2. Adam Smith

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 28 Αύγ 2019, 17:54

Ο Adam Smith στον ΠΑΟΚ

Εικόνα

Η ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον Αμερικανό καλαθοσφαιριστή Adam Smith, ο οποίος θα ενισχύσει την προσπάθεια της ομάδας μας για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020.

Ο Adam Terrell Smith γεννήθηκε στις 8 Νοεμβρίου του 1992 στο Jonesboro της Georgia, έχει ύψος 1.85 και αγωνίζεται ως γκαρντ. Μετά την αποφοίτησή του από το Fayette County High School, ξεκίνησε την κολεγιακή του καριέρα από το UNC Wilmington (2011-2012), με το οποίο μέτρησε 13,7 πόντους, 3,2 ριμπάουντ και 1,6 ασίστ.

Στη συνέχεια, μετακόμισε στο Virginia Tech, στο οποίο είχε δικαίωμα συμμετοχής από τη σεζόν 2013-2014, όπου μέτρησε 11 πόντους ανά αγώνα σε 14 συμμετοχές. Την επόμενη χρονιά (2014-2015) αγωνίστηκε σε 33 παιχνίδια και είχε 13,4 πόντους και 2,6 ριμπάουντ. Στην τελευταία του κολεγιακή χρονιά, έπαιξε στο Georgia Tech, με το οποίο έφτασε μέχρι τους 16 της “March Madness” μετρώντας 15 πόντους και 2,3 ριμπάουντ σε κάθε παιχνίδι, σουτάροντας με 41% από την περιφέρεια.

Η πρώτη του χρονιά στην Ευρώπη (2016-2017), τον βρήκε στην Ιταλία και συγκεκριμένα στη Roseto, η οποία αγωνιζόταν στη δεύτερη κατηγορία του ιταλικού πρωταθλήματος. Σε 37 συμμετοχές, αναδείχθηκε δεύτερος σκόρερ του πρωταθλήματος με 23,6 πόντους ανά αγώνα, ενώ είχε ακόμα 3 ριμπάουντ και 2,4 ασίστ.

Την επόμενη σεζόν έπαιξε στη Γαλλία και συγκεκριμένα στην Elan Chalon, με την οποία αγωνίστηκε και στο Basketball Champions League αντιμετωπίζοντας τον ΠΑΟΚ. Σε 12 συμμετοχές σε Γαλλία και Ευρώπη είχε 12,7 πόντους, ενώ τον Νοέμβριο μετακόμισε στην Τουρκία και στην Petkimspor, με την οποία είχε 17,5 πόντους και 2,3 ασίστ ανά αγώνα. Από τον Φεβρουάριο επέστρεψε στην Ιταλία, όπου και έκλεισε την χρονιά, αγωνιζόμενος στις Pallanacesto Orzinuovvi (21,8 πόντοι ανά αγώνα σε 6 συμμετοχές) και Capo d’Orlando (12,4 πόντοι ανά αγώνα σε 7 συμμετοχές).

Πέρυσι (2018-2019) αγωνίστηκε και πάλι στην δεύτερη κατηγορία της Ιταλία, με τη φανέλα της Ravenna, όπου είχε 24 πόντους ανά αγώνα (τρίτος σκόρερ του πρωταθλήματος της Α2), 3,9 ριμπάουντ και 2,9 ασίστ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Adam Smith

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 28 Αύγ 2019, 17:57

Καλώς όρισες στην μεγαλύτερη ομάδα του σύμπαντος, με τα περισσότερα προβλήματα στην Ελλάδα!


Την σεζόν 17-18 τι έγινε;!

Ξεκινά στην Elan Chalon, Νοέμβρη πάει Patkimspor, Φλεβάρη Pallanacesto Orzinuovvi και μετά Capo D' Orlando;!

Σκοράρει πολύ πάντως..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Adam Smith

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 28 Αύγ 2019, 17:59














Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Adam Smith

Δημοσίευσηαπό constadine » Τετ 28 Αύγ 2019, 18:01

Καλώς ήρθες !
Άβαταρ μέλους
constadine
 
Δημοσιεύσεις: 2522
Εγγραφή: Δευτ 04 Μαρ 2019, 14:55
Τοποθεσία: Κεντρική Μακεδονία

Re: Adam Smith

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 28 Αύγ 2019, 18:38

Απο τη στατιστικη του δειχνει καλος παιχτης,..
Στα δυσκολα πρωταθληματα περιπου 15 ποντους μ.ο
Στα ποιο ευκολα 24 ποντους μ.ο
Άντε να δούμε να γεμίζει λίγο το ροστερ
Αντε σιγα σιγα και ταπεινα....
Πλακα πλακα αν παρουμε και Γιανκοβιτς με Σαρικοπουλο που λένε δύσκολα όλα αυτά βέβαια .....
Δεν είναι και άσχημος παίκτης δεδομένων των συνθηκών. Καλώς ήρθε. :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Adam Smith

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τετ 28 Αύγ 2019, 19:01

Καλώς τον.....
Μεγάλο όνομα,
γνωστό παλαιόθεν...

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%86%CE ... E%B9%CE%B8

Φτιάξε μας,
με τον ένα τρόπο
ή με τον άλλο...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Πέμ 29 Αύγ 2019, 10:35

Καλώς ήρθες και καλό κουράγιο :pano:
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 21 Σεπ 2019, 16:31

Κάποια τραγούδια που ξεχώρισα από το δίσκο του Adam Smith και θα παίζουν στο ράδιο από εδώ και πέρα...
















Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 24 Σεπ 2019, 17:24

Είναι πολύ σημαντικό να βγει αυτή η μεταγραφή.
Θα αναγκαστεί να παίξει και κάποια λεπτά στον άσσο... ελπίζω να τα καταφέρει
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 01 Οκτ 2019, 10:14

καλός, καλός.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 05 Οκτ 2019, 18:04

Απλά εκπληκτικό παιχνίδι και σήμερα. Πέτυχε 28 πόντους με τον φαποκράτορα, 24 πόντους απόψε ...
Αντιλαμβάνεται ο οποιοσδήποτε πως θα είναι ο ΗΓΕΤΗΣ της ομάδας, καθώς δεν φοβάται να πάρει την μπάλα και να εκδηλώσει επίθεση ακόμα και όταν αυτή καίει.
Δείχνει να του ταιριάζει να τρέχει και να πυροβολεί αδιακρίτως σε ένα ...run n gun παιχνίδι ωστόσο αυτό ίσως θέλει ένα κοντρολαρισμα. Εδώ χρειάζεται να τον τιθασεύσουν σ'αυτό το κομμάτι του κυρίως ο φλεβαρακης. Η αλήθεια είναι ότι ήταν (κάπως) συμμαζεμένος και πειθαρχημένος.
Παρόλα αυτά όμως είναι εξαιρετικός σουτέρ και σίγουρα μοιάζει αξιόπιστη επιλογή
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 05 Οκτ 2019, 19:24

Στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου έκανε μια χοντροπαπαριά,
που ως και στον Χατζηνικόλα δεν θα επιτρεπόταν να κάνει...
Αλλά μετά ήταν...
palok έγραψε:καλός, καλός.

...αν και άμυνα παίζει, περισσότερο, με κάτι αγριοκοιτάγματα...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 05 Οκτ 2019, 21:29

είδα με τα μάτια μου σήμερα έναν παίκτη να παίρνει 8 συνεχόμενες προσπάθειες και να χάνει τη μία...
ΟΚ ένα από τα σουτ ήταν τυχερό 3π. πήγε η μπάλα στη βάση της στεφάνης και μπήκε κατά τύχη, τα άλλα όμως ήταν φωτιά και φαρμάκι...
κάποια ήταν από αδύνατα σημεία με 2 αντιπάλους κρεμασμένους...
εκείνο που έκανε μια κυκλική βόλτα κι αποφάσισε να βγει από το arc για να το θάψει τρίποντο με μια απίστευτη φυσικότητα ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ότι το είδα...
ο παίκτης δεν πανηγυρίζει σα καρναβάλι και δεν τρελένεται όταν τα γράφει, φαίνεται ότι το πιστεύει κι είναι συγκεντρωμένος...
ΠΟΥΛΕΝ ΗΔΗ.
(ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΤΣΟΧΛΙΝΙΟ ΚΑΙ Ο ΜΑΡΓΚΑΡΕΤ που δεν τους φαίνεται η ηλικία, παίζουν στο ίδιο επίπεδο που τους ξέραμε τόσα χρόνια...)
έχει ένα τρομερό jump shoot με release κάπως παράξενο για μένα αλλά πάει πάντα μέσα...
αν αυτός ο παίκτης δείξει σταθερότητα πιστεύω θα είναι η συνεισφορά του ισάξια με του Γκος.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό wickerman » Σάβ 05 Οκτ 2019, 21:35

Την είδα κι εγώ τη φάση που βγήκε χαλαρός έξω από τη γραμμή του τριπόντου και σούταρε με μία πραγματικά απόλυτη φυσικότητα κι ως αναμενόμενο η μπάλα πήγε σαν τηλεκατευθυνόμενη και καρφώθηκε στο αντίπαλο καλάθι. Πραγματικά αυτός μέχρι τώρα δείχνει μεγάλος σκόρερ.
Gotta catch 'em all.
Άβαταρ μέλους
wickerman
 
Δημοσιεύσεις: 3438
Εγγραφή: Κυρ 27 Μάιος 2018, 20:34
Τοποθεσία: 111 χλμ από Τούμπα

Re: 2. Adam Smith

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 05 Οκτ 2019, 21:44

Καλά, εκεί που παράτησε το drive και βγήκε έξω να σουτάρει, έμεινα μ@λ@κ@ς... Ή το βάζεις και λες "Καλά, τι κάνει ρε ο τρελός;!", ή το χάνει και λες "Κοίτα ρε τον τσαρλατάνο τον άναρχο..."! Αρχιδάτος, φαίνεται πως ήξερε τι έκανε...αν και δεν νομίζω ότι αυτό ήταν οδηγία Φλεβαράκη! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Επόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης