Κώστας Χαραλαμπίδης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Σάβ 28 Δεκ 2019, 19:34

Στην ελλαδα ότι δηλώσεις είσαι.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 28 Δεκ 2019, 19:36

Δεν χρειάζεται καν να το δηλώσεις. Δεν ρωτάνε αν δεν έχουν άλλες επιλογές
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 29 Δεκ 2019, 14:39

«Υπόσχομαι ότι αυτή η ομάδα δε θα πέσει».
ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΑΡΘΡΟΥ
PAOK24

Συναισθηματικά φορτισμένος ο τεχνικός του Δικεφάλου που μίλησε και στους παίκτες του Δικεφάλου στα αποδυτήρια μετά το τέλος του αγώνα στο Ιβανώφειο.
Ο Κώστας Χαραλαμπίδης παραδέχτηκε πως ο ΠΑΟΚ βρίσκεται σε δεινή βαθμολογική θέση μετά το φινάλε του πρώτου γύρου και ζήτησε συγγνώμη για την εικόνα της ομάδας στο ματς με τον Ηρακλή.

Παράλληλα, ο τεχνικός του Δικεφάλου δεσμεύτηκε προσωπικώς ότι η ομάδα δεν πρόκειται να υποβιβαστεί και η λύση τελική θα βρεθεί για τη φετινή χρονιά, έστω και εκ των έσω.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στη συνέντευξη τύπου:

«Θέλω να πω συγχαρητήρια στον Ηρακλή. Έπαιξε φανερά καλύτερα. Η εικόνα της ομάδας μου δεν θεωρώ πως είναι εικόνα ομάδας που παλεύει για τη σωτηρία της. Λυπάμαι πάρα πολύ και ζητάω συγνώμη γι΄αυτή την εικόνα. Τα ψέματα τελειώσανε. Ξεκινάει ο δεύτερος γύρος και η ομάδα βρίσκεται σε δεινή βαθμολογική θέση. Η ομάδα αυτή δε θα πέσει! Δε ξέρω τι θα γίνει, αλλά δε θα πέσουμε. Το επόμενο παιχνίδι είναι ματς ζωής και θανάτου.

Δεχόμαστε συνεχώς 50 πόντους σε κάθε ημίχρονο. Είναι ξεκάθαρο πως υπάρχει πρόβλημα. Δεν υπάρχουν άλλες δικαιολογίες.

Σας δίνω μία προσωπική υπόσχεση. Δεν πρόκειται να πέσει αυτή η ομάδα! Θα βρούμε την λύση εκ των έσω. Δεν περιμένουμε να κάνουμε πέντε αλλαγές για να σωθούμε. Με αυτά τα δεδομένα η ομάδα θα παλέψει για να σωθεί».

Όταν κάποιος βρίσκεται στον πάτο του βαρελιού και δίνει τέτοιες υποσχέσεις ή ήρωας είναι ή άνους (sic)...
Ελπίζω να αποδειχθεί το πρώτο, αν και την διάθεση και το υψηλό ηθικό των παιχτών, που του πίστωσα σε κάποιο προηγούμενο post μου, πριν λίγο καιρό, πλέον δεν τα βλέπω άλλο στο παρκέ, αλλά τα ακούω μόνο στα λόγια...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 29 Δεκ 2019, 15:21

Λόγια της πλάκας που προδίδουν την ανικανότητα του προπονητή. "Είμαστε χάλιες, δεν ξέρω τι θα γίνει, αλλά ξέρω ότι δεν θα πέσουμε". Επειδή έτσι.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89365
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 31 Δεκ 2019, 10:51

Αυτό για αντικατάσταση του Μπίδη μήπως είναι υπόθεση των ΜΜΕ;

Δήλωσε κάποιος διοικητικός κάτι τέτοιο, επίσημα; Γιατί αν το είπε ανεπίσημα έστω και σε έναν αρδ, τότε να παραιτηθεί χθες.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Τρί 31 Δεκ 2019, 12:51

Στήριξη στον Χαραλαμπίδη!Είναι καλύτερος ο Καστρίτης η ο χόντρούλης κόουτς του Πορμηθέα!
Ακόμα και ο Παπαθεοδώρου όταν ήρθε σε εμάς δεν είχε καμιά φοβερή προπονητική εμπειρία!
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 07 Ιαν 2020, 13:47

-"Δεν υπάρχει κανένα θέμα προπονητή στον ΠΑΟΚ, ούτε υπήρξε ποτέ. Ο Κώστας Χαραλαμπίδης είναι δικό μας παιδί και θα τον στηρίξουμε, γιατί κάνει και καλή δουλειά, χρειάζεται τη στήριξη όλων μας και δηλώνω επισήμως ότι δεν υπάρχει θέμα κόουτς στο μπάσκετ του ΠΑΟΚ".

- Άρης Καρακούσης (πρόεδρος ΚΑΕ ΠΑΟΚ)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 07 Ιαν 2020, 13:52

yo yo karakous.

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 08 Ιαν 2020, 01:25




Ρε κόουτς...third half και fourth half;! Σοβαρά; :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Σάβ 11 Ιαν 2020, 17:31

Δυστυχώς, το μοναδικό (και ομώνυμο του) σύστημα, που παίζουμε, το "be_the_be", δεν απέδωσε σήμερα... :evil:
Μακάρι ο επόμενος (από αύριο) να ξέρει να παίζει και άμυνα, μπας και προλάβουμε να σώσουμε την χρονιά... :|
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 11 Ιαν 2020, 17:55

Φέρτε κανονικό προπονητή εχθές να σώσει οτιδήποτε αν σώζεται !Ο συγκεκριμενος δεν ξέρω τι είναι αλλά προπονητής σίγουρα δεν είναι!
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό apple64 » Σάβ 11 Ιαν 2020, 18:18

ilovegame27 έγραψε:Στήριξη στον Χαραλαμπίδη!Είναι καλύτερος ο Καστρίτης η ο χόντρούλης κόουτς του Πορμηθέα!
Ακόμα και ο Παπαθεοδώρου όταν ήρθε σε εμάς δεν είχε καμιά φοβερή προπονητική εμπειρία!


Ο Καστρίτης έχει σίγουρα περισσότερη εμπειρία.
Ο Γιατράς (ο "χοντρούλης") είναι μακράν.
Ο Παπαθεοδώρου πριν έρθει, είχε κάνει πρωταθλητισμό (σε 2 διαφορετικές ομάδες). Είναι καλύτερος όλων όσων ανέφερες.

Δεν φταίει ο Χαραλαμπίδης που η ατομική άμυνα μας είναι κακή. Φταίει για άλλα, αλλά όχι γι' αυτό.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 11 Ιαν 2020, 18:42

Νομίζω ότι χρειάζεται αλλαγή προπονητή....πάρα παικτών....κριμα....Μονο Σούλης παιδιά...
ΑΜΥΝΑ μια λέξη άγνωστη για την ομάδα μας Σε καθε ματς τρωμε σχεδον 100 ποντους
Δικό μας ματς και το χάσαμε άμυνα με τα μάτια. Οι επόμενοι αγώνες στο παλατάκι τελικοι
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 11 Ιαν 2020, 18:45

apple64 έγραψε:
ilovegame27 έγραψε:Στήριξη στον Χαραλαμπίδη!Είναι καλύτερος ο Καστρίτης η ο χόντρούλης κόουτς του Πορμηθέα!
Ακόμα και ο Παπαθεοδώρου όταν ήρθε σε εμάς δεν είχε καμιά φοβερή προπονητική εμπειρία!


Ο Καστρίτης έχει σίγουρα περισσότερη εμπειρία.
Ο Γιατράς (ο "χοντρούλης") είναι μακράν.
Ο Παπαθεοδώρου πριν έρθει, είχε κάνει πρωταθλητισμό (σε 2 διαφορετικές ομάδες). Είναι καλύτερος όλων όσων ανέφερες.

Δεν φταίει ο Χαραλαμπίδης που η ατομική άμυνα μας είναι κακή. Φταίει για άλλα, αλλά όχι γι' αυτό.[/quote/]



Εσύ που λες ότι είσαι μπασκετικός
Για πες την ομαδική άμυνα που παίζει ο Χαραλαμπίδης?
Ειδικά εκεί στην εφαρμογή της 2-1-2 εκλαψα.
Όταν βέβαια η φετινή διοίκηση επέλεξε δύο φιλαράκια της για την θέση του προπονητή αυτά θα έχουμε
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14121
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό apple64 » Σάβ 11 Ιαν 2020, 19:16

Θα ήταν πολύ εύκολο να γράψω ένα κατεβατό με τα λάθη που βλέπω. Δεν βλέπω κανέναν λόγο όμως. Sorry.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1305
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης