9. Απόλλων Τσόχλας

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 07 Σεπ 2019, 00:50

O Απόλλωνας θα είναι ο ιθύνων νους της ομάδας για την νέα σεζόν. Εντός και εκτός παρκέ.
Στα 36 του πλέον πιστεύω ότι θα έχει μια καλή συνεργασία με το κόουτς Φλεβαράκη.
Μορφή της ομάδας μας από το 2013 ως τώρα!
Δεν υπήρχε περίπτωση να συνεχίσει ο ΠΑΟΚ χωρίς αυτόν!!
:pano: :opaokara: :opaokara: :pano:
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 07 Σεπ 2019, 09:19

Πέρα από τον χαβαλέ... Είναι ο 2ος αρχηγός μας..έτυχε να "πέσει επάνω" στον τεράστιο Μαργαρίτη, αλλιώς θα ήταν πρώτος.
Ξεκινάει την 7η σεζόν του στο Παλατάκι, εμπνέει σεβασμό στα αποδυτήρια. Ξέρει την ομάδα και η ομάδα ξέρει εκείνον. Μπορεί να μην είναι Stockton, Διαμαντίδης, ούτε καν Γκίκας παικτικά, αλλά αυτό που έχει θα το δώσει στο 100%. Και πολλές φορές αυτό που έχει, είναι αρκετό (θυμηθείτε το διπλό στο Παλαί που μπήκε και τους γάμησε).

Και πέρα από όλα αυτά, είναι εξαιρετικός χαρακτήρας...αν δεν ήταν, δεν θα έμενε δεύτερη χρονιά. Ούτε θα συνυπέγραφε το κείμενο για την Ηριάννα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 10 Σεπ 2019, 15:00

O Απόλλων του ΠΑΟΚ δεν είναι θεός, αλλά στρατιώτης

ΠΑΟΚ και Απόλλων Τσόχλας συνεχίζουν μαζί για έβδομη σεζόν. Περίπου δηλαδή για μισή αθλητική «ζωή». Και αυτό, μόνο τυχαίο δεν είναι...

Πριν λίγες μέρες και συγκεκριμένα, στις 20 Αυγούστου, είχε τα γενέθλια του. Οι περισσότεροι θα έλεγαν ότι έχοντας «πατήσει» πλέον τα 36, ότι τα καλά, μπασκετικά, του χρόνια ανήκουν στο παρελθόν. Αν έχουν δίκιο, θα φανεί στο παρκέ.

Ο Τσόχλας μπορεί να ήρθε στον ΠΑΟΚ το 2013, αλλά στη ζωή του είχε «μπει» από την προηγούμενη σεζόν, όταν φορούσε τη φανέλα του Ρεθύμνου και ήταν από τους πρωταγωνιστές στα παιχνίδια εναντίον του.

Στα 29 του, ήταν μία από τις επιλογές των ανθρώπων του ΠΑΟΚ εκείνης της εποχής, τότε που οι περισσότεροι θυμούνταν έναν... μουσάτο που έκανε καλές σεζόν στο Ρέθυμνο.

Όλα αυτά τα χρόνια στον ΠΑΟΚ, έχει ζήσει πάρα πολλά. Τα περισσότερα από αυτά, ήταν καταστάσεις δύσκολες. Αν όχι δύσκολες, απαιτητικές. Η πιο δύσκολη όμως, ήταν τον Μάιο του 2018.

Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου (τότε), έχει κερδίσει το Game 1 των προημιτελικών της Basket League, με την AEK, αλλά η χαρά έχει μετριαστεί, καθώς ο Τσόχλας, έχει διαπιστωθεί μετά το τέλος του αγώνα, ότι έχει χτυπήσει σοβαρά στο γόνατο. Και όταν λέμε μετά το τέλος του αγώνα το εννοούμε, καθώς έπαιζε με... κομμένο χιαστό για ένα μικρό χρονικό διάστημα, πριν πάει στον πάγκο!

Η αποστολή του ΠΑΟΚ, αναχωρεί για την Αθήνα και το δεύτερο παιχνίδι με την ΑΕΚ, με ειδικά μπλουζάκια που έγιναν για τον «Άπο» (όπως τον φωνάζουν όλοι μέσα στην ομάδα) και όταν έρχεται το «break», ο ίδιος ο Τσόχλας που είχε ακολουθήσει την ομάδα, αποθεώνεται στα αποδυτήρια.

Σε ηλικία 35 ετών, πολλοί θα περίμεναν ότι εκείνο θα ήταν και το τελευταίο του παιχνίδι. Πολλοί που μάλλον δεν ήξεραν τι εστί Τσόχλας. Επέμβαση, αποθεραπεία, αποκατάσταση, καθημερινή δουλειά στην ενδυνάμωση κι όμως, το Νοέμβριο και στο εντός έδρας ντέρμπι με τον Άρη, επιστρέφει στην αγωνιστική δράση, μέσα σε αποθέωση.



Η περσινή χρονιά, βέβαια, για τον ΠΑΟΚ, αλλιώς ξεκίνησε και αλλιώς εξελίχθηκε, με κορυφαία στιγμή την παρουσία στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας μετά από 20 χρόνια, που δε συνδυάστηκε και με έναν τίτλο, παρά την τεράστια προσπάθεια. Από εκείνο το παιχνίδι και μετά, «κατέρρευσαν», για εξωαγωνιστικούς λόγους, τα πάντα στην ομάδα και στο τέλος, είχαν μείνει έξι «ήρωες», κάποιοι έφηβοι και οι προπονητές.

Μετά από εκείνο το τελευταίο παιχνίδι της περσινής σεζόν, με τον Προμηθέα Πάτρας στα πλέι οφ, σε μία πολύ συναισθηματική συνέντευξη Τύπου, με την παρουσία των περισσότερων ανθρώπων της ομάδας εκεί με βουρκωμένα μάτια και ο ίδιος ο Τσόχλας, είχε κάνει λόγο για κλείσιμο ενός κύκλου.

«Αισθάνομαι ότι και για μένα έχει κλείσει αυτός ο κύκλος. Δε θέλω να το αναλύσω γιατί είναι δύσκολο, αλλά ελπίζω η ομάδα να πάει καλύτερα. Ο κόσμος να ευαισθητοποιηθεί και να έχει ένα καλύτερο μέλλον» είχε πει τότε, φορτισμένος και ο ίδιος.

Αυτός, ο Μαργαρίτης, ο Σχίζας (ακόμα κι ο Χρυσικόπουλος μέχρι ένα σημείο) περίμεναν... καρτερικά μέσα στο καλοκαίρι να βρεθεί μια λύση για τον ΠΑΟΚ. Προτάσεις; Είχε. Αυτή του Ιωνικού φαινόταν η καλύτερη, όπως και η επιστροφή στην Αθήνα, που την είχε ζήσει μπασκετικά, στις μικρότερες κατηγορίες.

Παρόλα αυτά, έχοντας φτιάξει την οικογένεια του στη Θεσσαλονίκη, όπου ήρθε και στον κόσμο το 2014, ο γιος του, είχε τη διάθεση να περιμένει. Πριν περίπου τρεις εβδομάδες, άρχισε να φαίνεται ένα «φως» για την ΚΑΕ ΠΑΟΚ, με την κινητοποίηση επιχειρηματιών και ανθρώπων του συλλόγου, μέσα σε ένα πολύ μικρό χρονικό διάστημα, φτιάχτηκε το ρόστερ και χθες, ανακοινώθηκε και η ανανέωση του συμβολαίου του Τσόχλα.

«Αισθάνομαι τον ΠΑΟΚ οικογένειά μου και για αυτό είμαι πολύ χαρούμενος που θα μείνω για μία ακόμη χρονιά στην ομάδα» είπε μεταξύ άλλων χθες για την παραμονή του και έτσι όπως έχει εξελιχθεί αυτή η σχέση από το 2013 κι έπειτα, δεν έχει άδικο. Τσόχλας και ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ και Τσόχλας έχουν γίνει οικογένεια. Όπως και ο Μαργαρίτης. Όπως και ο Χαραλαμπίδης που τα τελευταία χρόνια είναι στην ομάδα ως βοηθός προπονητής.

Και η σεζόν που είναι να ξεκινήσει για τον ΠΑΟΚ, όλα δείχνουν ότι θα έχει δυσκολίες. Και η παρουσία ανθρώπων όπως ο Τσόχλας, στο ρόστερ, είναι απαραίτητη. Και όχι μόνο για κάποια τρίποντα που μπορεί να βάλει ή κάποιες ασίστ που μπορεί να δώσει. Για διάφορα πράγματα, εκτός γηπέδου, που ούτε λέγονται, ούτε γράφονται, αλλά μένουν εντός των αποδυτηρίων μιας ομάδας.

Αυτά που κάνουν οι πιστοί στρατιώτες...



Από Μοσχοβίτη, σδνα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τρί 10 Σεπ 2019, 15:32

Παμε ρε οριτζιναλ Χαρντεν
Dimg4
 

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 10 Οκτ 2019, 10:41

«Ο πιο μεγάλος στόχος του ΠΑΟΚ...»

Ο Απόλλων Τσόχλας μιλάει στο PAOK24 για τη νέα σεζόν που ξεκίνησε και δίνει το στίγμα του, για το στόχο της ομάδας

Ο έμπειρος γκαρντ, συνεχίζει για έβδομη σεζόν στον ΠΑΟΚ κι έχει αποκτήσει μια εμπειρία, η οποία είναι απαραίτητη, στη δύσκολη φετινή χρονιά της ομάδας.
«Αισθάνομαι ότι και για μένα έχει κλείσει αυτός ο κύκλος. Δε θέλω να το αναλύσω γιατί είναι δύσκολο, αλλά ελπίζω η ομάδα να πάει καλύτερα. Ο κόσμος να ευαισθητοποιηθεί και να έχει ένα καλύτερο μέλλον».

Αυτό ήταν το ρεζουμέ των δηλώσεων του Απόλλωνα Τσόχλα, σε εκείνο το... καταθλιπτικό, τελευταίο παιχνίδι της περσινής σεζόν του ΠΑΟΚ, κόντρα στον Προμηθέα για τα πλέι οφ. Τα βουρκωμένα μάτια σε όλη την αίθουσα, εκείνη τη μέρα ήταν ο κανόνας, αλλά από τότε, έγιναν πολλά.

Ένα από αυτά, ήταν και η παραμονή του 36χρονου γκαρντ, ο οποίος αν τα προηγούμενα χρόνια, είχε συγκεκριμένο ρόλο εντός κι εκτός παρκέ, φέτος ο ρόλος αυτός, είναι πιο μεγάλος. Ο Τσόχλας ξέρει πολύ καλά την κατάσταση και την εξήγησε στο PAOK24, με το δικό του τρόπο.


Από όλα τα χρόνια που είσαι στην ομάδα, είναι αυτή η σεζόν πιο δύσκολη, τουλάχιστον θεωρητικά;

«Ναι... Είναι αλληλένδετο το «έξω» από το γήπεδο με το «μέσα». Πιστεύω ότι όταν η κατάσταση γύρω από την ομάδα, είναι τόσο δύσκολη, σαφώς και η δυσκολία για εμάς, είναι μεγαλύτερη για να το ξεπεράσουμε. Δυστυχώς, οι στόχοι αλλάζουν. Θεωρώ, όμως, ότι το μπάσκετ του ΠΑΟΚ, ως οργανισμός, έχει ένα πολύ μεγάλο στόχο φέτος. Να συσπειρωθεί, να δείξει μια ομόνοια από όλες τις πλευρές, από διοικητικούς, από οπαδούς, από όποιον αγαπάει την ομάδα, από ανθρώπους που θέλουν να βοηθήσουν, ώστε η επόμενη μέρα, να είναι καλύτερη. Δεν έχουμε περιθώριο να μείνουμε στο τι γίνεται γύρω-γύρω. Εμείς, πρέπει να κοιτάζουμε τη δουλειά μας και να παρουσιάσουμε την καλύτερη εικόνα που μπορούμε, με βάση τα δεδομένα που υπάρχουν».


Για σένα τι αλλάζει φέτος; Στο τελευταίο περσινό παιχνίδι, είχε δηλώσει ότι κι ο δικός σου ο κύκλος έκλεισε, αλλά τελικά παρέμεινες...

«Ήταν περίεργο το καλοκαίρι που πέρασε. Πίστευα ίσως όντως κλείσει ο κύκλος, θα έρθουν νέοι άνθρωποι και θα είναι καλύτερη η επόμενη μέρα. Το καλοκαίρι που ήμουν εδώ, γιατί έκανα προπόνηση κάθε μέρα, είδα ότι ελάχιστοι άνθρωποι προσπαθούσαν κάθε μέρα, για να διατηρήσουν την ομάδα ζωντανή. Θεωρώ ότι φέτος, έχω μεγαλύτερη ευθύνη, μαζί με τους άλλους Έλληνες κυρίως. Ευθύνη για να μεταφέρουμε και στους καινούργιους, τι σημαίνει ΠΑΟΚ, για να προσπαθήσουμε να έχουμε μία αξιοπρεπή πορεία, ώστε η ομάδα να επιβιώσει και να καταφέρει να ξεπεράσει αυτό το τέλμα που βρίσκεται. Να προσεγγίσει ανθρώπους, διοικητικά, οικονομικά και να έχουμε ένα καλύτερο μέλλον, τις επόμενες χρονιές».


Θα το «παλέψετε» με Ελλάδα και Ευρώπη με αυτό το ρόστερ;

«Θεωρώ ότι θα το παλέψουμε. Να είμαστε υγιείς, αυτό είναι το πιο σημαντικό. Αν έχουμε υγεία, πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε. Έχουμε παιδιά με πάρα πολλή ενέργεια φέτος. Θεωρώ ότι αθλητικά, είμαστε πάρα πολύ καλά. Κάνουμε καλή προπόνηση, έχουμε ένα διαφορετικό στυλ που πιστεύω ότι μπορούμε να το υποστηρίξουμε. Πιστεύω κι ελπίζω ότι θα έχουμε μια καλή πορεία».


Η ομάδα ξεκίνησε με ήττα στις λεπτομέρειες και στην παράταση, σε μια έδρα όπως αυτή του Άρη και ακολούθησε η άνετη νίκη επί της Λάρισας. Πιστεύεις ότι, τηρουμένων των αναλογιών, έχετε ξεκινήσει καλύτερα από ότι θα περίμεναν οι περισσότεροι;

«Έχουμε δουλέψει πολύ λίγο χρόνο, αλλά αρκετά καλά σε ποιότητα. Έχουμε κάνει πολύ καλή δουλειά, με μεγάλη ένταση και από τους προπονητές και από τους παίκτες. Πιστεύω ότι δίνουν πολύ μεγάλη έμφαση σε σημαντικά πράγματα που μας βοηθούν. Έχουμε καταφέρει να εμπεδώσουμε αρκετά από αυτά. Εννοείται ότι έχουμε ακόμα πολλή δουλειά, αλλά θεωρώ ότι η εικόνα μας είναι ενθαρρυντική. Στόχος, βέβαια, είναι να υπάρξει βελτίωση, για να καταφέρουμε να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα».


Θα είναι η τελευταία σου χρονιά αυτή ή θα το σκεφτείς ξανά το επόμενο καλοκαίρι;

«Την είπα μία φορά τη μαλ... Τώρα μην ξαναπώ (γέλια)!»
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 10 Οκτ 2019, 18:17

*Με τέσσερις ασίστ ο Απόλλων Τσόχλας θα μπει στην πρώτη 5άδα των πασέρ του ΠΑΟΚ στο επαγγελματικό Πρωτάθλημα (από το 1992-93). Έχει 328 και μπροστά του με 331 (στην τριετία 1992-95) είναι ο Τζον Κόρφας που πάντως αγωνίστηκε με τα ασπρόμαυρα και μία εξαετία πριν τη συγκεκριμένη περίοδο (1986-1992).



8-)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 15 Δεκ 2019, 13:07

Ο Τσόχλας 3ος πασέρ στην ιστορία του ΠΑΟΚ!

Ο Απόλλων Τσόχλας με τις τρεις ασίστ που είχε χθες, έφτασε τις 349 με τη φανέλα του ΠΑΟΚ στο Πρωτάθλημα, ξεπέρασε τον Κλαούντιο Κολντεμπέλα που είχε 346 στην τετραετία 1998-2002 και έφτασε τον Μπάνε Πρέλεβιτς στην 3η θέση της σχετικής λίστας, με βάση τους αριθμούς από το 1992-93.

Ακόμη ο έμπειρος γκαρντ που διανύει την 7η σεζόν του στον Δικέφαλο, με τα δύο κλεψίματα που έκανε, έφτασε τα 82, ξεπέρασε τους Τζον Κόρφα, Φιλ Γκος και έφτασε στη 13η θέση της σχετικής λίστας τον Αντώνη Κόνιαρη.



:opaokara: :opaokara: :opaokara: :opaokara:


ΚΟΛΝΤΕΜΠΕΛΑ ΠΑΤΩΝΕΙΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Κυρ 15 Δεκ 2019, 18:37

Εύγε στον Απόλλωνα!!
Μην μασάς πουθενά, κάνε την χρόνια σου!
(Μετά την καραντίνα που έφαγε επι κόουτς Ηλία..)
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 21 Δεκ 2019, 21:37

Α ρε Απόλλωνα, κάνεις ένα πολύ καλό ματς αλλά στο τέλος χεστηκες να πάρεις την προσπάθεια
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 21 Δεκ 2019, 21:42

Πραγματικά ρε γαμώτο...
Είχε χάσει νωρίτερα ένα τρίποντο και γι'αυτό έβαλε την ομάδα πάνω από τον εγωισμό. O Smith θα το έπαιρνε το σουτ εκεί.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 22 Δεκ 2019, 18:29

Ο Απόλλων Τσόχλας έφτασε τα 200 τρίποντα στην ΕΚΟ Basket League. Είχε χθες 2/5 και συνολικά μετράει πια 200/579 (34,54%).
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 24 Δεκ 2019, 08:07

Αν έπαιρνε και έβαζε την φάση του Καρανικόλα, θα τον έβαζα αβαταρ για μια εβδομάδα.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Δεκ 2019, 11:24

Το κρατάω το ποστ.
Ο Άπο ίσως βάλει το τρίποντο που θα μας κρατήσει κατηγορία (μακάρι να μην φτάσουμε ποτέ σε αυτό το σημείο)...



john4serres έγραψε:Καρανικόλα


Χατζηνικόλα*
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 24 Δεκ 2019, 11:44

Καρράς και Χατζηνικόλας τους μπερδεύω και έτσι ειπα να τους κάνω ένωση.. Καρανικόλας

Μολις παρατηρησα οτι υπαρχει και ενας Καραμανώλης στο ροστερ του PAOKBC.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29795
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 9. Απόλλων Τσόχλας

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 24 Δεκ 2019, 11:56

Ο Καραμανώλης που πέρσι νομίζω ήταν δανεικός αλλού. Από εποχές Σούλη πρέπει να είναι στον ΠΑΟΚ το παλικάρι.

Ο Καρράς είναι σέντερ πρωταθλητής Ευρώπης, ο Χατζηνικόλας είναι γκαρντ..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης