ΠΑΟΚ - Περιστέρι 68-75 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: ΠΑΟΚ - Περιστέρι 68-75 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Σάβ 07 Μαρ 2020, 19:57

Ο "Μπάνε" για μένα από σήμερα μετονομάζεται σε Παναγιώτης φ@σουλας. Ελπίζω να σε κάλυψα και δεν το συνεχίζω ούτε εγώ. Σε άλλες εποχές θα τον στέλναμε Βελιγράδι πακέτο αύριο πρωί...
Φυσικά εμείς θα είμαστε σκασμενοι. Αυτός άλλαξε φιλοσοφία μια βραδυα στη Ναντ και θα το πάρει κι αυτό ευτυχώς στο χαβαλε.
Ελπίζω να βρεθεί κάποιος να ξηλώσει τις φάτσες τους από τους τοίχους του κλειστού.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τελευταία επεξεργασία από Besuch 2 και Σάβ 07 Μαρ 2020, 19:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: ΠΑΟΚ - Περιστέρι 68-75 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 07 Μαρ 2020, 19:58

Η φετινή ομάδα τον Σεπτέμβριο ξεκίνησε προετοιμασία με .. 3 παίκτες! Μαργαριτης, Σχιζας, Τσοχλας. Όλοι οι άλλοι ειχαν σκορπίσει.. χρωστουμενα.. Το ροστερ χτίστηκε στο πόδι. Απο τότε ξεκίνησε η κατρακύλα.
Τελευταία θέση.. Πιάσαμε πάτο..
ρε Ματζικ δεν έχεις τσίπα;
Γαλατσοπ, θα μιλήσεις;
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3623
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ - Περιστέρι 68-75 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 07 Μαρ 2020, 19:59

Sekeris έγραψε:Με ουιγκινς και νοουλς θα χαναμε 98-105.

Τώρα μόνο εξωαγωνιστικα μπορούμε να σωθούμε.


Έχεις ένα πόιντ, αλλά υπάρχει ένας μη κοινός παράγοντας, ο Σμιθ.

Προσωπικά πιστεύω ότι θα βάζαμε αρκετά περισσότερους πόντους και θα δεχόμασταν ελαφρά περισσότερους, με το ισοζύγιο να ήταν τελικά θετικό
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

ΠΑΟΚ - Περιστέρι 68-75 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 07 Μαρ 2020, 19:59

Σταυρόπουλος σάλτα και...

Ρε συ ρενεγκειτ πιο ήρεμα ρε φίλε!

Μαύρο Χιόνι
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ - Περιστέρι 68-75 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό potamda » Σάβ 07 Μαρ 2020, 20:00

Η ομάδα είναι αυτή και δεν αλλάζει πλέον. Όσο υπάρχουν ελπίδες (και υπάρχουν ακόμα) δεν πρέπει να αυτοδιαλύσουμε το τμήμα.
Όσο κι αν πονάει, ας κρατήσουμε τα υπόλοιπα μετά τον τελευταίο αγώνα.
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5126
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: ΠΑΟΚ - Περιστέρι 68-75 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Σάβ 07 Μαρ 2020, 20:02

Besuch 2 έγραψε:Ο "Μπάνε" για μένα από σήμερα μετονομάζεται σε Παναγιώτης φ@σουλας. Ελπίζω να σε κάλυψα και δεν το συνεχίζω ούτε εγώ. Σε άλλες εποχές θα τον στέλναμε Βελιγράδι πακέτο αύριο πρωί...
Φυσικά εμείς θα είμαστε σκασμενοι. Αυτός άλλαξε φιλοσοφία μια βραδυα στη Ναντ και θα το πάρει κι αυτό ευτυχώς στο χαβαλε.
Ελπίζω να βρεθεί κάποιος να ξηλώσει τις φάτσες τους από τους τοίχους του κλειστού.

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ που ειμαι στο ιδιο φορουμ μαζι σου και εαν ημουν μοντ θα σε ειχα σουταρει επ αοριστου! Αχαριστοι που δεν ξερετε που πεφτει το παλατακι μιλατε για την σημαια της ομαδας
Dimg4
 

Re: ΠΑΟΚ - Περιστέρι 68-75 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Σάβ 07 Μαρ 2020, 20:06

Τόσο η τραγική κατάσταση στην οποία είμασταν το καλοκαίρι όσο και η φθοροποιός και σταδιακή κατρακύλα των τελευταίων ετών είναι γνωστή τοις πάσι.

Και φέτος, όμως, μεσούσης της χρονιάς, όχι απλώς δεν έγιναν τα απαραίτητα για να αποφευχθεί η τραγωδία, αλλά ήταν σαν να θέλαμε να πριονίσουμε τα πόδια μας.

ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ομάδα στον πλανήτη, σε τέτοια συνθήκη, δεν κάνει αλλαγές ξένων και καταλήγει χειρότερη. Ακόμη και η αλλαγή του Μπράουν πανηγυρτζίδικη και μηδενικής ουσίας ήταν. Οι δε δύο μαζεμένες ήταν καταστροφικές. Δεν έχω λόγια, πραγματικά. Ήμασταν σκατά και είπαμε να γίνουμε απόσκατα. Φυσικά, το μεγαλύτερο έγκλημα ήταν ο ωχαδερφίστικος πειραματισμός με τον Μπίδη στον πάγκο. Εγκλήματα και τιμωρία.

Πλέον, τα κουκιά βγαίνουν δύσκολα. Ακόμη και αν γίνει το 3/3 στην έδρα μας, δεν νομίζω να είναι αρκετό.
Ο Άρης θα βρει 3 νίκες, με τον άλφα ή τον βήτα τρόπο και μία νίκη αρκεί στον Ιωνικό αν εμείς δεν κάνουμε πάνω από 3.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: ΠΑΟΚ - Περιστέρι 68-75 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό renegade » Σάβ 07 Μαρ 2020, 20:06

Όταν έρχεται η οικογένεια και σου λέει κάντε ότι είναι δυνατόν για να μην πέσει η ομάδα και εσύ φέρνεις δύο στριτμπολερς από το αμερικα και έναν πρώην μπασκετμπολίστα και κρατάς το μεγαλύτερο ανέκδοτο που έχει πατήσει στο Παλατάκι, είσαι για επιβολή μεσαιωνικης δικαιοσύνης
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ - Περιστέρι 68-75 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Σάβ 07 Μαρ 2020, 20:08

Ο Γιώργος ειχε συμμετοχή στο ποιους παίκτες θα παίρναμε?Πρώτη φορά το ακούω.....από κάποιους .....

Στάλθηκε από το SM-T865 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9773
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: ΠΑΟΚ - Περιστέρι 68-75 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό Besuch 2 » Σάβ 07 Μαρ 2020, 20:14

Σημαία ήταν κι ο εταίρος Παναγιώτης Φασούλας. Μέχρι που απαυτωθηκε η μάνα του. Σημαία το Μπάνε τον θυμάμαι όταν έκλαιγε 20 μέτρα από μένα σε ένα παρκέ της Ευρώπης. Όχι τώρα που τα έκανε σαν τα μούτρα του, κι όταν κόπηκε το επίδομα πήρε το καπελάκι του κι έκλεισε την πόρτα οδηγώντας στο σημερινό.

Αν ντρέπεσαι βάλε με στο αόρατο. Ούτε εγώ μπορεί να τρελαίνομαι με τα δικά σου...αλλά για την ώρα δεν έχω χρόνο για
να ασχοληθώ...είμαι σκασμενος από πιο σοβαρά θέματα.
Η φετινή κατάληξη είναι έργο γαλατσο-μπανε-ματζικ και σια. Φέτος κάποιοι απλά βάλανε τα καρφιά στην κάσα. Όπως κ να έχει μπούλο όλοι τους.
















Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΓΙΟΡΤΑΣΤΕ ΤΟ ΓΑΜΩ ΤΟ ΔΙΑ ΣΑΣ.
Besuch 2
 
Δημοσιεύσεις: 1143
Εγγραφή: Κυρ 26 Ιαν 2014, 23:12

Re: ΠΑΟΚ - Περιστέρι 68-75 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 07 Μαρ 2020, 20:21

Aureliano Buendia έγραψε:Τόσο η τραγική κατάσταση στην οποία είμασταν το καλοκαίρι όσο και η φθοροποιός και σταδιακή κατρακύλα των τελευταίων ετών είναι γνωστή τοις πάσι.

Και φέτος, όμως, μεσούσης της χρονιάς, όχι απλώς δεν έγιναν τα απαραίτητα για να αποφευχθεί η τραγωδία, αλλά ήταν σαν να θέλαμε να πριονίσουμε τα πόδια μας.

ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ομάδα στον πλανήτη, σε τέτοια συνθήκη, δεν κάνει αλλαγές ξένων και καταλήγει χειρότερη. Ακόμη και η αλλαγή του Μπράουν πανηγυρτζίδικη και μηδενικής ουσίας ήταν. Οι δε δύο μαζεμένες ήταν καταστροφικές. Δεν έχω λόγια, πραγματικά. Ήμασταν σκατά και είπαμε να γίνουμε απόσκατα. Φυσικά, το μεγαλύτερο έγκλημα ήταν ο ωχαδερφίστικος πειραματισμός με τον Μπίδη στον πάγκο. Εγκλήματα και τιμωρία.

Πλέον, τα κουκιά βγαίνουν δύσκολα. Ακόμη και αν γίνει το 3/3 στην έδρα μας, δεν νομίζω να είναι αρκετό.
Ο Άρης θα βρει 3 νίκες, με τον άλφα ή τον βήτα τρόπο και μία νίκη αρκεί στον Ιωνικό αν εμείς δεν κάνουμε πάνω από 3.


Συνταγματάρχα μου, από τη στιγμή που ο Σαββίδης τους ενημέρωσε ότι πληρώνει για αλλαγές που θα διασφάλιζαν την κατηγορία, μόνο ακατάλληλοι ώστε να ασχολούνται με το άθλημα θα έκαναν τις επιλογές που ακολούθησαν. Πρέπει να μάθουμε ποιοι ήταν αυτοί ώστε να γίνει κάθε προσπάθεια να μην τους δοθεί η δυνατότητα να ασχοληθούν ξανά με την Ομάδα
Τελευταία επεξεργασία από seaman και Σάβ 07 Μαρ 2020, 20:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: ΠΑΟΚ - Περιστέρι 68-75 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Σάβ 07 Μαρ 2020, 20:22

Ο Μπανε κράτησε την ομάδα για 7-8 χρόνια. Μετα προειδοποίησε για την επερχόμενη καταστροφή. Χρειαζόμαστε επενδυτή έλεγε .. κανείς δεν ενδιαφέρθηκε.
Η ομάδα έχει αόρατη διοίκηση, τον Γιώργη να στέλνει παίκτες-δώρα που μας γ@μισανε το ήδη μέτριο ροστερ και την χημεία της ομάδας.
Μπουρδελ@ δηλαδή..
Οσο για τον Μπιδη, ήρθε ως λύση ανάγκης στην θέση του Φλεβαρακη. Για λίγο αλλά .. τον κάνανε βασικό γιατί δεν βλέπανε τα χάλια μας. Νόμιζαν οτι θα τερματισουμε όγδοοι στο χαλαρό..
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3623
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: ΠΑΟΚ - Περιστέρι 68-75 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό Taseos » Σάβ 07 Μαρ 2020, 20:24

Ότι και να πείτε η διοίκηση Γαλάτσι Μπάνε Μάτζικ τα γάμησε την μάνα και με.πληρωμενο δημόσιο παρακαλώ
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3836
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: ΠΑΟΚ - Περιστέρι 68-75 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Σάβ 07 Μαρ 2020, 20:25

seaman έγραψε:
Aureliano Buendia έγραψε:Τόσο η τραγική κατάσταση στην οποία είμασταν το καλοκαίρι όσο και η φθοροποιός και σταδιακή κατρακύλα των τελευταίων ετών είναι γνωστή τοις πάσι.

Και φέτος, όμως, μεσούσης της χρονιάς, όχι απλώς δεν έγιναν τα απαραίτητα για να αποφευχθεί η τραγωδία, αλλά ήταν σαν να θέλαμε να πριονίσουμε τα πόδια μας.

ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΜΑ ΚΑΜΙΑ ομάδα στον πλανήτη, σε τέτοια συνθήκη, δεν κάνει αλλαγές ξένων και καταλήγει χειρότερη. Ακόμη και η αλλαγή του Μπράουν πανηγυρτζίδικη και μηδενικής ουσίας ήταν. Οι δε δύο μαζεμένες ήταν καταστροφικές. Δεν έχω λόγια, πραγματικά. Ήμασταν σκατά και είπαμε να γίνουμε απόσκατα. Φυσικά, το μεγαλύτερο έγκλημα ήταν ο ωχαδερφίστικος πειραματισμός με τον Μπίδη στον πάγκο. Εγκλήματα και τιμωρία.

Πλέον, τα κουκιά βγαίνουν δύσκολα. Ακόμη και αν γίνει το 3/3 στην έδρα μας, δεν νομίζω να είναι αρκετό.
Ο Άρης θα βρει 3 νίκες, με τον άλφα ή τον βήτα τρόπο και μία νίκη αρκεί στον Ιωνικό αν εμείς δεν κάνουμε πάνω από 3.


Συνταγματάρχα μου, από τη στιγμή που ο Σαββίδης τους ενημέρωσε ότι πληρώνει για αλλαγές που θα διασφάλιζαν την κατηγορία, μόνο ακατάλληλοι ώστε να ασχολούνται με το άθλημα θα έκαναν τις επιλογές που ακολούθησαν. Πρέπει να μάθουμε ποιοι ήταν αυτοί ώστε να γίνει κάθε προσπάθεια να μην τους δοθεί η δυνατότητα να ασχοληθούν ξανά με την Ομάδα


Συμφωνώ απόλυτα Άνθρωπε της θάλασσας.

Δεν ξέρω αν η ευθύνη βαραίνει έναν ή δύο υπαίτιους ή επιμερίζεται σε πολλά πρόσωπα, αλλά όποιος αποφάσισε αυτές τις αλλαγές και όποιος έκρινε ότι δεν τρέχει κάστανο να μείνουμε με Μπίδη στον πάγκο κάποιους μήνες, όπου και μια παρέα στο Ποσειδώνιο μας έριχνε άνετα 100άρα, εγκλημάτισε εις βάρος της ιστορίας του συλλόγου.

Δεν μιλάμε για ένα χαμένο κύπελλο στην μπάλα ή για κάποιον άδοξο αποκλεισμό στην Ευρώπη, μιλάμε για μια κατάμαυρη κηλίδα που θα μας προκαλέσει πολύ μεγάλο πόνο.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: ΠΑΟΚ - Περιστέρι 68-75 Σχόλια & ξεφτιλίκια

Δημοσίευσηαπό seaman » Σάβ 07 Μαρ 2020, 20:26

BlackMagicPAOK έγραψε:Ο Μπανε κράτησε την ομάδα για 7-8 χρόνια. Μετα προειδοποίησε για την επερχόμενη καταστροφή. Χρειαζόμαστε επενδυτή έλεγε .. κανείς δεν ενδιαφέρθηκε.
Η ομάδα έχει αόρατη διοίκηση, τον Γιώργη να στέλνει παίκτες-δώρα που μας γ@μισανε το ήδη μέτριο ροστερ και την χημεία της ομάδας.
Μπουρδελ@ δηλαδή..
Οσο για τον Μπιδη, ήρθε ως λύση ανάγκης στην θέση του Φλεβαρακη. Για λίγο αλλά .. τον κάνανε βασικό γιατί δεν βλέπανε τα χάλια μας. Νόμιζαν οτι θα τερματισουμε όγδοοι στο χαλαρό..


Δεν ήταν υποχρεωμένοι να ανοίξουν το δέμα με τα δώρα του Σαββίδη, αν δεν προσέφεραν τίποτα στην ομάδα. Ας κρατούσαν αυτούς που είχαν και ας ζητούσαν να πληρωθούν από το Σαββίδη, αν η καταραμένη φτώχεια δεν το επέτρεπε διαφορετικά
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης