Κώστας Χαραλαμπίδης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Tolaros » Κυρ 02 Φεβ 2020, 19:05

Πόσο χειρότερο προπονητή θα μπορούσαμε να βρούμε άμα τον είχαμε αλλάξει πριν μήνες?
Τώρα αργά για δάκρυα
Άβαταρ μέλους
Tolaros
 
Δημοσιεύσεις: 5512
Εγγραφή: Κυρ 23 Δεκ 2007, 22:16
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 02 Φεβ 2020, 19:41

Παραιτήθηκε επιτέλους

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Κυρ 02 Φεβ 2020, 19:48

Άιντε

Είναι κρίμα για όσα προσέφερε ως παίκτης η υστεροφημία που θα μείνει.

Πολύ κρίμα.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Κυρ 02 Φεβ 2020, 20:46

Ευχαριστούμε για όσα έδωσες ως παίκτης, ως βοηθός προπονητή και ως πρώτος προπονητής αλλά άργησες!
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 03 Φεβ 2020, 10:33

Δεν έγινε δεκτή η παραίτηση Χαραλαμπίδη!

Δεν έγινε δεκτή η παραίτηση του Κώστα Χαραλαμπίδη μετά την ήττα του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα από τον Κολοσσό Ρόδου στο Παλατάκι και παρά τις αποδοκιμασίες του κόσμου. Ο νεαρός κόουτς υπέβαλλε την παραίτησή του στην διάθεση της διοίκησης, ενώ τόνισε κατά την συνέντευξη Τύπου, ότι δεν έχει κάτι παραπάνω να δώσει στην ομάδα.

Παρ' όλα αυτά οι διοικούντες δεν έκαναν δεκτή την παραίτησή του, αναφέροντας πως δεν θέλουν να πάρουν αποφάσεις εν θερμώ, την ώρα που υπάρχει και η διάθεση να βρεθεί η λύση στο πρόβλημα και να σωθεί η κατηγορία.

Προσωρινά λοιπόν, προπονητής της ομάδας της Θεσσαλονίκης παραμένει ο Κώστας Χαραλαμπίδης, ο οποίος άρχισε τη σεζόν ως βοηθός του Κώστα Φλεβαράκη.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 03 Φεβ 2020, 10:40

Είμαστε άξιοι των επιλογών μας.....
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 03 Φεβ 2020, 10:41

Αναρωτιέμαι αν τον ρώτησε έστω και ΕΝΑΣ άνθρωπος για τις αλλαγές των ψηλών.
Αν συναίνεσες, Μπίδη μου, τότε...κρίμα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 03 Φεβ 2020, 11:18

Tolaros έγραψε:Πόσο χειρότερο προπονητή θα μπορούσαμε να βρούμε άμα τον είχαμε αλλάξει πριν μήνες?
Τώρα αργά για δάκρυα

Συμφωνώ...Έναν απλά κανονικό προπονητή χρειαζόμασταν, τότε...Τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο...

Όσο η χθεσινή στάση του σώματος του, με τα χέρια μόνιμα στην μέση, στο 80% της διάρκειας του αγώνα, έδειχνε απλά την απόγνωση και την άγνοια του τι μπορεί να κάνει, για να αλλάξει την κατάσταση, άλλο τόσο και ακόμα περισσότερη απόγνωση και άγνοια, για το τι μέλλει γενέσθαι και για το πώς δεν θα πέσουμε, δείχνει η απόφαση της διοίκησης, για την μη αποδοχή της παραίτησης του...Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα, πλέον...ΠΕΦΤΟΥΜΕ...

Πλέον στο μόνο που μπορούμε να πιστεύουμε είναι ένα θαύμα...Δηλαδή την επιφοίτηση του, απ το Άγιο Πνεύμα...


Υ.Γ. Δεν είναι πυρηνική φυσική να παίξεις με ασσόδυο Σόρτερ και Σμιθ, όταν είσαι 15+ πόντους πίσω στο σκορ...
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Δευτ 03 Φεβ 2020, 11:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Δευτ 03 Φεβ 2020, 11:39

Ναι εντάξει κρατήστε τον για να πέσουμε και μαθηματικά πλέον. Αποτυχημένη διοίκηση και άνθρωποι που γράφουν με τα πιο μελανά χρώματα την ιστορία της ομάδας .
ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΥΠΟΛΟΓΟΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
ΦΥΓΕΤΕ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 03 Φεβ 2020, 11:40

Να τον δοκιμάσουμε στο ποδόσφαιρο, μήπως τα πάει καλύτερα;

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 03 Φεβ 2020, 11:41

δεν εχει ξαναυπάρξει τέτοιος ΠΑΟΚ, εγώ τουλάχιστον από το 1984 που παρακολουθώ, ΠΟΤΕ. Μία ομάδα η οποία σε στατς είναι (παραπάνω από) ΟΚ, μια ομάδα που αν είναι στη μέρα της μπορεί να κερδίσει μέσα στη Βόννη ή εντός την Σαραγόσα, μία ομάδα που κοιτώντας τους αριθμούς των παικτών της πάλι είσαι (παραπάνω από) ΟΚ. Αυτή η ομάδα είναι ΑΜΕΣΑ ΥΠΟΨΗΦΙΑ για ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟ.

Μιλάμε για μια ομάδα που από την πρώτη αγωνιστική ΔΕΝ έχει καμία ισορροπία στην περιφέρεια, κανένα παιχνίδι μέσω του ζωγραφιστού, και ο κάθε πικραμένος αμερικανός κάνει σε ΚΑΘΕ αγωνιστική ρεκόρ πόντων με εμάς.

Γρηγόρη μιλάς για περιφέρεια Brown-Smith-Shorter, αν παιζόταν το μπάσκετ με ΤΡΕΙΣ μπάλες, μπορεί να είχαμε ελπίδα. Shorter στον άσσο μόνο το 1987, όταν πρωτοείδαμε τον Mike Jones σε ρόλο point forward. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτή η χημεία που πήγαν να φτιάξουν σε ομάδα.

Για το ζωγραφιστό? χαχα, εκεί παραδίνομαι, φερανε stretch 4 (τον egezeke), μετά πήγαν σωστά τον Wiggins στο 4 (έλα ρε πού το καταλάβατε άραγε?) και θέλανε να ανοίξουν το γήπεδο με stretch 5 (Chapman ή hawes). τελικά είπανε δε μαμιέται, θα πάρουμε 2 ξένους χωρίς τρίποντο και θα κάνουμε το colpo grosso. Ερασιτέχνες ή εγκληματίες.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 03 Φεβ 2020, 11:42

pilotos έγραψε:Να τον δοκιμάσουμε στο ποδόσφαιρο, μήπως τα πάει καλύτερα;

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Και να φέρουμε Abel στο μπάσκετ;;

Σαρικόσαυρος PG, Τσόχλας 4 και Smith 5.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 03 Φεβ 2020, 11:47

Έχεις μάτι εσύ θα πας μπροστά

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 03 Φεβ 2020, 11:53

palok έγραψε:δεν εχει ξαναυπάρξει τέτοιος ΠΑΟΚ, εγώ τουλάχιστον από το 1984 που παρακολουθώ, ΠΟΤΕ. Μία ομάδα η οποία σε στατς είναι (παραπάνω από) ΟΚ, μια ομάδα που αν είναι στη μέρα της μπορεί να κερδίσει μέσα στη Βόννη ή εντός την Σαραγόσα, μία ομάδα που κοιτώντας τους αριθμούς των παικτών της πάλι είσαι (παραπάνω από) ΟΚ. Αυτή η ομάδα είναι ΑΜΕΣΑ ΥΠΟΨΗΦΙΑ για ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟ.

Μιλάμε για μια ομάδα που από την πρώτη αγωνιστική ΔΕΝ έχει καμία ισορροπία στην περιφέρεια, κανένα παιχνίδι μέσω του ζωγραφιστού, και ο κάθε πικραμένος αμερικανός κάνει σε ΚΑΘΕ αγωνιστική ρεκόρ πόντων με εμάς.

Γρηγόρη μιλάς για περιφέρεια Brown-Smith-Shorter, αν παιζόταν το μπάσκετ με ΤΡΕΙΣ μπάλες, μπορεί να είχαμε ελπίδα. Shorter στον άσσο μόνο το 1987, όταν πρωτοείδαμε τον Mike Jones σε ρόλο point forward. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ αυτή η χημεία που πήγαν να φτιάξουν σε ομάδα.

Για το ζωγραφιστό? χαχα, εκεί παραδίνομαι, φερανε stretch 4 (τον egezeke), μετά πήγαν σωστά τον Wiggins στο 4 (έλα ρε πού το καταλάβατε άραγε?) και θέλανε να ανοίξουν το γήπεδο με stretch 5 (Chapman ή hawes). τελικά είπανε δε μαμιέται, θα πάρουμε 2 ξένους χωρίς τρίποντο και θα κάνουμε το colpo grosso. Ερασιτέχνες ή εγκληματίες.

Θωμά, λέω ότι όταν επί 2,5 περιόδους δεν μπορείς να πλησιάσεις στο σκορ, ε, θα το δοκιμάσεις κι αυτό ρε φίλε...
Ειδικά αφού και οι δύο νέοι, ο 0 κι ο 22, δεν έχουν 3ποντο και η μπάλα δεν μπαίνει στο ζωγραφιστό, λες και είναι η περιοχή των 6 μέτρων του handball οπότε θα μας σφυριχτεί φάουλ, άμα μπει ή περάσει παίχτης μας από μέσα...

Υ.Γ. Για Σόρτερ, Σμιθ και Μπεστ λέω, μάλιστα, με έξω και τους δύο κλασσικούς άσσους, Μπράουν και Τσόχλα...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 03 Φεβ 2020, 12:17

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Αναρωτιέμαι αν τον ρώτησε έστω και ΕΝΑΣ άνθρωπος για τις αλλαγές των ψηλών.
Αν συναίνεσες, Μπίδη μου, τότε...κρίμα.

Η ομάδα από την αρχή προσπαθεί να δέσει, χωρίς αποτέλεσμα. Συνεχόμενες αλλαγές παικτών, οι νέοι που ήρθαν δεν είναι σε στυλ μπαίνω και καθαρίζω. Θέλουν χρόνο προσαρμογής.. ο κόουτς δεν ξέρουμε αν τους ζήτησε ο ίδιος ή πιέστηκε να τους δεχτεί ως δώρο του Γιώργη! Η ομάδα είναι άνω-κατω απο το καλοκαίρι και μετά όταν ξεκίνησε προετοιμασία με 4 επαγγελματίες.
Δεν είμαστε όμως τόσο χάλια, για Α2. Αλλά βλέπεις και οι αντίπαλοι μας ειναι πυραυλοκίνητοι. Είτε γιατι ενισχύθηκαν με σωστες προσθήκες (παικτών - κοουτς, βλ Αγγέλου) είτε γιατι πέφτει πολυ μαγείρεμα στο παρασκήνιο..
Πίκρα ..
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες