη... καταγγελία" έλεγε ο πρόεδρος Καρακούσης. Και φυσικά με την βιασύνη να αντικατασταθούν δύο παίκτες, ο ΠΑΟΚ δεν έχει περιθώριο άλλης αλλαγής. Άλλο ένα τραγικό λάθος, το οποίο μπορεί να μεγαλώσει, σε περίπτωση που υπάρχουν και άλλες διαροές...
`
Αναφορικά με το "γιατί" της φυγής, άπαντες στον ΠΑΟΚ θεωρούν ότι ο Σμιθ αισθάνθηκε πως χάνει χρόνο και ρόλο στην ομάδα με την ταυτόχρονη παρουσία των Μπράουν, Σόρτερ, Μπεστ. Είναι όμως έτσι;

Αν απομονωθούν οι τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές σε Ελλάδα και Ευρώπη, τα συμπεράσματα εξάγονται εύκολα.

Στην Ελλάδα...

Στις πρώτες 14 αγωνιστικές ο Σμιθ έπαιζε 30.3 λεπτά, έκανε 13.2 σουτ ανά αγώνα, έχοντας αναλυτικά 6.7 προσπάθειες σε δίποντα, 6.5 σε τρίποντα, 16.3 πόντους, ένα λάθος και 13.8 αξιολόγηση μέσο όρο.

Στις 4 τελευταίες ο Αμερικανός είχε 23 λεπτά συμμετοχή, 9.7 σουτ, 2.5 προσπάθεις για δίποντα, 7 για τρίποντα, 16 πόντους, 2 λάθη και 13.2 αξιλόγηση μέσο όρο.

Στην Ευρώπη...

Στις πρώτες 10 αγωνιστικές ο Σμιθ είχε 28.2 λεπτά παρουσίας στο παρκέ, 13.7 προσπάθειες εντός πεδιάς (2.7/6.5δ, 3.5/7.1τρ), 0.9 λάθη, 3.7 προσπάθειες βολών, 19.3 πόντους και 14.6 αξιολόγηση ανά αγώνα.

Στα 4 τελευταία ματς ο Αμερικανός είχε 32.5 λεπτά συμμετοχή, 15.7 σουτ (1.2/5.7τρ, 3.7/10δ), 2.2 βολές, 2 λάθη, 12.5 πόντους και 4.5 μονάδες αξιολόγηση ανά αγώνα.

Γίνεται κατανοητό ότι στα τελευταία ματς ο Σμιθ έχασε χρόνο στην Ελληνική Λίγκα και κέρδισε στο BCL. Ωστόσο παρουσίασε πτώση απόδοσης και στο Ελληνικό πρωτάθλημα αλλά και στην Ευρώπη, ενδεικτικό οτι με τόσο ανταγωνισμό εντός ομάδας δεν αισθανόταν καλά. Αν αυτό είναι σοβαρή δικαιολογία για να εξαφανιστεί, ΟΚ, να περάσει η επόμενη ομάδα-θύμα που θα του δώσει συμβόλαιο.



Από basketplus
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46399
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες