Κώστας Χαραλαμπίδης

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Τετ 06 Νοέμ 2019, 00:09

Συμφωνω με Μπανε 100%.

Η ψυχολογια αλλαξε, οπως συμβαινει παντα με μια αλλαγη προπονητη παντου, ποσω μαλλον στο μπασκετ που η ψυχολογια ειναι παρα πολυ σημαντικος παραγοντας.

Το θεμα ειναι η διαρκεια.
Εκει θα κριθει ο Χαραλαμπιδης, με το ελαφρτυντικο φυσικα της πρωτης του παρουσιας ως πρωτος προπονητης.

Στηριξη και δουλεια θελει.
Αν μπορουν να γινουν και μια δυο αλλαγες στο ροστερ θα ηταν ολα καλυτερα.
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 06 Νοέμ 2019, 00:45

obanebane έγραψε:Ας μην προτρεχουμε,απλά άλλαξε η ψυχολογία,όπως σε κάθε αλλαγή προπονητή,σε όλα τα αθλήματα.
Η ποιότητα της ομάδας δεν άλλαξε.
Χρειάζονται ένα δύο αλλαγές,δε πιστεύω ότι θα υπάρξει θέμα κατηγορίας, ποτέ όμως δεν ξέρεις,ειδικά σε ένα άθλημα που οι αλλαγές ξένων επιτρέπονται όλη τη σεζόν, δεν ξέρουμε πως θα παρουσιαστούν οι 5-6 αντίπαλοι ίδιας δυναμικότητας με εμάς,στην συνέχεια.



Φυσικά και δεν σώθηκε η κατηγορία! Αυτό θα το πω αν τσοντάρει κανείς και πάρουμε παίκτες επιπέδου Γιαννόπουλου ή Jake Odum... Δεν μιλάω καν για επίπεδο Goss, Hatcher, Vaughn...

Αλλά, διάολε, παίζουμε ήδη διαφορετικό μπάσκετ που φαίνεται ότι ταιριάζει στην ομάδα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 06 Νοέμ 2019, 09:33

το πιο αταίριαστο έως τώρα είναι το Best-smith και wiggins στο 3. δεν υπάρχει χημεία. εκεί θα έβλεπα μια αλλαγή εγώ με έναν κανονικό χειριστή. ο νιγηριανός τόσο ξέρει τόσο παίζει. ο τύπος πηδάει για rebound αφού μπαίνει η βολή!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 06 Νοέμ 2019, 11:26

Κόουτς ζήτα τουλάχιστον δύο παίκτες μην αναλάβεις να πληρώσεις λάθη άλλων
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 06 Νοέμ 2019, 13:40

Δεν νομίζω ότι θα ζητήσει κάτι πριν τον Δεκέμβρη.. Τον ρώτησαν στη συν. τύπου μετά τον Ήφαιστο και είπε "αγαπώ όλους τους παίκτες μου" κτλ, οπότε προς το παρόν εμπιστεύεται τους παρόντες και βλέπουμε...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 10 Νοέμ 2019, 02:03

Σε εκμεταλλεύονται θα σε πετάξουν δεν το αξίζεις φίλε δυστυχώς φαίνεται θα σε κάψουν και δεν το αξίζεις...
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 10 Νοέμ 2019, 08:55

Δεν γίνεται να έχει βγάλει "μαγικό ραβδάκι" με Ήφαιστο και Ντιζόν και χθες να τον πήρε την ταυτότητα, το διαβατήριο και το δίπλωμα οδήγησης, μαζί, κάποιος Χούμπαυλης, με την ομάδα των Ελλήνων δεινοσαύρων του κι αυτός να μην κατάλαβε τι και πώς έγινε, αν θέλουμε να τον θεωρούμε, τουλάχιστον, έναν κανονικό προπονητή....

Αν η ήττα-αποκλεισμός παρέμενε σε "αξιοπρεπή" επίπεδα θα γινόταν γαργάρα, ελέω κακού ρόστερ, ξέρω γω...
Τώρα, όμως, που ξεπέρασε και τα όρια της ξεφτίλας κάποιου Φάρου, πέπλο μυστηρίου καλύπτει την υπόθεση...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 11 Νοέμ 2019, 10:19

o Nάσος ο Χούμπαυλης μλκ μου που τελείωνε την προπόνηση και κατέβαινε κάτω στο σαλονάκι να συζητήσουνε με τον ασσίσταντ του για μπάσκετ και δεν μπορούσαν γιατί έκανα πιστολάκι τα μαλλιά του γιού μου. Ε ρε δύσμοιρε ΠΑΟΚ πόσο πιο χαμηλά θα πέσεις...
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τρί 12 Νοέμ 2019, 21:45

Ελα πες αληθεια το Σαββατο δε καθοσουν εσυ στον παγκο.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26576
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 19 Νοέμ 2019, 20:36

Ελπίζω, στην προσπάθεια της ομάδας, να εξαντλήσει όσες πιθανότητες πρόκρισης έχει, όπως δήλωσε σήμερα, για αύριο, να μην εξαντληθούν όλοι και στο ματς με το Ρέθυμνο να πρέπει να μπει ο Χατζηνικόλας, για να το γυρίσει...
Όπως έγινε και στο Περιστέρι, που, κόντεψε μεν, αλλά δεν έφτασε, δε...Ειδικά μετά τα τελευταία αποτελέσματα...

Εκτός κι αν πιστεύει ότι το ρόστερ είναι τόσο γεμάτο, από ποιοτικές λύσεις, που θα είναι και το χειρότερο μας...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 14:07

μπραβο ρε μπιδη ολοι εμεις που σε πιστευουμε ειμαστε χαρουμενοι

θα γινεις σπουδαιος κοουτς
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 14:28

Συμφωνώ 100%.


Μόνο που, στον ΠΑΟΚ έμαθε να είναι προπονητής τύπου Σούλη και να διαχειρίζεται καταστάσεις όπως τη περσινή... Δηλαδή "προπονητής ειδικών συνθηκών"...
Μην έρθει κανένας Σαββίδης να βάλει 10.000.000€ για μεταγραφές και μετά δεν ξέρει τι να κάνει με τους παιχταράδες! :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 15:03

Για περιμένετε να παίξουμε και με το Ρέθυμνο...
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89368
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Πέμ 21 Νοέμ 2019, 15:08

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Συμφωνώ 100%.


Μόνο που, στον ΠΑΟΚ έμαθε να είναι προπονητής τύπου Σούλη και να διαχειρίζεται καταστάσεις όπως τη περσινή... Δηλαδή "προπονητής ειδικών συνθηκών"...
Μην έρθει κανένας Σαββίδης να βάλει 10.000.000€ για μεταγραφές και μετά δεν ξέρει τι να κάνει με τους παιχταράδες! :mrgreen:



ακριβως αυτο χρειαζομαστε τωρα καποιον σουλη με ορεξη για δουλεια που να καταλαβαινει ΠΑΟΚ
αν βαλει ο ιβαν τα 10 θα δουμε

ετοιμασου για sold out στο μεθεπομενο παιχνιδι
καιγομαστε....
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Κώστας Χαραλαμπίδης

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Σάβ 23 Νοέμ 2019, 19:20

Αξίζουν όλα τα εύσημα για την εμφάνιση και την νίκη αλλά κυρίως για ένα διαφορετικό αέρα που έχει δώσει στην ομάδα. Σημαντικό ότι επιτέλους βελτιώθηκε το χάλι στην άμυνα και με θετική επίδραση στους παίκτες.
Είναι κοντά στους παίκτες και με τον καιρό μπορεί να δημιουργήσει κάτι πολύ καλό. Πάντως η ομάδα "παλεύει" και αυτό φαίνεται ...
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες