8. Σταύρος Σχίζας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 5. Σταύρος Σχίζας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 15 Ιαν 2020, 23:37

έκανε αξονική είναι καθαρή, αλλά πρέπει να κάνει κι άλλες εξετάσεις
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 5. Σταύρος Σχίζας

Δημοσίευσηαπό Επισκέπτης » Πέμ 16 Ιαν 2020, 00:29

Περαστικά παλικαρε!
Άβαταρ μέλους
Επισκέπτης
 
Δημοσιεύσεις: 670
Εγγραφή: Σάβ 03 Σεπ 2016, 11:35
Τοποθεσία: Σαλαμίνα

Re: 5. Σταύρος Σχίζας

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 16 Ιαν 2020, 00:53

Περαστικά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 5. Σταύρος Σχίζας

Δημοσίευσηαπό klainmein » Πέμ 16 Ιαν 2020, 02:57

Πω τώρα είδα το βίντεο κι έχω φριξει!

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΌΝ ΝΑ ΤΟΥ ΓΥΡΝΆΕΙ Η ΓΛΏΣΣΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΎ ΜΕΤΆ ΑΠΌ ΧΤΎΠΗΜΑ ΣΤΟ ΚΕΦΆΛΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΆΝΟΥΝ Α Υ Τ Α ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΡΕΞΑΝΕ ΚΟΝΤΆ ΤΟΥ;;; ΟΎΤΕ ΤΑ ΒΑΣΙΚΆ;;ΤΡΕΛΆΘΗΚΑ ΣΧΕΔΌΝ ΌΛΑ ΛΑΘΟΣ ΉΤΑΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΥΜΒΆΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΕΡΝΑΝΕ ΌΡΘΙΟ; ;;ΕΛΕΟΣ ΤΡΈΜΩ ΑΠΌ ΝΕΎΡΑ! ΟΎΤΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΝΑ ΧΕΙΡΙΣΤΕΊ ΣΩΣΤΆ ΤΗΝ ΚΑΤΆΣΤΑΣΗ;;; ΧΈΡΙ ΜΈΣΑ ΣΤΟ ΣΤΌΜΑ ΣΕ ΆΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΓΥΡΝΆΕΙ Η ΓΛΏΣΣΑ; ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΑΖΕΙΣ ΣΕ ΣΤΆΣΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΟΝ ΑΕΡΑΓΩΓΟ, ΔΕΝ ΤΟΥ ΣΤΑΘΕΡΟΠΟΙΕΙΣ ΤΟ ΚΕΦΆΛΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΡΈΜΕΤΑΙ ΤΟ ΚΕΦΆΛΙ ΤΟΥ ΣΧΕΔΌΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΆΕΙ; ΕΊΣΤΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΡΕ ΕΚΕΊ ΠΈΡΑ;;
Περαστικά στο παλικάρι, για κρανίοεγκεφαλική κακωση διάβασα...
klainmein
 
Δημοσιεύσεις: 1299
Εγγραφή: Τρί 01 Ιαν 2008, 15:35

Re: 5. Σταύρος Σχίζας

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 16 Ιαν 2020, 09:18

Περαστικά παλικάρι!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89363
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 5. Σταύρος Σχίζας

Δημοσίευσηαπό john4serres » Πέμ 16 Ιαν 2020, 09:46

Περαστικά!
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 5. Σταύρος Σχίζας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 16 Ιαν 2020, 17:15

Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον και για την αγάπη που δείξατε... Ο αδελφός μου είναι μια χαρά και θα τον χαρούμε στα γήπεδα πάλι πιο δυνατός από ποτέ


Τα λόγια του αδερφού του, στο Instagram.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 5. Σταύρος Σχίζας

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Παρ 17 Ιαν 2020, 00:50

Περαστικά παλίκαρε!

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: 5. Σταύρος Σχίζας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 17 Ιαν 2020, 20:45

Ο Σταύρος Σχίζας είναι πολύ δυνατός και παίρνει εξιτήριο

Ο Σταύρος Σχίζας είναι πολύ δυνατός. Και όπως όλα δείχνουν αύριο θα πάρει εξιτήριο από το Ιατρικό Διαβαλκανικό Κέντρο Θεσσαλονίκης στο οποίο νοσηλεύεται από το βράδυ της Τετάρτης.

Ο τραυματισμός του στη διάρκεια του αγώνα ΠΑΟΚ – Dijon μας σόκαρε όλους. Όλα όμως εξελίσσονται ομαλά.

Ο Σταύρος υπέστη κλειστή κάκωση κεφαλής με συνοδό μετατραυματική εγκεφαλική διάσειση, αποτέλεσμα πρόσκρουσης στο γόνατο αντιπάλου. Λόγω αυξημένου αντανακλαστικού, υπέστη αναστροφή γλωσσίδας και με συντονισμένες ενέργειες του γιατρού του ΠΑΟΚ Ιωσήφ Γαβριηλίδη και όλου του επιτελείου, έγινε άμεση επαναφορά της γλωσσίδας και επανήλθαν οι αισθήσεις του. Αφού του παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες, ο Σταύρος Σχίζας διεκομίσθη στο Ιατρικό Διαβαλκανικό Κέντρο και υποβλήθηκε σε πλήρη εργαστηριακό και απεικονιστικό έλεγχο (αξονική και μαγνητική τομογραφία) χωρίς περαιτέρω αξιόλογα ευρήματα. Η κατάστασή του είναι σταθερή και αναμένεται να εξέλθει αύριο το μεσημέρι από το νοσοκομείο.

Οφείλουμε να δώσουμε συγχαρητήρια στον γιατρό της ομάδας μας ορθοπεδικό χειρουργό Δρ. Ιωσήφ Γαβριηλίδη για την άμεση και καθοριστική επέμβασή του, αλλά και να ευχαριστήσουμε θερμά το νευροχειρουργό κ. Αθανάσιο Κοντόπουλο για τις πολύτιμες υπηρεσίες του.

Από αύριο, που ο Σταύρος Σχίζας αναμένεται να πάρει εξιτήριο, θα ξεκινήσει και η αντίστροφη μέτρηση για την επιστροφή του στις αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας. Σταύρο γερά και γρήγορα κοντά μας.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 5. Σταύρος Σχίζας

Δημοσίευσηαπό tsapgeo » Παρ 17 Ιαν 2020, 20:57

Περαστικά στον παίκτη μας και γρήγορα πίσω!
Να τονίσω εδώ ότι διαβάζω πολλά λάθη στην ανακοίνωση και είδα και λάθη στο βίντεο.
Αναστροφή γλωσσίδας? Αυξημένο αντανακλαστικό? Μετατραυματική εγκεφαλική διάσειση? σε αντίθεση με ποιά, με την τραυματική?
Και χέρια στο στόμα δεν βάζουμε ποτέ, η γλώσσα δεν γυρίζει , αλλά αποφράσσει τον αεραγωγό. Κάνουμε έκταση κεφαλής, ανύψωση κάτω γνάθου. Αν υπάρχει υποψία κάκωσης στον αυχένα μόνο ανύψωση κάτω γνάθου και αφού μπει νάρθηκας αυχένα πρώτα.
Βόρειος Πόλος
tsapgeo
 
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Πέμ 06 Αύγ 2009, 18:32
Τοποθεσία: Thessaloniki , Panorama

Re: 5. Σταύρος Σχίζας

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 18 Ιαν 2020, 18:59

Σύντομα στα παρκέ. Καλή ανάρρωση και πάλι.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 5. Σταύρος Σχίζας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 22 Ιαν 2020, 12:16

Ελπίζω μετά το βάζελο να επιστρέψει! Κάπου διάβασα ότι οι καινούριοι παίζουν άμυνα.. Αν είναι και ο Σταύρος στη 5άδα, θα είμαστε άλλη ομάδα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 5. Σταύρος Σχίζας

Δημοσίευσηαπό AntreasG4 » Τετ 12 Φεβ 2020, 00:58

Επέστρεψε στις προπονήσεις διαβαζω
AntreasG4
 
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: Δευτ 03 Φεβ 2020, 02:52

Re: 5. Σταύρος Σχίζας

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 12 Φεβ 2020, 07:58

Έτσι όπως είμαστε τώρα δεν περισσεύει κανείς είναι απαραίτητη η ένταξη σου στην ομάδα...
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: 5. Σταύρος Σχίζας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 12 Φεβ 2020, 22:20

Ήδη προπονείται, αναμενόμενα! Είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες